29 листопада 2022 року уряд вніс зміни до переліку товарів, які постачаються на територію України без сплати мита та ПДВ.

Під податкові пільги потрапили комплектуючі для виготовлення енергетичного обладнання, засоби очищення води та засоби супутникового зв’язку до мережі Інтернет (Starlink).

«Спочатку уряд звільнив від мита та ПДВ імпорт генераторів та енергетичного обладнання. Це рішення робить таку продукцію дешевшою приблизно на 25%. Сьогодні ми робимо ще один крок. Щоб українські виробники, які збирають таку продукцію в Україні, не опинились у невигідному положенні, Уряд додатково звільнив запчастини для зборки генераторів та енергетичного обладнання від ПДВ та мита. Таким чином, і продукція, що виготовляється на внутрішньому ринку, стане приблизно на чверть дешевшою», – пояснив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Нагадаємо, раніше Уряд розширив список імпортних товарів, які будуть завозитись в Україну без сплати ввізного мита та ПДВ – мова йде про обладнання, яке має допомогти країні пережити енергетичну кризу: генератори, акумулятори та інше.

Крім того, стало відомо, що Кабмін веде перемовини щодо можливості закупити тисячі терміналів Starlink, якими планують, зокрема, забезпечити «Пункти незламності». Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

«Минулого тижня за ініціативи Президента України по всій країні запрацювали «Пункти незламності». Майже тисячу з них відкрила Державна служба з надзвичайних ситуацій. У цих пунктах є світло, вода, тепло, зв’язок. Працюємо над тим, аби кожен такий пункт забезпечити Starlink. Наразі уряд веде перемовини про можливість купити нову велику партію із тисяч старлінків для України», – сказав пан Шмигаль.

Тим часом сам SpaceX піднімає вартість самих терміналів Starlink та щомісячну абонплату на послуги супутникового інтернету для України та деяких інших країн.