Компанія Huawei значно скоротила свій бізнес споживчої електроніки у Європі через санкції, але продовжує активний випуск таких аксесуарів як повністю бездротові навушники. Цей сегмент багато років був важливим для виробника для побудови власної екосистеми продуктів, тому він встиг напрацювати в ньому непогану експертизу. Тут варто згадати доволі непогані моделі FreeBuds 4 та FreeBuds 4i, остання з яких і отримала оновлення у вигляді FreeBuds 5i – нових повністю бездротових навушників, що тільки з’явилися у продажі в Україні. Модель обіцяє хорошу якість звуку, підтримку бездротового Hi-Res Audio через кодек LDAC та нарешті сенсорне керування. По суті зараз це одні з найдоступніших на українському ринку навушників з підтримкою Hi-Res Audio, тож було цікаво подивитися на що вони здатні.

Характеристики Huawei FreeBuds 5i

Тип навушників вакуумні
Тип підключення True Wireless
Сумісність Android, iOS
Версія Bluetooth 5.2
Радіус дії 20 метрів
Підтримка кодеків SBC, AAC, LDAC
Випромінювач динамічний з композитною діафрагмою 10 мм
Акустичне оформлення закриті
Діапазон частот 20 – 40000 Гц
Управління сенсорне
Регулятор гучності +
Мікрофони по 2 на кожен навушник, підтримка шумозаглушення
Вага навушників 4,9 грама
Вага кейсу без навушників 33,9 грама
Захист від вологи IP54
Автономність до 6 годин на одному заряді з шумозаглушенням, до 28 годин з кейсом
Роз’єм для зарядки USB Type-C
Час зарядки навушників 60 хвилин
Час зарядки кейса 2 години
Рекомендована ціна в Україні 2 999 грн

Комплектація

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

В коробці з навушниками користувач знайде дві додаткові пари амбушур різного розміру та короткий зарядний кабель USB Type-C.

Дизайн та комфорт

Навушники доступні у трьох кольорах: білому, чорному та блакитному. Останні два варіанти пропонують матове покриття кейса та мають невеликі вкраплення іншим кольором, що має створити у користувача асоціації із морською галькою.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Самі навушники при цьому виконані в одному кольорі з кейсом, але вже без вкраплень, зате з глянцевим покриттям, яке є доволі слизьким. Було б набагато зручніше, якби їхній корпус був матовим.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

FreeBuds 5i мають краплеподібну форму випромінювачів, які плавно перетікають у невелику «ніжку» з мікрофонами. Навушники передбачають внутрішньоканальну посадку та мають змінні силіконові амбушури. Сама посадка доволі комфортна, вага кожного навушника складає всього 4,9 грама, вони майже не відчуваються у вухах.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Кейс FreeBuds 5i має овальну форму з пласкою задньою стінкою, що дозволяє йому не хитатися на столі.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Він зручний у використанні та приємно лежить у руці, і єдине що видає більшу доступність цієї моделі порівняно із дорожчими – це кришка кейса, вона доволі легка та має невеликий люфт.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

На використання це ніяк не впливає, але люди які звикли постійно клацати кришкою кейса від навушників знайдуть цей звук доволі голосним. А все через вагу кришки, яка компенсується, судячи з усього, пружиною.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Вага кейса без навушників складає 33,9 грама, він має типові для таких моделей розміри та його зручно носити із собою.

Навушники FreeBuds 5i мають захист від пилу та вологи по стандарту IP54, що дозволяє використовувати їх для занять спортом. Краплі поту не мають вплинути на роботу пристрою.

Функціональність

Для підключення FreeBuds 5i використовують модуль Bluetooth 5.2 та можна встановити на смартфон застосунок AI Life. Він доступний в App Store для iPhone, проте його немає в Google Play і на Android-смартфони виробник пропонує встановлювати програму прямо зі свого сайту, що, звісно, не дуже зручно.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

В AI Life можна міняти налаштування навушників та оновлювати програмне забезпечення. Програма пропонує можливість вибрати ступінь шумозаглушення, він може бути комфортним, збалансованим або максимальним.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

В останньому випадку FreeBuds 5i намагаються максимально «погасити» шум, і це може створювати невеликий дискомфорт у вухах. Адже нагадаю, що навушники з функцією шумозаглушення використовують вбудований мікрофон для аналізу навколишніх звукових хвиль та генерують протилежні звукові хвилі, щоб зменшити навколишній шум.

Загалом шумозаглушення у всіх трьох режимах дозволяє зменшити навколишній шум та з більшим комфортом слухати музику або подкасти. Для мене найбільш зручним виявився «збалансований» режим, який доволі непогано відсікає сторонні звуки, але при цьому сильно не тисне на вуха.

Програма AI Life також дозволяє міняти налаштування еквалайзера в FreeBuds 5i, але він тут доволі простий, можна по суті або збільшити низькі частоти, або підвищити високі.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Окрім того, застосунок можна використовувати для пошуку навушників, тут нічого екстраординарного, вони просто будуть відтворювати звуковий сигнал.

У FreeBuds 5i також з’явилося сенсорне керування, кожен навушник має невелику чутливу до дотику зону на зовнішній стороні «ніжки». Подвійний дотик починає та зупиняє відтворення, натиснення та утримання – вмикає або вимикає шумозаглушення, а проведення дозволяє регулювати гучність. Подвійний дотик та утримання можна налаштувати на іншу дію, а от проведення тільки вимкнути. Загалом жести працюють добре, випадкових натискань майже немає.

На самих навушниках є датчик, який визначає чи вставлені вони у вуха, і якщо витягти один під час відтворення музики вона поставиться на паузу. Окрім цього, FreeBuds 5i підтримують одночасне підключення до двох пристроїв та миттєво перемикаються між ними. Це зручно, коли слухаєш музику з ноутбука, але потрібно прийняти вхідний дзвінок зі смартфона.

Звук

Навушники оснащені 10 мм динамічними драйверами та полімерною композитною діафрагмою, і звучать справді дуже добре, особливо враховуючи свою ціну. Вони забезпечують звук з широкою сценою, на якій добре виділені середні та високі частоти, можна розчути інструменти та уявити їхнє розташування, а також мають непоганий рівень баса. Останній не надто глибокий та іноді відчувається його штучне підсилення, проте від таких компактних навушників не варто очікувати більшого.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Найкраще FreeBuds 5i розкриваються при підключенні через кодек LDAC, розроблений Sony, який і відповідає за Hi-Res Audio на бездротових навушниках.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Його особливість в тому, що він може передавати звук через Bluetooth зі швидкістю 990 кбіт/с, діапазоном частот та бітовою глибиною 96 кГц/24 біт. Для порівняння, кодек SBC, стандартний для Bluetooth, підтримує швидкість 328 кбіт/с при 44,1 кГц/16 біт. Таким чином LDAC може відтворювати аудіо вищої якості.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Проте маю зауважити, що використання LDAC може бути квестом. Наприклад, в нових флагманах Samsung є цей кодек, але компанія за замовченням використовує власний кодек SSC (Samsung Seamless Codec). Щоб увімкнути LDAC мені довелося заходити в меню розробника та перемикатися вручну, але перед цим вимкнути опцію подвійного підключення та вибрати LDAC в налаштуваннях Bluetooth. Чи було варто так заморочуватися?

Взагалі, так. FreeBuds 5i через LDAC звучать ще краще, додаючи об’єму та деталей. Але тільки якщо у вас вийде знайти джерело якісного звуку. Тут доведеться або діставати власну колекцію FLAC, або пробувати Apple Music чи Amazon Music, які підтримують Hi-Res Audio для деяких треків. На жаль, Spotify та більш доступний YouTube Music поки так і не додали аудіо вищої якості, тому особливої різниці між LDAC та AAC чи SBC кодеками ви там не почуєте.

Кажучи про вищу якість звуку FreeBuds 5i з LDAC варто зауважити, що навушники не розкриють весь потенціал Hi-Res Audio банально через фізичні обмеження. Невеликі випромінювачі не здатні передати весь масив інформації, який закладено у високоякісні аудіофайли. Проте це значний крок вперед для компактних повністю бездротових навушників.

Мікрофони

Кожен навушник оснащений масивом із трьох мікрофонів, проте один використовується в роботі системи шумозаглушення, а от два інших беруть участь у передачі голосу користувача. З тихим або помірно шумним оточенням мікрофони забезпечують непогану якість передачі звуку. Голос звучить трохи приглушено, але загалом у співрозмовника не буде проблем почути та розібрати слова.

Інша ситуація, коли навколишній шум доволі сильний, наприклад ви в метро або йдете поряд із навантаженою дорогою. В такому випадку вбудована система відсікання шумів буде намагатися їх «погасити», відсікаючи разом з ними й частини голосу користувача. Тому співрозмовник почує не тільки приглушений, але й «металічний» голос, який буде складніше розібрати.

Автономність

Кожен навушник FreeBuds 5i отримав вбудований акумулятор на 55 мА⋅год, в той час, як кейс має батарею на 410 мА⋅год. Цього вистачає для 6 годин прослуховування музики з активним шумозаглушенням та майже 8 годин, якщо його вимкнути. Разом із кейсом автономність навушників досягає 18 годин з шумозаглушенням. Це загалом хороші показники для повністю бездротової моделі.

Огляд бездротових навушників Huawei FreeBuds 5i

Для повної зарядки FreeBuds 5i у кейсі знадобиться 60 хвилин, сам кейс без навушників заряджається через кабель майже 2 години. Є також підтримка швидкої зарядки, 15 хвилин у кейсі додають навушникам 4 години прослуховування.