Компанія Samsung є одним із найбільших виробників побутової електроніки у світі, тож не дивно, що її модельний ряд також представлений бездротовими пилососами, флагманом яких є Bespoke Jet. Модель є однією із найдорожчих пропозицій на ринку та її можна назвати цілим комплексом прибирання, завдяки комплектації. Що ще може запропонувати Samsung Bespoke Jet та наскільки добре справляється зі своїм основним призначенням, ми вирішили перевірити в реальному тестуванні.

Характеристики Samsung Bespoke Jet VS20A95973B/EV

Тип прибирання Сухе, вологе
Потужність 580 Вт
Потужність всмоктування 210 Вт
Об’єм пилозбірника 0,5 л
Об’єм пилозбірника Clean Station 2 л
Рівень шуму 86 дБ
Щітки Турбощітка Jet Dual, мінітурбощітка Pet Tool, комбінована пилова, довга щілинна, гнучкий перехідник, для вологого прибирання Spray Spinning Sweeper
Автономність до 2 годин, два акумулятори в комплекті
Час заряджання 3,5 години
Розміри 92,1×49,3х40,8 см
Вага пилососа 2,7 кг
Рекомендована вартість 38 999 грн

Комплект постачання

Bespoke Jet має одну із найбільших на ринку комплектацій, у яку окрім самого пилососа входить станція Clean Station, що автоматично заряджає пилосос та містить систему очистки пилозбірника.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

В комплект також входить цілий набір знімних щіток, гнучка насадка, два акумулятори, окрема стійка для кріплення із відділом для зарядки додаткової батареї, 3 мішки для збору пилу, антибактеріальні багаторазові губки для миття підлоги та упаковка одноразових вологих серветок.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Загалом, комплектація дуже широка та одразу дозволяє розв’язати питання із розміщенням пилососа та його додаткових щіток.

Конструкція та початок використання

Пилосос має майже повністю розбірну конструкцію з можливістю зняти акумулятор, пилозбірник з фільтром та насадки, а також оснащений кольоровим РК-екраном, на який виводиться інформація про заряджання пристрою та режими його роботи.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Основна ідея Bespoke Jet полягає в тому, щоб користувач міг швидко прибрати пил та бруд вдома, тож модель має доволі продуману конструкцію та дизайн. Для початку варто зазначити, що пилосос не потрібно ховати, станція Clean Station дозволяє органічно вписати його в дизайн приміщення. Вона нагадує велику вазу з масивною підставкою, яка, втім, для роботи вимагає розміщення поруч із розеткою.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

В основі станції є спеціальні отвори, які дозволяють приховати частину кабелю живлення, щоб він не заважав під час прибирання та був менш помітним. Хотілося б, звісно, мати можливість сховати його повністю, але поки що доводиться обходитися простою системою менеджменту кабелів.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Bespoke Jet встановлюється горизонтально у верхню частину Clean Station. Розміри останньої складають 30x30x85 см, вага – 6,4 кг, її буде складно зачепити чи перекинути, якщо в домі є кіт або собака середніх розмірів. Загалом горизонтальне встановлення пилососа в станцію дозволяє всій конструкції займати менше місця.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Окремо також можна встановити спеціальну стійку для зберігання насадок, вона так само не займає багато місця, і її за потреби можна заховати у шафу.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Окрім кріплення насадок, стійка також передбачена для підзарядки запасного акумулятора, що може знадобитися при великій площі прибирання, або при його високій інтенсивності, коли пилосос працює на максимум. Тому в такому випадку для її розташування потрібно буде продумати місце з доступом до розетки.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

В цілому стійка доволі зручна, насадки встановлюються на неї дуже просто, й завдяки продуманій системі кріплень займають менше місця.

Сухе прибирання

Samsung Bespoke Jet оснащено інверторним мотором HexaJet з вихідною потужністю 580 Вт та потужністю втягування 210 Вт. Це дуже хороший показник для акумуляторного пилососа, тим більше з вагою 1,44 кг під час прибирання в руці. На сьогодні це один із найлегших бездротових пилососів Samsung та одна із найлегших моделей на ринку. Його конструкція також дозволяє змінювати довжину телескопічної трубки від 525 мм до 665 мм для більшої зручності під час прибирання.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Для підлоги усіх типів та килимів в комплекті Bespoke Jet йде насадка Jet Dual Brush, яка може повертатися на 180° та оснащена м’яким роликом зі щіткою, що обертається зі швидкістю 4 000 об/хв.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Вона дуже зручна у використанні та справді добре прибирає пил та бруд, як з твердих поверхонь, так і килимків. Насадка автоматично зупиняється, якщо в ній щось застрягає, тому якщо ви випадково пройшлися пилососом по кабелю від зарядного пристрою смартфона, то з ним нічого не має статися.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Щоб прибрати пил з інших, в тому числі малодоступних поверхонь та плінтусів, передбачено дві окремі насадки: одна довга щілинна, а інша – з додатковим ворсом. Перша зручна для прибирання на стиках меблів та стін, і загалом добре дістає в ті частини приміщення, куди не проходить щітка Jet Dual Brush.

Проте я б назвав більш корисною саме другу, адже завдяки їй пил можна прибирати взагалі майже з усіх поверхонь, не дряпаючи їх. Це можуть бути не тільки плінтуси, а й люстри, підвіконня та навіть скляні перегородки. Додатковий гнучкий перехідник, що міняє кут нахилу насадок, дозволяє значно розширити можливості прибирання. Наприклад, легко забирати пил з внутрішніх блоків кондиціонерів.

Окремо варто зупинитися на мінітурбощітці Pet Tool, яка передбачена для прибирання шерсті домашніх тварин з килимів та м’яких меблів, таких як диван чи ліжко. Вона має спеціальний жорсткий ролик з ребрами, покритими резиною та ворсом, який ефективно збиває поверхню тканини, забираючи пил та шерсть.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Це без перебільшення працює як магія, щітка дуже ефективна, та навіть якщо в домі немає собаки або кота, вже після декількох її використань на м’яких меблях починаєш помічати, що у квартирі стало менше пилу.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Під час прибирання Bespoke Jet втягує пил в пилозбірник з мультициклонною системою Jet Cyclone та пропускає його через багатошарову фільтрацію. В Samsung заявляють про затримку 99,999% частинок пилу, що підтверджує знак схвалення від Allergy UK Британського Фонду Алергології.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Місткість самого пилозбірника в Bespoke Jet складає 0,5 літра, він повністю розбирається та миється, включно з системою Jet Cyclone та фільтрами.

Робота пилососа регулюється клавішами під цифровим екраном. Всього є чотири швидкості: мінімальна, середня, максимальна та найпотужніша Jet. Всі вони забезпечують відповідну силу втягування та сильно впливають на автономність, про яку я розкажу далі. Але загалом, режим Jet потребує найбільше енергії, проте частої потреби вмикати його немає. Ефективно прибрати пил можна на середній та навіть мінімальній швидкості.

Вологе прибирання

В Bespoke Jet є окрема насадка для вологого прибирання з розпилювачем Spray Spinning Sweeper з двома змінними багаторазовими антибактеріальними губками для миття підлоги, вони всотують вологу і добре відтирають бруд завдяки тому, що обертаються на швидкості 260 об/хв.

 

Для волого прибирання є вбудований розпилювач, насадка має знімну ємність для води розміром 150 мл.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Під час роботи Spray Spinning Sweeper, натисканням клавіші збільшення потужності можна активувати подачу води.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Загалом ця насадка та режим роботи економить час на вологому прибиранні та полегшує його. Обертання тканинних кругів зустрічається не часто, але справді підвищує ретельність прибирання завдяки тому, що під вагою насадки тканина на губках щільно прилягає до поверхні та швидко обертається.

Станція самоочистки Clean Station

Комплектна станція очистки по суті має ще один вбудований пилосос потужністю 1 400 Вт, який витягує пил із пилозбірника Bespoke Jet та складає його в змінний герметичний антибактеріальний мішок, який можна викинути у сміття. Таким чином користувач взагалі не має справи з пилом.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Clean Station комплектується 3 текстильними мішками місткістю 2 літри для збору пилу, чого має вистачити від 2 до 6 місяців в залежності від інтенсивності використання.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Для очистки пилососа достатньо встановити його в саму станцію та натиснути на ній кнопку «Старт». Після цього система Air Pulse витягне пил з пилозбірника Bespoke Jet та помістить його в змінний мішок, при цьому також працює система фільтрації, тобто пил не потрапляє назовні.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

В цілому, Clean Station є дуже зручним доповненням, яке має одразу декілька призначень та служить підставкою, зарядкою і, звісно, чисткою для Bespoke Jet.

Автономність

Пилосос комплектується двома знімними акумуляторами ємністю 2 500 мА⋅год. Вони легко знімаються та можуть заряджатися окремо, як в самому пилососі при встановленні в Clean Station, так і в комплектній підставці для насадок. Загалом дві батареї максимально можуть забезпечити до 2 годин прибирання, але автономність Bespoke Jet дуже сильно залежить від обраної щітки (чи обертається в ній ролик) та типу й режиму прибирання.

Огляд бездротового пилососа Samsung Bespoke Jet

Під час вологого прибирання основний мотор пилососа не працює, а для обертання губок насадки Spray Spinning Sweeper не потрібно багато енергії, тому в такому режимі Bespoke Jet може працювати майже 1,5 години.

Водночас максимальний режим всмоктування може радикально знизити автономність. Загалом варто орієнтуватися на її наступні показники:

  • Режим Jet – 3 хв;
  • Максимальний – 10 хв;
  • Стандартний – 30 хв;
  • Режим MIN – 60 хв.

Для переважної більшості завдань вистачає стандартного режиму роботи, при ньому мені з запасом вистачало часу роботи акумулятора, щоб прибрати квартиру розміром 65 квадратних метрів сухим та вологим прибиранням, при цьому ще залишалося трохи понад 30% заряду.

Час зарядки кожного акумулятора від 0 до 100% займає 3,5 години, Samsung робить тут ставку не на швидкість, а на довговічність, заявляючи, що після 500 циклів, а це приблизно 5 років використання, батарея триматиме до 70% початкової ємності.