На жаль, попри дипломатичний конфлікт між Ізраїлем та Росією, офіційний Єрусалим відмовив на запит США щодо передачі Україні німецьких ПТРК Spike, які виробляються за ізраїльською ліцензією. Про це пише Мілітарний з посиланням на Axios.
За наявною інформацією, заступник міністра оборони США Колін Каль мав зустріч з генеральним директором МО Ізраїлю Аміром Ешелем, під час якої запитав, чи дозволить Ізраїль передати Україні ПТРК Spike з Німеччини.
Як пише Axios, пан Ешель відхилив цей запит, відповівши, що Ізраїль буде постачати в Україну лише нелетальне військове спорядження. Чиновник заявив, що Ізраїль стурбований тим, що російські військові можуть бути вбиті зі зброї ізраїльського виробництва, а це своєю чергою може призвести до того, що Росія зашкодить інтересам безпеки Ізраїлю в Сирії, де вона має вплив. Начебто Росія не може натравити на Ізраїль своїх посіпак і без усякого приводу, просто тому, що може.
Axios зазначає, що питання постачання зброї є однією з важливих політичних розбіжностей між США та Ізраїлем, коли йдеться про війну Росії проти України.
Як ми вже писали, ізраїльський ПТРК Spike – один з найкращих протитанкових засобів у світі. Останні версії Spike-ER II та Spike-NLOS можуть вражати цілі навіть за радіусом прямого пострілу, на відстані 10 – 25 км. Це справжній game changer, ПТРК з дальністю артилерії та точністю атакуючих БПЛА. На жаль, ЗСУ його, схоже, не отримає.
Дякуємо, Ізраїлю, ми це запам’ятаємо.
Технічні характеристики ПТРК Spike
Вага:
Mass Spike-ER для гелікоптера – 187 кг (пускова установка + 4 ракети)
Spike-MR/LR – 26,8 кг (пускова, штатив, ракета, акумулятор, тепловізійний приціл)
Spike-SR: – 9,6 кг (ракета у тубусі)
Довжина:
Spike-MR/LR – 1200 мм
Spike-ER – 1670 мм
Діаметр:
Spike-MR/LR – 130 мм
Spike-ER – 170 мм
Готовність до запуску – 30 секунд
Перезарядження – 15 секунд
Ефективна дальність стрільби:
Spike-SR – до 1,5 км
Spike-MR –до 2,5 км
Spike-LR – до 4 км
Spike-LR II – до 5,5 км
Spike-ER – до 8 км
Spike-ER II – до 10 км
Spike-NLOS – 25 км
Приціли – оптичний приціл 10×
Боєголовка – тандемно-кумулятивна
Детонація – п’єзоелектричний тригер
Двигун – твердопаливна ракета
Наведення – інфрачервоне самонаведення, електрооптичне або подвійне