Українська правда

Огляд ноутбука Acer Swift 3 (SF314-512)

Огляд ноутбука Acer Swift 3 (SF314-512)
IMG_2414
0

Acer Swift 3 SF314-512 — цьогорічне оновлення серії Acer Swift 3, лінійки легких та компактних ультрабуків з 14-дюймовим екраном. У модельному ряді “свіфтів” це доступна серія ноутбуків, трохи дешевша за Acer Swift X, з останньою моделлю якого ми познайомились раніше.

Характеристики

МодельAcer Swift 3 SF314-512
ДисплейIPS, 14”, роздільна здатність Full HD, співвідношення сторін 16:9, частота оновлення 60 Гц
ПроцесорIntel Core i5-1240P
Оперативна пам’ять16 ГБ LPDDR4X
Сховище1 ТБ PCIe NVMe SSD
ГрафікаIntel Iris Xe
Порти2x USB 3.2, 2x USB-C з підтримкою Thunderbolt 4 та Power Delivery, 3,5 мм комбінований роз’єм, HDMI 2.1
Бездротовий модульWi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth 5.2
Камера1080p@60 fps
АудіоВбудовані стереодинаміки та мікрофон
КлавіатураКлавіші острівного типу з білим підсвічуванням
Акумулятор та зарядка56 Вт*г, блок живлення 65 Вт (20 В, 3,25 А)
Розміри32x21,1x1,64 см
Вага1,25 кг
Вартістьвід $800

Дизайн та компонування

Acer Swift 3 дуже компактний і легкий, як на 14-дюймову модель — його розміри 32x21,1x1,64 см, а вага лише 1,25 кг (на 150 г менше за останній Acer Swift X) — і це при повністю алюмінієвому корпусі, включно з внутрішньою поверхнею “бази” навколо клавіатури. Модель пропонується у трьох кольорових рішеннях — жовтому, блакитному та сріблястому; до нас на огляд потрапив останній варіант.

Рамки навколо екрана зовсім невеликі - 5 мм по боках та 9 мм зверху; загалом екран займає 86% площі кришки. Корпус відчувається міцним, він не вигинається й не скрипить. Відкрити кришку однією рукою не вийде — базу треба притримувати, щоб вона не відривалася від стола; для полегшення на нижній бічній грані біля тачпада зроблено спеціальний виріз.

Максимальний кут відкриття становить приблизно 135°, база при цьому трохи підіймається, що додає ергономічності клавіатурі. Петлі шарнірів досить тугі, вони добре фіксують екран у будь-якому положенні.

Всі інтерфейсні роз’єми розташовані на бічних панелях: ліворуч можна знайти два USB-C з підтримкою Thunderbolt 4 та заряджання, відеовихід HDMI 2.1 і повнорозмірний USB 3.2. Праворуч розташовані мініджек для гарнітури, ще один USB 3.2 та кенсінгтонський замок. Вентиляційні отвори розташовані знизу та над клавіатурою, тож гаряче повітря не спричиняє дискомфорту під час використання миші.

Клавіатура, тачпад

Acer Swift 3 оснащений клавіатурою острівного типу з типовим як для ноутбучних клавіш ходом. Клавіатура без додаткового цифрового блоку, завширшки майже як звичайна десктопна модель (різниця не перевищує пари міліметрів), тож для друку наосліп звикати до зменшених розмірів клавіш або відстані між ними не доведеться. Під час роботи клавіатура не прогинається, трохи вигнути її можна, лише якщо спеціально надавити на неї з досить помітним зусиллям.

Розкладка — майже стандартна ANSI, з довгим лівим Shift та однорядним Enter. Блок керування стрілками врізаний в основний блок, під правим Shift — заради цього довелося зменшити пробіл та змістити ліворуч праві Alt та Ctrl. Кнопка увімкнення (з вбудованим в неї сканером відбитків пальців) розташована у правому верхньому куті, в один ряд із верхніми клавішами, одразу над Backspace. Вона не втоплена в корпус, тому на неї цілком можливо натиснути випадково; зменшити вірогідність цього має інша форма ковпачка, яку можна відчути на дотик.

У клавіш є підсвічування білого кольору, з двома ступенями інтенсивності та можливістю повного вимкнення. Підсвічування досить помірне навіть на максимальній яскравості та не дуже помітне на сріблястих клавішах — за умови достатнього фонового освітлення, мабуть, краще підсвічування зовсім вимкнути, тому що темні символи в такому випадку краще впадатимуть в очі.

Тачпад середніх розмірів — 10,5х6,5 см, та зручний у використанні. Він досить “слизький”, щоб на ньому було комфортно робити тапи, свайпи та інші жести, а от фізичні кнопки в нижній частині відчувалися досить жорсткими та потребували певного зусилля при натисканні.

Екран

В Acer Swift 3 SF314-512 використовується 14-дюймова IPS-панель виробництва AU Optronics (B140HAN06.2). Роздільна здатність – Full HD, співвідношення сторін 16:9, щільність точок — 158 PPI, частота оновлення стандартна, 60 Гц. Також у лінійці є моделі з роздільною здатністю 2560х1440 точок.

Колірне охоплення екрана стандартне — 98% sRGB (76% Adobe RGB, 76% DCI-P3). Значення гамми практично ідеально відповідає стандартному 2,2 на всьому діапазоні яскравості, це дає збалансовану насиченість зображення. Яскравість регулюється в діапазоні від 19 до 325 кд/м², чого буде цілком достатньо як для роботи в повній темряві, так і при сильному офісному освітленні.

Максимальна статична контрастність сягає 1440:1, це відмінний результат як для ноутбучної IPS-панелі. Колірна температура на всьому діапазоні яскравості майже незмінна і точно відповідає стандартній 6500K (лише на максимальній яскравості вона трохи підвищується — до 6600K).

Рівномірність колірної температури по всій площі екрана також відмінна — максимальна різниця становить лише 2,6%. А от рівномірність яскравості вже посередня — різниця між нижньою частиною екрана (найяскравіша зона) і правим верхнім кутом (найтемніша) становить 17%. Втім, як на тонкий дисплей, така нерівномірність підсвічування є цілком типовою.

Точність кольоровідтворення також дуже висока — середнє значення ΔE на рівні 0,5, що значно краще навіть за типове заводське калібрування екранів, для яких цей показник зазвичай має бути не вищий за 2 (єдиний колір, що “вибивається” з загальної картини, пояснюється нюансами роботи тестового колориметра).

При погляді збоку яскравість зменшується не дуже сильно, а зображення набуває трохи прохолоднішого відтінку, проте загалом якість залишається на дуже пристойному рівні.

Апаратна платформа

У модельному ряді Acer Swift 3 SF314-512 використовуються процесори Intel 12-го покоління - Intel Core i5-1240P або Intel Core i7-1260P (так само як і в цьогорічній лінійці Acer Swift X); в моделі, що потрапила до нас на огляд, встановлений перший варіант. Але на відміну від Swift X, в лінійці Swift 3 SF314-512 немає моделей з дискретною відеокартою.

Intel Core i5-1240P — 12-ядерний процесор середнього рівня сімейства Alder Lake-P, розроблений спеціально для ультратонких ноутбуків та представлений на початку 2022 року. В ньому використовується технологія big.LITTLE: i5-1240P містить у собі чотири продуктивні ядра архітектури Golden Cove та 8 енергоефективних ядер архітектури Gracemont. Продуктивні ядра підтримують Hyper-Threading, тож процесор може обробляти 16 потоків одночасно. i5-1240P виробляється за 10-нм техпроцесом, типовий TDP процесора становить 28 Вт. Продуктивні ядра можуть працювати на частотах 1,7-4,4 ГГц, тоді як ефективні — 1,2-3,3 ГГц. У процесора є вбудована графіка Iris Xe з 80 обчислювальними блоками, яка працює на частоті 1300 МГц.

Оперативна пам’ять розпаяна на платі, тож додати більше ємності можливості немає. У наявній конфігурації лептоп оснащений 16 ГБ LPDDR4X, що працює у двоканальному режимі (також можливий варіант із 8 ГБ). На офіційному сайті пропонуються моделі з SSD-накопичувачами ємністю 512 ГБ або 1 ТБ (в нашому випадку був другий варіант); на платі є два слота M.2 SSD, що дозволяє за бажанням збільшити ємність до 2 ТБ. За бездротовий зв’язок відповідає модуль Wi-Fi 6E AX211 (Intel Killer AX1675i) + Bluetooth 5.2.

Продуктивність Acer Swift 3

Intel Core i5-1240P демонструє високу швидкодію у різних завданнях, і в комплексних синтетичних бенчмарках помітно випереджає процесори Intel i5 та i7 11-го покоління з тепловим пакетом 35 Вт. Зазначимо, що Acer Swift 3 в комплексній “синтетиці” трохи поступається Acer Swift X з таким самим процесором, але не принципово та не у всіх режимах. NVMe SSD WD SN735 SDBPNHH-1T00-1014 демонструє досить пристойні показники: швидкість читання 3600 МБ/с, запису — 2800 МБ/с.

Утиліта Acer Quick Access дозволяє обирати серед трьох режимів охолодження, які безпосередньо впливають на продуктивність системи: Silent, Normal та Performance (також їх можна перемикати за допомогою гарячих клавіш Fn+F).

Ми порівняли продуктивність системи в них за допомогою утиліти Cinebench R23 під час навантаження на всі ядра. У режимі Silent виділений тепловий пакет процесора становив 28 Вт, його температура підіймалася до 67 градусів, продуктивні ядра працювали в середньому на частотах 2,1-2,2 ГГц, рівень шуму був низьким (~41 дБ на відстані у 1 м від ноутбука). У Normal тепловий пакет підвищувався до 30 Вт, температура CPU зростала до 77 градусів, частоти усіх ядер — до 2,3 ГГц, рівень шуму підвищувався до 43 дБ.

Рейтинг Cinebench R23
РежимЗначення TDP, ВтЧастота CPUТемпература CPUодне ядровсі ядра
Silent282,1-2,27416598820
Normal302,2-2,37816639070
Performance252,37116629431

З режимом Performance справи складніші. Результат у Cinebench R23 в багатоядерному тесті демонструє приріст продуктивності, але при цьому у довгостроковому навантаженні утиліта HWInfo64 демонструє такі самі середні значення частот, а теплового пакету і температури — навіть нижчі, ніж у режимі Silent. Ситуацію прояснює стрес-тест на стабільність в AIDA64 — з графіку стає зрозуміло, що система під час тривалого 100%-го навантаження на всі ядра періодично значно знижує частоти процесора, щоб утримувати температуру в межах норми.

Схожа ситуація з результатами в багатоядерних тестах була й у бенчмарку 3DMark CPU Test (зліва направо — Silent, Normal, Performance):

Тому можна припустити, що режим Performance має сенс у випадку відносно “швидких” розрахунків, а для триваліших завдань (пів години і більше) можна залишатись у режимі Normal. З усім тим, як ми бачимо з результатів тестів, різниця між усіма трьома режимами відносно невелика, тому вибір режимів не матиме істотного впливу на загальну продуктивність системи. Також слід зазначити, що Acer Swift 3 і не позиціонується як ноутбук для важких обчислень, тому така поведінка у режимі Performance — це скоріше просто цікавий нюанс.

Зважаючи на відсутність дискретного відео, продуктивність ноутбука в іграх — це скоріше теоретичне питання, проте все ж перевірити, на що зараз здатна Intel Iris Xe, варто. Як бачимо, навіть на низьких налаштуваннях графіки пограти у більш-менш сучасні ігри у нативній роздільний здатності екрана буде проблематично — середня швидкодія у більшості випадків не дотягує до 30 fps.

Якщо знизити роздільну здатність до 720p, ситуація покращується, і не дуже “важкі” ігри можуть демонструвати середній показник кадрів/с на рівні 30-40 fps.

Автономність

Ноутбук оснащений акумулятором 56 Вт*г — не дуже багато, але Acer Swift 3 демонструє відмінну автономність, у деяких сценаріях використання навіть кращу за Acer Swift X з таким самим процесором і трохи більшим акумулятором (59 Вт*г). Так, за яскравості на рівні 120 кд/м² у батарейному тесті бенчмарку PCMark 10 у режимі “бездіяльності” ноутбук “протримався” цілих 14,5 годин (приблизно так само, як і Swift X у нашому минулому огляді). Проте в імітації офісного використання та при перегляді відео Swift 3 набагато випередив попередню модель — в обох випадках він пропрацював майже 11 годин, що приблизно на дві години більше, ніж Swift X.

Оцінка межі
8.5
/ 10
Що сподобалось
  • Якісний екран
  • алюмінієвий корпус
  • висока автономність
  • невисокий рівень шуму під навантаженням
  • достатня продуктивність
  • помірна вартість
Що не сподобалось
  • Розпаяна пам'ять з максимально можливою ємністю 16 ГБ
  • посередня якість динаміків

Acer Swift 3 — компактний ноутбук з достатньою продуктивністю для повсякденних задач і якісним екраном з високою точністю кольоровідтворення. Також варто зазначити відмінну автономність і низький рівень шуму під максимальним навантаженням. Цю модель можна вважати гарною альтернативою трохи дорожчого Acer Swift X, якщо вас не цікавлять сучасні ігри (або ви граєтеся на іншій системі). В Україні Swift 3 SF314-512 має з'явитися у листопаді-грудні, очікувана вартість станом на момент публікації цього огляду - від $800 за базову конфігурацію.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: