ASUS продовжує розвивати лінійку ігрових маніпуляторів під брендом Republic of Gamers — нещодавно ми познайомилися с дуже цікавою моделлю ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, а сьогодні у нас на огляді – більш доступна ASUS ROG Strix Impact III, оновлена версія у лінійці Strix Impact, що вийшла через три роки після попередньої моделі, ROG Strix Impact II.

 

Характеристики

Підключення USB 2.0
Сенсор PixArt PAW3311
Роздільна здатність 12,000 DPI
Максимальна швидкість 300 IPS
Максимальне прискорення 35G
Частота USB-опитування 1000 Гц
Основні перемикачі ROG Micro
Програмовані кнопки 5
Кабель ROG Paracord (2 м)
Розміри 126x62x39 мм
Вага без кабелю 59 г
Орієнтовна ціна в Україні 1600 грн

 

Дизайн, ергономіка

ASUS ROG Strix Impact III — порівняно невеличка миша (126x62x39 мм) з симетричним корпусом і “мінімалістичним” дизайном: у неї нема великої кількості додаткових кнопок, ергономічних “підставок” по боках або ще якихось додаткових дизайнерських елементів.

Комплект постачання мінімальний: крім власне маніпулятора, у коробці можна знайти лише посібник користувача і простий тканинний “мішечок” під мишу.

Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III

Як вже було зазначено, корпус симетричний — у миші немає різниці в нахилі праворуч або ліворуч, тому теоретично тримати її можна у будь-якій руці; “теоретично” — бо бічні кнопки є лише з лівого боку, і шульга залишиться без кнопок під великим пальцем.

“Підйом” зміщений у задню частину корпусу. Головні кнопки середнього розміру, комфортна зона кліку у них починається приблизно на рівні дальньої “частини” коліщатка, тобто досить далеко від центру маніпулятора.

Корпус в ASUS ROG Strix Impact III вузький, боковини не вертикальні, а мають незначний, але відчутний нахил, і нижня частина корпусу істотно вужча за верхню — це, а також мала вага миші дозволяє з комфортом відривати її від килимка, попри те, що боковини не прогумовані, а виготовлені з того самого матового пластику, що й решта корпусу. Щоправда, на боковини нанесена дрібна текстура у вигляді тонких ліній, розташованих під нахилом, але проти вислизання зі спітнілої долоні таке рішення виявляється не краще за звичайну матову поверхню решти корпусу.

Через те, що корпус порівняно невеликий і вузький, для великих і середніх рук оптимальними будуть хвати “кіготь” або “пальці”, тоді як для менших за розміром вже досить комфортним може бути й хват “долоня”.

В ASUS ROG Strix Impact III п’ять програмованих кнопок — дві головні, коліщатко і дві бічні, плюс кнопка для перемикання DPI знизу, поруч з сенсором. Бічні кнопки розташовані в зоні комфортного досягання великим пальцем — навіть людина з середніми руками та хватом “долоня” без проблем зможе дотягнутися до дальньої кнопки.

Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III

Якщо порівнювати ROG Strix Impact III з попередньої моделлю, можна звернути увагу на трохи іншу форму головних кнопок, які тепер дещо менші за розміром і краще “вписуються” в корпус, зменшені бічні кнопки й загалом більш обтічний корпус. Також варто зазначити значно меншу вагу третьої версії — 59 г проти 79 г у ROG Strix Impact II.

Фірмовий кабель ROG Paracord дуже гнучкий, у тканинному обплетенні, довжиною 2 метри — дуже зручний і зовсім не заважає рухові маніпулятора.

 

Сенсор, функціональність ASUS ROG Strix Impact III

В маніпуляторі встановлений сенсор PixArt PAW3311. Його основні характеристики: максимальна роздільна здатність 12,000 CPI, максимальна швидкість відстежування 300 дюймів за секунду, максимальне прискорення — 35g. Як бачимо, на сьогодні характеристики не рекордні, але цілком достатні для ігрової миші, що не орієнтується на кіберспортивні змагання.

Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III

Кнопка зміни чутливості сенсора за замовчуванням перемикає його між значеннями 400, 800, 1600 та 3200 CPI. Також у комбінації з бічними кнопками та коліщатком вона може використовуватися для швидкого перемикання між трьома профілями налаштувань, які зберігаються в пам’яті миші.

Під основними кнопками встановлені перемикачі ROG Micro — заявлений виробником ресурс складає 70 млн спрацювань. За бажанням користувач може досить легко замінити ці перемикачі на будь-які інші: корпус ROG Strix Impact III не опломбований, і його можна розібрати, не пошкодивши ніжки — процес докладно описаний у посібнику користувача.

Два гвинти ховаються під спеціальними наліпками — акуратно приклеїти їх назад навряд чи вийде, але на роботу маніпулятора вони аж ніяк не впливають. Можливість легкого розбирання миші, до речі, може стати у пригоді не тільки якщо користувачеві захочеться замінити перемикачі, але й для банального чищення коліщатка від сміття.

Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III

У ROG Strix Impact III є RGB-підсвічування коліщатка і логотипа ROG у задній частині корпусу. Маніпулятор підтримує технологію Aura Sync, тож підсвічування можна налаштовувати у фірмовій утиліті Armoury Crate і синхронізувати його з іншими девайсами ASUS.

 

Програмне забезпечення

Традиційне налаштування параметрів роботи маніпулятора виконується у фірмовій утиліті Armoury Crate. Вона дозволяє змінювати значення кнопок, записувати макроси, налаштовувати роботу RGB-підсвічування, змінювати чутливість сенсора і частоту опитування, створювати користувацькі профілі й зберігати їх в пам’яті миші, оновлювати прошивку тощо.