Компанія Xiaomi колись зробила справжню революцію на ринку фітнес-браслетів, створивши недороге, але функціональне рішення. Тому від моделей виробника завжди великі очікування, які не оминули й Xiaomi Mi Band 7. Тим більше, що новий браслет отримав більший екран та акумулятор. У своєму огляді я розкажу, чи стали у пригоді ці нововведення, та чи варто оновлюватися власникам попередніх версій.

Характеристики Xiaomi Mi Band 7

Дисплей 1,62-дюймовий AMOLED-екран з роздільністю 490х192 точки (326 ppi) та піковою яскравістю 500 ніт
Датчики Оптичний пульсометр, 3-осьовий акселерометр, гіроскоп, барометр, сенсор наближення
Підключення Bluetooth 5.2
Безконтактні платежі В цій версії немає NFC
GPS Немає
Відстеження здоров’я Крокомір, пульс, насичення крові киснем (SpO2), відстеження сну, дихальні вправи, моніторинг стресу, жіноче здоров’я
Спорт 110 режимі, розрахунок VO2, сповіщення про тренування, час відновлення
Водостійкість 5 АТМ
Вага 13,5 грамів
Акумулятор та автономність 180 мАгод, до 14 днів
Орієнтовна ціна 1799 грн

Дизайн та матеріали

Компактність спортивних браслетів не залишає багато простору для дизайнерів, проте й не можна сказати, що компанія Xiaomi ставила за мету змінити зовнішній вигляд Mi Band 7. Модель виглядає майже так само, як попередня версія, в очі хіба що одразу впадає збільшений корпус, який став наслідком використання більшого дисплея.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Корпус фітнес-браслета так само виконаний з пластику, екран прикриває загартоване скло, а ремінець зроблений з силікону з приємною, майже шовковистою на дотик поверхнею, яка має запобігати появі подразнення на шкірі при постійному використанні. Конструкція Xiaomi Mi Band 7 також не змінилася: вся електроніка розміщується в капсулі з дисплеєм, яка вставляється в ремінець. Для перших поколінь браслета це було проблемою, ремінець з часом розтягувався і капсула могла загубитися, проте зараз вона дуже добре тримається на місці та витягається з помітним зусиллям.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Ремінці для Mi Band 7 бувають різних кольорів та з різних матеріалів, а враховуючи популярність моделі, можна розраховувати на багато сторонніх пропозицій, оскільки це було з попередніми браслетами серії.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Ніяких додаткових кнопок на корпусі Xiaomi Mi Band 7 немає, все керування інтерфейсом відбувається через сенсорний екран, хоча я б відверто не відмовився від фізичної кнопки яка б дозволяла зробити крок назад при навігації по меню.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

В цілому новий фітнес-браслет Xiaomi не притягує увагу своїм дизайном, проте залишається впізнаваним. А збільшений екран залишає трохи більше простору для творчості авторам цифрових циферблатів, які можна виводити на головний екран інтерфейсу Mi Band 7.

Дисплей, функціональність та інтерфейс

Браслет отримав 1,62-дюймовий AMOLED-екран з роздільністю 490х192 точки (326 ppi) та піковою яскравістю 500 ніт. Здавалося б, різниця з 1,56-дюймовим дисплеєм в Mi Band 6 не дуже велика, проте через більшу ширину екрана, в новій моделі він на 20% більший, і візуально це дуже добре помітно.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

На дисплеї вміщається більше інформації, що також дозволило покращити навігацію по меню, на іконки банально зручніше попадати пальцями. Це працює не всюди, наприклад, меню налаштувань представлено щільним списком, в розділи якого, особливо на ходу, не завжди вдається точно потрапити. Окрім того, крок назад в інтерфейсі відбувається проведенням від лівого краю екрана, і на все ще відносно невеликому дисплеї це не дуже зручно робити. Як я й писав вище, окрема механічна клавіша тут би не завадила.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Набір датчиків в Mi Band 7 не помінявся у порівнянні з минулою версією та включає 3-осьовий акселерометр, 3-осьовий гіроскоп, барометр, датчик наближення, а також оптичний сенсор з зеленим лазером, який відповідає за вимірювання пульсу та насичення крові киснем.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Xiaomi традиційно не розкриває, який процесор та скільки пам’яті використовується в Mi Band, проте як для спортивного браслета інтерфейс працює без сильних затримок. Точніше вони не більші, ніж очікуєш від такого пристрою.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Логіка меню попри збільшення дисплея не помінялася. Основний екран в Mi Band 7 – це завжди циферблат з годинником, який додатково може показувати різноманітну інформацію, наприклад, кількість пройдених кроків, погоду та рівень заряду акумулятора. Крім стандартних, додаткові циферблати можна завантажувати на браслет з інтернету.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Гортання від циферблата вправо або вліво відкриває доступ до віджетів, вони всі системні, додаткові завантажити не вийде, проте їх достатньо багато і вони можуть надавати різні можливості та інформацію. Наприклад, керування музичним плеєром на смартфоні, або показ фізичної активності за день.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Якщо на екрані циферблата потягнути згори вниз, то відкриється шторка зі сповіщеннями на манір того, як це реалізовано у смартфонах. Це, до речі, нововведення саме Mi Band 7, в 6 версії сповіщення показувалися як додатковий віджет, а тут зі збільшенням дисплея їх вирішили винести в окрему частину інтерфейсу. Проте, екран браслета все ще не настільки великий, щоб з комфортом читати чи якось взаємодіяти зі сповіщеннями.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Гортанням знизу вгору на екрані циферблата можна отримати доступ до основного меню, яке представлене іконками застосунків. Вони також стандартні без можливості встановлювати додаткові, та здебільшого дублюють інформацію, яку можна винести у віджети. Тобто заходити в основне меню доведеться, хоча воно й доволі зручне.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

От що в інтерфейсі не зручне, так це меню налаштувань, яке представлене списком. Воно містить пункти з довгими описами, які просто не можуть поміститися на екрані, нехай і трохи більшому. Тому їхні описи починають рухатися, як інформаційний рядок, що біжить. Це кожного разу дратує, особливо якщо опис довгий, а ти не впевнений чи це потрібний пункт налаштувань. Адже поки ти гортаєш меню, перша частина опису вже могла проїхати й треба чекати, поки вона не повернеться на початок.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Загалом, зазначу, що Xiaomi Mi Band 7 зручно користуватися, проте компанії явно є що допрацьовувати в інтерфейсі. Як і у функціональності, адже у браслеті немає підтримки безконтактних платежів через NFC. Як і у випадку з Mi Band 6 потрібно чекати на окрему версію з NFC, в якій буде підтримка Xiaomi Pay, та сподіватися, що Xiaomi з Mastercard продовжать співпрацю. Звісно було б краще, якби NFC було в кожній моделі браслета.

Підключення до смартфона

Mi Band 7 з’єднується зі смартфоном через Bluetooth 5.2, для цього підходять моделі як з Android, так й iOS, потрібно лише встановити програму. І ось тут починається цікаве, адже компанія Xiaomi відмовилася від колишнього застосунку MiFit, замінивши його на Zepp Life, проте в магазинах Google Play та App Store також можна знайти менш популярний додаток Mi Fitness, який так само може працювати з Mi Band 7, і, як на мене, має приємніший інтерфейс. Чому для спортивних браслетів компанії існує одразу дві програми з однаковою функціональністю, я не знаю, але обидві працюють добре та підтримують всі можливості Mi Band 7.

За допомогою як Mi Fitness, так і Zepp Life відбувається перше налаштування браслета, оновлення його операційної системи та синхронізація даних зі смартфоном. Обидві програми акумулюють аналітику та будують графіки, через які зручніше відстежувати свою фізичну активність, спорт та здоров’я, ніж на екрані браслета.

Окрім того, застосунки дозволяють змінювати налаштування Mi Band 7 та завантажувати додаткові циферблати.

Здоров’я та спорт

Перший Mi Band вийшов 8 років тому, за цей час можливості фітнес-браслетів Xiaomi значно розширилися, проте основне позиціювання фактично не змінилося – це все ще відносно недорогий трекер для відстеження здоров’я, фізичної активності, сну та занять спортом. Відповідно, Mi Band 7 вміє рахувати кількість пройдених кроків, міряє пульс та насичення крові киснем (SpO2), рахує фази сну, а також відстежує 110 видів спортивних занять, від бігу до фігурного катання.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Датчики для вимірювання пульсу в браслеті не змінилися, він так само використовує зелений лазер та оптичний сенсор, щоб фіксувати рух крові в судинах. В стані спокою та під час ходьби показники частоти сердечного ритму не надто відрізняються від даних, які показує годинник Apple Watch SE. Коли займаєшся спортом похибка може збільшуватися, адже розмір датчиків відносно невеликий, тому краплі поту можуть погіршувати роботу оптичного сенсора. Тут допомагає щільніше затягування ремінця, проте варто зважати також на фізіологічні особливості користувача та наявність на руках шрамів або татуювань.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Вимірювання показника насичення крові киснем в Mi Band 7 доволі умовне, браслет часто показує значне відхилення у порівнянні з іншими пристроями. Принаймні в моєму випадку це показник SpO2 на рівні 93-95% в той час, як пульсоксиметр показував 98-99%. Знову ж таки, міцніше затягування ремінця та відсутність руху під час вимірювання можуть покращити його точність, проте похибка в основному залишається великою. Можливо пізніше це буде покращено через оновлення програмного забезпечення.

Браслет вміє автоматично відстежувати час сну, його стадії та якість, надаючи прості поради, як покращити ці показники.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Як і в інших моделях, починаючи з 5 версії, в Mi Band 7 є показник Personal Activity Intelligence або скорочено PAI, який підраховується з часом та залежить від особливостей сердечного ритму користувача та фізичної активності. По суті це варіація на тему такого показника, як кардіо загартованість, який показує наскільки добре серцево-судинна система може витримувати навантаження, відповідно постійні помірні зайняття спортом підвищують цей показник. Те саме й з PAI, тільки в більш ігровій формі, адже система нараховує бали за фізичну активність, а ціллю користувача є досягнення 100 балів протягом 7 днів.

Вбудованого модуля GPS в Mi Band 7 немає, для точнішого відстеження дистанції під час занять спортом потрібно паралельно користуватися смартфоном. Зате з браслетом можна плавати, він має захист від води 5 АТМ.

Загалом, користувачі попереднього покоління браслета не знайдуть в можливостях Mi Band 7 відстежувати здоров’я та фізичну активність великих нововведень. Проте якщо це ваш перший спортивний браслет, то ви можете очікувати побачити в ньому всі доступні в таких моделях можливості.

Автономність Mi Band 7

Як заявляє виробник, Mi Band 7 забезпечує 14 днів автономної роботи, і це справді так, проте є нюанс. Для досягнення такого результату користувачу потрібно вимкнути майже всі функції автоматичного відстеження, наприклад постійне вимірювання пульсу, обмежити сповіщення та вмикати екран тільки вручну, постукуючи по ньому для пробудження. Якщо ж використовувати Mi Band 7 у звичайному режимі з частково автоматичним вимірюванням показників, трохи більшою кількістю сповіщень та пробудженням екрана після підняття руки, то автономність зменшиться до 7-8 днів. А при увімкненні взагалі всіх функцій автономність скоротиться до 3-4 днів.

Якщо порівнювати з розумними годинниками, які в середньому живуть 1-2 дні, то автономність Mi Band 7 можна назвати непоганою, проте вона фактично менше, ніж зазначає виробник.

Огляд Xiaomi Mi Band 7: більший екран, ті самі можливості

Заряджається браслет через той самий магнітний роз’єм, що й Mi Band 6, тож зарядний кабель не змінився, й він так само йде в комплекті.