Motorola є одним з брендів, який добре асоціюється зі складаними смартфонами. Культова модель Razr, якій наступного року виповнюється 20 років, свого часу була чи не найстильнішим телефоном на ринку. У 2019 році Motorola відродила бренд Razr, представивши один з перших смартфонів зі складаним дисплеєм у формфакторі розкладачки. Сьогодні ж ми поговоримо про одного з його наступників — модель Razr 40.

Характеристики Motorola Razr 40

Motorola Razr 40 Ultra
Розміри та вага У відкритому стані: 170,8 x 74 x 7,4 мм
У закритому стані: 88,2 x 74 x 15,8 мм
188,6 грама, покриття корпусу з відштовхуванням крапель води
Кольори Sage Green (сіро-зелений), Vanilla Cream (кремовий), Summer Lilac (ліловий)
Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ LPDDR4X, 256 ГБ UFS 2.2
Процесор Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 (4 нм)
Графічний процесор Adreno 644
Бездротові модулі Wi-Fi 6e
Bluetooth 5.3, aptX
NFC
nanoSIM + eSIM
Дисплей Основний: 6,9″ LTPO pOLED,
2640 x 1080, 144 Гц, 1400 ніт

Зовнішній: 1,5″ OLED,
368х194, 60 Гц

Основні камери 64 Мп (f/1,7, 0,7 мкм, OIS, PDAF, лазерний автофокус) + 13 Мп (f/2,2, 1,12 мкм, 120°)
Селфі камера 32 Мп (f/2,4, 0,7 мкм, Quad Pixel)
Аудіо стереодинаміки
Dolby Atmos
Акумулятор 4200 мА⋅год
Зарядка 30 Вт
Turbo Power
Бездротова 5 Вт
Роз’єм USB 2.0 Type-C
ОС Android 13
Рекомендована ціна 8/256 ГБ – 27 999 грн

Комплектація

Попри сучасні тренди щодо мінімізації вмісту коробки зі смартфоном, разом із Motorola Razr 40 ми отримуємо зарядний блок потужністю 33 Вт, кабель USB-A – USB-C, захисні накладки з матового пластику, скріпку для SIM-карти та різноманітну документацію.

Дизайн, ергономічність

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Motorola Razr 40 має небагато спільного зі своїм оригінальним прародичем із 2004 року. Щобільше, новинка відчутно відрізняється і від Motorola Razr, представленого у 2019 році. Корпус смартфона виготовлено з алюмінію серії 7000, також є декоративні вставки з “веганської шкіри”. Пропонується три кольорові варіанти: Sage Green (сіро-зелений, як тестовий пристрій), Vanilla Cream (кремовий) та Summer Lilac (ліловий). В цілому, виглядає досить стильно, хоча на мій смак, можна було б зробити колір Sage Green зеленішим.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Верхня половина смартфона містить скляну прямокутну накладку, під якою розташовуються зовнішній дисплей та два модулі камер. Клавіші регулювання гучності, а також кнопка живлення із вбудованим сканером відбитків пальців знаходяться на правому торці. На лівому можна знайти слот для SIM-карти, а на нижньому — динамік та порт USB-C.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

У складеному вигляді Motorola Razr 40 дуже зручно носити з собою — він досить тонкий і легкий, тож компактність можна занести до плюсів. У розкритому вигляді одразу звертаєш увагу на трохи нестандартне співвідношення сторін екрана, якщо порівнювати з класичним формфактором смартфонів-моноблоків. Видовжений дисплей може містити більше інформації, але і тягнутись до деяких елементів інтерфейсу важче.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Ще з нюансів, який стосується більшості складаних смартфонів — розкрити пристрій однією рукою є досить нетривіальною задачею. Велика ймовірність, що девайс висковзне з руки, особливо, якщо ви намагаєтесь розкрити його на ходу. Тож найчастіше доводиться розкривати смартфон другою рукою, що також не завжди є оптимальним варіантом. Наприклад, коли ви несете якісь пакунки.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Місце згину дисплея помітне тільки, якщо спеціально придивлятися до нього. Під час користування девайсом це абсолютно не відволікає. Інженери Motorola добре попрацювали над шарніром, адже у складеному вигляді немає ніякого зазору між половинками. Втім, при відкритті/закритті смартфона трохи чутно деякі звуки роботи шарніра. Не те щоб вони змушували хвилюватися щодо надійності механізму, але такий момент присутній. Ще з плюсів — смартфон захищено від бризок води й пилу згідно з рейтингом IP52.

Дисплеї Motorola Razr 40

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Основний дисплей смартфона має цілком флагманські характеристики. 6,9” LTPO pOLED-екран, роздільна здатність 2640х1080 пікселів (413 ppi), частота оновлення від 1 до 144 Гц, максимальна яскравість до 1400 ніт. Майже нічим не відрізняється від старшого брата, Motorola Razr 40 Ultra.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

На практиці питань до екрана немає — чітка і якісна картинка з гарними кутами огляду та швидкою і плавною прорисовкою інтерфейсу. В налаштуваннях можна увімкнути нічний режим та налаштувати розклад його увімкнення, обрати один з варіантів кольорових схем, змінити частоту оновлення тощо.

Зовнішній OLED-екран має діагональ усього 1,5 дюйма, роздільну здатність 368х194 точки й частоту оновлення до 60 Гц. Він містить годинник, а також декілька панелей, які ви можете обрати в окремому меню налаштувань. Доступні диктофон, календар, контакти, медіаплеєр, погода і таймер. Панелі можна увімкнути або вимкнути та змінити порядок їх розташування.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

На зовнішньому дисплеї є доступ до деяких швидких налаштувань (якщо потягнути шторку згори), можна переглядати сповіщення (потягнувши шторку знизу). Екран можна використовувати і як відеошукач для камери, коли хочете зробити селфі на основну камеру. А ще в налаштуваннях камери можна увімкнути демонстрацію анімації на зовнішньому екрані, яка може привернути увагу маленьких дітей під час зйомки.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Але все ж робити будь-які маніпуляції на 1,5-дюймовому екрані не дуже зручно. Ще з мінусів відзначу відсутність режиму Always-on Display. Це означає, що вам доведеться кожного разу натискати на екран, щоб подивитись час чи перевірити наявність сповіщень. В аспекті зовнішнього екрана Motorola Razr 40 знаходиться на рівні перших поколінь Samsung Galaxy Flip, тож відчувається певне відставання від сучасних трендів.

Платформа, продуктивність, звук

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Snapdragon 7 Gen 1 та 8 ГБ оперативної пам’яті LPDDR4X є одними з компромісів, внаслідок яких Motorola вдалось знизити ціну на Razr 40. Втім, смартфон не позиціюється, як флагманський, тож використання даного чипсету є цілком логічним. Та й варто відзначити, що справляється зі своїми задачами він на тверду четвірку.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

У повсякденному користуванні лише зрідка ви можете помічати якісь невеличкі лаги, загалом Snapdragon 7 Gen 1 добре виконує свою роботу.

Сканер відбитків пальців, інтегрований в кнопку живлення, все ще є одним з найзручніших і найшвидших засобів біометричного захисту. Смартфон також обладнано модулями Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, GPS, NFC. Є слот для фізичної SIM-карти та модуль eSIM. Подвійні стереодинаміки мають підтримку технології Dolby Atmos. Вони непоганої якості та мають достатній запас гучності, тож вистачить, щоб подивитись відео на YouTube, чи послухати музику, поки збираєтесь на роботу вранці.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Щодо софту, на смартфоні встановлена Android 13 з фірмовою оболонкою, яка не дуже змінює вигляд чи функціональність операційної системи, тож ви отримуєте бажаний багатьма “чистий Android”. Є деякі фірмові фішки та додаткові можливості кастомізації, але їх використання цілком на ваш розсуд.

Камери Motorola Razr 40

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Блок камер смартфона складається з двох модулів: основного 64 МП сенсора з апертурою f/1.7, оптичною стабілізацією і лазерним автофокусом та надширококутного 13 МП датчика з діафрагмою f/2.2 і кутом охоплення 120 градусів. Також є 32 МП фронтальна камера зі світлосилою f/2.4.

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Традиційно для смартфонів вищого середнього сегмента, їм досить добре вдаються знімки в умовах гарного освітлення та в умовах сутінок, але коли справа доходить до нічних фото, тут вже стає помітною різниця з флагманами. Схожа історія і з Motorola Razr 40. Вдень, як правило, ви отримуєте світлини гарної якості — зображення чітке, деталізоване, з приємним кольоропередаванням. Ввечері вже можуть виникати нюанси — якщо вуличного освітлення вистачає, можна розраховувати на непогане фото. Якщо ж світла замало — з’являється багато артефактів.

Надширококутна камера ще більше залежна від умов освітлення. Ввечері там де основна камера ще може зробити прийнятне фото, надширококутна, швидше за все, помітно програватиме. З макрорежимом ситуація аналогічна, до того ж він не має автофокусу. Тому треба трохи терпіння, щоб зробити гарний знімок.

Автономність

Огляд Motorola Razr 40 - складані смартфони йдуть в маси

Motorola Razr 40 отримав акумулятор ємністю 4200 мА⋅год. Солідний показник для цього класу смартфонів. І під час тестування смартфон тільки підтвердив це. При не надто активному використанні (~4:30 год використання екрана) цілком реально розтягнути час роботи на півтора, а то і два дні.

Смартфон підтримує 30 Вт дротову зарядку та 5 Вт бездротову зарядку. Не найшвидші показники за сучасними мірками, але цілком достатні для комфортного використання пристрою. Наявність бездротової зарядки взагалі стала сюрпризом, а ось бездротової реверсивної зарядки немає, тож не вийде підзарядити якийсь з аксесуарів без використання кабелю.