При всіх своїх великих перевагах OLED-панелі мають один досить суттєвий недолік: їхня максимальна яскравість виходить помітно нижчою, ніж у панелей з додатковим підсвічуванням. Samsung розв’язала цю проблему, поєднавши дві технології: панелі OLED і підсвічування на базі квантових точок (Quantum Dot). Сьогодні ми познайомимося саме з таким QD-OLED телевізором — 65-дюймовим Samsung S95C (QE65S95CAUXUA).

Характеристики Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Діагональ екрана 65”
Тип панелі OLED
Максимальна роздільна здатність 3,840×2,160
Частота оновлення екрана 120 Гц (до 144 Гц)
Технологія підсвічування Quantum Dot
Технологія HDR HDR10, HDR 10+, HLG
Вихідна потужність звуку 70 Вт
Інтерфейс користувача Tizen Smart TV
Тюнери DVB-T2CS2, аналоговий тюнер
Настінне кріплення VESA 400×300
Комунікації Дротові: 4x HDMI, 3x USB, USB-C (лише камера), Ethernet, оптичний аудіовихід, CI Slot. Бездротові: WiFi 5 + Bluetooth 5.2
Вага телевізора з підставкою 29 кг
Розміри з підставкою 1443,5×894,4×267,9 мм
Офіційна ціна в Україні 125 тис. грн.

 

Дизайн

Як і розглянутий нами раніше цього року 8K-телевізор Samsung Neo QLED 8K QN900C, S95C також виконаний у дизайні Infinity One. Телевізор має абсолютно мінімалістичний вигляд, у нього майже відсутні рамки навколо зображення та мінімальна товщина корпусу.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Екран прикритий захисним склом, тому у вимкненому стані здається, що навколо нього є лише тонка лінія металевої бічної грані корпусу з трьох боків та трошки ширша – знизу. Після включення стає видно тонку чорну рамку під захисним склом — приблизно пів сантиметра завширшки. На такій діагоналі вона майже не вкидається в око і з типової відстані від телевізора здається, що зображення обрамляє тонка чорна лінія.

В екрана дуже якісне антиблікове покриття, і на темних ділянках зображення навіть у яскраво освітленій кімнаті майже немає відображень навколишнього середовища – лише на вимкненому екрані можна розгледіти незначні відображення, причому при погляді під прямим кутом вони майже непомітні.

Як і Neo QLED 8K QN900C, Samsung S95C стоїть не на бічних ніжках, а на єдиній центральній підставці з дуже невеличкою площею — завдяки цьому телевізор за бажанням можна поставити навіть на маленьку тумбу.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Товщина корпусу по всій площі екрана однакова і становить лише 11 мм — враховуючи, що на корпусі є VESA-сумісне кріплення (400х300), S95C за бажанням можна повісити на стіну і перетворити на своєрідну гігантську “картину”.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Зробити його настільки тонким вдалося, як і раніше, завдяки використанню окремого модуля One Connect (Y23 4K), в який була винесена вся “електроніка” разом з роз’ємами. Якщо телевізор стоїть на тумбі, модуль можна закріпити позаду підставки, яка за площею якраз відповідає його розмірам. Якщо ж передбачається настінний монтаж, модуль можна покрасти поруч.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Усі роз’єми розташовані на бічній грані модуля One Connect: тут можна знайти 4 порти HDMI 2.1 (один з них — з підтримкою eARC), три USB Type-A, порт Ethernet, цифровий оптичний аудіовихід, два антенних роз’єми (один — для ефірного/кабельного ТБ, другий — для супутникового) та CI слот для карт умовного доступу.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

S95C належить до другого покоління QD-OLED телевізорів Samsung і є старшою моделлю в лінійці цього року. Молодша — S90C, яка за характеристиками та дизайном дуже схожа на минулорічну S95B і відрізняється від неї, серед іншого, офіційною підтримкою частоти оновлення 144 Гц та новішим програмним забезпеченням. На відміну від S95B, новинка пропонується вже у трьох діагоналях: до 55 і 65 дюймів цього року додалась ще й 77-дюймова модель.

 

Пульт ДК

Знов-таки, як і Neo QLED 8K QN900C, Samsung S95C комплектується пультом ДК SolarCell One (модель TM2360G). Він компактний і досить тонкий, з типовим для таких пультів набором органів керування: кільце джойстика з кнопкою підтвердження всередині, під ним — кнопки навігації по меню і керування відтворенням контенту, регулювання гучності та перемикання каналів, що працюють на відхилення вниз-вгору, та кнопки запуску клієнтів популярних стрімінгових сервісів.

У SolarCell One вбудований мікрофон для голосового керування телевізором. На жаль, фірмовий голосовий помічник Bixby поки не розпізнає українську мову, тому керувати ним доведеться англійською.

Згідно з назвою, пульт не використовує традиційні батарейки, а заряджає акумулятор за допомогою сонячної панелі на звороті пульта, причому може робити це і від кімнатного освітлення. Якщо ж виникне потреба у швидшому заряджанні, зробити це можна через роз’єм USB-C.

 

Функціональність Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

У якості “розумної системи” у телевізорах Samsung традиційно використовується остання версія власної платформи Smart TV на базі ОС Tizen. Ми з нею вже познайомилися в огляді Neo QLED 8K QN900C, і в S95C у неї такий самий вигляд.

Вона має сучасний зручний інтерфейс, оптимізований для використання на великому екрані, з бічною панеллю, на якій розташовані піктограми головного меню. Крім Центру конфіденційності та системного пошуку, тут можна знайти режим Ambient і головний пункт “Медіа”.

В останньому представлені магазин додатків, усі встановлені клієнти, рекомендації, переключення на останнє джерело контенту тощо. Звісно, цю стрічку користувач може за бажанням налаштувати на свій смак.

Режим Ambient дозволяє виводити на екран різні зображення, коли телевізор не використовується. Це можуть бути статичні “шпалери”, динамічні “скрінсейвери” або власні фотографії – і якщо телевізор змонтований на стіну, це дозволяє перетворити гігантський чорний прямокутник на ефектну картину.

У нижній частині розташовані меню підключених пристроїв та системні параметри — відкрити їх без виходу з поточного екрана можна за допомогою кнопки з “шестернею” на пульті ДК.

Завдяки мінімальному часу реакції OLED-панелі зазвичай є дуже гарним варіантом для використання в ігрових системах, і Samsung S95C тут не виняток. Якщо до телевізора підключений ПК чи ігрова консоль, можна активувати ігровий режим зі спеціальною “ігровою панеллю”. Вона дозволяє налаштувати зображення під різні ігрові жанри та пропонує ряд інших суто ігрових параметрів.

Крім того, варто зазначити, що Samsung S95C підтримує ігровий режим 4K@120 для консолей (4K@144 для ПК), змінну частоту оновлення (VRR) та автоматичний режим низької затримки (ALLM) на всіх чотирьох портах HDMI 2.1. Також є підтримка технології FreeSync Premium Pro і HGiG — стандарту налаштувань для ігор від HDR Gaming Interest Group. Виробник зазначає, що час реакції в ігровому режимі становить лише 9,2 мс.

S95C підтримує три формати HDR: HLG, HDR10 та HDR10+; вже традиційно для телевізорів Samsung, підтримки Dolby Vision тут немає. Процесор Neural Quantum 4K використовує штучний інтелект для масштабування відео нижчої роздільної здатності та розпізнавання й усунення шумів.

 

Якість звучання

Samsung S95C оснащений багатоканальною акустичною системою, виконаною за схемою 4.2.2. загальною потужністю 70 Вт: до неї входять вісім середньочастотних динаміків у нижній частині та шість високочастотних, що розташовані вздовж бічних граней на тиловій стороні корпусу. Це дуже непоганий “апгрейд” минулорічного S95B, в якого була акустика 2.2.2 потужністю 60 Вт.

Завдяки такій схемі, а також підтримці декодування Dolby Atmos та фірмовій системи OTS+ (Object Tracking Sound Plus) телевізор здатний створити досить потужну звукову сцену, яка, здається, виходить за межі корпусу, причому з можливістю достатньо точного позиціонування джерела звуку. Особливо якісно OTS+ працює з діалогами, які звучать з відповідної частини зображення.

Від середньочастотних динаміків не варто очікувати глибоких басів, але їм вдається створити враження їхньої присутності якраз тою мірою, щоб звучання не здавалося пласким, і при цьому вони не спотворюють звук намаганнями зіграти “глибше”, ніж це можливо.

В цілому, вбудованої акустичної системи Samsung S95C буде цілком достатньо для музичних відео на YouTube або типового контенту в стримінгових сервісах для більшості користувачів. Якщо ж її можливостей буде замало, вдосконалити звучання можна за допомогою сумісного саундбару: завдяки технології Q-Symphony він буде об’єднаний з вбудованими динаміками в єдину акустичну систему.

 

Якість зображення

У Samsung S95C (QE65S95CAUXUA) використовується 65-дюймова QD-OLED панель із роздільною здатністю 4K та максимальною частотою оновлення 144 Гц. Це вже друге покоління QD-OLED — фірмової технології Samsung, яка поєднує переваги OLED-панелі та додає їй додаткову яскравість коштом підсвічування на базі квантових точок (Quantum Dot).

Виробник зазначає, що друге покоління має на 30% більшу максимальну яскравість у порівнянні з першим, що використовувалось у S95B. В HDR на білому квадраті площею 10% екрана тести показують яскравість на рівні 1400 кд/м² і 270 кд/м² на 100% білого — це помітно яскравіше за традиційні OLED-панелі без додаткового підсвічування. Завдяки цьому якісне HDR-відео на Samsung S95C дійсно вражає: поєднання глибокого чорного і чудової деталізації навіть на дуже яскравих ділянках без “вигоряння” картинки створює дуже сильний ефект.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Що стосується SDR-контенту, у ньому максимальна яскравість може становити до 550 кд/м² у “Динамічному” режимі (за умови 30% білого на екрані). Швидка перевірка стандартних налаштувань різних відеорежимів показала, що, наприклад, у початковому режимі “Еко” максимальна яскравість становить 330 кд/м², а у “Стандартному” — 445 кд/м². Режим “Фільм” виставляє яскравість на рівні 240 кд/м², при цьому користувач може вручну збільшити її 425.

Енергоспоживання, звісно, сильно залежить від конкретного зображення, але на однаковому кадрі у режимі “Еко” телевізор споживав 145 Вт, у “Стандартному” — 175 Вт, а у “Динамічному” — 275 Вт. При цьому за стандартних налаштувань у “Фільмі” цей показник становив лише 110 Вт — навіть менше, ніж в “Еко”.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Найточнішим з погляду на якість кінематографічного зображення є режим Filmmaker: він дуже точно відкалібрований виробником (точність кольоровідтворення ΔE <2, гамма на рівні 2,4) і демонструє добре збалансоване зображення з глибоким чорним кольором, високою деталізацією в тінях, точно відтвореними деталями та насиченими природними кольорами.

Підсвічування на базі квантових точок, крім підвищеної яскравості, також додатково збільшує і без того широке колірне охоплення (телевізор має 100% DCI-P3) та якісно пропрацьовує яскраві ділянки зображення. При цьому у телевізора традиційні для OLED максимально великі кути огляду, на яких зображення практично не втрачає ні в яскравості, ні в контрасті, ні в насиченості кольорів.

Огляд QD-OLED телевізора Samsung S95C (QE65S95CAUXUA)

Також підсвічування ніяк не впливає на фірмовий для OLED-панелей чорний фон: у повній темряві чорні ділянки зображення залишаються абсолютно чорними, наче екран вимкнутий, причому під будь-яким кутом погляду.

Оновлена версія антиблікового покриття, крім усунення паразитних відображень, також ефективно поглинає фонове світло і не робить чорний колір світлішим — тож при перегляді в умовах яскравого освітлення у кімнаті Samsung S95C майже не втрачає високу контрастність зображення.

Режим “Динамічний” демонструє максимально яскраве та ефектне зображення, на якому зручно показувати всі переваги QD-OLED у рекламних відеороликах. “Стандартний” з його динамічним фокусом на контрасті та яскравості може добре підійти для підключеного ПК, але для кіносеансів, звісно, найкраще використовувати режими “Фільм” або Filmmaker. Вони не дуже сильно відрізняються один від іншого, і якщо в деяких HDR-фільмах режим Filmmaker здаватиметься надто приглушеним та “похмурим”, можна звернутися до “Фільму” — завдяки трохи іншим налаштуванням, зокрема HDR Tone Mapping, зображення у ньому помітно “оживає”.

Зліва направо: “Динамічний”, “Стандартний”, “Еко”, “Фільм”: