Сьогодні ми познайомимося з Acer Swift 5 (SF514-56T) — цьогорічним оновленням лінійки компактних та продуктивних ультрабуків Swift 5. У модельному ряді “свіфтів” ця модель стоїть трохи вище доступного Acer Swift 3 SF314-512, який був у нас на огляді на початку осені.
Характеристики
Модель | Acer Swift 5 SF514-56T |
Дисплей | Сенсорний, IPS, 14”, роздільна здатність 1920х1200, співвідношення сторін 16:10, частота оновлення 60 Гц |
Процесор | Intel Core i7-1260P |
Оперативна пам’ять | 16 ГБ LPDDR5 |
Сховище | 1 ТБ PCIe 4.0 SSD |
Графіка | Intel Iris Xe |
Порти | 2x USB-C (Thunderbolt 4), 2x USB 3.2 Gen 1, 3,5 мм комбінований роз’єм, HDMI 2.1 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth 5.2 |
Камера | 1080p@60 fps |
Аудіо | Вбудовані стереодинаміки та подвійний мікрофон |
Клавіатура | Клавіші острівного типу з підсвічуванням |
Акумулятор та зарядка | 56 Вт·год, блок живлення 65 Вт (20 В, 3,25 А) |
Розміри | 310,5x213,3x14,95 мм |
Вага | 1,2 кг |
Вартість даної конфігурації | 72,999 грн. |
Дизайн та компонування
Acer Swift 5 — дуже компактний і легкий ультрабук, як на 14-дюймову модель — його розміри 31х21х1,49 см, а вага лише 1,2 кг (трохи менший і тонкіший за Acer Swift 3 з такою самою діагоналлю та на 50 г легший). При цьому корпус у нової моделі так само повністю виготовлений з алюмінію, включно з внутрішньою поверхнею навколо клавіатури.
На перший погляд здається, що корпус — чорний або темно-сірий, але насправді колір складніший. Якщо спробувати спіймати відблиски на його поверхні, стане зрозуміло, що він має ледь помітний зеленуватий відтінок — Acer називає це колірне рішення Mist Green (“туманно-зелений). Також можлива поява ще одного варіанту - Steam Blue (“парово-блакитний”). Бічні грані мають “шліфовану” текстуру і пофарбовані у золотий колір — у поєднанні з темно-сіро-зеленим головним кольором це виглядає цікаво і трохи незвично.
Рамки навколо екрана зовсім невеликі – 4 мм по боках та ~9,5 мм зверху; загалом екран займає 92,22% площі кришки (в Acer Swift 3 — 85%). Корпус відчувається міцним, він не вигинається й не скрипить. Відкрити кришку однією рукою не вийде — базу треба притримувати, щоб вона не відривалася від стола; для полегшення на нижній бічній грані біля тачпада зроблено спеціальний виріз.
Максимальний кут відкриття становить приблизно 130°, база при цьому трохи підіймається, що додає ергономічності клавіатурі. Петлі шарнірів досить тугі, вони добре фіксують екран у будь-якому положенні.
Всі інтерфейсні роз’єми розташовані на бічних панелях: ліворуч можна знайти два USB-C з підтримкою Thunderbolt 4 та заряджання, відеовихід HDMI 2.1 і повнорозмірний USB 3.2. Праворуч розташовані мініджек для гарнітури, ще один USB 3.2 та кенсінгтонський замок (конфігурація повністю ідентична тій, що ми бачили у Swift 3). Вентиляційні отвори розташовані знизу та над клавіатурою, тож гаряче повітря не спричиняє дискомфорту під час використання миші.
Клавіатура, тачпад
Acer Swift 5 оснащений клавіатурою острівного типу з типовим як для ноутбучних клавіш ходом. Клавіатура без додаткового цифрового блоку, завширшки зовсім трохи менша ніж звичайна десктопна модель (різниця становить приблизно 6-7 мм), тож для друку наосліп звикати до зменшених розмірів клавіш або відстані між ними майже не доведеться. Під час роботи клавіатура не прогинається; трохи вигнути її можна, лише якщо спеціально надавити на неї з досить помітним зусиллям.
Розкладка — майже стандартна ANSI, з довгим лівим Shift та однорядним Enter. Блок керування стрілками традиційно для компактних ультрабуків врізаний в основний блок, під правим Shift — заради цього довелося зменшити пробіл та змістити ліворуч праві Alt та Ctrl.
Кнопка увімкнення з вбудованим в неї сканером відбитків пальців розташована у правому верхньому куті, в один ряд із верхніми клавішами, одразу над Backspace. Вона не втоплена в корпус, тому на неї можливо натиснути випадково; зменшити вірогідність цього має інша форма ковпачка, яку можна відчути на дотик.
У клавіш є підсвічування жовтого кольору (задля гармонійного поєднання з “золотом” бічних граней), з двома ступенями інтенсивності та можливістю повного вимкнення. Підсвічування не дуже сильне навіть на максимальній яскравості й при погляді збоку губиться на фоні досить яскравого витоку білого підсвічування з-під ковпачків. Проте при типовому розташуванні користувача за ноутбуком цей витік зовсім непомітний, і підсвічування клавіш у помірно освітленій кімнаті сприймається цілком добре.
Тачпад середніх розмірів — 10,5х6,5 см, та зручний у використанні. Як і у ноутбука Acer Swift X, що був у нас на огляді на початку літа, в цій моделі використовується фірмова технологія OceanGlass - поверхня тачпада дуже слизька і дійсно відчувається скоріше як скляний екран смартфона, ніж пластик, з якого він виготовлений насправді. Причому не з будь-якого пластику — а з пластикових відходів, що були зібрані в океані.
Екран
Екземпляр, що потрапив до нас на огляд, був оснащений 14-дюймовою IPS-панеллю виробництва AU Optronics (B140UAN02.2) з роздільною здатністю 1920х1200 точок, співвідношенням сторін 16:10 та максимальною заявленою яскравістю 400 ніт. Щільність точок 162 PPI, частота оновлення стандартна, 60 Гц. Також у модельному ряді Acer Swift 5 (SF514-56T) є версії з роздільною здатністю 2560x1600 точок і максимальною яскравістю 500 ніт. Екран в Acer Swift 5 сенсорний, прикритий захисним склом Corning Gorilla Glass.
Колірне охоплення екрана стандартне — 99% sRGB (82% Adobe RGB, 83% DCI-P3). Значення гамми трохи нижче за стандартне — 2,1, проте це майже ніяк не помітно, зображення має збалансовану насиченість. Яскравість регулюється в діапазоні від 20 до 372 кд/м², чого буде цілком достатньо як для роботи в повній темряві, так і при сильному офісному освітленні. Максимальна статична контрастність сягає 1650:1, це відмінний результат як для ноутбучної IPS-панелі. Колірна температура на всьому діапазоні яскравості майже незмінна і становить 6700-6800K, що трохи вище за стандартну 6500K — це дає ледь помітний “холоднуватий” відтінок.
Рівномірність колірної температури дуже добра — максимальне відхилення від стандартної становить лише ΔE=3,5. Також в Acer Swift 5 дуже висока рівномірність яскравості — різниця між нижньою частиною екрана (найяскравіша зона) та лівою (найтемніша) не перевищує 10% (зазвичай у ноутбуків цей показник вищий мінімум в півтора рази). Точність кольоровідтворення також висока — середнє значення ΔE на рівні 1,5, що повністю відповідає вимогам до заводського калібрування екранів; для нього цей показник зазвичай має бути не вищий за 2 (єдиний колір, що “вибивається” з загальної картини, пояснюється нюансами роботи тестового колориметра).
При погляді збоку яскравість зменшується не дуже сильно, а зображення набуває трохи прохолоднішого відтінку, проте загалом якість залишається на дуже пристойному рівні.
Апаратна платформа
У модельному ряді Acer Swift 5 SF514-56T використовуються процесори Intel 12-го покоління – Intel Core i5-1240P або i7-1260P (так само як і в цьогорічних лінійках Swift 3 та Swift X); в моделі, що потрапила до нас на огляд, встановлений другий варіант. Що стосується відеосистеми, тут Swift 5 також повторює конфігурацію Swift 3 — варіантів з дискретним відео у нього немає (на відміну від Swift X, де така опція є).
Intel Core i7-1260P — 12-ядерний процесор середнього рівня для тонких ноутбуків, який було представлено на початку 2022 р. Він належить до сімейства Alder Lake P, виробляється за 10 нм техпроцесом і використовує технологію big.LITTLE: процесор має 4 продуктивних ядра з підтримкою HyperThreading і 8 економних без неї — тож може обробляти до 16 потоків одночасно. Продуктивні ядра працюють на частотах 2,1-4,7 ГГц, економні — 1,5-3,4 ГГц, рекомендоване базове енергоспоживання становить 28 Вт, у турборежимі TDP може підійматися до 64 Вт. У процесора є вбудована графіка Iris Xe з 96 обчислювальними блоками, що працюють на частоті 1,4 ГГц.
Оперативна пам’ять розпаяна на платі, тож додати більше можливості немає. У наявній конфігурації лептоп оснащений 16 ГБ LPDDR5, що працює у двоканальному режимі (також можливий варіант із 8 ГБ). Можливі конфігурації SSD — 512 ГБ або 1 ТБ PCIe Gen4 NVMe, в тестовому екземплярі був встановлений WD PC SN810 SDCQNRY-1T00-1014 (1 ГБ). За бездротовий зв’язок відповідає модуль Wi-Fi 6E (Intel Killer AX1675i) + Bluetooth 5.2.
Продуктивність Acer Swift 5
Intel Core i7-1260P демонструє високу швидкодію у прикладних завданнях, і в синтетичних бенчмарках цей ноутбук цілком очікувано випереджає, хоча й ненабагато Acer Swift 3 SF314-512 (що був у нас на тестуванні з процесором Intel Core i5-1240P). Цікаво, що в деяких випадках Swift 3 показує трохи вищі результати — наприклад, у багатопотоковому тесті Cinebench R23; скоріше за все, це обумовлено нюансами виділення теплового пакету у різних ситуаціях. NVMe PCIe 4 SSD WD PC SN810 SDCQNRY-1T00-1014 демонструє дуже високі показники: швидкість читання майже 7000 МБ/с, запису — більше ніж 5000 МБ/с (удвічі більше за показники накопичувача в Acer Swift 3).
Утиліта Acer Quick Access дозволяє обирати серед трьох режимів охолодження, які також впливають на продуктивність системи: Silent, Normal та Performance (також їх можна перемикати за допомогою гарячих клавіш Fn+F).
Ми порівняли продуктивність системи в них за допомогою утиліти Cinebench R23 під час навантаження на всі ядра. У режимі Silent виділений тепловий пакет процесора становив 28 Вт, його температура підіймалася до 79 градусів, продуктивні ядра працювали в середньому на частотах 2,05-2,1 ГГц, рівень шуму був низьким (~39 дБ на відстані у 1 м від ноутбука). У Normal тепловий пакет і частоти ядер залишалися такими самими, але система охолодження працювала інтенсивніше, тож рівень шуму підвищувався до 43 дБ, а температура процесора знижувалася до 74 градусів. І нарешті, режим Performance мінімально відрізняється від Normal: TDP на рівні 29 Вт, шум системи охолодження — 44 дБ, температура ще трохи нижча - 73 градуси, частоти знов-таки ~2,1 ГГц. Як бачимо, якоїсь великої різниці у продуктивності між ними немає, тому цілком можна використовувати будь-який з перших двох - вибір того чи іншого режиму це скоріше вибір рівня шуму системи охолодження та температури процесора.
Рейтинг Cinebench R23 | |||||
Режим | Значення TDP, Вт | Частота CPU | Температура CPU | одне ядро | всі ядра |
Silent | 28 | 2,1 | 78 | 1695 | 8511 |
Normal | 28 | 2,1 | 74 | 1675 | 8721 |
Performance | 29 | 2,1 | 73 | 1691 | 8661 |
Також ми перевірили, як впливає на продуктивність робота від батареї та наскільки вона відрізняється від роботи при підключенні до електромережі. Як бачимо, в автономному режимі Acer Swift 5 дещо втрачає у швидкодії в завданнях, розрахованих на CPU, а от бенчмарки вбудованого відео, навпаки, демонструють мінімальне зростання продуктивності.
Мережа | Батарея | |
3DMark (TimeSpy) | 1895 | 1928 |
3DMark (CPU Profile, max threads) | 5240 | 5185 |
CineBench R23 | 1675/8721 | 1511/8180 |
PCMark 10 | 5912 | 5166 |
Geekbench 5 (CPU) | 1630/10054 | 1451/8760 |
Geekbench 5 (GPU) | 19686 | 20119 |
JetStream 2 | 232,093 | 222,972 |
Google Octane | 85,030 | 69,662 |
В Acer Swift 5 відсутнє дискретне відео, тому ігрове використання явно не є пріоритетним. Але ми все ж таки перевірили, на що може розраховувати його власник, якщо йому захочеться відпочити від роботи. В порівняно старих або “легких” іграх за роздільної здатності Full HD та низьких налаштуваннях графіки цілком можна очікувати на 40-60 кадрів/сек і навіть більше — а от у новіших та “важчих” проєктах показники будуть значно гірші.
Продуктивність в іграх, низька якість графіки, Full HD (кадри/сек):
Тож для отримання пристойної швидкодії у нових іграх скоріше за все доведеться знижувати роздільну здатність до 720p.
Продуктивність в іграх, низька якість графіки, 1280х720, (кадри/сек):
Якщо порівнювати ігрову продуктивність Acer Swift 5 з тою, що продемонстрував у наших тестах Swift 3 на Intel Core i5-1240P, можна зазначити трохи вищий середній FPS — що й не дивно, адже в i7-1260P дещо потужніша вбудована графіка (96 блоків проти 80, частота 1,4 ГГц проти 1,3 ГГц).
Автономність
Як і Swift 3, ця модель також оснащена акумулятором ємністю 56 Вт·год — не дуже багато, але завдяки енергоефективній платформі Acer Swift 5 демонструє відмінну автономність, причому навіть кращу за Swift 3 з “простішим” процесором. Так, за яскравості на рівні 120 кд/м² у батарейному тесті бенчмарку PCMark 10 у режимі “бездіяльності” ноутбук “протримався” майже 18 годин! (на 4 години більше, ніж Swift 3). В імітації офісного використання та при перегляді відео Swift 5 пропрацював трохи більше ніж 11 годин в обох випадках, що також більше за попередника. В іграх результат був набагато традиційніший — трохи менше ніж півтори години автономної роботи.