Новинки Lenovo з виставки CES 2025 досить швидко доїхали до України. Нещодавно на огляді у редакції був ігровий планшет Lenovo Legion Tab (3rd Gen), а тепер приїхав Lenovo Yoga Tab Plus. Це — Android-планшет великого формату з продуктивним чипом, якісним звуком та цікавою комплектацією, завдяки якій планшет має підходити не тільки для розваг, а й для роботи. Чи так це і що може загалом запропонувати планшет — у сьогоднішньому огляді.
Характеристики Lenovo Yoga Tab Plus
Розміри та вага | 290,9х188,3х6,7 мм, 640 грамів |
Оперативна пам’ять і сховище | 16 ГБ + 256 ГБ |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Графічний процесор | Adreno 750 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 |
Дисплей | IPS PureSight Pro, 12,7 дюйма, 2944x1840 пікселів, 16:10, 144 Гц, максимальна яскравість 900 кд/м² |
Основна камера | 13-мегапіксельна основна2-мегапіксельна макро |
Фронтальна камера | 13-мегапіксельна |
Аудіо | 2 високочастотних + 4 низькочастотних динаміки, підтримка Dolby Atmos |
Акумулятор | 10200 мА⋅год |
Заряджання | Дротове, потужністю до 45 Вт |
Роз’єми | USB-C 3.2 Gen 1 |
Операційна система | Android 14 + ZUI 16 |
Рекомендована ціна в Україні | 34 999 грн |
Комплектація
Lenovo Yoga Tab Plus постачається у доволі великій коробці гірчичного кольору зі схематичним зображенням планшета. Всередині доволі багато цікавого. Окрім самого Lenovo Yoga Tab Plus, є блок живлення потужністю 45 Вт, кабель Type-C, документація та кілька корисних аксесуарів.
Магнітна відкидна підставка з покриттям зі штучної шкіри. Кріпиться до задньої кришки планшета.
Магнітна клавіатура з тачпадом, що також захищає екран у закритому стані.
А також електронне перо Lenovo Tab Pen.
Дизайн та конструкція
Lenovo Yoga Tab Plus — великий, масивний та важкий планшет, в першу чергу завдяки 12,7-дюймовому екрану. Корпус майже повністю металевий, за виключенням двох скляних елементів: захисного скла да декоративного елементу ззаду. Пластик практично відсутній.
Задня панель зроблена переважно з металу з матовим приємним покриттям. Воно трохи збирає відбитки пальців. Стриманий дизайн розбавляє скляна смужка, що займає майже усю ширину планшета. Зліва на ньому розташувався логотип лінійки YOGA. З протилежного боку — подвійна камера зі спалахом.
Уся передня панель Lenovo Yoga Tab Plus захищена склом. Рамка по усьому периметру однакова і доволі тонка. Але достатня для комфортної роботи без хибних дотиків тримаючи планшет у руках. Фронтальна камера розміщена над дисплеєм.
Планшет тонкий і має пласкі бічні грані. Не дивлячись на це, вони не врізаються в долоні й тримати в руках Lenovo Yoga Tab Plus цілком зручно. Це особливо важливо, зважаючи на великі розміри. На верхній грані розташувались кнопки керування гучністю, два мікрофони, а також місце, до якого за допомогою магніту кріпиться перо Lenovo Tab Pen.
Знизу Lenovo Yoga Tab Plus — лише магнітні контакти для підключення комплектної клавіатури. про неї ми детально розповімо трохи згодом.
На бічних гранях є великі зони з отворами динаміків. Їх у планшета 6: 2 високочастотних та 4 низькочастотних. У верхній частині лівої грані розташувалась кнопка живлення, яка також виконує функцію сканера відбитків пальців.
На правій грані — USB-C 3.2 Gen 1. Він підтримує DisplayPort для підключення зовнішнього монітора.
Планшет не має роз'єму для навушників, лотка для карти пам'яті чи SIM. Хоча вони були б доречними. Lenovo Yoga Tab Plus має товщину всього 6,7 мм і вагу 640 г, що цілком нормально для моделі з 12,7-дюймовим екраном. Але загалом планшет, особливо з клавіатурою та підставкою, за габаритами вже ближчий до ультрабука. Матеріали та якість збірки чудові.
Дисплей
Lenovo Yoga Tab Plus отримав великий 12,7-дюймовим дисплеєм PureSight Pro. Це — IPS-матриця з роздільною здатністю 2944х1840 точок, співвідношення сторін — 16:10, а піксельна щільність — близько 273 PPI. Обіцяють максимальну яскравість складає 900 кд/м², є підтримка стандартів Dolby Vision, HDR10. Максимальна частота оновлення становить 144 Гц.
Екран чудової якості, з дуже приємною картинкою і хорошим запасом яскравості. Але мінімальний рівень також доволі високий, тож при вимкненому світлі чорний колір здається сіруватим. Кути огляду максимальні. В налаштуваннях є світла та темна теми інтерфейсу, автоматичне налаштування колірної температури, режими захисту зору та читання, вибір частоти оновлення, масштабування інтерфейсу та два режими відображення кольорів: насичений та звичайний з можливістю налаштування колірної температури.
Апаратні вимірювання показали, що екран дійсно має високий рівень яскравості 703,231 кд/м², статична контрастність — 1198:1. При цьому, яскравість чорного поля доволі висока: 0.587 кд/м². Колірне охоплення близьке до колірного простору sRGB, точність передачі кольорів також чудова:
Платформа та продуктивність
З точки зору продуктивності, у Lenovo Yoga Tab Plus використовуються близькі до Lenovo Legion Tab (3rd Gen) компоненти. Тож всередині встановлений флагманський чип минулого покоління Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Це 4-нм процесор, з 1 ядром ARM Cortex-X4 з частотою до 3,3 ГГц, 3хCortex-A720 по 3,2 ГГц, 2хCortex-A720 по 3 ГГц та 2хCortex-A520 по 2,3 ГГц. Графічний прискорювач — Adreno 750. Оперативної пам'яті 16 ГБ LPDDR5X, накопичувач — 256GB UFS 4.0, можливість розширення не передбачена.
Планшет демонструє високі результати у бенчмарках. Різниця з ігровим Lenovo Legion Tab (3rd Gen) мінімальна. Інтерфейс працює дуже плавно, важкі застосунки запускаються швидко.
Ігри також добре працюють. Call of Duty Mobile та Diablo Immortal демонструють стабільну частоту 60 FPS при високих налаштуваннях графіки. Alien Isolation у режимі максимальної графіки — близько 33 FPS. У режимі продуктивності — 60 FPS. Але варто зазначити, що при таких габаритах планшета і діагоналі дисплея, грати зручніше з підставкою та геймпадом.
Lenovo Yoga Tab Plus стабільно працює при тривалих навантаженнях. У стрес-тесті CPU Throtttling Test зниження продуктивності до 91%. Що є дуже непоганим показником для флагманських чипів. корпус стає лише трохи теплим.
Lenovo Yoga Tab Plus отримав бездротовий модуль Wi-Fi з підтримкою 802.11 a/b/g/n/ac/6/7 та Bluetooth 5.4. Планшет не отримав GPS та NFC, версія з підтримкою мобільних мереж відсутня. Планшет оснащено сканером відбитків пальців у кнопці живлення. Він працює швидко та точно. Але варто зареєструвати кілька відбитків. Адже залежно від положення планшета, до сканера буде зручно дотягнутись різними пальцями. Розпізнавання обличчя також є, його реалізовано стандартно з використанням фронтальної камери.
Планшет працює на ОС Android 14 з фірмовою оболонкою ZUI 16. Обіцяють три оновлення ОС. Але терміни виходу Android 15 поки не названі. Детально оболонку ми розглядали в огляді Lenovo Legion Tab (3rd Gen). У героя огляду вона практично не відрізняється. Стандартні робочі столи з віджетами, піктограмами та окремим меню застосунків. Є жестова та кнопочна навігація та можливість кастомізувати зовнішній вигляд.
Є деякі особливості для великого екрана: док в нижній частині дисплея з найчастіше використовуваними застосунками. Він ховається під час запуску застосунків, але її можна відкрити рухом від нижньої частини екрана. У верхній частині є три невеликі крапки, доторкнувшись до яких можна відкрити застосунок у режимі вікна або розділеного екрана.
Є десктопний режим з робочим столом, що нагадує Windows, який чудово працює у парі з комплектною клавіатурою.
Деякі встановлені з коробки застосунки. Їх не дуже багато. Окрім стандартних нотаток, диктофонів, калькуляторів, є фірмовий Lenovo Vantage, Clip Studio (редагування зображень), Adobe Lightroom та Adobe Express. Для двох останніх передбачено по 2 місяці безплатно використання.
Також є власна ШІ платформа Lenovo AI Now. Загалом, вона близька за функціональністю до інших подібних рішень. Нотатки, генерація текстів, бази даних тощо:
Клавіатура та перо Lenovo Tab Pen
У комплекті з Lenovo Yoga Tab Plus є відкидна підставка та клавіатура з магнітними конекторами, яка також захищає екран у закритому стані. Підставка легко кріпиться магнітами до задньої кришки та дозволяє у доволі широкому діапазоні регулювати кут нахилу планшета.
Клавіатура має приємну шорстку робочу поверхню. Розкладка близька до стандартних, що ми звикли бачити в ультрапортативних ноутбуках. Хід клавіш доволі короткий, але загалом користуватись зручно. Єдиний недолік — відсутнє підсвічування. Так, для реалізації потрібно було б або встановити акумулятор у клавіатуру, або ж при використанні підсвічування активніше використовувався акумулятор планшета. Але така опція була б доречною.
Тачпад невеликих розмірів, але має хорошу чутливість і цілком підходить для базових робочих задач. З цікавих особливостей — у налаштуваннях активувати автоматичний перехід у десктопний режим роботи при підключенні клавіатури та навпаки. Загалом, Lenovo Yoga Tab Plus з клавіатурою цілком придатний для простих задач: редагування документів, пошти тощо. Хоча повноцінною заміною ноутбука таке рішення не можна.
Комплектне електронне перо Lenovo Tab Pen Входить має модуль Bluetooth, кріпиться на магнітах до верхньої частини планшета і там заряджається. Перо розпізнає 4 096 рівнів натискання і нахилу, обіцяють до 35 годин автономної роботи. Розміри близькі до стандартного олівця. Фізичних кнопок немає, але сенсорна область та вібровідгук.
За допомогою сенсора Lenovo Tab Pen можна виконувати як пульт ДК, починаючи з команд копіювання, керування відтворенням музики та закінчуючи перемоткою у YouTube. Завдяки вібровідгуку, перо може імітувати відчуття руху по паперу олівця, ручки тощо. Загалом, інструмент дійсно корисний, особливо для тих, хто багато малює чи любить робити рукописні нотатки.
Звучання та камера
Lenovo Yoga Tab Plus отримав аж 6 динаміків. 2 високочастотних та 4 низькочастотних. Планшет дійсно чудово і голосно звучить. Краще багатьох ультрапортативних ноутбуків. Є підтримка віртуального об'ємного звуку Dolby Atmos.
Lenovo Yoga Tab Plus має дві тильні камери. Основний модуль з роздільною здатністю 13 мегапікселів та додатковий макро 2 Мп. Фронтальна камера також 13 Мп. Камери у планшетах не настільки важливі, як у смартфонах. Але на базовому рівні камерою Lenovo Yoga Tab Plus можна користуватись.
Основна камера:
Цифровий 2х зум:
Макро:
Автономність
Lenovo Yoga Tab Plus оснащено великим акумулятором ємністю 10200 мА•год, що цілком логічно, враховуючи великий яскравий дисплей. Планшет демонструє дуже непоганий рівень автономності, хоча все буде залежати від сценарію використання. Відео планшет відтворює понад 11 годин на рівні яскравості 50%. А у тесті PCMark він витримав 13 годин 22 хвилини.
Планшет підтримує дротове заряджання потужністю 45 Вт. Але варто враховувати велику ємність акумулятора. На повне заряджання йде трохи більше 2 годин.