Як повідомлялося раніше, українському державному застосунку Дія приділяють чимало уваги закордоном, а в Естонії навіть почали тестування mRiik на його основі. Й подібні ініціативи розвиваються швидше, ніж можна було подумати.

У своєму інтерв’ю виданню «Радіо Свобода» міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що декілька країн вже ведуть перемовини щодо подальшого запровадження такого додатка у себе.

«Я не хочу робити такий спойлер заздалегідь, але скажу, що це більше ніж 5 країн. Насправді країн більше, і ми ведемо комунікацію щодо впровадження Дії в цих країнах», — повідомив пан Федоров.

Також він поділився, що це не лише декілька країн Європи, а й навіть країни Азії та Африки. Разом з цим пан Федоров наголосив, що не дивлячись на таку зацікавленість Дією в інших частинах світу, команда залишає основний фокус на впровадженні нових функцій та подальшому розвитку послуг для українців в першу чергу.

Окремо в інтерв’ю підійматися й питання ціни таких технологій для інших держав. Міністр зазначив, що тут йдеться не лише про додаток, а комплекс рішень (Трембіта, платформа для розгортання реєстрів тощо), й вартість кожного окремого може сягати десятків мільйонів доларів. Такі надходження до бюджету також залежатимуть від швидкості впровадження та результативності.

«Ти можеш отримати, наприклад, умовно, мільярд (гривень — ред.) за перше впровадження, а вже за друге можеш отримати 10 мільярдів, тому що продається не тільки технологічний продукт, і не тільки один, а ще експертиза і консалтинг. Тобто зараз у нас багато комунікації, але все-таки наш фокус на впровадженні Дії в Україні», — підкреслив пан Федоров.