Найдорожчі лінійки смартфонів вже деякий час складаються з різних моделей, серед яких є не лише top-of-the-line, але й простіші версії флагмана. Samsung має дві такі моделі – Galaxy S23 та Galaxy S23+, які, на перший погляд, відрізняються між собою лише розмірами корпусів. Але різниця трохи більше за це, хоча й ховається в доволі дрібних деталях. Про них я розкажу в сьогоднішньому огляді Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+.

Характеристики Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+

Samsung Galaxy S23 Samsung Galaxy S23+
Розміри та вага 146,3×70,9×7,6 мм, 168 грамів 157×8×76,2×7,6 мм, 196 грамів
Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ + 128-256 ГБ 8 ГБ + 256-512 ГБ
Процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Графічний процесор Adreno 740 Adreno 740
Бездротові модулі Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.3, NFC Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.3, NFC, UWB
Дисплеї 6,1-дюймовий Dynamic AMOLED 2X
Роздільна здатність: 2340×1080
Співвідношення сторін: 19.5:9
Частота оновлення: 48-120 Гц
6,6-дюймовий Dynamic AMOLED 2X
Роздільна здатність: 2340×1080
Співвідношення сторін: 19.5:9
Частота оновлення: 48-120 Гц
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 50 МП, ƒ/1,8

Надширококутний: 12 МП, ƒ/2,2, 120°

Телефото: 10 МП, ƒ/2,4, 3×

 

Ширококутний сенсор: 50 МП, ƒ/1,8

Надширококутний: 12 МП, ƒ/2,2, 120°

Телефото: 10 МП, ƒ/2,4, 3×

Фронтальна камера 12 МП, ƒ/2,2 12 МП, ƒ/2,2
Акумулятор 3900 мА•год 4700 мА•год
Операційна система Google Android 13 з OneUI 5.1 Google Android 13 з OneUI 5.1
Рекомендована ціна 39 999-41 999 гривень 47 999-51 999 гривень

Комплектація Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+

Технологічні компанії продовжують намагатися зменшувати свій вплив на забруднення довкілля, що своєю чергою мінімізує комплектації смартфонів. Флагмани вже давненько залишилися з мінімалістичним вмістом коробки, де є лише «пін» для доступу до SIM-карти та кабель USB-C-to-USB-C. Торік Samsung також відмовився від заводських захисних плівок для дисплеїв смартфонів, тож про подібний захист покупцям тепер доведеться подбати окремо (якщо, звісно, є така необхідність).

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Все ж для такого смартфона є чимало можливих доповнень, які можуть значно покращити досвід користування. Різні виробники пропонують чималий вибір цікавих чохлів та захисту дисплеїв. Потужні зарядні пристрої також не будуть зайвими, а індукційні станції на робочому місці та поряд із ліжком дозволять зручніше заряджати смартфон без необхідності підключення кабелю. І це вже не кажучи про коштовніші аксесуари, як-от «розумні» годинники та бездротові навушники, які все більше доповнюють образ сучасного користувача. І Samsung все це пропонує разом зі своїми смартфонами.

Дизайн та зручність використання

Великі оновлення в дизайні флагманів А-брендів трапляються раз на декілька років. В проміжку між такими зовнішніми апгрейдами дизайн все одно зазнає невеликих змін. Деякі з них суто косметичні, а деякі спрямовані на покращення досвіду користування. З Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+ відбулося декілька таких дрібних змін.

«Силуети» корпусів були мінімально відшліфовані, що відповідно вплинуло на розміри гаджетів: 146,3×70,9×7,6 мм для S23 та 157×8×76,2×7,6 мм для S23+. Порівняно з торішніми зразками різниця ледь помітна навіть у цифрах. Так само й з вагою, де обидві моделі додали по граму — 168 та 196 грамів відповідно. При цьому «рецепт» корпусу змінив тільки один «інгредієнт» — Gorilla Glass Victus 2, а рамку так і залишили алюмінієвою.

Звісно, здебільшого користуватися зручніше саме меншою моделлю. Її компактність особливо оцінять користувачі з невеликими розмірами рук. До того ж такий смартфон легше помістити в дрібні кишені одягу, який ще й не розтягує речі своєю вагою. Але є моменти, де більший корпус виграє. З найбільш очевидних випадків будуть перегляд відео/читання/etc. та робота з клавіатурою. І ось для тих користувачів, які ведуть чимало листування саме зі смартфона, S23+ буде помітно кращою опцією, адже більша клавіатура відчутно впливає на комфорт текстового спілкування.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Повертаючися до оновлень моделей, найпомітнішою зміною на корпусі став блок камер, який цього разу позбувся рамки довкола об’єктивів. Тепер це три окремі «острови», як це минулого року зробили на «старшій» моделі Ultra. Рішення мінімалістичне та охайне, ще й камери не сильно підіймаються над усією панеллю. А відповідний захисний кейс легко додасть необхідний рівень для того, щоб смартфон не балансував на пласких поверхнях. Особисто мені такий варіант оформлення камер подобається значно більше за попередній.

Суттєвих ергономічних змін практично не відбулося, в користуванні пристроєм навряд знайдуться великі незручності. Але все ще залишається один момент, про який треба пам’ятати. Поряд з відсіком для SIM-карти розміщується проріз для мікрофона, й він такий самий, як проріз для відкриття SIM. Я не став перевіряти, чи можна так пошкодити мікрофон й сподіваюся, що виробник продумав цей момент. Й хоча раніше не було повідомлень про подібну проблему, зайва обережність все одно не завадить.

З кольорами корпусу українському ринку не сильно пощастило. В залежності від обраної моделі можна знайти не всі навіть стандартні кольори (щонайменше, на локальному сайті компанії). Наприклад, S23 зі 128 ГБ пам’яті продається лише в чорному корпусі, а з 256 ГБ є чотири опції: чорний фантом, зелений, лавандовий та кремовий. S23+ в кремовому кольорі взагалі відсутній, а з 512 ГБ в накопичувачі є лише чорний корпус. При цьому в інших країнах можна знайти ексклюзивні варіанти при замовленні онлайн.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Обравши потрібний розмір, користувач навряд залишиться незадоволеним якістю будь-якої з цих моделей. Смартфони зручні й кожен з них має власні приємні особливості (пов’язані суто з габаритами). За стільки років виготовлення різних смартфонів, компанія Samsung встигла накопичити достатньо досвіду, щоб довести свої флагмани до винятково високого рівня. Тому користувачі, які не будуть випробовувати на міцність скляні корпуси, точно зможуть довго насолоджуватися зручністю такого гаджета. Щодо дизайну, то тут все індивідуально. Мені все ж більше сподобався теперішній мінімалістичний підхід, й я досі відверто фанатію від матових задніх панелей.

Дисплеї Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+

Минулого року «молодші флагмани» зменшили діагоналі дисплеїв на десяту дюйма, що насправді стало мікромоментом, який навряд привертав увагу користувачів та в принципі сильно впливав на досвід користування. Цього року компанія майже не чіпала екрани, залишивши діагоналі на рівні 6,1 та 6,6 дюйма. Або, знову ж, — компактний та стандартний (великий).

Заразом дисплеї зберегли роздільну здатність, яка для обох діагоналей однакова (2340×1080 пікселів). Тому між S23 та S23+ є різниця в щільності пікселів — 425 проти 393 ppi. Недоліком для «Плюса» це не є, адже на практиці різниці не помітно (як мінімум я її не бачу). Серед іншого залишилися такі ж самі співвідношення сторін (19,5:9), й максимальна частота оновлення зображення у 120 Гц (може також зменшуватися до 48 Гц).

Матриці Dynamic AMOLED 2X традиційно запропонують вибір з двох опцій колірних схем: Vivid та Natural. При цьому Vivid має додаткові налаштування температури зображення та корекції кольорів за вподобаннями власника. Варто відзначити, що Samsung вже добре налаштував режим Vivid, який не так сильно перенасичує зображення й ним, суб’єктивно, вже набагато приємніше користуватися, ніж раніше. У будь-якому разі, користувачам варто порівняти обидва й потім обирати комфортніший саме для себе.

Налаштування зображення:

Заміри профіля Vivid у S23:

Заміри профіля Natural у S23:

Заміри профілю Vivid у S23+:

Заміри профілю Natural у S23+:

Приємним апдейтом для Galaxy S23 стало збільшення показника максимального підсвічування до рівня більшої моделі — 1750 кд/м². Раніше компактний смартфон мав менше підсвічування, певно, через відповідно менший акумулятор, й виробнику доводилося приділяти більше уваги енергоощадженню. Наші виміри не показали більше за 923 кд/м² на кожній з моделей (адже максимальна яскравість спрацьовує лише в автоматичному режимі), а мінімальний рівень взагалі здивував. Переважно на різних смартфонах мінімальний рівень підсвічування зупиняється на позначці 1,8-2 кд/м². Тут наш колориметр побачив 1,017 кд/м² у Galaxy S23+ та рекордні 0,127 у S23.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Виставивши підсвічування на мінімум, в кімнаті з денним світлом на дисплеї буквально нічого не видно. Інша справа вночі й з щільними шторами. Користувачі, які схильні згаяти трохи часу перед сном в соціальних мережах, книжках, відео тощо, точно оцінять такий рівень мінімальної яскравості. Щоправда, автоматично смартфон все одно виставляє трохи вищі значення, але й встановити бажаний рівень користувачу ніщо не заважає.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Зображення та підсвічування чудові, але при певних обставинах, особливо при низькому рівні яскравості, дисплеї трохи мерехтять. Вибагливі користувачі зможуть це помітити, а дехто не побачить зовсім. Тому потенційним покупцям з чутливими до такого ефекту очима варто звернути на це увагу.

Безпека Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+

Методи швидкого розблокування смартфона компанія не змінювала. Нові флагмани використовують два класичні варіанти. Перший — фронтальна камера для сканування обличчя. Труднощі тут також стандартні. В темряві дисплей може короткочасно підсвічувати обличчя, що не зовсім комфортно в таких умовах, але без цього цей варіант не спрацює. Також камері заважатимуть сонцезахисні окуляри. Хоча в усіх інших випадках розблокування відбувається доволі швидко.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Другим методом є сканування відбитків пальців. Ультразвуковий датчик розміщено під склом дисплея. Це все ще один з найкращих датчиків з таким розміщенням. Йому може бути важкувато, якщо пальці вологі, але здебільшого він дуже швидко спрацьовує. В пам’яті може зберігатися до чотирьох різних відбитків, чого має вистачити для комфортного використання.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Й хоча обидва способи швидкого доступу до системи все ще мають свої вади, комбіноване використання все одно значно спрощує використання, ніж ПІН-коди чи інші паролі. До того ж з системи не прибирали можливості «розумного» розблокування, яке дозволяє оминати пароль в заданій локації (вдома, наприклад), не вимагати пароль при підключеному годиннику чи інших гаджетах. Проте під час тестування нових моделей цілком вистачало й біометричних опцій.

Звук Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+

Стереозвучанням в смартфонах вже давно важко здивувати. При цьому флагманські моделі отримують значно приємніші динаміки за дешевші смартфони. Samsung не зраджує традиції й Galaxy S23 та S23+ так само можуть забезпечити одне з найякісніших звучань на ринку. При цьому компанія не змінювала конструктивні особливості, використовуючи для стереозвуку звичайний динамік знизу та розмовний. Й разом вони все ще не підводять при відтворенні музики, відео, супроводі ігор тощо, а різниця в потужності між динаміками обох моделей, суб’єктивно, непомітна.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

З можливостями розмовних динаміків й мікрофонів проблем немає. Розмовляти на вулиці поряд з дорогою, наприклад, можна без зайвого дискомфорту як для власника смартфона, так і його співрозмовника (хоча система шумозаглушення може мінімально впливати на голос). Й особисто мені все ще дуже подобається, як Samsung чудово приховує розмовний динамік в ледь помітний проріз між дисплеєм та рамкою.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Щодо прослуховування музики в навушниках, то тут також тенденція залишилася незмінною — знадобляться бездротові навушники, адаптер для класичних, чи гарнітура з USB-C. Надія на те, що виробники змінять думку щодо звичного 3,5 мм Jack вже давно згасла. З іншого боку, ринок вже може запропонувати чималий вибір TWS-навушників на будь-який смак та за доступною вартістю.

Продуктивність та ПЗ

Вся флагманська лінійка S23 має однакові чипи. На цей раз це Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, який спеціально для Samsung мінімально розігнали. І цього року компанія відмовилася від версії з власним процесором Exynos, яка раніше була представлена в Європі та інших регіонах, окрім США. На відміну від Ultra, S23 та S23+ мають по 8 ГБ оперативної пам’яті в усіх комплектаціях. Різниця обох версій полягає в місткості накопичувачів, де S23 має від 128 до 512 ГБ, а S23+ — 256-512 ГБ. При цьому найменший накопичувач в S23 має стандарт UFS 3.1, тоді як більші опції — значно швидший UFS 4.0.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Між комплектаціями S23 та S23+ є ще одна невелика відмінність — більший смартфон підтримує фірмовий стандарт Ultra Wideband, чим компактніша версія не може похизуватися. Іншими словами, всіма можливостями пошуку речей зі Samsung SmartTag або навушників Galaxy Buds2 Pro з S23 скористатися не вийде. А комплект комунікацій залишився однаковим в обох смартфонів: 5G, слоти для двох SIM-карт, тридіапазонний Wi-Fi 6e, набір з декількох систем навігації, Bluetooth 5.3 та NFS.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Знайти якусь задачу, яка буде не під силу смартфонам з такими чипами, вкрай важко. Будь-які буденні справи смартфон виконує без натяків на затримки (окрім старого як життя «мікролагу» при переході на сторінку Google Discover, який, здається, є на всіх Android-смартфонах). Як вже раніше помітили в інтернеті, з OneUI 5.1 непогано оптимізували роботу системи, а з такими компонентами можна спокійно розраховувати на декілька років чудової роботи пристрою.

Тести Samsung Galaxy S23:

Тести Samsung Galaxy S23+:

З попередніми чипами Snapdragon для топових гаджетів траплялися невдалі випадки перегрівів. З S23 та S23+, на щастя, навіть з розігнаним чипом проблем немає. Якщо подивитися на стрес-тести, можна побачити, що обидва смартфони непогано підтримують рівень продуктивності. Хоча й нагрів корпусу при цьому добре відчувається, особливо без чохла. Але в реальних ситуаціях такого нагріву практично не було. Так само й під час ігор чи запису відео — корпус смартфонів відчутно теплішає, але важко сказати, що перегрівається.

Стрес-тести Samsung Galaxy S23:

Стрес-тести Samsung Galaxy S23+:

Прогрес, який робить OneUI, також має сподобатися як власникам попередніх моделей Samsung, так і тим користувачам, які раніше віддавали перевагу іншим брендам. Можливості кастомізації екрана блокування, нові віджети, чимало дрібних змін та нововведень в налаштуваннях потребуватимуть деякого часу на вивчення, але після цього чимало таких речей все ж покращать досвід користування пристроєм. Але перед цим доведеться не один раз «пробігтися» по налаштуваннях та «підкрутити» все під власні вподобання.

Щодо загальної роботи, то тут особисто я залишився задоволений обома моделями. Вони швидкі та стабільні. Навіть з урахуванням того, що S23 в нас в базовій комплектації й з повільнішим накопичувачем, особливих зауважень до швидкості його роботи наразі немає (так, він довше завантажується, встановлює оновлення тощо, але серед іншого не сказав би, що він помітно повільніший). Для Samsung це не перші такі моделі, тому уваги їм приділили достатньо, щоб користувач отримав задоволення від придбання, а не нові проблеми. Можливо, в довготривалому використанні й можна знайти якісь неприємні моменти, але наразі в мене таких прикладів не було. Єдина більш-менш серйозна помилка знайшлася в наступному розділі.

Камери Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+

Незмінними залишилися й камери моделей S23 та S23+. Серед характеристик єдиним оновленням став перехід фокусної відстані ширококутної камери з 23 на 24 мм, що навряд принципово впливає на можливості новинок. Всі інші характеристики залишилися від попередніх камер, а саме:

  • основна ширококутна — 50 МП, значення апертури ƒ/1,8, оптична стабілізація зображення;
  • надширококутна має 12 МП, кут захвату 120°, апертуру ƒ/2,2 та також оптичну стабілізацію;
  • а телефото — 10 МП з ƒ/2,4 та 3-кратним оптичним зумом.

Такий набір розраховано на переважну більшість користувачів, які не є дуже вибагливими до можливостей камер (як-от фанати дорожчої моделі Ultra), але все одно хочуть отримати якомога якісніші знімки та відео. Так, це не найновіші сенсори для смартфонів, проте вони все одно здатні впоратися з більшістю потреб користувачів у доволі комфортний спосіб.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

В стандартному режимі ширококутної камери смартфон робить 12-мегапіксельні світлини завдяки технології поєднання пікселів. Вдень можна розраховувати на приємні деталізовані кадри, які смартфон робить практично моментально. Постобробка вже добряче навчилася не перегравати з кольорами, хоча все одно додає насиченості кольорів. При цьому результат виходить приємним як на вулиці, так і в приміщенні. Окремий режим для 50-мегапіксельних світлин також є, але їх обробка суттєво програє основному моду.

Нічний режим має покращитися з наступними оновленнями. На тестових фото смартфон не зовсім впорався з чіткістю та джерелами світла, що торішнім моделям вдавалося краще опрацьовувати. Тому поки зарано робити остаточний висновок, але навряд це стане проблемою у майбутньому (якщо взагалі не є проблемою тестових моделей).

Як це нерідко буває, надширококутна камера, окрім того, що має меншу роздільну здатність, також по-іншому підходить до налаштування балансу білого. Не те щоб це було великою проблемою, але відмінність помітна. Також світлини отримують менше деталей. При цьому в денному світлі вони все одно виходять дуже непоганими.

З нічним модом тут, на жаль, такі ж самі недоліки постобробки. Також внаслідок різниці діафрагми з основною камерою, світла тут буде трохи менше, на що програмні оновлення камери вже ніяк не вплинуть.

У телефото тут є цікава особливість. Роздільна здатність сенсора складає 10 МП, але смартфон апсекйлить фото до 12 МП. Оптичний зум запропонує 3-кратне наближення, чого для невибагливих користувачів цілком вистачить. Щоправда, цій камері знадобиться щонайбільше світла, адже в іншому випадку навіть вдень буде використовуватися кроп основної (як у випадку тестового знімка з рослинами).

В умовах недостатнього освітлення ця камера також залучається, але в певних умовах смартфон все одно обирає кроп ширококутної камери. І це не рідкість для будь-яких виробників. Як саме спрацьовує алгоритм точно визначити важко. Але можна побитися об заклад, що для пересічного користувача подібного смартфону це не буде принциповим моментом.

А от фронтальна камера все ж зазнала змін. В S23 та S23+ тепер встановлено 12-мегапіксельний сенсор (був 10-мегапіксельний), але з такими ж значенням апертури (ƒ/2,2) та фокусною відстанню (26 мм). При цьому камера запропонує на вибір два варіанти кута захвату. Вона непогано фотографує в різних умовах освітлення та доволі вправно імітує портретний режим.

Застосунок камери не стикнувся зі значними змінами, залишившись доволі лаконічним та зрозумілим навіть користувачам-свічерам зі смартфонів інших брендів.

Автономність Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+

З новим чипсетом смартфони S23 та S23+ отримали й більші батареї. В кожному з них вони збільшилися на 200 мА•год, що тепер відповідно становить 3900 та 4700 мА•год. Обидва фактори, звісно, приємно вплинули на витривалість пристроїв у повсякденній роботі. В робочому режимі вони дійсно довго працюють між заряджанням. Якщо обійтися без ігор, але чимало користуватися браузером, поштою, месенджерами, соціальними мережами тощо, то після 6,5 годин роботи екрана на день S23 матиме приблизно 40% заряду, а S23+ — 50%. Але варто навантажити систему іграми та фотографуванням зі зніманням відео, як заряд почне значно швидше втрачатися й доведеться шукати розетку/павербанк.

Огляд Samsung Galaxy S23 та Galaxy S23+: два розміри та декілька відмінностей

Тест автономності при рівні підсвічування у 200 кд/м² продемонстрував приємні результати. S23 протримався 12,5 годин, на відміну від торішнього результату S22 у 8. S23+ при таких самих умовах продемонстрував понад 14,5 годин роботи, а не 9,5, як його попередник. В цілому, все як завжди залежить від конкретної моделі використання. Користувачі, які не багато фотографують та не засиджуються за вибагливими до ресурсів іграми, навряд будуть вимушені носити за собою павербанк.

Тест автономності Samsung Galaxy S23:

Тест автономності Samsung Galaxy S23+:

Щодо заряджання, то тут також є невеличка різниця в спроможностях сьогоднішніх героїв огляду. Максимум потужності БЖ, з якою впорається S23, складає 25 Вт, коли S23+ здатен заряджатися від 45-ватних блоків. Але й тут є нюанс — для швидкого заряджання підійде не кожен БЖ. Наприклад, з найпотужнішим блоком живлення, який я маю під рукою (140 Вт), обидві моделі витратили по півтори години на повне заряджання. Тому з підбором відповідного блока можуть бути деякі складнощі. А от з індукційними станціями ці смартфони працюють однаково — до 15 Вт зі стандартами Qi або PMA. Також ці моделі мають функцію реверсивного заряджання потужністю 4,5 Вт.