Після презентації нових моделей iPhone 14 та iPhone 14 Pro разом з новими Apple Watch, де певна увага була приділена саме функції Crash Detection (автоматичне визначення потрапляння в ДТП), постало питання про хибні спрацювання. Деякі журналісти та блогери випробували функцію самостійно, і навіть за таких умов функція не працювала зі 100% реакцією на зіткнення.

Тоді здавалося, що умови для роботи функції на смартфонах та «розумних» годинниках все ж розраховані саме на автівки. Але знайшовся виняток з правил.

Як розповідає видання WSJ, вже є декілька випадків хибних викликів від нових ґаджетів, власники яких проводили час в парках розваг та каталися на американських гірках (доволі іронічно, що не на так званих bumper cars — електричних машинках, на яких можна таранити інших учасників розваги).

В американських парках вже було декілька випадків хибних викликів на ДТП, яких насправді не було. Так траплялося як після звичайної поїздки, так і після того, як власники випадково втрачали смартфони під час катання на атракціоні.

Власник цього iPhone потрапив у серйозну автокатастрофу і не відповідає на телефон.

Також журналістам надали записи таких викликів. Коли ґаджет фіксує ДТП, він дає власнику 10 секунд навідміну автоматичного виклику, які супроводжуються гучним сигналом. Якщо відповідної реакції немає, він здійснює дзвінок до екстерних служб, яким повідомляє про випадок. До того ж мікрофони пропускають в розмову звуки оточення (послухати запис розмови можна тут). Якщо в системі задано додатковий контакт на такий випадок, iPhone також сповістить його про проблему.

З одного боку, випадок відносно кумедний, та його дуже легко пояснити, адже деякі подібні атракціони набирають чималу швидкість (чого достатньо для оманливого враження ґаджета, ніби він опинився в автівці), та в деяких місцях можуть дуже різко скидати її (чого вже достатньо для хибного спрацювання Crash Detection). Гучні звуки навкруги смартфон також враховує, що зайвий раз збиває з пантелику алгоритми.

Але з іншого боку це може створювати зайві проблеми для і без того навантажених служб реагування, які пізніше можуть не встигнути вчасно прибути на місце справжньої аварії, де дійсно є загроза життю інших людей. До цього можна додати нервовий стан родичів чи друзів, яких система також могла сповістити про неприємність, коли насправді людина просто розважалася на атракціонах.

Apple вже знає про такі ситуації, тому з майбутніми апдейтами американські гірки мають бути враховані алгоритмами.

Наразі, щоб запобігти хибному спрацюванню, видання радить використовувати «Режим польоту» перед заїздом на атракціоні. 

Звісно, функцію також можна вимкнути, адже за замовчуванням на нових пристроях вона активна. Але потім варто не забути її увімкнути, адже окрім хибних спрацювань, вже є випадки, коли смартфони дійсно реагували на справжні аварії.

Також WSJ описує інший випадок — падіння з мотоцикла. 17 вересня Дуглас Сондерс (Douglas Sonders) впав з мотоцикла на околицях Мангеттену. Його iPhone 14 Pro Max відлетів та загубився. Дуглас так і не знайшов смартфон та попрямував з другом за новим. Тим часом загублений ґаджет встиг сповістити його дівчину та маму про неприємність, чим добряче їх налякав (дівчина героя історії до того ж вже мала досвід втрати друга в автокатастрофі). Напевно, екстрені служби також отримали сповіщення про ДТП.