Щойно з’явилася інформація, що компанія Apple має плани перейти на власні чипи стільникового та бездротового зв’язку, як вслід додалися й інші запчастини для її ґаджетів — дисплеї. Знову Марк Гурман з Bloomberg, який має свої джерела, розповідає, що компанія планує почати виробництво власних дисплеїв для «старших» моделей Apple Watch й, пізніше, для iPhone та інших продуктів, починаючи з 2024 року. Подібний план в компанії з’явився ще у 2018 році.

Станом на сьогодні одними з найбільших постачальників дисплеїв для ґаджетів Apple є Samsung та LG. З початком виробництва власних дисплеїв компанія зменшить свою залежність від них. Серед інших постачальників екранів також є Japan Display Inc., Sharp Corp. та BOE Technology Group Co.

Наразі Apple замовляє OLED-панелі. Але власними силами компанія планує перейти на технологію microLED. В далекому 2014 році для цього було придбано стартап LuxVue, який саме й займався її розробкою. Samsung також використовує microLED у своїх телевізорах, але покладаючися на власні зусилля, Apple зможе краще кастомізувати пристрої та контролювати виробництво.

Apple вже починає тестувати microLED-дисплеї для Apple Watch Ultra. Проєкт очолюють Вей Чен з підрозділу розробки дисплеїв та Джоні Сроджі з відділу апаратних технологій. Очевидці побажали залишитися невідомими, хоча й поділилися враженнями, що на таких дисплеях «контент виглядає так, ніби він намальований на склі». Також ці екрани мають яскравіші та насиченіші кольори, заразом з кращими кутами огляду, порівняно з чинними варіантами.

Плани Apple з початком випуску власних дисплеїв у 2024 році можуть потенційно посунутися на 2025. Компанія навіть може спершу запропонувати обмежену кількість пристроїв на старті переходу. Але не дивлячися на власну розробку та виробничі процеси, цілком можливо, що Apple все одно доведеться звернутися до зовнішніх постачальників для масового виробництва.

Для майбутньої AR/VR-гарнітури також буде використано схожу на microLED технологію. А от серед інших планів компанії є також перехід iPad Pro на OLED-екрани. Й строки також схожі — 2024 рік.