Нещодавно у нас на огляді був середньобюджетний смартфон Motorola Edge 40, який тоді справив на нас цілком приємне враження — сьогодні ж ми познайомимося з флагманом у цій серії, Edge 40 Pro.

 

Характеристики Motorola Edge 40 Pro

Розміри та вага 161,2 x 74 x 8,6 мм
199 грамів
Оперативна пам’ять і сховище 12 ГБ, 256/512 ГБ UFS 4.0
Процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Графічний процесор Adreno 740
Бездротові модулі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Bluetooth 5.3, NFC
Дисплей 6,67-дюймовий OLED
Роздільна здатність: 2400×1080 точок, 394ppi
Частота оновлення: 165 Гц
Пікова яскравість: 1300 ніт
Основні камери 50 МП ширококутна, f/1,8, фазовий автофокус, оптична стабілізація;
50 МП надширококутна, f/2,2, 114°, електронна стабілізація;
12 МП телефото, f/1,6, 2х оптичний зум, оптична стабілізація
Фронтальна камера 60 Мп, ƒ/2,2
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 4600 мА•год
Зарядка Дротова до 125 Вт, бездротова до 15 Вт
Роз’єми USB Type-C 3.2
Операційна система Android 13

 

Комплект постачання

На відміну від інших виробників, які останнім часом комплектують свої смартфони лише USB-кабелем, навіть без зарядного пристрою, Motorola пропонує дуже непогану комплектацію: у коробці разом з Motorola Edge 40 Pro можна знайти кабель USB-C/USB-C, “зарядку” і прозору пластикову накладку-чохол.

 

Дизайн, ергономічність

Motorola Edge 40 Pro — досить великий 6,67-дюймовий смартфон з товщиною корпусу 8,6 мм та вагою 199 г. Смартфон на вигляд має багато спільного з молодшою моделлю, Motorola Edge 40: екран хоча й дещо більшої діагоналі, але з таким самим співвідношенням сторін 20:9 та закругленнями по боках, де він плавно “переходить” у бічну алюмінієву рамку корпусу. Таке рішення робить бічні рамки візуально ще тонкішими, але створює додаткові труднощі для власників, які хочуть наклеїти на екран захисну плівку або скло.

На відміну від молодшої моделі, тильна сторона в Edge 40 Pro виконана зі скла (як і фронтальна панель – Gorilla Glass Victus). Вона має матове покриття (з глянсовим лого посередині) і також закруглюється по боках, що робить бічні рамки досить тонкими. Як і Edge 40, Pro-модель також має захист від води та пилу ступеня IP68 (може занурюватись у прісну воду на глибину до 1,5 м протягом 30 хвилин).

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro
Зліва – Edge 40 Pro, справа – Edge 40

Блок тилових камер трохи менший за розмірами, ніж в Edge 40, але тут він не є частиною корпусу — це окремий модуль з глянсовою поверхнею і додатковою рамкою навколо нього. Motorola Edge 40 Pro пропонується у двох кольорах — чорному (Interstellar Black) та блакитному (Lunar Blue), до нас на огляд потрапив перший варіант.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro

На верхній грані розташовані мікрофон шумозниження, мультимедійний динамік та майже непомітна щілина розмовного динаміка, зліва все “чисто”, справа — регулювання гучності та кнопка увімкнення. Знизу можна побачити лоток SIM-карт, розрахований на одну nano SIM, розмовний мікрофон, ще один мультимедійний динамік та роз’єм USB-C.

Як вже зазначалося, Edge 40 Pro — досить великий смартфон, і в середніх руках він може відчуватися навіть трохи завеликим. Полегшити використання однією рукою призвана спеціальна бічна панель з найбільш вживаними додатками, але все одно для повноцінної навігації інтерфейсом користувачу скоріше за все знадобляться обидві руки.

Матове скло тильної сторони добре відчувається в руках, корпус не здається надто слизьким. Але якщо ви побоюєтеся випустити його з рук, можна надіти комплектний чохол: він твердий пластиковий і досить тонкий, тож не дуже сильно збільшує товщину та загальні розміри смартфона.

 

Дисплей

В Edge 40 Pro встановлений 10-бітовий 6,67-дюймовий pOLED-дисплей з роздільною здатністю 1080×2400 точок (щільність пікселів — 394 PPI). Підтримуються частоти оновлення 60, 120 та 165 Гц плюс автоматичний режим, в якому частота може автоматично встановлюватися на значення 60, 90 або 120 Гц, залежно від поточного режиму роботи смартфона. Дисплей підтримує технології HDR10+ та Dolby Vision.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro

Максимальна яскравість за умови ручного регулювання становить 550 кд/м². В автоматичному режимі, за характеристиками, пікова яскравість може зростати до 1300 кд/м². Такого значення буде цілком достатньо для того, аби смартфоном можна було досить комфортно користуватись навіть під прямими сонячними променями. Мінімальна яскравість становить 3 кд/м² — це досить стандартний результат.

Зазначимо, що навіть на “нульовій” яскравості дисплей в Edge 40 Pro майже не мерехтить, на відміну від багатьох інших моделей з OLED-екранами. Практично повністю усунути навіть таке дуже слабке мерехтіння можна за допомогою пункту меню “Запобігання миготінню” (Flicker prevention).

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro

В налаштуваннях можна вибрати один з двох відеорежимів: “Природний” (Natural) та “Яскравий” (Saturated). У першому випадку екран має колірне обмеження до розмірів простору sRGB та дуже якісні налаштування головних параметрів: колірна температура на рівні 6400K, що майже точно відповідає стандартній (6500K), значення гами практично ідеально дорівнює 2,2 на всьому діапазоні яскравості.

Режим “Яскравий” демонструє розширене колірне охоплення: яскраві, насичені кольори, яких і чекаєш від OLED-дисплею. Значення гами також майже точно відповідає стандартному, а от колірна температура дещо завищена — до 7100K. Це надає трохи прохолодний відтінок зображенню — якщо власнику це не сподобається, можна вручну відрегулювати цей параметр за допомогою відповідного повзунка, який змінює температуру у межах від 5700K до 9000K.

 

Платформа та швидкодія

У Motorola Edge 40 Pro використовується Snapdragon 8 Gen 2 — останній на сьогодні “топовий” чипсет Qualcomm. Це 8-ядерний чип (1×3,2 ГГц Cortex-X3, 2×2,8 ГГц Cortex-A715, 2×2,8 ГГц Cortex-A710 і 3×2 ГГц Cortex-A510), що виробляється за 4 нм техпроцесом, за графіку відповідає модуль Adreno 740. За даними виробника, у порівнянні з попередником він пропонує на 35% більшу продуктивність і на 40% покращену ефективність CPU, та на 25% і 45% – GPU. Смартфон доступний у двох конфігураціях пам’яті: 12+256 та 12+512 ГБ.

У синтетичних бенчмарках, цілком очікувано, Edge 40 Pro демонструє дуже високі результати, на рівні інших моделей на цьому чипсеті. Можна зазначити, що його продуктивності буде більше ніж достатньо для будь-яких задач, у тому числі й “важких ігор”.

Під тривалим серйозним навантаженням смартфон відчутно нагрівається, особливо верхня задня частина корпусу, поруч з блоком камер; у типовому варіанті “хвату” смартфона його корпус здається помірно теплим, при цьому металеві бічні грані відчуваються суттєво теплішими.

Стрес-тест CPU Throttling Test, що виконується протягом 15 хвилин, показав помірне зниження продуктивності: тротлінг CPU під кінець тесту становив 76%. Стрес-тест 3DMark Wild Life, який працює довше, вже 20 хвилин, виявив суттєво сильніший тротлінг: рейтинг стабільності у ньому становив 55%, при цьому на першому прогоні результат тесту був майже 13 тис. балів, тоді як на останньому — 6,5 тис. Все ж таки Snapdragon 8 Gen 2 — досить “гарячий” чипсет.

У Motorola Edge 40 Pro розмовний динамік використовується як другий мультимедійний для створення стереозвучання. Звук виходить гучним, що добре для рингтонів, але стосовно якості ніяких несподіванок немає: повна відсутність басів та помітний брак середніх. Словом, “розмовний жанр” на YouTube дивитись можна без проблем, але слухати музику все ж краще на навушниках. Їх можна під’єднати через Bluetooth 5.3 – дротове ж підключення можливе тільки через USB Type-C з використанням перехідника на 3,5 мм роз’єм (у комплекті він відсутній, тож доведеться купувати окремо).

Сканер відбитків пальців оптичний, під екраном. Як для такого типу сенсора, спрацьовує він швидко та впевнено, проте розташований досить низько – це може бути не дуже зручно, особливо для користувачів, що звикли до сканера ближче до центру екрана на інших смартфонах.

Смартфон працює на ОС Android 13 — інтерфейс має майже “дефолтний” вигляд стандартної системи, за винятком додаткової функціональності від виробника — розширені можливості персоналізації та функцій безпеки, підтримка жестів тощо, знайти їх можна у спеціальному додатку налаштувань Moto.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro

 

Камери

До тилової камери у Motorola Edge 40 Pro входить три модулі. Головний — ширококутний сенсор OmniVision OV50A з фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією (50 МП, діафрагма f/1,8, розмір 1/1,55″). До речі, це той самий сенсор, що використовувався в Edge 30 Pro. Надширококутний модуль — Samsung JN1, також 50 МП, електронна стабілізація, кут огляду 114°, діафрагма f/2,2. І, нарешті, телефото – Sony IMX663, 12 МП, f/1,6, 2х оптичний зум, оптична стабілізація.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro

Фронтальна селфі-камера — це 60-мегапіксельний сенсор OmniVision OV60A з діафрагмою f/2,2 і без автофокусу. За замовчуванням він робить знімки розміром 15 МП, увімкнути режим 60 МП можна в налаштуваннях камери.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro

Додаток камери в Edge 40 Pro власної розробки, з досить стандартним інтерфейсом. Свайпи вліво-вправо по видошукачу перемикають режими (уповільнена зйомка, відео, фото, портрет, режим профі, “більше”), свайп вниз відкриває налаштування поточного режиму, свайп вгору не робить нічого. Пункт “Більше” містить додаткові режими, як-то “панорама”, “двокамерна зйомка”, “нічне фото”, знімок у максимальній роздільній здатності 50 МП (за замовчуванням камера робить знімки 12,5 МП). Також у фірмовому додатку камери є доступ до Google Об’єктив, який запускається іконкою у лівому нижньому куті видошукача у режимі “Фото”.

Вдень тилова камера робить дуже добрі знімки з високою деталізацією та повною відсутністю шумів. Динамічний діапазон пристойний, але на контрастних фото тіні можуть бути занадто темними, через що у них втрачаються деталі. Також на деяких знімках автоматичний баланс білого був неідеальним — зображення мали ледь відчутний зеленуватий відтінок, що можна було помітити при прямому порівнянні однієї сцени, знятої на різні модулі.

Якість телефотомодуля середня, деталізація знімків виходить не дуже високою — у порівнянні з головним модулем може здатися, що вони масштабуються з меншої роздільної здатності. Надширококутний модуль показує кращі результати: висока контрастність, непогана деталізація (хоча й гірша за головний модуль) і добра насиченість кольорів.

У приміщенні знімки виходять дуже непоганими, без шумів, динамічний діапазон майже не страждає від нестачі освітлення. Нічний режим може активуватися автоматично (відповідний параметр включається у швидких налаштуваннях). В такому випадку Edge 40 Pro робить досить якісні знімки за умови наявності більш-менш пристойного освітлення сцени, але витримка помітно збільшується, тому з’являється ризик отримати нерізкі кадри.

Селфі-камера за замовчуванням робить 15-мегапіксельні кадри, і вони виходять дуже якісними — з чудовою деталізацією, коректним відтінком шкіри та широким динамічним діапазоном.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Pro

 

Автономність

У Motorola Edge 40 Pro встановлений акумулятор ємністю 4600 мА•год — цілком пристойний варіант, який разом з порівняно енергоефективним чипсетом демонструє дуже добру автономність: у батарейному тесті PCMark смартфон протримався майже 12 годин. В реальних умовах використання його може вистачати на півтора-два дні роботи, залежно від режиму експлуатації. Варто зазначити, що смартфон підтримує дуже швидке дротове заряджання — цілих 125 Вт, і з комплектною зарядкою Edge 40 Pro повністю заряджається менше ніж за пів години. Також Edge 40 Pro підтримує бездротове заряджання (15 Вт).