Останній квартал був дуже вдалим для Apple. Компанія встановила рекорд, заробивши за три місяці $123,9 млрд та вперше за 6 років повернула собі перше місце на дуже важливому китайському ринку. Крім того, під час спілкування з інвесторами Тім Кук назвав ще одну цікаву цифру – кількість активованих пристроїв Apple. Вона сягнула позначки в 1,8 млрд.

Apple вважає пристрій активним, якщо він будь-яким чином звертався до сервісів Apple протягом останніх 90 днів, тому цифра в 1,8 мільярда охоплює різноманітне обладнання від компанії з Купертіно: годинники, смартфони, ноутбуки, TV-приставки тощо. Рік тому ця цифра складала лише 1,65 млрд, а враховуючи, що старі пристрої постійно виводяться з обігу, це дуже непоганий прогрес.

Зрозуміло, що Google, який контролює понад 70% ринку мобільних пристроїв, випереджає конкурентів за цим показником. Ще навесні 2021 року Google доповідав про 3 млрд активних пристроїв, відтоді це число повинно було трохи зрости.

Що ж до третього великого гравця, Microsoft, то вони нещодавно відзвітували про 1,4 мільярда активних пристроїв, що працюють на Windows 10 та Windows 11. Звісно, у цьому разі йдеться в першу чергу про ноутбуки та десктопні ПК.