У Steam та GOG.com вийшло перевидання української гри «Xenus: Точка кипіння» / Boiling Point: Road to Hell від студії Deep Shadows.

Легендарну гру, яка не була доступна на жодному з цифрових сервісів, видала американська компанія Ziggurat, яка спеціалізується на перевиданні ігор 1980-2010-х років. До 21 листопада 2023 р. гру можна придбати для колекції зі знижкою у 10-15% в залежності від платформи. «Xenus: Точка кипіння» коштує 202 грн у Steam та $8,49 у GOG.com

В коментарях до релізу гравці скаржаться, що у грі все ще є багі, піратський неофіційний патч працює краще, а для налаштування треба редагувати деякі файли вручну, як у старі добрі часи. З позитивного – з гри щезла російська локалізація. На жаль, українська так і не з’явилася.

Оригінальна «Xenus: Точка кипіння» / Boiling Point: Road to Hell вийшла у 2005 році, і для свого часу було дуже проривною з точки зору ігрових механік та дизайну грою. Пізніше майже таки самі механіки з’явилися у Far Cry 2 (2008) від Ubisoft і згодом вони стали стандартними для action/RPG у сучасному сетингу з відкритим світом. На жаль на момент виходу «Xenus: Точка кипіння» / Boiling Point: Road to Hell страждала від поганої оптимізації та великої кількості багів, тому гра не дуже гарно продавалася на Заході.

Видавцем Xenus у СНД (тоді ще це слово мало хоч якийсь сенс) була російська «Руссобіт-М», у світі – Atari. До вчора Xenus не був доступний в жодному з цифрових ігрових магазинів.

Ми надіслали запити до компанії Ziggurat і намагаємося зв’язатися з представниками студії Deep Shadows, щоб з’ясувати чи має українська студія відношення до цього перевидання.

Нагадаємо, нещодавно ми робили інтерв’ю з українським художником Іллею Гуляєвим, який працював над «Xenus: Точка кипіння», а зараз працює у Bethesda Game Studios.