Компанія Lenovo вже багато років володіє підрозділом ThinkPad, який створює орієнтовані на бізнес та підприємців ноутбуки, та вже декілька років є власницею Motorola, одного із найвідоміших у світі виробників смартфонів. Тож не дивно, що на початку цього року, ще під час виставки CES, було представлено створений Motorola бізнес-смартфон, який отримав технології безпеки ThinkPad, а разом з тим і новий бренд ThinkPhone. Модель є першою у своєму роді, тож окрім назви ThinkPhone не має жодних інших позначень, втім, згадуючи ноутбуки ThinkPad, нове покоління напевно отримає приставку Gen 2.  Сподіваюсь, воно потрапить до нас швидше за першу версію, але оскільки вона характеризує собою певну віху та загалом доволі цікава, я вирішив зробити її огляд.

Характеристики ThinkPhone

Розміри та вага 158,8 x 74,4 x 8,3 мм
188,5 грамів
Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ, 256 ГБ 
Процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
Графічний процесор Adreno 730
Бездротові модулі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.2, NFC
Дисплей 6,6-дюймовий P-OLED 20:9
Роздільна здатність: 2400×1080 точок
Частота оновлення: 144 Гц
Пікова яскравість: 1200 ніт
Основні камери 50 МП ширококутна, ƒ/1.8, фазовий автофокус, оптична стабілізація;
13 МП надширококутна, ƒ/2,2, 120°, електронна стабілізація;
2 МП сенсор глибини ƒ/2.4.
Фронтальна камера 32 Мп, ƒ/2.5
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 5000 мА•год
Зарядка Дротова до 65 Вт, бездротова до 15 Вт
Роз’єми USB Type-C 3.1
Операційна система Android 13
Рекомендована ціна 38 999 грн

Дизайн та зручність використання

ThinkPhone помітно відрізняється від останніх флагманських смартфонів від Motorola, що не дивно, адже модель мала отримати естетику в дусі ThinkPad. Як на мене, то це пішло апарату на користь як в плані дизайну, так і зручності.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Смартфон отримав 6,6-дюймовий дисплей з невеликим вирізом під фронтальну камеру у верхній частині. Але на відміну від топових Motorola Edge, в цій моделі використовується пласке скло Gorilla Glass Victus, що може й виглядає не так ефектно, але в плані практичності набагато зручніше.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Рамка корпусу ThinkPhone зроблена з алюмінію, а от тильна частина з арамідного волокна, легкого, проте міцного матеріалу, що також використовується в кришках дисплейного блока ноутбуків ThinkPad та має схожий вигляд.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Блок основних камер нагадує такий в Motorola Edge 40 Pro, він трохи виступає з корпусу та має скляне покриття. При цьому два об’єктиви камер додатково захищені невеликим металевим обводом.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Кнопки увімкнення та регулювання гучності в ThinkPhone розташовані на правій грані, вони тонкі, металеві, мають чіткий хід та легко розрізняються на дотик.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Але це не єдині клавіші на корпусі смартфона. На його лівій грані знаходиться додаткова червона кнопка, яка може виконувати одразу декілька функцій.

Огляд ThinkPhone від Motorola

По-перше, на її одинарне натискання можна призначити майже будь-яку дію, будь це запуск певного застосунку, створення нової нотатки в Google Keep, налаштування Wi-Fi чи запис відео на камеру.

Огляд ThinkPhone від Motorola

На жаль, чомусь не можна переводити апарат у беззвучний режим, але загалом опцій маса. І це ще не все.

Огляд ThinkPhone від Motorola

На подвійне натискання кнопки можна призначити запуск однієї з функцій програмного забезпечення Ready For, наприклад, транслювати певний додаток на екран комп’ютера чи весь екран смартфона, передавати файли,  або ж використовувати ThinkPhone, як вебкамеру. Все це працює не тільки з ThinkPad, але загалом з комп’ютерами на Windows.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Хотілося б, щоб більше смартфонів мали подібні додаткові кнопки з можливістю налаштування. Це просто дуже зручно.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Що ще радує в ThinkPhone, то це, як на мене, вдалі розміри корпусу 158,8 x 74,4 x 8,3 мм та вага 188,5 грамів. Апарат компактніший за 6,7-6,8-дюймові моделі, та помітно легший. Не в останню чергу завдяки нетиповому для смартфонів виконанню тильної кришки, що має приємне матове покриття. Через це ThinkPhone не хочеться ховати в чохол, проте варто зазначити, що арамідне волокно все ж можна подряпати гострим предметом, але воно загалом не затирається та на ньому майже не видно слідів використання.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Для розблокування ThinkPhone використовується екранний сканер відбитків пальців, розташований в нижній частині дисплея. Він дуже швидко спрацьовує, і попри те, що в Motorola використали оптичний датчик, використання сканера не б’є по очах. Екран підсвічує зону сканування, але це відбувається не на максимальній яскравості.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Окрім порту USB-C 3.1, на нижній грані смартфона розташована решітка динаміка, ThinkPhone здатен програвати стерео, але як другий динамік використовується розмовний. Тому звучить апарат доволі голосно, але не так об’ємно, як найкращі представники його класу. Роз’єму для навушників в смартфоні немає, тож підключати їх можна або через перехідник з USB-C (який треба докупити окремо), або бездротовим способом через Bluetooth 5.2.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Корпус ThinkPhone має захист від води та пилу за стандартом IP68, а також пройшов деякі тести MIL-STD-810H, зокрема виробник заявляє про те, що корпус апарата витримує падіння на бетон з висоти 1,3 метра.

Дисплей

Смартфон отримав 6,6-дюймовий P-OLED дисплей з роздільною здатністю 2400х1080 точок, частотою оновлення 144 Гц, максимальною яскравістю 1200 ніт та співвідношенням сторін 20:9. Екран ThinkPhone повністю відповідає очікуванням від флагманської моделі, забезпечуючи хорошу передачу кольорів, чудові кути огляду та достатній рівень яскравості, для того, щоб читати на  яскравому сонці.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Окрім вибору частоти оновлення, налаштування дисплея  пропонуються всього дві опції відображення кольорів: природний та яскравий. В першому випадку екран показує колірний простір sRGB, в другому DCI-P3. В обох випадках користувач може самостійно регулювати колірну температуру від «холоднішої» до «теплішої».

Огляд ThinkPhone від Motorola

Також ще раз відзначу, що плаский дисплей зручний у використанні й завдяки більш класичному співвідношенню сторін 20:9 екран трошки ширший і на ньому зручно використовувати екранну клавіатуру.

Платформа, швидкодія та софт

Смартфон побудовано на платформі Qualcomm, але оскільки він був анонсований ще в січні, то маємо топовий процесор минулого покоління – Snapdragon 8+ Gen 1. Це все ще дуже швидкий 4-нанометровий чип з графікою Adreno 730, 8 ГБ оперативної та 256 ГБ вбудованої пам’яті без можливості розширення. Він забезпечує хороший рівень швидкодії, проте вже відстає від останніх флагманів на Snapdragon 8 Gen 2. При цьому на початку наступного року очікується анонс вже нового покоління платформи Qualcomm.

Для порівняння, ThinkPhone в тесті Geekbench 6 набирає 1736 балів в однопотоковому та 4242 балів в багатопотоковому режимі, в той час, як Motorola Edge 40 Pro – 2022 та 5265 балів відповідно.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Теж сам стосується графіки, Adreno 730 дозволяє без проблем запускати вибагливі ігри, доступні для Android. Втім вона вже повільніша за Adreno 740 в Snapdragon 8 Gen 2.

Але цікаво, що в тесті стабільності системи 3Dmark Wild Life Extreme, в якому графічне ядро максимально навантажується протягом 20 хвилин, ThinkPhone показав стабільність на рівні 70,9%. Це прямо дуже хороший результат, як для смартфона, і він означає, що система тротлить не так сильно, як моделі з меншим показником.

Під таким сильним навантаженням корпус ThinkPhone помітно нагрівається, але варто зазначити, що в реальному використанні ігри для Android не створюють подібне навантаження. Але все ж після 20-30 хвилин гри, корпус справді стає помітно теплішим, хоча й не настільки гарячим.

Огляд ThinkPhone від Motorola

В ThinkPhone використовується слот на дві nanoSIM-карти, проте немає підтримки eSIM. З бездротових модулів є Wi-Fi 6e, NFC та вже згаданий вище Bluetooth 5.2.

Смартфон працює на операційній системі Android 13 (оновлення безпеки на 1 серпня 2023), Motorola використала той самий підхід, що і в інших своїх моделях, й він мені відверто імпонує.

Компанія встановлює майже чистий Android з власними вкрапленнями у вигляді додаткових опцій та кастомізації, які винесені в окрему утиліту Moto. Таким чином, користувач отримує той самий досвід «чистого» Android, як на смартфонах Pixel, проте з додатковими можливостями. Наприклад, зі зручно реалізованими жестами, що дозволяю швидко запустити ліхтарик просто потрусивши смартфон, чи камеру, якщо покрутити його в руці.

В Motorola обіцяє три роки оновлень операційної системи для цієї моделі та чотири роки оновлень безпеки. Таким чином апарат має отримати оновлення до Android 16.

ThinkPhone також пропонує набір функцій інтеграції з ПК під назвою Ready For. Це не нова концепція для Motorola, а вже добре відома функція, що дозволяє користувачам проєктувати вміст смартфона на інші дисплеї. Однак вона пропонує ширший спектр функціональних можливостей порівняно зі стандартним Android, підключеним до ПК через Microsoft Phone Link. У той час як останній дозволяє користувачам переглядати сповіщення, надсилати текстові повідомлення, здійснювати дзвінки та отримувати доступ до фотознімків, Ready For забезпечує цікавіший досвід.

Основні можливості Ready For включають:

  • Потокове відтворення програм для смартфона безпосередньо на комп’ютері;
  • Уніфікований буфер обміну для копіювання та вставки між пристроями;
  • Перетягування файлів з одного пристрою на інший;
  • Дзеркальне відображення дисплея смартфона на ПК;
  • Використання смартфона як вебкамери.

Крім того, хоча Microsoft Phone Link відображає сповіщення смартфона на ПК, Ready For й тут надає більше можливостей. Натискання на сповіщення дозволяє користувачам відкрити відповідну програму для смартфона на робочому столі ПК. За бажання користувачі навіть можуть повністю керувати інтерфейсом свого ThinkPhone на комп’ютері, подібно до віддаленого робочого столу.

Варто зазначити, що ці функції не є ексклюзивними для власників ThinkPad. Вони сумісні з будь-яким комп’ютером під управлінням Windows 10 або 11 за умови встановлення програми Ready For. Крім того, ці можливості не обмежуються ThinkPhone. Смартфони Motorola серії Edge також їх підтримують.

Працює це все на диво добре, єдиний буфер обміну дає можливість копіювати текст на смартфоні та вставляти його на комп’ютері та навпаки. Це був мій найчастіший сценарій використання. Стримінг екрана смартфона та окремих додатків на екран ПК загалом також працює добре, проте при запуску застосунків із відео на початку відтворення можуть з’являтися артефакти.

Використання ThinkPhone як вебкамери виглядає хорошою ідеєю та теж працює без проблем, проте як користувач ноутбуків я зрозумів, що мені зручніше користуватися вбудованою вебкамерою на противагу смартфона. Хоча він і забезпечує кращу якість картинки, це не є для мене надто важливим під час спілкування в Google Meet чи Zoom, щоб тримати окрему підставку для смартфона чи шукати як краще його становити.

Щодо бізнес та корпоративного використання, то апарат пропонує ThinkShield – платформу апаратного та програмного забезпечення для захисту даних, Moto Threat Defense – окреме рішення для виявлення загроз на базі ШІ, Moto OEMConfig та Moto Device Manager – для віддаленого конфігурування та налаштуваннями пристроїв IT-відділами. Є й окремий застосунок Moto Secure, який виступає хабом для налаштувань безпеки та приватності. Смартфон також має окремий співпроцесор Moto KeySafe, який є додатковою ланкою безпеки для ізоляції ПІН-кодів, паролів, криптографічних ключів тощо.

Камери

Огляд ThinkPhone від Motorola

Очікувано для бізнес-смартфона, камери не були основним фокусом під час розробки ThinkPhone, тож модель не проборонує камери рівня інших флагманів. Користувач може розраховувати на три основні модулі:

  • 50-мегапіксельний ширококутний з діафрагмою f/1.8, матрицею 1/1.5 дюйма, фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією;
  • 13-мегапіксельний надширококутний з діафрагмою f/2.2, кутом огляду 120˚, автофокусом та електронною стабілізацією;
  • 2-мегапіксельний сенсор глибини з діафрагмою f/2.4.

По суті маємо систему з двох камер, одна з яких добре знайома нам по моделі Motorola Edge 40 Pro, цей 50-мегапіксельний модуль дозволяє робити якісні знімки при достатньому освітленні, забезпечуючи хороший рівень деталізації та пристойний динамічний діапазон. Втім, при нічній зйомці камері стає важче захоплювати деталі, вдається в знаки не дуже велика діафрагма, поєднання модулем пікселів у групи, щоб збільшити світлочутливість сенсора та алгоритми постоброблення дещо рятують ситуацію. Але загалом деталізація нічних фото буде гіршою та більше залежною від умов фотографування.

Надширококутний модуль дозволяє захоплювати більше сцени та робить якісні знімки вдень, не сильно відрізняючись по передачі кольорів від основної камери. Проте при погіршенні освітлення деталізація помітно падає, модулю без оптичної стабілізації складніше компенсувати тремтіння при зйомці з рук, на що також накладається не дуже велика діафрагма.

Загалом кількість та можливості камер в ThinkPhone поступаються сучасним флагманам, проте основна камера смартфона може робити справді якісні фото, тож як для бізнес-моделі все доволі непогано.

Фронтальна камера в апараті одразу 32-мегапіксельна з діафрагмою f/2.5 та без автофокуса. Вона в цілому робить якісні селфі при достатній кількості світла.

Автономність ThinkPhone

Попри доволі тонкий корпус, Motorola вдалося вмістити в смартфон акумулятор на 5000 мА⋅год, що забезпечує дуже хороший рівень автономності. Апарат без проблем переживає день дуже активного використання та в залежності від навантаження його можна заряджати раз на 1,5-2 дні. Це підтверджується тестом PCMark 10, в якому смартфон протримався понад 15 годин.

Огляд ThinkPhone від Motorola

Заряджається ThinkPhone через порт USB-C 3.1 з підтримкою швидкої зарядки до 65 Вт, окрім цього є підтримка бездротового заряджання до 15 Вт.