Вміст
Компанія Motorola чудово почуває себе у бюджетному та середньому ціновому сегменті, випускаючи одні з найкращих смартфонів за співвідношенням ціна/характеристики. Проте флагманські моделі, за винятком гнучкої серії Razr, останні декілька років знаходилися не у фокусі виробника, тож і користувачі встигли до них охолонути. Але компанія планує потрохи це змінювати, випускаючи більше моделей з топовими характеристиками. Одним з перших рішень в цьому напрямку став смартфон Motorola Edge 50 Ultra, який одразу пропонує 16 ГБ оперативної памʼяті та сховище на 1 ТБ. Я користувався цією моделлю понад три тижні, в тому числі їздив з нею на виставку IFA в Берлін, тож маю що про неї сказати.
Характеристики Motorola Edge 50 Ultra
Розміри, вага та захист | 161,1 x 72,4 x 8,59 мм, 197 грамів, IP68 |
Кольори | Сірий (Forest Grey – Vegan Leather), натуральне дерево (Nordic Wood, персиковий (Peach Fuzz – Vegan Leather) |
Оперативна пам’ять і сховище | 16 ГБ/1 ТБ |
Процесор | Snapdragon 8s Gen 3 (4 нм) |
Графічний процесор | Adreno 735 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 7 2.4 + 5 ГГц Bluetooth 5.4, aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless NFC nanoSIM + eSIM |
Дисплей | 6,7-дюймовий LTPS P-OLED, 2712 x 1220 точок, співвідношенням сторін 20:9, 144 Гц, 100% DCI-P3, HDR10+, пікова яскравість 2800 ніт, DC Dimming |
Основні камери | 50 Мп ширококутний, f/1.6, 1/1.3″, 1,2 мкм, PDAF, лазерний автофокус, оптична стабілізація; 64 Мп перископічна телефото, 3х зум, f/2.4, оптична стабілізація, фазовий автофокус; 50 Мп ультраширококутна, f/2.0, 122˚, автофокус, електронна стабілізація. |
Селфі камера | 50 Мп ширококутна, f/1.9, 0,64 мкм, автофокус |
Аудіо | стереодинаміки Dolby Atmos |
Акумулятор | 4500 мА⋅год |
Зарядка | 125 Вт дротова Turbo Power, бездротова 50 Вт, реверсивна 10 Вт |
Роз’єм | USB Type-C 3.1 Gen2, OTG, DisplayPort 1.4 |
ОС | Android 14 |
Рекомендована ціна | 16 ГБ/1 ТБ – 43 999 грн |
Комплектація
Попри тенденцію до зменшення коробок флагманських смартфонів й відповідно їхнього наповнення, Motorola Edge 50 Ultra порадує користувача доволі хорошим набором аксесуарів.
Разом з пристроєм у комплекті йде швидка зарядка на 125 Вт та напівпрозорий пластиковий чохол-накладка. Цього буде більш ніж достатньо для того, щоб почати користуватися смартфоном прямо з коробки.
Дизайн та матеріали
Компанія Motorola побудувала бренд Edge навколо ідеї, що всі моделі цієї серії мають використовувати закруглені по боках екрани. Відповідно в той час, коли інші виробники здебільшого відмовляються від такого дизайну, компанія продовжує його використовувати. Motorola Edge 50 Ultra в цьому плані не став виключенням, дисплей та фронтальне захисне скло смартфона плавно переходять у бокову грань, що візуально робить бокові рамки меншими.
У такого дизайну є як свої переваги, так і недоліки. Якщо ви користуєтеся навігацією жестами в Android, то пальцям комфортніше робити свайпи від правого та лівого країв екрана. Знову ж таки, чисто естетично — це приємний дизайн. Втім, не всім подобається, що загнутий дисплей зменшує корисну площу дисплея та створює додаткові відблиски на ньому.
Рамка Motorola Edge 50 Ultra зроблена з алюмінієвого сплаву, що вже можна назвати класикою, але тильна частина смартфона доволі цікава. І я кажу навіть не про виступ камери, який акуратно підіймає блок з трьох модулів, а про матеріали. Залежно від обраного кольору, тильна кришка Motorola Edge 50 Ultra може бути зроблена або з веганської шкіри, або з дерева.
Саме цей останній варіант під назвою Nordic Wood побував в мене на тесті. В Motorola пишуть про нього так: “справжній дерев’яний корпус, натхненний природою, з тонким деревним ароматом”.
Щодо аромату, то він справді є, а от саме дерево, схоже, має захисне полімерне покриття, яке забезпечує довговічність матеріалу та його захист від води. Тому на дотик тильна частина більше нагадує ламінат, ніж натуральне дерево. Але такий підхід, звісно, практичніший. Смартфон можна використовувати без чохла, не переживаючи, що кришка подряпається чи в корпус потрапить вода, адже він має захист IP68.
За сучасними мірками Motorola Edge 50 Ultra вийшов не дуже великим смартфоном, його розміри складають 161,09 x 72,38 x 8,59 мм, а вага досягає 197 грамів.
Дисплей
6,7-дюймовим екран смартфона отримав LTPS P-OLED матрицю з роздільною здатністю 2712 x 1220 точок, співвідношенням сторін 20:9, частотою оновлення 144 Гц, підтримкою 100% колірного простору DCI-P3, HDR10+ та піковою яскравістю 2800 ніт. Для користувачів, які переживають через ШІМ, в цій моделі є підтримка регулювання підсвітки DC Dimming, але варто враховувати, що цей режим роботи дисплея може спотворювати кольори.
В цілому, це дуже якісний екран з прекрасними кутами огляду, якісною передачею кольорів та рівнем яскравості, якого вистачає навіть на дуже яскравому сонці.
Платформа, швидкодія та софт
Motorola Edge 50 Ultra побудовано на платформі Qualcomm з процесором Snapdragon 8s Gen 3 та графікою Adreno 735.
Назва може дещо вводити в оману, адже цей чип був створений як простіша версія флагманського Snapdragon 8 Gen 3, тож його продуктивність знаходиться приблизно на рівні минулого покоління Gen 2. Але навіть попри цей факт, її більш ніж достатньо для будь-яких задач на Android.
Окрім цього, в Motorola насправді доволі серйозно підійшли до поняття “флагманський смартфон”, тому на більшості ринків, включно з Україною, є лише одна модифікація з 16 ГБ оперативної памʼяті LPDDR5X та швидким UFS 4.0 сховищем на 1 ТБ. Тобто якщо користувач обирає Ultra модель, він може бути впевнений, що отримає максимум.
Інші особливості платформи включають стандартний набір бездротових модулів Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, а також підтримку глобальних навігаційних систем GPS, GALILEO, BDS та NavIC.
Під час активного використання, особливо в іграх, корпус смартфона може ставати теплим, проте на комфортному рівні. Система охолодження добре справляється з розсіюванням тепла, в стрес-тесті 3DMark апарат демонструє стабільність на рівні 66,3%, що є хорошим результатом, враховуючи відносно невелику товщину моделі.
За весь час використання Motorola Edge 50 Ultra в мене не виникало проблем зі швидкістю роботи смартфона, вона знаходиться на дуже хорошому рівні. Якщо не знати, що в моделі використовується трохи слабший процесор, то про це буде складно здогадатися. Єдине, де мені трохи не вистачало швидкості, так це при зберіганні фото, воно займало трохи більше часу, ніж на інших флагманах. Проте можливо, що проблема не у швидкості процесора, а в програмному забезпеченні, яке Motorola поправить в майбутньому.
Сам смартфон працює на основі операційної системи Android 14 з фактично «чистим» інтерфейсом, в якому надається перевага програмам від Google. Завдяки цьому відчуття від використання апарата майже як від Pixel, проте з рядом додаткових опцій. Motorola надає користувачам більше можливостей персоналізації, додаткові жести керування та засоби безпеки.
Залишається питанням підтримка оновлень Motorola Edge 50 Ultra в майбутньому, компанія не має чіткої політики щодо нових версій Android, деякі її моделі отримували одне оновлення до наступної версії операційної системи, інші два або три. Для моделі Edge 50 Neo у Європі Motorola вперше пообіцяла 5 років оновлень Android та 5 років патчів безпеки. Чи буде застосовано це правило для всіх смартфонів з лінійки Edge 50 поки що незрозуміло, адже в Motorola не дуже люблять надавати інформацію щодо майбутніх оновлень. Сподіваюсь, компанія все ж займе в цьому питанні чіткішу позицію, адже Google та Samsung пропонують для своїх флагманських моделей 7 років оновлень.
Камери
Як і має бути у флагманському смартфоні, блок камер в Motorola Edge 50 Ultra складається з трьох основних модулів:
- 50-мегапіксельний ширококутний, діафрагма f/1.6, матриця 1/1.3″, розмір пікселів 1,2 мкм, фазовий автофокус, лазерний автофокус, оптична стабілізація;
- 64-мегапіксельна перископічна телефото камера з 3х зумом, діафрагма f/2.4, оптична стабілізація, фазовий автофокус;
- 50-мегапіксельна ультраширококутна камера, діафрагма f/2.0, кут огляду 122˚, автофокус, електронна стабілізація.
Як видно, всі камери мають доволі велику роздільність та хороший набір характеристик, але як вони знімають на практиці? Розгляньмо знімки з кожного з модулів.
Основна 50-мегапіксельна ширококутна камера вдень робить якісні фото з високим рівнем деталізації та широким динамічним діапазоном, не в останню чергу завдяки об’єднанню пікселів, через що в стандартному режимі користувач отримує 12-мегапіксельні знімки. Ця камера може іноді хибити з балансом білого, особливо в умовах складного динамічного освітлення, але це скоріше виключення ніж правило.
З погіршенням освітлення якість знімків падає, при наближенні з’являється більше шумів, проте загалом камера дозволяє захоплювати доволі багато деталей та правильно обробляє джерела світла. Я вже писав вище, що іноді камері Motorola Edge 50 Ultra потрібно трохи більше часу для обробки та збереження знімків, тому також потрібно враховувати, що при поганому освітленні їй може бути складно захопити об’єкт, який рухається. Як правило, такі авто чи люди на вулиці, які рухаються, виходять на нічних знімках більш змазаними.
64-мегапіксельна перископічна телефото камера в Motorola Edge 50 Ultra значно урізноманітнює можливості зйомки завдяки різним опціям наближення, від 3х до 50х. При цьому вдень можна отримати якісне фото та ще й з ракурсу, який би в інакшому випадку був би неможливим.
При нічній зйомці телефото модуль починає більше покладатися на алгоритми постооброблення, наявність оптичної стабілізації не компенсує меншу діафрагму. Тому якість знімків сильно залежить від сцени. Якщо це залита світлом ліхтарів вулиця або підсвічена будівля, то на фото буде краща деталізація, але рівень шумів все одно залишатиметься доволі високим.
50-мегапіксельна ультраширококутна камера дозволяє захоплювати при зйомці більше сцени, що зручно коли знімаєш пейзажі або велику компанію людей. Вдень цей модуль забезпечує хороший рівень деталізації та доволі широкий динамічний діапазон.
Вночі, як і у випадку з іншими камерами Motorola Edge 50 Ultra, рівень деталізації падає, але фото в основному виходять кращими, ніж очікуєш від модуля без оптичної стабілізації. Проте багато залежить від самої сцени, якщо об’єкти в кадрі не будуть підсвічені, то постоброблення сильно не допоможе.
В цілому маємо доволі «зрілі» можливості зйомки, Motorola демонструє хороший прогрес в розвитку камер у своїх смартфонах.
Фронтальна камера в смартфоні теж має солідну роздільність в 50 мегапікселів, які «складаються» у 12-мегапіксельні фото з хорошою деталізацією.
Проте, навіть попри таку саму роздільну здатність, цей модуль поступається основній камері як динамічним діапазоном, так і здатністю правильно визначати баланс білого.
Автономність
Motorola Edge 50 Ultra отримав акумулятор на 4500 мА⋅год, що може викликати занепокоєння щодо автономності моделі, проте покваплюся заспокоїти, енергоощадна платформа дозволяє смартфону доволі добре тримати заряд. Навіть під час інтенсивного використання, як окрім іншого включає понад 100 фото в день, апарат без проблем доживав до кінця дня, маючи в запасі ще 18-20% заряду. Це також підтверджується синтетичним тестом автономності в PCMark, який створює тривале навантаження на систему при активному екрані.
В ньому Motorola Edge 50 Ultra протримався майже 14 годин 40 хвилин. Таким чином, при звичайному використанні користувач може розраховувати на стандартні для сучасних флагманів 1,5 дня роботи на одному заряді. Або на понад 10 годин перегляду відео та понад 5 годин гри в застосунку рівня Call of Duty Mobile.
Але навіть якщо використання Motorola Edge 50 Ultra виявиться аж занадто інтенсивним протягом дня, то тут на допомогу користувачу прийде надзвичайно швидка зарядка. Motorola комплектує свій смартфон блоком живлення на 125 Вт і швидкість заряджання в ньому просто фантастична. Для зарядки від 0 до 100% акумулятору потрібно всього 28 хвилин, а оскільки частіше заряджання відбувається при 20-30%, то воно займає менш як 20 хвилин.
Окрім цього, в Motorola Edge 50 Ultra є підтримка швидкої бездротової зарядки до 50 Вт та реверсивної індукційної зарядки до 10 Вт.
Завантаження коментарів …