Як відомо, зараз Ubisoft розробляє водночас дві версії Far Cry: нову однокористувацьку Far Cry 7, яка стане наступною великою частиною серії, та багатокористувацьку Far Cry. Як пише Insider Gaming, а зазвичай вони достатньо точні у своїх передбачуваннях та переказі інсайдерських чуток, ця мультиплеєрна версія Far Cry буде Extraction-шутером.

Якщо цей термін ще не знайомий вам, то звикайте, Extraction Shooter – це PvPvE-шутери, де ви маєте дістатися до важливої точки на мапі, знищуючи ворогів та збираючи лут, а потім евакуюватися попри протидію інших гравців. Такий собі варіант Battle Royale. Чисті Extraction Shooter – це Escape from Tarkov, Hunt: Showdown, Marauders та The Cycle: Frontier. Крім того, елементи Extraction Shooter були в Tom Clancy’s The Division та The Division 2. Extraction-шутером буде і новий Marathon від Bungie.

Цікаво, що переорієнтація мультиплеєрної Far Cry на Extraction-механіки – це слідування трендам. Як сказав нам нещодавно в інтерв’ю (сподіваємося, що воно з’явиться на «Межі» протягом тижня) відомий ігровий експерт, майже в усіх великих та середніх ігрових компаній є зараз Extraction Shooter у розробці. Це новий Battle Royale, піджанр, який потенційно може принести мільярди.

Події мультиплеєрної Far Cry відбуваються на Алясці й гравець буде виживати соло або у компанії інших гравців, збираючи лут, покращуючи свої вміння та плануючи операції на власній базі.

Щодо Far Cry 7, яка начебто має назву Far Cry: Rise, то її події відбуваються на тропічному острові у Жовтому морі й гравець має врятувати свою родину, яку вкрали такі собі «Сини Правди», за 24 години реального часу. Таймер тікає і деякі з членів родини можуть загинути у процесі порятунку.

Начебто Far Cry 7 має вийти на усіх платформах восени 2025 року. Щодо мультиплеєрної Far Cry, то вона поки що не має дати релізу.