Власний бренд “Розетки” — RZTK, пропонує велику кількість найрізноманітнішої продукції, серед якої є й комп’ютерні миші. Пройти повз RZTK Z 500, ігрову модель з RGB-підсвічуванням, вартість якої близько 600 грн, ми не змогли — дуже цікаво було дізнатися, чим вона відрізняється від аналогічної продукції “традиційних” брендів, які зазвичай коштують значно більше.

 

Характеристики

Підключення Дротове
Довжина (мм) 125
Ширина (мм) 64
Висота (мм) 42
Вага 150 г (з дротом)
Тип сенсора Оптичний
DPI 200-10000
Кількість кнопок 7
Ресурс перемикачів
3 млн натискань
Підсвічування є
Ергономічність Під праву руку
Форм фактор Для середніх рук
Ціна в Україні 699 (599) грн

 

Дизайн, ергономічність

RZTK Z 500 — ергономічна миша під праву руку, зі слабким нахилом праворуч у зоні кнопок і трохи більшим — у корпуса. “Підйом” верхньої частини корпусу середній, знаходиться майже по центру миші, якщо дивитися збоку.

Корпус максимально простий: з боків немає ніяких виступів для відпочинку пальців. Матеріал — чорний пластик з класичною матовою поверхнею з боків та покриттям “софт тач” зверху та у кнопок. Також з обох боків є невеличкі глянцеві вставки.

Миша середніх розмірів (125х64х42 мм), заявлена виробником вага (без уточнень) становить 150 г — насправді це вага включно з дротом, без нього RZTK Z 500 важить 115 г. Це також досить багато як на ігрову мишу, але все ж таки не так критично.

Щодо типу хвату, нам здалося, що RZTK Z 500 краще відчувається у хваті «долоня», попри не дуже великі розміри й відсутність ергономічних виступів – для “кігтя” і тим більше “пальців” в неї занадто велика вага. Через не дуже великі розміри вона краще відчуватиметься у середніх за розміром долонях, у великих же здаватиметься замалою.

 

Функціональність, сенсор

В RZTK Z 500 встановлено сенсор Pixart PMW3325DB — це вже не новий, але досить популярний оптичний сенсор, який використовується в багатьох бюджетних моделях, зокрема й у “дорогих” брендів. Основні характеристики сенсора в RZTK Z 500, згідно зі сторінкою товару у “Розетки”, такі: максимальна роздільна здатність 10,000 CPI, максимальна швидкість відстежування 32 дюйми за секунду.

Огляд ігрової миші RZTK Z 500

Зазначимо, що це відрізняється від характеристик на офіційному сайті виробника сенсора, де вони становлять 5000 CPI та 100 IPS, відповідно. Максимальне прискорення на сайті Pixart зазначено як 20g. Кнопки зміни чутливості сенсора за замовчуванням перемикають його між значеннями 800, 1600, 2400, 3600, 5000 та 10,000 CPI.

Загалом у RZTK Z 500 сім програмованих кнопок включно з коліщатком, заявлений виробником ресурс основних кнопок складає 3 млн спрацювань — це значно менше, ніж в дорожчих ігрових моделях, де цей параметр зазвичай становить десятки мільйонів.

 

В роботі

Основні кнопки доволі великі, зважаючи на загальні розміри миші. Хід кнопок до моменту спрацювання перемикача невеликий, клік середній за силою натискання і гучний. В нашому екземплярі люфт кнопок при легкому дотику був відсутній, але на сторінці товару на сайті “Розетки” можна знайти й протилежні відгуки.

Маємо зазначити, що софт тач покриття верхньої частини корпусу і кнопок хоча й приємне на дотик, але очікувано дуже швидко забруднюється, особливо на кнопках під пальцями — повернути їм “товарний вигляд” можна, наприклад, за допомогою спиртових серветок.

Бічні кнопки натискаються дуже легко, особливо та, що ближче до задньої частини корпусу — настільки легко, що це може призводити до ненавмисного натискання під час переміщення миші.

Коліщатко обертається доволі туго, клік виконується з відчутним зусиллям. Знов-таки, у відгуках можна знайти приклади, коли коліщатко через кілька місяців починало скрипіти.

У RZTK Z 500 є три зони з RGB-підсвічуванням: коліщатко, лого в задній частині корпусу і тонка смужка знизу, вздовж усього корпусу миші. При цьому підсвічування коліщатка і лого використовується у якості індикації обраної чутливості сенсора — за замовчуванням найнижча чутливість позначається червоним кольором, наступна за нею — зеленим і так далі. За бажанням ці кольори можна поміняти у фірмовій утиліті, а також налаштувати в ній характер динамічної зміни підсвічування смужки (постійне, “дихання”, “хвиля” тощо).

Щоб дізнатись, які перемикачі використовуються в RZTK Z 500, ми розібрали мишу — на жаль, при цьому довелося пошкодити тефлонові ніжки, які замінити буде важко — змінний комплект разом з маніпулятором не постачається, а форма в них доволі нетрадиційна, тож в кращому разі доведеться шукати тефлонове “полотно” і власноруч вирізати ніжки потрібної форми.

Для основних кнопок використовуються “рожеві” перемикачі Huano Black Shell Pink Dot. Згідно з характеристиками, їх ресурс набагато більший, ніж вказано в описі миші — 10 млн спрацювань. Сила натискання доволі значна — 78 г, під час спрацювання є дуже чіткий “клик”.

До речі, під час розбирання з’ясувалася причина порівняно великої ваги RZTK Z 500 — на верхній частині корпусу закріплена металева пластина вагою 15 г, і якщо її прибрати, загальна вага миші зменшується до 100 г.

Огляд ігрової миші RZTK Z 500

 

Програмне забезпечення RZTK Z 500

Як це не дивно, але справді у миші за ~600 грн є власне програмне забезпечення для детального налаштування параметрів її роботи. Крім уже згаданого RGB-підсвічування, утиліта дозволяє змінювати значення кнопок, записувати макроси, перемикати частоту опитування (від 125 до 1000 Гц) і створювати користувацькі профілі.