Коли мова йде про ігрові крісла, то дуже легко уявити собі масивні моделі з екошкіри, які часто критикують за недостатню вентиляцію. Проте виробники пропонують й полегшені моделі з сіткою для максимальної вентиляції. Одним з таких ігрових крісел є Cougar Argo One, його можливості та зручність використання я розгляну в цьому огляді.

Дизайн та матеріали

Cougar Argo One має стриманіший дизайн, ніж можна очікувати від ігрового крісла. Модель пропонується лише в чорному кольорі з помаранчевим нанесенням логотипа та назви бренду Cougar на підголівнику, подушці поперекової підтримки та на глянцевій тильній панелі спинки.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

Якби не ці яскраві вставки, то можна було б подумати, що це звичайне офісне крісло. І мені в цілому подобається такий стриманий стиль, він набагато краще вписується в інтер’єр.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

Каркас крісла зроблений з фіброармованого пластику (PAFRP), міцного матеріалу, який добре витримує навантаження. Але найцікавіше в Cougar Argo One – це те, що сидіння та верхня частина спинки зроблені з еластомірної сітки. Вона добре адаптується під форму тіла, але взагалі не втрачає форму.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

З цією моделлю я провів трохи понад два тижні, й за цей час сітка абсолютно ніяк не розтягнулася. Вона має такий самий вигляд, як із коробки. Це, звісно, доволі короткий термін, але я спеціально шукав відгуки на минулу модель Cougar Argo, яка вийшла понад два роки тому, і при довгому використанні користувачі не жаліються на розтягування еластомірної сітки.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

Нижня частина спинки зроблена з екошкіри з невеликою перфорацією, яка має покращити доступ повітря. Це потрібно, адже саме в цю подушку впирається поперек під час сидіння, і вона є частиною системи поперекової підтримки. В Cougar цікаво розв’язали проблему сітчастої спинки, яка б не змогла створити достатньо тверду поверхню для правильної підтримки спини. В Argo One для цього є рухомий механізм, що підтримує поперек та забезпечує правильну посадку. Коли сідаєш у крісло, подушка поперекової підтримки завдяки пружинам підтримує нижню частину спини таким чином, що вона залишається рівною, якщо повністю покласти її на спинку.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

В Cougar Argo One немає традиційної для ігрових крісел додаткової подушки для підтримки шиї, частково ця задача покладена на регульований підголівник.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

Основа крісла не дуже масивна, ніжки зроблені з того самого фіброармованого пластику, підсиленого алюмінієвою рамою. Як і в інших своїх кріслах високого класу виробник використовує систему газліфт 4 класу. Його трубка не дуже товста, особливо якщо порівнювати з іншими ігровими кріслами, але варто зазначити, що Cougar Argo One розраховано на вагу до 150 кг. Тобто запас міцності у системи доволі великий.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

Коліщатка крісла мають злегка прогумоване покриття, воно дуже тихе при пересуванні на твердих поверхнях, як ламінат або плитка, проте доволі легко збирає пил, тож періодично його треба буде протирати.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

Ширина сидіння Cougar Argo One складає 515 мм, а висота крісла регулюється від 1140 до 1255 мм, по всім параметрам це не дуже велика модель, що сподобається тим, хто шукає компактніший варіант ігрового крісла. Мені з ростом 190 см загалом було зручно ним користуватися, але людям з більшим зростом крісло може бути вже менш зручним через менший діапазон регулювання висоти.

Регулювання та використання Cougar Argo One

Крісло пропонує ціли ряд опцій з регулювання під потреби користувача. Традиційно можна міняти висоту сидіння, для цього з правого боку є спеціальний важіль, а поруч з ним ручка регулювання кута нахилу спинки.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

В Cougar Argo One є можливість регулювати виніс сидіння, який змінюється на 55 мм. Таким чином, можна підібрати для себе комфортнішу посадку, забезпечуючи більшу підтримку для ніг.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

В кріслі немає можливості повністю розкласти спинку в горизонтальне положення, проте відкидається вона під вагою користувача доволі далеко, тож за бажання можна перепочити напівлежачи. В цьому ж положенні Cougar Argo One дозволяє гойдатися.

Підголівник крісла можна регулювати за нахилом та по висоті, а його ергономічна форма забезпечує додаткову підтримку для шийного відділу.

Підлокітники в Cougar Argo One не дуже великі, проте з м’яким пластиком приємним на дотик. Вони можуть регулюватися за висотою, виносом вперед чи назад та їх можна повертати. На жаль, в цій моделі немає можливості регулювати відстань між підлокітниками, як, наприклад, в Cougar Armor EVO, тож людям, які звикли до ширшої посадки, може бути менш зручно та буде потрібен час на звикання.

Огляд ігрового крісла Cougar Argo One

В цілому, Cougar Argo One потребуватиме певний час, щоб призвичаїтися як до сидіння на сітці, так і до механізму поперекової підтримки. Але загалом це не займає багато часу, після чого користувач отримує високий комфорт та правильну посадку для довгих годин роботи чи ігрових сесій.