Новий iPhone 15 Pro продовжує еволюційний розвиток лінійки смартфонів Apple з поправкою на втручання законодавців ЄС, які все ж змусили компанію перейти на використання порту USB-C. Це нововведення, а також швидша платформа та використання титанової рамки, роблять цьогорічний iPhone 15 Pro з одного боку не надто великим оновленням, але з іншого цікавішим, ніж минулорічний iPhone 14 Pro. Тож, в цьому огляді я розкажу про те, як новинка показує себе у повсякденному використанні.

Дякуємо iLounge за можливість зробити огляд iPhone 15 Pro

Характеристики iPhone 15 Pro

Розміри та вага 146,6×70,6×8,3 мм, 187 грамів
Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ + 128 ГБ -1 ТБ
Процесор Apple A17 Pro
Графічний процесор Apple GPU (6 ядер)
Бездротові модулі Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC, UWB 2, Emergency SOS
Дисплеї 6,1-дюймовий LTPO Super Retina XDR OLED
Роздільна здатність: 2556×1179
Співвідношення сторін: 19.5:9
Частота оновлення: 1-120 Гц Яскравість: до 2000 кд/м²
Основні камери

Ширококутний сенсор: 48 МП, ƒ/1.78

Надширококутний: 12 МП, ƒ/2.2, 120°

Телефото: 12 МП, ƒ/2.8, 3×

Фронтальна камера 12 МП, ƒ/1.9
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 3274 мА⋅год
Зарядка Дротова до 27 Вт, бездротова — до 7,5 Вт, MagSafe — до 15 Вт
Роз’єми USB-C, USB 3
Операційна система Apple iOS 17
Рекомендована ціна в Україні від 53 499 грн

Комплект постачання

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Тут без змін та традиційно аскетично, з новим смартфоном користувачі отримують лише зарядний кабель. Цього разу він під роз’єм USB-C та варто зазначити, що його якість стала кращою. Як і в останніх моделях MacBook зарядний кабель тепер має тканинне обплетення, що має збільшити термін його використання.

Дизайн та матеріали

Останні три роки компанія Apple вносить в дизайн Pro-версій iPhone мінімальні зміни, зменшуючи виріз в екрані під датчики Face ID та збільшуючи модулі камер. Цьогорічні нововведення також не стали радикальними, Dynamic Island залишився тим самим, зате знову трохи збільшився розмір блоку камер. Але зміна матеріалу рамки все ж вплинула на дизайн смартфона.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

iPhone 15 Pro має таку саму конструкцію «сендвіча», загартоване скло Ceramic Shield закриває дисплей, тильна сторона прикрита матовим кольоровим склом, а по середині знаходиться титанова рамка, яка ледь помітно закругляється по краях.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Для користувачів, що носять смартфон без чохла, ця зміна буде доволі приємною, апарат справді краще лежить в руці. Проте користувачі, що звикли розраховувати на захисний чохол, швидко забудуть про це нововведення в дизайні.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

А от що справді одразу відчувається, так це менша вага iPhone 15 Pro порівняно з попередником. На папері різниця не надто велика 187 грамів у новинки проти 206 грамів в iPhone 14 Pro, але після використання це єдине, що я можу назвати справді перевагою нового корпусу смартфона.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

На жаль, сподівання на те, що титанова рамка буде збирати менше відбитків пальців, ніж це було зі сталлю в попередніх моделях, не виправдала очікування. Принаймні повною мірою. Адже в той час, як колір Natural Titanium краще протистоїть слідам використання, мій тестовий Blue Titanium дуже швидко покривався відбитками. Скоріше за все, з темнішим кольором Black Titanium буде схожа ситуація, а білий White Titanium в цьому плані має бути кращим.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Зміни в дизайні iPhone 15 Pro також стосуються розміру рамок навколо екрана, вони стали меншими. При тій же діагоналі дисплея це дозволило зменшити розмір корпусу до 146,6×70,6 мм, що трохи менше ніж в минулорічному iPhone 14 Pro – 147,5×71,5 мм. Втім новинка стала товщою: 8,3 мм проти 7,85 мм.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Як і минулі моделі смартфоні Apple, iPhone 15 Pro має захист від води та пилу за стандартом IP68.

Action Button

На заміну вже звичному перемикачеві звуку в iPhone, який був присутній в смартфонах Apple з найпершої моделі, прийшла нова клавіша Action Button. Це нововведення, як на мене, більше відповідає сучасному використанню смартфонів Apple, коли розумні годинники та покращення інтерфейсу iPhone, дозволяють легко вимикати звук навіть без окремого фізичного перемикача на корпусі. Ну або не вмикати його в принципі, як часто й роблять користувачі, в тому числі я.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Водночас окрема багатофункціональна клавіша справді додає зручності, адже на неї можна призначити потрібну користувачеві дію. У випадку з Action Button, довгим натисканням за замовчанням так само можна вимикати або вмикати звук сповіщень, але в налаштуваннях це можна поміняти на запуск ліхтарика, увімкнення режиму сну, диктофона, перекладача, функцій доступності, камери, та швидких команд. Останнє означає, що на Action Button можна загалом призначити майже будь-яку дію.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Такий підхід особисто мені імпонує набагато більше, тому за перемикачем у беззвучний режим я точно не буду сумувати. Загалом, після використання Motorola ThinkPhone та iPhone 15 Pro я вважаю, що додаткова фізична кнопка з можливістю призначення на неї різних функцій – це дуже зручно та має бути у всіх смартфонах.

Реалізація Action Button від Apple доволі зручна, але компанія додала її з максимальною обережністю. У вас є одна кнопка і вона спрацьовує одним довгим натисканням, ніяких вам подвійних, потрійних натискань та довшого утримання, на які можна було б призначити додаткові функції. Тут компанію можна зрозуміти, адже вона поміняла один із фундаментальних елементів юзабіліті своїх смартфонів. Втім, не думаю, що користувачі iPhone настільки не готові сприймати зміни, що їм було б складно розібратися з кількістю натискань.

Схоже, що розширення можливостей Action Button компанія приберегла до наступного року. Це було б цілком в дусі Apple.

USB-C

Стараннями Єврокомісії, цьогорічна лінійка iPhone 15 змінила порт Lightning, що вперше дебютував ще з iPhone 5, на більш універсальний USB-C. При чому якщо у базових моделях – це USB 2, то в Pro-версіях швидший USB 3, який дозволяє iPhone 15 Pro передавати дані на швидкості до 10 Гбіт/с. Як для смартфона, це дуже швидко, і це, наприклад, означає, що користувач може підʼєднати до смартфона зовнішній SSD-накопичувач з підтримкою USB 3 та записувати відео прямо на нього в 4К 60 FPS, не забиваючи вбудовану пам’ять смартфона.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Думаю, багато хто очікує, що купивши iPhone 15 Pro можна просто дістати з коробки кабель та насолодитися всіма перевагами USB 3, проте це не так. Комплектний кабель, що йде в коробці з усіма новими iPhone підтримує тільки швидкість передачі даних USB 2. Водночас щоб напряму знімати відео з iPhone 15 Pro в 4К одразу на Mac з процесором Apple Silicon, наприклад, для прямої трансляції, знадобиться кабель Thunderbolt 4. Як видно, USB-C спрощує тільки зарядку нових смартфонів Apple, зі швидкою передачею даних потрібно буде розібратися та, скоріше за все, купити не один кабель.

Зате заряджати iPhone 15 Pro тепер можна від будь-якого блоку живлення з кабелем USB-C, контролер смартфона автоматично зменшує зарядку до 27 Вт, навіть якщо ви під’єднаєте потужніший зарядний пристрій, наприклад, від ноутбука. Я заряджав флагман Apple зарядкою від Samsung на 25 Вт, і все чудово працювало, ну хоч так конкуренти подружилися.

З роботою Apple CarPlay в авто також немає проблем, iPhone 15 Pro вдалося під’єднати звичайним недорогим USB-C кабелем. Тож, ще раз варто подякувати законодавцям ЄС.

Дисплей

6,1-дюймовий LTPO Super Retina XDR OLED екран в iPhone 15 Pro цього року не отримав оновлення. Він так само має роздільну здатність 2556×1179 точок, співвідношення сторін 19.5:9, частоту оновлення, що автоматично змінюється від 1 до 120 Гц та максимальну яскравість 2000 ніт.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Як і в минулому поколінні, флагман Apple пропонує функцію завжди увімкненого екрана, який окрім сповіщень також показує час та декілька віджетів. Це, звісно, впливає на автономність смартфона, але з іншого боку дозволяє менше активувати екран, коли апарат лежить на столі, адже одразу видно всі сповіщення.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Фірмовий виріз в екрані під фронтальну камеру та Face ID, який Apple обіграла програмним рішенням Dynamic Island насправді є цікавим доповненням інтерфейсу. Для підтримуваних додатків він дозволяє виводити корисну індикацію в невелике поле навколо вирізу екрана. Таким чином, з одного боку, його приховуючи, а з іншого, надаючи користувачеві ще один варіант керування музикою, звукозаписом, таймером та іншими сумісними застосунками, які можуть потребувати індикації.

Швидкодія та нагрів

Окрім змін в дизайні, найбільше оновлень отримала платформа iPhone 15 Pro. Компанія Apple вперше використала в смартфоні процесор з приставкою Pro замість вже звичного Bionic, ним став чип A17 Pro. Тепер навіть цікаво, чи потрапить він в базові моделі iPhone наступного року, чи компанія остаточно розділить лінійки процесорів, чи з його назви просто тихо приберуть приставку Pro. Загалом буде цікаво подивитися.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Що ж стосується A17 Pro, то це 3-нанометровий чип з 2 швидкими ядрами, які працюють на частоті до 3,78 ГГц, 4 енергоощадними ядрами з частотою до 2,11 ГГц, 16 нейронними ядрами для обчислень машинного навчання, а також 6-ядерною графікою з частотою 1,4 ГГц, яка може використовувати до 6 ГБ памʼяті. Забігаючи наперед зазначу, що це дуже швидкий процесор. Його доповнює 8 ГБ оперативної памʼяті та сховище даних, вибір якого цього року не змінився – 128, 256, 512 ГБ або 1 ТБ.

Якщо зробите грубе порівняння в синтетичному тесті Geekbench 6, то в однопотокових задачах A17 Pro вже обходить чип M2 в базовому MacBook Air, але ноутбук все ще виграє в багатопотокових та у швидкодії вбудованої графіки.

Результати iPhone 15 Pro:

Результати MacBook Air M2:

Той факт, що я зараз можу взагалі напряму порівняти швидкість смартфона та ноутбука Apple, говорить про чудовий прогрес компанії у дизайні та виробництві власних чипів. Без перебільшення iPhone 15 Pro – це дуже швидкий смартфон, який без проблем справляється з будь-якими застосунками на iOS. Але тут не можна не помітити «слона в кімнаті» у вигляді проблем з перегрівом, про які користувачі почали повідомляти майже одразу після початку продажу смартфона. Компанія Apple вже відреагувала на ці скарги, повідомивши про погану оптимізацію деяких сторонніх застосунків та випустила перше оновлення для iOS, яке має покращити ситуацію.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Під час тестування, я особисто не зіткнувся з проблемою надмірного нагріву iPhone 15 Pro, й думаю, що більшості користувачів так само не доведеться терміново класти свій новенький iPhone в морозилку. Але це зовсім не значить, що проблеми не існує, навіть навпаки. Процесор A17 Pro виявився занадто гарячим для такого формату пристрою, як смартфон. Судячи з усього, в Apple з одного боку гналися за більшим приростом продуктивності, про що свідчило демо консольних ігор на презентації, але з іншого достатньо не продумали дизайн системи охолодження. Це добре видно по тестах 3DMark.

Як видно з графіка, в перші 20 секунд iPhone 15 Pro дуже добре тримає навантаження, але потім через нагрівання він починає тротлити.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Те саме в тесті на стабільність системи, в якому 3DMark навантажує смартфон по колу 20 разів. В першому колі апарат показує результат 4234 бали, але вже в другому та наступних понад 2800 балів.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Навіть з таким рівнем тротлінга результат iPhone 15 Pro все ще кращий від минулорічного iPhone 14 Pro, проте ви можете собі уявити, яким він міг би бути, аби Apple вдалося реалізувати кращу систему охолодження. Ті, хто планує активно грати на 15 Pro, без жартів, докупіть зовнішній кулер, він дозволить довше отримувати максимальний рівень швидкодії.

Як я вже зазначав вище, не думаю, що ця ситуація стане для Apple великою проблемою, з наступними оновленнями компанія може в крайньому разі порізати частоти процесора для певних сценаріїв. Але, можливо, краща оптимізація операційної системи та програмного забезпечення, справді дозволить запобігти надмірному нагріванню смартфона.

Щодо інших можливостей iPhone 15 Pro, то порівняно з торішнім 14 Pro частина бездротових модулів не змінилася, маємо Bluetooth 5.3, NFC та супутниковий екстрений зв’язок Emergency SOS. Оновлення торкнулося Wi-Fi, тепер це стандарт Wi-Fi 6E, та ультраширокосмугового звʼязку UWB 2, який дозволить смартфону точніше визначати розташування сумісних аксесуарів, таких як AirPods чи AirTag, та знаходити сам апарат через Find My.

Можливості камер

Цього року компанія Apple знову розділила Pro-моделі, новий телефото-модуль отримав тільки iPhone 15 Pro Max, що робить меншу версію менш привабливою в очах тих користувачів, які планують багато фотографувати.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

В цьому плані iPhone 15 Pro справді особливо нічим не здивує, набір камер в ньому не змінився порівняно з 14 Pro:

  • 48 МП ширококутна, ƒ/1.78, 24 мм, 1/1,28″, друге покоління Sensor-shift;
  • 12 МП надширококутна, ƒ/2.2, 13 мм та кут захвату у 120°;
  • 12 МП телефото, ƒ/2.8, 77 мм, оптична система стабілізації та 3-кратне оптичне наближення.

Проте деякі зміни у можливостях камер iPhone 15 Pro все ж таки є. Основна 48-мегапіксельна камера тепер дозволяє робити за замовченням не тільки 12-мегапіксельній, але й 24-мегапіксельні знімки. В Apple зазначають, що новий процесор A17 Pro та «трубопровід» алгоритмів постоброблення дозволяє камері нового смартфона швидше знімати у вищій роздільній здатності та забезпечувати більше деталей на фото.

Приклад знімків на 48 МП ширококутну камеру:

На 12 МП надширококутну камеру:

На 12 МП телефото:

В принципі, тут Apple не перебільшує. Якщо ви поставите поруч та буде роздивлятися фото з iPhone 15 Pro та 14 Pro, то різниця буде помітна тільки при збільшенні зображення. Знімки з нової моделі справді трохи детальніші. Також окрім стандартного перемикання між камерами, яке позначене в інтерфейсі як 0,6х, 1х, 2х та 3х, смартфон тепер пропонує імітацію фокусної відстані в еквівалентах 24, 28 та 35 мм, які забезпечуються кропом з основного 48 МП модуля.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Також відзначу, що цифрове наближення, яке в iPhone 15 Pro дозволяє робити фото з зумом 15х, стало працювати набагато краще. При хорошому освітленні воно справді дозволяє отримати на знімку більше деталей, хоча й видно, що це максимум для сенсора.

iPhone 15 Pro вміє знімати відео в 4К 60 FPS, при цьому є можливість перемикатися між камерами, й смартфон забезпечує хороший рівень стабілізації на ходу.

Я не великий майстер знімати відео, й не можу оцінити додавання в iOS 17 можливість записувати ролики у ProRes Log, проте на YouTube вже можна знайти доволі багато короткометражних фільмів, які показують можливості цього формату на смартфоні та кінематографічного режиму.

Фронтальна камера iPhone 15 Pro також не змінилась, це 12-мегапіксельний модуль з діафрагмою ƒ/1.9, якого достатньо для селфі та відеодзвінків.

Загалом, попри відсутність фізичних змін в камерах, новий смартфон Apple пропонує розумні програмні доповнення та все ж забезпечує хорошу якість знімків та широкі можливості для створення фото та відео.

Автономність та зарядка

Apple традиційно не розкриває ємність вбудованого акумулятора, проте вже відомо, що компанія використала батарею на 3274 мА⋅год, що трохи більше ніж в iPhone 14 Pro з його 3200 мА⋅год. Поки що складно сказати, якою буде автономність смартфона після всіх оптимізацій iOS та боротьби з нагріванням, але я за час тесту при доволі активному використанні отримував стабільно більше ніж добу автономності. Користувачі можуть розраховувати на 8-9 годин активного екрана, в залежності від сценарію використання.

Огляд iPhone 15 Pro – оновлений дизайн, USB-C та швидша платформа

Заряджається iPhone 15 Pro через порт USB-C до 27 Вт, через магнітний конектор MagSafe до 15 Вт та через бездротову зарядку до 7,5 Вт. З блоком живлення на 20 Вт смартфон можна підзарядити від 0 до 50% за 30 хвилин. В цілому і дротова, і бездротова зарядка тут не дуже швидка, втім Apple наполягає, що це дозволяє зменшити зношення акумулятора.

Тепер у користувачів навіть є можливість, обмежити заряджання до 80% заряду акумулятора, щоб збільшити строк служби батареї.