Huawei Freebuds 5 продовжують популярну серію повністю бездротових навушників-вкладишів, що свого часу вирізнялася серед конкурентів системою активного шумозаглушення та доволі якісним звуком, як для моделі такого формату. Втім, інші виробники не стояли на місці й до релізу вже п’ятої серії Freebuds конкуренція в цьому сегменті стала дуже високою, а користувачі неоднозначно ставляться до бренду Huawei. Тож Freebuds 5 буде важко завойовувати прихильність споживачів. Робити це навушники «планують» завдяки нестандартному дизайну, характеристикам, та звісно якості звучання. Наскільки в них це може вийти, розберемося в цьому огляді.

Характеристики Freebuds 5

Тип навушників вкладиші
Тип підключення True Wireless
Сумісність Android, iOS
Версія Bluetooth 5.2
Радіус дії 20 метрів
Підтримка кодеків SBC, AAC, LDAC
Випромінювач 11-мм LCP-двомагнітний динамічний драйвер
Акустичне оформлення відкриті
Діапазон частот 16 – 40000 Гц
Управління сенсорне
Регулятор гучності +
Мікрофони по 3 на кожен навушник, підтримка шумозаглушення
Вага навушників 5,4 грама
Вага кейсу 45 грамів
Захист від вологи IPX4
Автономність до 3,5 годин на одному заряді з шумозаглушенням, до 30 годин з кейсом
Роз’єм для зарядки USB Type-C
Час зарядки навушників 20 хвилин
Час зарядки кейса 40 хвилин
Рекомендована ціна в Україні 5 999 грн

Комплектація

Навушники постачаються в невеликій фірмовій коробці білого кольору, в якій окрім самого пристрою з кейсом, можна знайти силіконові насадки для кращої фіксації та кабель USB Type-C.

Дизайн та комфорт

Минулі покоління Freebuds дотримувалися дизайну, який став класикою для цього формату TWS-навушників: з випромінювачами у формі крапель та тонкою округлою «ніжкою». Проте в новому поколінні моделі дизайнери вирішили кардинально змінити зовнішній вигляд навушників.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

Тепер у формі краплі зроблені не тільки випромінювачі, але й сама «ніжка». Корпус нібито плавно перетікає з однієї частини в іншу. Цей ефект підсилюється у версії в срібному кольорі, яка має поліровану, майже дзеркальну поверхню, тож у вухах Freebuds 5 більше схожі на якусь прикрасу, ніж на навушники.

В моделі також є більш стримана біла та яскрава коралова версія, втім кольори не сильно перебивають загальну естетику дизайну, й футуристичний стиль навушників сподобається не всім.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

Проте варто віддати дизайнерам належне, вони справді змогли придумати щось нове, хоча здавалося б в цій категорії навушників простору для таких експериментів вже не залишилося.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

На перший погляд, може здатися, що масивна «ніжка» Freebuds 5 створює дисбаланс у вазі, втім це не так, посадка навушників дуже комфортна. Вага кожного з них складає всього 5,4 грама, і їх дуже комфортно носити, настільки, що можна забути про вставлені у вуха навушники.

Для того, щоб навушники краще трималися, виробник передбачив комплектні силіконові насадки, які компенсують занадто гладку поверхню корпусу, що могло бути проблемою для деяких користувачів. Втім, надягнути силіконову насадку на навушник – це ще той квест, адже вона має «сидіти» максимально щільно та не перекривати динамік, мікрофони та датчики. Тому краще одразу вгадати свій розмір, бо проходити цю процедуру повторно не дуже захочеться.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

На відміну від самих Freebuds 5, їхній кейс не пропонує такого ж футуристичного дизайну та мало відрізняється від минулих версій, хіба що тепер відкривається з іншого боку. Шарнір чудово справляється з відкриттям та закриттям кришки, супроводжуючи його голосним клацанням. Любителі дратувати оточуючих будуть задоволені.

Традиційно на правій грані кейса розташована ледь помітна клавіша, яка дозволяє підключати навушники до нових пристроїв. А на нижній його грані знаходиться порт USB Type-C.

Функціональність

Навушники пропонують стандартний набір можливостей для флагманських TWS-моделей. Користувачі можуть розраховувати на стабільне бездротове з’єднання через Bluetooth 5.2, одночасне підключення до двох джерел звуку та швидке перемикання між ними.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

Завдяки інфрачервоному датчику Freebuds 5 здатні виявляти носіння та ставити відтворення на паузу, коли користувач витягає один із навушників з вуха. Окрім того, сенсорний датчик на зовнішній стороні корпусу моделі дозволив реалізувати керування деякими функціями. Можна налаштувати певні дії на проведення вгору або вниз, натиснення та утримання, а також на подвійне постукування по навушнику. Таким способом, зокрема, можна вмикати систему шумозаглушення.

В лінійці Freebuds з самого початку підтримка ANC була реалізована через створення антишуму, коли частота зовнішнього шуму гаситься такою ж частотою, створеною самими навушниками. Це дозволяло зменшувати небажані навколишні звуки, наприклад від машин на вулиці чи від потяга метро. Втім, чим сильніший шум треба було гасити, тим більший тиск відбувався на барабанні перетинки від високої частоти антишуму.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

У Freebuds 5 систему шумозаглушення допрацювали, тепер вона називається ANC 3.0 та завдяки нейромережі, трьом мікрофонам, а також врахування посадки обіцяє підлаштовуватися під навколишнє середовище та ефективно відсікати шум. Нічого не скажу за роботу нейромережі, певно вона таки щось робить, але загалом ANC в Freebuds 5 працює менш агресивно, ніж це було в перших поколіннях лінійки. Навушники більше не намагаються загасити стільки ж шуму, як внутрішньоканальні моделі, тому й тиск на барабанні перетинки тут не відчувається таким сильним, щоб створювати дискомфорт.

Користувач може налаштувати рівень роботи ANC, обравши одну з трьох опцій: динамічний, комфортний та збалансований. Останній за описом найкраще підходить для шумних місць, проте на практиці шумозаглушення краще відпрацьовує на першому, який автоматично зменшує шум в залежності від його рівня. На практиці, ви все ще будете чути шум коліс від авто на вулиці, але більш віддалено, що в цілому нормально для такого формату навушників та справді дозволяє комфортніше слухати музику.

Для налаштування та оновлення прошивки Freebuds 5 буде потрібен застосунок AI Life від Huawei, який можна встановити на Android та iOS. Втім, якщо для iPhone його просто можна скачати з App Store, то для Android-смартфонів треба качати з сайту виробника через QR-код на коробці, програми немає в Google Play. Це не дуже зручно, та й далеко не всі готові ставити сторонній софт, завантажуючи його через браузер.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

Інші налаштування AI Life для навушників охоплюють керування підключенням до різних джерел звуку, можливість застосувати попередньо встановлені налаштування еквалайзера, або створити власний та налаштувати жести.

Для тих, хто активно тренується, Freebuds 5 також пропонує захист від вологи за стандартом IPX4. Складно сказати, чи багато людей тренується в навушниках-вкладишах, які в принципі гірше тримаються у вухах, ніж внутрішньоканальні. Проте така опція тут є.

Звук Freebuds 5

Навушники отримали 11-мм LCP-двомагнітний динамічний драйвер та здатні відтворювати частотний діапазон від 16 Гц до 40 кГц. Головною ж особливістю моделі, як і молодшої версії FreeBuds 5i, є підтримка Hi-Res Audio через кодек LDAC, розроблений Sony. Якщо є відповідне джерело звуку, яке якого підтримує, то навушники будуть отримувати звук по каналу 990 кбіт/с з діапазоном частот 96 кГц та бітовою глибиною 24 біт.

Це набагато більше, ніж може забезпечити стандартний кодек SBC, проте якщо користувач слухає музику зі стримінгових сервісів типу Spotify чи просто дивиться відео на YouTube, то великої різниці від LDAC він не почує. Для того, щоб краще розкрити бездротове Hi-Res Audio знадобиться бібліотека lossless-музики, або підписка на сервіси, які підтримують стримінг аудіо вищої якості, наприклад, Apple Music. Проте для компактних навушників-вкладишів це не має великого сенсу. Різниця буде не настільки великою.

Огляд Huawei Freebuds 5: незвичний дизайн та хороший звук

Як для свого формату Freebuds 5 грають дуже добре, забезпечуючи широку сцену та достойну передачу деталей. Втім, хоча виробник і говорить про збільшення баса на 30%, в реальності це складно оцінити, компактні навушники не досягають за рівнем відтворення низьких частот до повнорозмірних накладних. Freebuds 5 тут не виключення, глибоких басів ви не відчуєте, в кращому випадку натяк на них. Це особливість формату.

По три мікрофони на кожному навушнику забезпечують не тільки роботу системи ANC, але й дозволяють використовувати Freebuds 5 як гарнітуру для дзвінків. В приміщенні з низьким рівнем шуму ваш співрозмовник навряд відчує, що ви говорите через навушники. На вулиці ситуація міняється залежності від того, що система шумозаглушення намагається відфільтрувати. Вона доволі добре справляється з передбачуваними сценаріями, як шум від дороги чи невеликий вітер, та гірше, якщо поруч хтось розмовляє, кричить, або гавкає собака.

Автономність

Кожен навушник Freebuds 5 має вбудований акумулятор на 42 мА⋅год, в чохлі додатково є 505 мА⋅год. Автономність моделі загалом відповідає заявленим виробником показникам та складає 3,5 години при увімкнутій системі ANC та 5 годин без неї. Чохол додає ще до 30 годин заряду без використання шумозаглушення. Для того, щоб повністю зарядитися, навушникам достатньо побути в чохлі всього 20 хвилин, а сам він заряджається кабелем за 40 хвилин. Також передбачена бездротова зарядка, але вона займає аж до 240 хвилин, тому це хіба що у випадку, якщо ставити чохол на зарядку на ніч.