Компанія Motorola активно розширює лінійку смартфонів в Україні, одним з останніх доповнень якої стала середньобюджетна модель Edge 40. Апарат пропонує хороший набір характеристик, часто притаманних флагманським смартфонам, але не за всі гроші світу. Як виробнику вдалося цього досягти та на чому він зекономив, розберемося в огляді Motorola Edge 40.

Характеристики Motorola Edge 40

Розміри та вага

158,4 x 72 x 7,49 мм

167 грамів

Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ, 256 ГБ UFS 3.1
Процесор Dimensity 8020
Графічний процесор Mali-G77 MC9
Бездротові модулі Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.2, NFC
Дисплей

6,55-дюймовий P-OLED

Роздільна здатність: 2400×1080 точок, 402ppi

Частота оновлення: 144 Гц

Пікова яскравість: 1200 ніт

Основні камери

50 Мп ширококутна, 1/1.55 дюйма, f/1.1, фазовий автофокус, оптична стабілізація;

13 Мп надширококутна, f/2.2, 180˚, електронна стабілізація.

Фронтальна камера 32 Мп, ƒ/2.4
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 4400 мА•год
Зарядка Дротова до 68 Вт, бездротова до 15 Вт
Роз’єми USB Type-C 2.0
Операційна система Android 13

Комплект постачання

Традиційно для Motorola маємо доволі широку за сучасними мірками комплектацію.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

В коробці з Edge 40 можна знайти блок живлення на 68 Вт, кабель USB Type-C та пластикову накладку-чохол.

Дизайн

Motorola Edge 40 – це 6,55-дюймовий смартфон з товщиною 7,49 мм, який за сучасними мірками можна назвати відносно компактним. Завдяки співвідношенню сторін 20:9 та вазі 167 грамів апарат справді комфортно лежить у руці.

Motorola Edge 40

Всю фронтальну панель пристрою займає екран з невеликим вирізом під камеру по центру верхньої частини, прикритий захисним склом. Воно закруглюється по краях, плавно перетікаючи в алюмінієву рамку корпусу.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Цей дизайнерський прийом дозволяє візуально зменшити бокові рамки та загалом робить фронтальну панель виразнішою, але створює додаткові труднощі для тих, хто захоче поклеїти на дисплей захисну плівку або скло.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Тильна частина Motorola Edge 40 зроблена з поліуретану – так званої екошкіри. При носінні без чохла вона з часом може затиратися, втім на чорному кольорі це не буде помітно, а постачання інших кольорів поки що під питанням. Хай там як, а пластик – це доволі практичний матеріал, до того ж він тактильно приємний.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Відзначу також симпатичний блок із двох камер, які хоча й доволі сильно виступають із корпусу, проте мають акуратний вигляд.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Для моделі середнього рівня, що націлена на конкуренцію з Pixel 7a та Galaxy A54, у Motorola Edge 40 в цілому приємний дизайн та якісна збірка, яка підтверджується наявністю захисту від води та пилу за стандартом IP68.

Дисплей

6,55 дюймовий дисплей смартфона отримав P-OLED матрицю з роздільністю 2400х1080 точок, частотою оновлення 144 Гц, піковою яскравістю 1200 ніт та підтримкою HDR10+. Екран має якісне калібрування та достатню яскравість для того, щоб комфортно читати текст під прямим сонцем.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

В налаштуваннях екрана можна обрати між двома режимами відображення: «Природний» та «Яскравий». Останній має ширше колірне охоплення, але «холоднішу» передачу кольорів. Обидва режими дозволяють її відрегулювати вручну, втім в «Природному» колірна температура буде «теплішою».

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Окрім цих налаштувань користувач може змінювати частоту оновлення, вибираючи між автоматичним режимом, 60, 120 та 144 Гц. Останні два варіанти будуть найбільше впливати на автономність.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Також є опція зменшення миготіння екрана, характерного для OLED матриць при низькому рівні освітлення.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Втім це може негативно вплинути на передачу кольорів.

Платформа та швидкодія

Смартфон побудовано на платформі Mediatek з 6 нм 8-ядерним процесором Dimensity 8020 та графікою Mali-G77 MC9. Чип має чотири швидкі ядра Cortex-A78 з частотою 2,6 ГГц та чотири енергоощадні Cortex-A55 з частотою 2 ГГц. Доповнює все це 8 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ вбудованого сховища UFS 3.1

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Сам по собі чип Dimensity 8020 прямо конкурує з Exynos 1380, який використовується в Galaxy A54. Виходячи з результатів Geekbench 6 процесор Mediatek виявився швидшим та набирає 1125 балів при навантаженні одного ядра та 3665 балів при навантаженні всіх ядер, у чипа Samsung результат – 1006 та 2861 балів.

Платформа Motorola Edge 40 загалом забезпечує хороший рівень швидкодії при повсякденному використанні та плавну роботу інтерфейсу операційної системи Android 13. Окрім того, смартфон підходить для сучасних ігор, він без проблем запускає Call of Duty Mobile на високих налаштуваннях графіки та Diablo Immortal.

Під час використання корпус Edge 40 не нагрівається, а відчутно теплим, проте не гарячим апарат стає після 30-40 хвилин у вибагливій до графіки гри. Тест на тротлінг показує, що процесор починає знижувати частоти після 10 хвилин максимального навантаження, втім не до критично рівня.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Стрес-тест графіки 3DMark Wild Life показав, що рівень стабільності системи досягає 98,8%, що є хорошим результатом.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

В Motorola Edge 40 немає підтримки карт microSD, що не надто актуально враховуючи наявність 256 ГБ пам’яті, проте й додати другу фізичну SIM-карту не вийде. Для додаткового або ж основного номера телефона в цій моделі передбачена підтримка eSIM. Ми протестували її з номером Vodafone, додавання eSIM пройшло без проблем, смартфон одразу знайшов потрібну мережу та стабільно тримав зв’язок.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Окрім мобільної мережі, для підключення до інтернету також можна використовувати модуль Wi-Fi 6e. З інших бездротових протоколів підтримується Bluetooth 5.2 та NFC для безконтактних платежів. Варто зазначити, що модуль розташований зверху ближче до лівого краю корпусу, тож доведеться трохи звикнути, що смартфон при оплаті треба підносити до термінала саме так.

Сканер відбитків пальців

В Motorola Edge 40 використовується оптичний сканер відбитків пальців, який розташований у нижній частині екрана. Він не надто великий, але швидкий та зручний у використанні.

Сканер дозволяє легко розблокувати смартфон для використання чи оплати, спрацьовуючи в момент торкання пальця до скла дисплея.

Камери

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Попри те, що виробники стараються вмістити в дешевші смартфони якнайбільше модулів камер, в Edge 40 компанія Motorola на щастя пішла раціональним шляхом, використавши дві основні камери:

  • 50-мегапіксельну ширококутну з матрицею 1/1.55″, діафрагмою f/1.4, розміром пікселів 1 мкм, фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією;
  • 13-мегапіксельну надширококутну з кутом огляду 120˚, діафрагмою f/2.2, автофокусом та електронною стабілізацією.

Враховуючи вартість смартфона та його позиціювання, вийшов цілком адекватний набір модулів, який забезпечує хорошу якість знімків. Погляньмо на них детальніше та почнемо з основної ширококутної камери.

Вдень вона забезпечує хорошу деталізацію та широкий динамічний діапазон, а при погіршенні освітлення, хоча програмному забезпеченню й доводиться активніше прибирати шуми, оптична стабілізація все ж дозволяє захоплювати достатньо світла, щоб не втрачати важливі деталі.

Надширококутний модуль вдень дозволяє захоплювати більше сцени, що зручно при фотографуванні архітектури чи пейзажів. Він іноді промахується з балансом білого, втім робить знімки з непоганою деталізацією. При зменшенні освітлення цій камері складніше попадати у фокус та забезпечувати високу деталізацію, втім якщо в кадрі не надто багато динаміки та достатньо штучного світла, можна зробити непогані знімки.

Основний 50-мегапіксельний модуль дозволяє робити фото з наближенням аж до 8х, і якщо при 2-3х при хорошому освітленні ще можна отримати більш-менш якісні знімки, то при 8х кроп виходить занадто сильний.

Надширококутний модуль завдяки автофокусу також має макрорежим, що може бути корисно для шанувальників макрофотографії або якщо потрібно роздивитися якийсь дрібний шрифт.

Фронтальна камера в моделі одразу 32-мегапіксельна з діафрагмою f/2.4, проте без автофокуса і звісно без оптичної стабілізації, зате з різноманітними фільтрами для згладжування шкіри та збільшення очей.

Аудіо

Смартфон підтримує стереозвучання завдяки двом динамікам, один із яких розташований на нижній грані корпусу, а інший суміщений із розмовним. Така конструкція забезпечує в цілому голосне звучання без хрипів на максимальній гучності, але без значного об’єму чи басів.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Для підключення навушників до смартфона можна використовувати бездротовий модуль Bluetooth 5.2, через який, що приємно, підтримується HD-кодек aptX від Qualcomm. Дротове ж підключення можливе тільки через USB Type-C напряму або з використанням перехідника на 3,5 мм роз’єм. Втім його доведеться купувати окремо.

Автономність

В цій моделі встановлено акумулятор на 4400 мА⋅год, якого при повсякденному використанні мені вистачало майже на 1,5 дня з 4-5 годинами активного екрана, що цілком адекватно для сучасного смартфона. Але річ у тім, що це без додаткового навантаження у вигляді ігор чи великої кількості переглянутих на YouTube/Netflix відео. Наприклад, в тесті автономності PCMark 10 апарат під навантаженням та активним екраном протримався 7 годин 46 хвилин.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

Тож запасу автономності тут не дуже багато, і я сподіваюсь, що в наступному поколінні Motorola виправить цей момент, просто збільшивши товщину корпусу. Це точно не зробить смартфон гіршим.

Огляд Motorola Edge 40: міцна середина

На щастя, акумулятор Edge 40 принаймні можна швидше підзарядити, комплектна зарядка на 68 Вт відновить заряд акумулятора від 0 до 90% всього за 30 хвилин. Окрім того, в апараті є підтримка бездротової зарядки потужністю до 15 Вт.