За останні місяці ми познайомились з усіма актуальними смартфонами Motorola серії Edge і нарешті дочекалися можливості протестувати Razr 40 Ultra – іміджевий «флагман» компанії зі складаним екраном. Це вже не перше покоління подібних пристроїв Motorola і, з огляду на прогнозований ріст популярності складаних телефонів в найближчі роки, можна похвалити бренд за подібні інвестиції в майбутнє.

Характеристики Motorola Razr 40 Ultra

Motorola Razr 40 Ultra
Розміри та вага У відкритому стані: 73,95 x 170,83 x 6,99 мм
У закритому стані: 73,95 x 88,42 x 15,1 мм

188,5 грамів, IP52

Кольори Чорний (Infinite Black)
Оперативна пам’ять і сховище 8/256 ГБ
Процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (4 нм)
Графічний процесор Adreno 730
Бездротові модулі Wi-Fi 6 2.4 + 5 ГГц
Bluetooth 5.3, aptX
NFC
nanoSIM + eSIM
Дисплей Основний: 6,9″ pOLED,
2640 x 1080, 165 Гц

Зовнішній: 3,6″ pOLED,
1066 x 1056, 144 Гц

Основні камери 12 Мп (f/1,5, 1,4 мкм, OIS) + 13 Мп(f/2,2, 1,12 мкм, 108°)
Селфі камера 32 Мп (f/2,4, 0,7 мкм, Quad Pixel)
Аудіо стереодинаміки
Dolby Atmos
Акумулятор 3080 мА⋅год
Зарядка 30 Вт
Turbo Power
Роз’єм USB 2.0 Type-C
ОС Android 13
Рекомендована ціна 8/256 ГБ – 37 999 грн

Комплектація

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Аналогічно іншим смартфонам moto, Razr 40 Ultra порадував нас комплектацією, що включає зарядний пристрій з USB кабелем, пластиковий захисний чохол із двох половинок, інструмент для виймання лотка SIM та документацію.

Дизайн

Дивлячись на перші складані Motorola (Razr 2019 та Razr 5G) можна помітити, що на початку компанія намагалася створити смартфони, що нагадували легендарні розкладачки. Проте поступово прогрес та нові технічні рішення дозволили зробити більше акценту на функціональності.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Тому модель має максимально великі на сьогодні зовнішній та внутрішні екрани, а функціональні клавіші розміщуються відповідно на верхній правій грані корпусу, що дозволяє зручно користуватися ними й в складеному, і в розкладеному положенні корпусу.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

З огляду на те, що в більшості випадків складані смартфони все ще сприймаються як щось дуже незвичне, знайомство з Razr 40 Ultra включає і певний вау-фактор, телефон привертає увагу оточуючих.

До того ж форм-фактор дозволяє використовувати в дизайні різні матеріали. Так, зовнішній екран з глянсовим покриттям, металеві елементи конструкції корпусу (рамка та шарнір) та матова скляна «спинка» органічно поєднуються між собою і телефон взагалі не хочеться «одягати» в комплектний захисний чохол.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Прикро лише те, що наразі в Україні Razr 40 Ultra доступний лише в чорному кольорі корпусу, в той час, як загалом модель випускається ще й в червоному та синьому кольорах.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Для складаного телефону не зайвим буде відмітити і якість збірки – всі елементи рівно підігнані одне до одного, шарнір працює чітко, а половинки корпусу складаються без видимої щілини між ними.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Грані мають заокруглену форму, що дозволяє більш зручно розкладати телефон. Теоретично це навіть можна робити однією рукою, але таку маніпуляцію не назвеш зручною, до того ж існує імовірність впустити та пошкодити смартфон.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

В складеному вигляді товщина Razr 40 Ultra складає 15 мм – апарат загалом зручно носити в кишенях, проте думаю, що в майбутньому виробники будуть намагатися додатково зменшити їх товщину, адже «великі» складані смартфони вже почали свій шлях в цьому напрямку.
Також відмітимо, що телефон має лише базовий захист від вологи (захист від бризок, IP52), тому його в жодному разі не варто занурювати в воду.

Основний екран

Гнучкий внутрішній LTPO AMOLED дисплей смартфона має діагональ 6,9 дюйма, співвідношення сторін 22:9, роздільну здатність 2640 x 1080 (413 PPI), підтримує частоту оновлення до 165 Гц та має пікову яскравість 1400 ніт.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Екран відповідає специфікації HDR10+ та має кольорове охоплення 120% простору DCI-P3. З коробки його прикриває захисна плівка, яку не можна знімати, що є звичним застереженням для всіх складаних смартфонів.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Одна з головних особливостей складаних смартфонів – наявність згину дисплею. Виробники постійно працюють над тим, щоб зробити це місце максимально непомітним, і Motorola змогла досягти в цьому певних успіхів.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Загалом згин можна побачити коли екран виключений, або коли ви дивитесь на екран під кутом, також його зовсім трохи відчутно пальцями, коли ви прокручуєте списки або текст на дисплеї.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

При цьому в більшості ситуацій нормальної експлуатації, коли дивишся на екран під прямим кутом, переглядаєш відео, коли відображається яскравий контент, про наявність невеликого сліду від згину матриці забуваєш. Також у порівнянні зі звичайними екранами відрізняються тактильні відчуття від екрана, адже ви фактично взаємодієте з пластиком, а не склом.

В усьому, що стосується якості зображення гнучкий дисплей не відрізняється від класичних рішень. Передача кольорів насичена, запас яскравості достатній для читання інформації в сонячний день, присутні всі необхідні налаштування, включаючи зменшення мерехтіння.

Зовнішній екран

Зовнішній екран Razr 40 Ultra є одним з найбільших серед подібних пристроїв – його діагональ складає 3,6 дюйма при роздільній здатності 1066 x 1056 (413 PPI). Він також виконаний по технології pOLED, має яскравість до 1100 ніт, частоту оновлення 144 Гц, підтримує HDR10+.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Частина корисної площі дисплея втрачається внаслідок того, що він огинає блок камер та спалах, але таке рішення виглядає цілком органічно та технологічно. В основному інтерфейсі для зовнішнього екрана залишок місця зліва знизу використовується для відображення рівня заряду, часу, піктограм сповіщень.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Коли запускаєте сторонні додатки – нижня частина екрана продовжує виконувати роль статус-бара. Так, на зовнішньому екрані можна запускати більшість сторонніх програм, наприклад месенджери, браузер або YouTube.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Питання лише в доцільності таких дій, адже більшість програм адаптовані під вертикальні екрани значно більшого розміру, іноді рекламний банер або функціональні клавіші можуть залишати зовсім мало місця для відображення корисної інформації.

При цьому ніщо не завадить дивитися відео з YouTube або (принципово та не зручно) відповісти на текстове повідомлення, якщо таке бажання виникне.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

На мій смак, загалом зовнішній екран вдалось зробити цілком функціональним, він значно підвищує зручність користування смартфоном, адже частину буденних операцій як то перегляд сповіщень, читання повідомлень, оплату покупок можна робити не розкриваючи телефон.

Плюс він має стандартний набір «панелей» для швидкого доступу до календаря, Spotify, казуальних ігор, перегляду погоди, новин та списку додатків, що ви позначите як такі, що можуть запускатися на зовнішньому екрані.

Платформа та комунікації

Смартфон побудовано на флагманській платформі минулого року – Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, що доповнена 8 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5 та 256 ГБ вбудованої UFS 3.1, а також звичним набором комунікаційних модулів: Bluetooth 5.3, NFC, дводіапазонним Wi-Fi 6. Для синхронізації даних використовується інтерфейс USB 2.0 Type-C.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Також варто звернути увагу на те, що смартфон має лише один слот для фізичної nanoSIM карти. Якщо треба скористатися послугами ще одного оператора – є eSIM, що є сучасним рішенням, але для когось точно буде не самою зручною опцією.

Що стосується реальної експлуатації, то вона не викликала зауважень. Запас продуктивності платформи великий і його вистачає для всіх типових задач, в тому числі ігор, все працює як очікуєш – без затримок. Синтетичні тести показують помітний троттлінг під навантаженням, під час тестування є і відчутний нагрів верхньої половинки корпусу, але при звичайному використанні, зйомці фото тощо такого нагріву не спостерігається.

Звук

Motorola Razr 40 Ultra оснащений стерео динаміками, де роль другого виконує розмовний. З невеликою знижкою на товщину корпуса, що обмежує об’ємність, вони звучать досить приємно, чисто і гучно.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Ще варто звернути увагу на розташування верхнього (розмовного) динаміка – він направлений трохи вгору, фактично розташований на початку грані, а не біля дисплея, тому під час розмов в шумному оточенні, наприклад на вулиці, буває важко підібрати оптимальне положення телефону відносно вуха, щоб гарно чути співрозмовника. В тихому приміщені такої специфіки не спостерігається.

Програмне забезпечення та безпека

Motorola Razr 40 Ultra працює під управлінням Android 13. Інтерфейс максимально наближений до стокового, але має досить широкі налаштування, підтримку жестів для швидкого запуску камери та включення ліхтарика, а також набір інструментів Ready For, що дозволяють використовувати телефон в парі з ПК. Детальніше про них ми розповідали в огляді Edge 30 neo.

Також є маленький «бонус» під назвою «Ретро Razr», що дозволяє вивести на екран зображення інтерфейсу і клавіатури старих розкладачок Motorola. Якогось реального функціонального навантаження вона не має.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Для розблокування можна використовувати функцію розпізнавання обличчя, що працює з усіма камерами, а також ємнісний сканер відбитків пальців, що суміщений з кнопкою живлення.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Як і всі подібні сканери, він працює відмінно, вводити пін-код або пароль майже ніколи не треба.

Час роботи та заряджання

Motorola Razr 40 Ultra живиться від акумулятора ємністю 3800 мА⋅год. За мірками сучасних смартфонів, флагманів – це далеко не рекордна ємність вбудованого акумулятора, але і більшість «розкладачок» сьогодні мають загалом невеликі батареї.

В моєму випадку заряду вистачало на день використання у звичному режимі – це близько 4 годин активного екрана, використання клієнтів соціальних мереж, робоча пошта і месенджер, трохи музики з підключеними Bluetooth навушниками, трохи YouTube, постійно підключений смартгодинник. В такому випадку під кінець дня залишалося близько 20% заряду. При цьому телефон завжди використовувався з високою частотою оновлення екрана. Якщо перемикнутися на меншу частоту – час робити має збільшитися.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Загалом апарат не ставить жодних рекордів, але з огляду на характеристики має адекватний час роботи. Він повільно розряджається в фоновому режимі, тому якщо телефон більшу частину дня буде просто лежати – заряд буде «на місці».

Якщо у вас є звичка підзаряджати телефон протягом дня, наприклад від бездротової зарядки в авто або на робочому місці, то буде складатися враження, що Motorola Razr 40 Ultra працює ще довше.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

А от що не сподобалось, особливо після тестування інших смартфонів Motorola, так це швидкість зарядки. Комплектний блок живлення має потужність 33 Вт (з них телефон «приймає» лише 30 Вт) і повна зарядка займає майже 2 години, як від рідного блоку живлення, так і від потужних сторонніх.

Зрозуміло, що виробник намагається зберегти ресурс невеликого акумулятора, тонкому корпусу складно відводити тепло, що виділяється при швидкому заряджанні, але після багатьох років використання смартфонів, що заряджаються швидше, таке рішення сприймається як крок назад.

Камери

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Смартфон має 2 основні камери: ширококутною на 12 Мп (f/1,5, 1,4 мкм) з оптичною стабілізацією та ультра ширококутну (кут охоплення 108°) на 13 Мп(f/2,2, 1,12 мкм) з окремим режимом макро.

Програма камери аналогічна іншим смартфонам Motorola за тим виключенням, що може виводити зображення на зовнішній дисплей під час зйомки, або просто відображати на ньому щойно зроблену світлину, що може бути корисним, коли ви фотографуєте інших людей.

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Також програма розпізнає, коли ви складаєте телефон під кутом 90° і зміщує інтерфейс та розташування елементів керування, а сама компанія пропонує використовувати такий режим «відеокамери» для зйомки відео (що загалом зручно).

Огляд Motorola Razr 40 Ultra: іміджевий флагман

Що стосується якості зйомки, то вона знаходиться на нормальному рівні. Вже по характеристиках модулів видно, що обмеження форм-фактора не дозволяють використати самі технологічні рішення, встановити телеоб’єктив тощо.

Основна камера непогано справляється зі своїми задачами у більшості сценаріїв, навіть вночі за наявності джерел світла, варто лише враховувати, що нічний режим потребує помітно більше часу на зйомку та обробку фото.

Ультра ширококутна робить світлини з гіршою деталізацією, не дивлячись на те, що має модуль вищої роздільної здатності, та й кут зйомки у неї не найбільший, лише трохи ширше ніж в основної.

Також є фронтальна камера на 32 Мп (f/2,4, 0,7 мкм), що робить фото на 8 Мп. Вона помітно поступається в якості основним модулям і враховуючи те, що на Razr 40 Ultra дуже зручно робити селфі використовуючи зовнішній екран – навряд чи ви часто будете використовувати її для чогось окрім відео дзвінків або zoom.