Наступна версія операційної системи для комп’ютерів Apple отримала назву macOS Sequoia. Заразом з функціями Apple Intelligence, ОС також має декілька цікавих нових можливостей, яких раніше не вистачало користувачам Mac.

Розширення Continuity — iPhone Mirroring

З macOS Sequoia власники Mac зможуть керувати власним iPhone. Раніше функціональність Continuity дозволяла деяким застосункам “підхопити” завдання, які щойно виконувалися на одному пристрої, й завершити їх на іншому. З новою ОС Mac зможе буквально керувати смартфоном в окремому вікні, ще й без необхідності у прямому дротовому з’єднанні.

Нова функціональність також передбачає перенесення сповіщень з iPhone на Mac. Таким чином, працюючи за комп’ютером, можна одразу реагувати на нові сповіщення від застосунків смартфона, відкривати їх та керувати ними. Заразом буде й підтримка передачі файлів. При цьому смартфон залишатиметься заблокованим.

Організація вікон

Те, для чого раніше був необхідний сторонній застосунок, з macOS Sequoia стане нативною функцією. Тепер операційна система зможе допомогти охайно розмістити декілька відкритих вікон програм, залежно від розміру екрана. Саме вікно потрібно буде лише потягти до кута дисплея, а його розмір автоматично адаптується на вільному просторі робочого стола. Це також можна буде зробити за допомогою шорткатів.

Відеозв’язок

Певних покращень зазнали можливості відеозв’язку. Для початку, користувач зможе додати фонове зображення, а не просто “заблюрити” все, що знаходиться позаду.

Ще однією корисною можливістю стане функція Presenter Preview. Так, коли користувач буде ділитися певним застосунком, система додасть ще одне діалогове вікно перед цим, щоб він мав змогу пересвідчитися, що в онлайн-нараду потрапить виключно необхідна інформація. Це працюватиме не лише у FaceTime, але й, наприклад, у Zoom. 

Safari

Як завжди, компанія називає свій браузер найшвидшим у світі, а також додає, що стримінг відео у Safari може тривати на чотири години більше, ніж у Google Chrome. А з новим релізом браузер отримає функцію Highlight, за допомогою якої він зможе оцінити найважливішу для користувача інформацію на сторінці та належним чином її “підсвітити”.

Це може бути навігація, музика, фільми, коротка інформація з пошуку тощо. Все це також інтегровано у спрощений перегляд Reeder, а відтворення відео можна винести в окреме віконце за допомогою Picture in Picture. 

Ігри

Apple не перестає наголошувати на ігрових можливостях нових Mac. Цього ж року для цього додатково представлено інструменти Game Porting Toolkit 2, з якими портувати ігри можна не лише на Mac, але й на iPhone та iPad. А щодо Mac, на презентацію macOS Sequoia окремо було запрошено Ubisoft з грою Assassin’s Creed Shadows.

Власники AirPods Pro (2-го покоління) також зможуть скористатися функцією Personalized Spatial Audio.

Apple Intelligence

Як і мобільні ОС, macOS Sequoia також отримає всі функції штучного інтелекту Apple Intelligence. Тож у системі можна буде побачити генеративні можливості для роботи з текстом, створення та обробки зображень, покращену Siri, отримати доступ до ChatGPT тощо. Власні застосунки від Apple, звісно, матимуть тісну інтеграцію з новими можливостями.  

Інші оновлення

macOS Sequoia не обійшлася й без додаткових покращень. До таких відносяться нові колекції у Photos, оновлення Messages, додаткові можливості у Notes — Math Notes, покращення у Calculator, також тісніша інтеграція Calendar та Reminders, новий застосунок Passwords тощо. 

macOS Sequoia дозволить керувати iPhone з Mac, зручніше організувати вікна програм, та додасть штучний інтелект

Доступність та підтримка

Як й інші нові ОС, бета-версія macOS Sequoia вже доступна для розробників й незабаром буде у відкритому тестуванні. Для неї знадобиться щонайменше iMac Pro (2017), Mac mini (2018), MacBook Pro (2018), iMac (2019), Mac Pro (2019), MacBook Air (2020) або Mac Studio (2022) та новіші моделі.

macOS Sequoia дозволить керувати iPhone з Mac, зручніше організувати вікна програм, та додасть штучний інтелект