Як знає більшість з читачів “Межі”, я люблю симулятори сідлових тягачів. Також я люблю ігри про космос. Тож звісно ж я не міг пройти повз симулятора космічного далекобійника Star Trucker. Як з’ясувалося, це American Truck Simulator ретельно перенесений в безповітряний простір.
Гра | Star Trucker |
Жанр | аркадний симулятор |
Платформи | Windows, Xbox Series X/S |
Мови | англійська |
Розробник | Monster and Monster |
Видавець | Raw Fury |
Посилання |
star-trucker.com |
Це дійсно майже на 100% American Truck Simulator у космосі. Тут є космічний корабель у вигляді сідлового тягача з величезним капотом, схожий на якийсь International 9900i або Kenworth W900. В нього є навіть вихлопні труби, фільтри та радіатор, але замість коліс в колісних арках ховаються ракетні двигуни. Ці космічні вантажівки переміщуються зі швидкістю хіба що трохи більше ніж їхні земні аналоги – 180-250 км/годину та і відстані у межах однієї системи в Star Trucker лише 5-9 км, а не тисячі й сотні тисяч, як має бути насправді.
А ще тут є численні бізнеси та вантажні депо; причепи, що до болю нагадують земні, але без коліс; заправні та зважувальні станції; навіть автомагістралі з величезними вказівниками як на земних дорогах, тут вони вказують на ділянки вільні від космічного сміття та уламків; черги біла стрибкових воріт, які дуже нагадують черги біля світлофорів в ATS/ETS2; автомайстерні та таке інше.
Швидкості тут майже такі як в American Truck Simulator, єдине що треба ухилятися від метеоритів та сміття, та маневрувати у тривимірному просторі, що трохи складніше ніж звичайною машиною, особливо під час стикування зі станцією та трейлерами. До речі, тренуйтесь керувати космічною вантажівкою за допомогою камер, в деяких системах це єдина доступна опція.
Але Star Trucker – це не просто клон American Truck Simulator у космосі, у цій грі є набагато більше опцій, деякі з яких варто взяти до уваги й авторам ATS, SCS Software. Наприклад, в Star Trucker у результаті зіткнення з метеоритом або іншими уламками можна пошкодити вантажівку та отримати пробоїну. Щоб залатати її треба одягати скафандр та виходити у космос. Крім того, скафандр знадобиться, щоб оглядати місця космотрощів у пошуках корисних вантажів, які можна перевозити у кабіні вантажівки, а потім продавати або використовувати самому.
Річ у тому, що ваша вантажівка в Star Trucker споживає не лише пальне. Її системи живляться він універсальних батарей, які треба час від часу змінювати. Плюс псуються і блоки керуючої електроніки, які теж треба змінювати. У разі, якщо ви не встигли або не мали запасну батарею чи плату, може вимкнутися гравітація, тяга, кондиціонування або виробництво кисню. В останньому випадку ви досить швидко задихнетеся і вимушені будете починати зі станції техобслуговування, яка виставить вам чималий рахунок. А, майже забув, ще варто слідкувати за фільтрами.
А ще в Star Trucker у кабіні космічної вантажівки працюють геть усі кнопки, а їх тут два десятки. Радіо, кондиціонер, роздільне освітлення зон, жалюзі, стрибок, повітряні гальма, перемикання режимів двох сервісних екранів / камер. Навіть окреме вимкнення маневрових двигунів по осях, щоб стабілізувати керування під час шлюзування. Це справді вражає.
Крім того, в Star Trucker враховується як обережно ви водите та уникаєте різких гальмувань та зіткнень. Бо вантаж як у трейлері, так і в кабіні можна пошкодити, а пошкоджена батарея чи електроніка будуть працювати гірше.
Все це звучить досить цікаво, але автори Star Trucker трохи перемудрили зі складністю і навіть на Normal гра перетворюється у нескінченний менеджмент батарей, плат та латання дірок у корпусі, такий собі FTL від першої особи, власне на водіння вантажівки та доставку вантажів часу просто не залишається, а тих грошей, які проносить виконання завдань на початку гри не вистачає на обслуговування вантажівки. Автори зрозуміли свою помилку й обіцяють невдовзі викласти патч, який підправить баланс, але враховуючи що над грою працювало лише дві людини, це може зайняти деякий час. Зараз раджу починати грати на легкому або кастомному рівні складності.
Ще одна річ, яка в Star Trucker зроблена гарно і на яку варто звернути увагу іншим розробникам подібних ігор – це спілкування по рації з іншими далекобійниками з можливістю обирати відповіді та необхідністю виконувати невеличкі завдання колег. Саме таким чином ви будете відкривати додаткові системи та сектори, геймплей у яких дуже відрізняються від того, що ви бачите на початку. Ці завдання від інших водіїв насправді урізноманітнюють геймплей, вони цікаві та оригінальні.
Щодо інших секторів, то як вам, наприклад, необхідність закривати жалюзі під час сонячного шторму і керувати космоавтівкою лише за допомогою камер. Чи системи у яких в туманностях накопичуються електричні заряди, що можуть “підсмажити” вантажівку та її системи. Або системи у яких є приховані астероїди, щоб “підсвітити” їх на деякий час треба гудіти у гудок-сонар. Так, гудок у космосі, ми знаємо, але в Star Trucker власні правила, майже як у фільмі “Космічні далекобійники” / Space Truckers (1996).
З мінусів Star Trucker варто зазначити дуже скромні можливості по кастомізації автівки, особливо всередині кабіни, та й те, що у грі взагалі лише одна “автівка”. Ну і звісно, як усі ігри про перевезення, вона може здатися декому трохи нудною та одноманітною.
А ще одне, стикування – це звісно круто і дуже цікаво, але чому нові завдання не можна отримувати по рації? Чому для цього треба, по-перше, шукати потрібний стиковочний вузол, а потім обережно стикуватися. Це можна зрозуміти у випадку магазину, де вам потрібно передати чи забрати речі, але у випадку інформації?!
Якби не проблеми з балансом, Star Trucker могла б отримати вищу оцінку. Тож, якщо вам подобаються ігри про вантажівки та космос – обов’язково спробуйте, тим більше що гру можна отримати у рамках Xbox/PC Game Pass.
Завантаження коментарів …