Автори деяких горорів намагаються тримати сюжетні подробиці творів у секреті, щоб зберегти відчуття неочікуваності. На подібному ефекті таємниці у 2022 році спрацював горор “Варвар” / Barbarian, про який зайвий раз краще нічого не розповідати, однак всім фанатам жанру радити його можна беззаперечно.
“Компаньйон” / Companion мав стати своєрідним нащадком “Варвара” від режисера-дебютанта Дрю Генкока. Однак знімальна команда врешті-решт вирішила створити окрему історію. Її сюжетні подробиці також краще не розкривати, адже багато що у стрічці залежить від єдиного сценарного повороту та його сприйняття вами. Втім, обраною тематикою кіно оперує віртуозно і під незвичним кутом.
Назва | “Компаньйон” / Companion |
Жанр | горор, трилер, фантастика |
Режисер | Дрю Генкок |
У ролях | Софі Тетчер, Джек Квейд, Лукас Гейдж, Меган Сурі, Гарві Гіллен, Руперт Френд та інші |
Студії | New Line Cinema, BoulderLight Pictures |
Хронометраж | 1 година 37 хвилин |
Рік | 2025 |
Сайт | IMDb |
Дівчина Айріс (Софі Тетчер) любить згадувати перше знайомство зі своїм хлопцем Джошем (Джек Квейд), адже це було кохання з першого погляду. Навіть попри те, що друзі Джоша її особливо не сприймають, вона все одно щиро кохає свого обранця і намагається у всьому робити його життя краще. Тому коли пара опиняється у заміському будинку мільярдера Сергія (Руперт Френд), Айріс намагається не зганьбити Джоша. Однак те, що починалося як звичайний відпочинок компанії не обтяженої важкими думками людей, швидко перетворюється на боротьбу за виживання – і зовсім не у класичному для подібних історій сенсі.
“Компаньйон” спочатку намагається здатися трошки незграбною романтичною комедією, однак досвідчений глядач з перших кадрів запідозрить щось неладне. Відверто кажучи, навіть по постеру та технічним особливостям кіно можна здогадатися, про що воно насправді. Ми не будемо псувати сюрприз, однак скажемо, що ключовий сюжетний поворот стається достатньо рано – і точно може когось розчарувати.
Бо тематика, на якій фокусується “Компаньйон” / Companion, зустрічалася у різноманітних художніх творах без перебільшення сотня, ймовірно, навіть тисячі разів. Особисто я, очікуючи від історії чогось рівня “Кліпни двічі” / Blink Twice або “Не говори зі злом” / Speak No Evil, пережив емоційний та духовний занепад. Втім, як і будь-яке гарний фільм-сюрприз, оцінюючи роботу Дрю Генкока не варти квапитися з висновками.
Давай також зазначимо, що добитися настільки високого рівня якості, як у “Компаньйоні” / Companion, в дебютній роботі – задача майже неможливо. І вже за це фільму можна давати окремі бонуси. Адже це вкрай структурована, чітка історія, яка працює за продуманою внутрішньою логікою та використовує власну лаконічність заради кращого розкриття основних ідей. Ви побачите всього декілька основних персонажів та одну центральну локацію, та навіть при такому арсеналі знімальній команді все одно вдається побудувати фантастичний світ, у якій віриш, який наповнений цікавими деталями та нюансами.
Всю увагу при цьому фокусую на собі Софі Тетчер. Класичний образ “дівчини у біді” в її виконанні та при поточному сценарному контексті перетворюється на шоу незвичних емоцій та виразних рухів. Стежити за трансформацією Айріс, яка переживає все більш суворі випробування, – суцільне задоволення, нехай і трохи дивне та навіть моторошне.
Додатково “Компаньйон” / Companion вдало комбінує різні жанри. Особливо яскраво виглядають елементи романтичної комедії, які водночас і щиро забавляють, і посилюють тривожну атмосферу. При цьому, якщо трошки вдуматися та подивитися на фільм у цілому, то подібні експерименти трошки розфокусовують мотиви, закладені в сценарій. Втім, знову ж, для першої роботи режисера це все одно надзвичайно відмінний рівень.
У фільмі ніби є трошки для всіх. Романтика, жахи, психологія, фантастика, комедія, експерименти з технологіями фільмування. Залишається тільки порадіти, що “Компаньйон” не став розвитком “Варвара”, а пішов оригінальним шляхом. Адже поки глядачі та критики люблять кричати про відсутність оригінальності в Голлівуді, саме подібні роботи доводять протилежне.
Так, “Компаньйон” / Companion – це точно не сенсація та не шедевр. Фільму не вистачає емоційної глибини та виразності, щоб зачепити щось дійсно важливе в серцях та розумах глядачів. Проте все, що він робить, він робить вкрай добре. А елемент сюрпризу дозволяє перетворити перегляд на додаткову розвагу.
Чи зрезонує з вами центральна тема кіно? Дізнаєтеся можна лише особисто.