Вміст
На початку року ігровий бренд ASUS Republic of Gamers анонсував випуск геймерської периферії — миші ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition та ігрової поверхні ASUS ROG Hone Ace Aim Lab Edition. Вони створювалися у партнерстві з розробником програмного забезпечення Aim Lab, яке покликане допомогти геймерам покращити свої навички у шутерах від першої особи. І сьогодні ця миша разом з килимком потрапили до нас на огляд.
Характеристики ROG Harpe Ace Aim Lab Edition
Підключення | USB 2.0, Bluetooth 5.1, RF 2.4 ГГц |
Сенсор | ROG AimPoint |
Роздільна здатність | 36,000 DPI |
Максимальна швидкість | 650 IPS |
Максимальне прискорення | 50G |
Частота USB-опитування | 1000 Гц |
Основні перемикачі | ROG Micro Mechanical Switch |
Програмовані кнопки | 5 |
Тип акумулятора | Li-Ion |
Час автономної роботи | 90 год (без підсвічування), 79 год (з базовим підсвічуванням) |
Кабель | ROG Paracord (2 м) |
Розміри | 127,5×63,7×39,6 мм |
Вага без кабелю | 54 г |
Ціна в Україні | 6999 грн. |
Дизайн, ергономіка
ROG Harpe Ace Aim Lab Edition — миша середніх розмірів (~128x64x40 мм) з симетричним корпусом і “мінімалістичним” дизайном: у неї нема ергономічних “підставок” по боках, великої кількості додаткових кнопок чи яскравого RGB-підсвічування. Натомість розробник зосередився на головному: ергономіці та продуктивності.
В комплекті йде знімний USB-кабель у тканинному обплетенні довжиною 2 метри — він тонкий і дуже гнучкий, тому рухові маніпулятора зовсім не заважає. До миші він під’єднується через USB-C. Також з мишею йде USB-приймач для радіозв’язку (“ховається” у нижній частині корпусу), та “подовжувач” для приймача — перехідник з USB-A на USB-C.
Крім того, в коробці можна знайти додаткові тефлонові “ніжки” та комплект наклейок на головні кнопки та бічні частини корпусу — крім геометричного узору, який прикрасить “невиразний” чорний пластик, вони мають спеціальне “неслизьке” покриття, що протидіє вислизанню маніпулятора зі спітнілих рук.
Як вже було зазначено, корпус симетричний — у миші немає різниці в нахилі праворуч або ліворуч, тому теоретично тримати її можна у будь-якій руці; “теоретично” — бо бічні кнопки є лише з лівого боку, і шульга залишиться без кнопок під великим пальцем. “Підйом” у верхній частині розташований практично по центру миші, зміщення назад у нього майже немає. Головні кнопки порівняно невеликі, комфортна зона кліку у них починається приблизно на рівні дальньої “частини” коліщатка, тобто досить далеко від центру маніпулятора.
Корпус у ROG Harpe Ace Aim Lab Edition досить вузький, з майже “вертикальними” боковинами, тож для великих рук оптимальними будуть хвати “кіготь” або “пальці”, тоді як для середніх вже досить комфортним буде й хват “долоня” — ну а для менших рук “долоня” взагалі може стати головним варіантом. Ще одним фактором, який робить комфортним хвати “кіготь” і “пальці”, до речі, є дуже мала вага миші, особливо як на бездротову модель: без кабелю вона важить лише 54 г. Миша відчувається настільки легкою, що повірити в те, що в ній є акумулятор, дуже непросто — більшість дротових геймерських мишей важчі за цю.
У ROG Harpe Ace Aim Lab Edition п’ять програмованих кнопок — дві головні, коліщатко і дві бічні (фірмового блакитного кольору Aim Lab). Знизу можна знайти перемикач варіантів підключення, кнопки переключення DPI та парування. Як водиться, “дальня” бічна кнопка розташована досить далеко для хвату “долоня”, тому в такому випадку до неї дотягнутися буде непросто, особливо гравцям з невеликими руками. Поруч з нею, під лівою основною кнопкою, є майже непримітне лого Aim Lab — воно світиться під ультрафіолетовим світлом. Побачити це можна за допомогою відповідного ліхтарика, з яким ми вже стикалися у ході огляду ігрового ноутбука ASUS ROG Strix SCAR 17 SE.
Сенсор, функціональність ROG Harpe Ace Aim Lab Edition
В ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition встановлений фірмовий сенсор ROG AimPoint. Основні характеристики сенсора вражають: максимальна роздільна здатність цілих 36,000 DPI, максимальна швидкість відстежування 650 дюймів за секунду, максимальне прискорення — 50g. Кнопка зміни чутливості сенсора за замовчуванням перемикає його між значеннями 400, 800, 1600 та 3200 DPI. Крім того, кнопка DPI разом з кількома іншими (бічні кнопки, коліщатко, ліва кнопка) використовується для перемикання між профілями, збереженими у пам’яті маніпулятора.
Під основними кнопками встановлені фірмові механічні перемикачі ROG Micro, заявлений виробником ресурс складає 70 млн спрацювань. Клік у них легкий і м’який, але добре відчутний. Коліщатко порівняно невелике, прокручується з певним зусиллям, клік також не найлегший, плюс йому трохи не вистачає тактильного зворотного зв’язку.
У ROG Harpe Ace Aim Lab Edition є RGB-підсвічування, але лише у коліщатка — логотип ROG в задній частині корпусу не підсвічується. Маніпулятор підтримує технологію Aura Sync, тож підсвічування можна налаштовувати у фірмовій утиліті Armoury Crate і синхронізувати його з іншими девайсами ASUS. Мінімум підсвічування добре позначається на автономній роботі миші: за офіційними даними, акумулятора має вистачити на 79 годин за умови базового підсвічування. Якщо ж його вимкнути, миша “протримається” вже 90 годин.
При роботі по радіозв’язку ми не відчували ніяких відмінностей порівняно з дротовим підключенням. Виробник зазначає, що у ROG Harpe Ace Aim Lab Edition використовується фірмова технологія ROG SpeedNova — вона оптимізує передачу даних для бездротового режиму з мінімальною затримкою та робить з’єднання стабільнішим у “зашумленому” середовищі.
Зв’язок через Bluetooth також був на диво дуже якісним: традиційна для такого типу з’єднання інерційність була практично відсутня. Затримка введення майже не відчувалася і була приблизно на рівні звичайних бездротових мишей, які працюють по радіоканалу. Можна зазначити, що використовувати ROG Harpe Ace Aim Lab Edition по Bluetooth можна не тільки у Windows, але й майже у всіх іграх, за винятком хіба що динамічних мережевих шутерів та кіберспортивних дисциплін.
Крім того, ця миша підтримує технологію NVIDIA Reflex, тому її можна використовувати для вимірювання сукупної швидкості реакції системи — від кліку миші до реакції пікселів на моніторі.
Програмне забезпечення
Традиційне налаштування параметрів роботи маніпулятора виконується у фірмовій утиліті Armoury Crate. Вона дозволяє змінювати значення кнопок, записувати макроси, налаштовувати роботу RGB-підсвічування, змінювати чутливість сенсора і частоту опитування, створювати користувацькі профілі й зберігати їх в пам’яті миші, оновлювати прошивку тощо. Також в Armoury Crate є вибір «дистанції відриву», тобто висоти маніпулятора над ігровою поверхнею, на якій сенсор припиняє відстежувати переміщення курсора, та “калібрування” миші під конкретну ігрову поверхню.
Колаборація з Aim Lab додає ROG Harpe Ace Aim Lab Edition додаткову функціональність, а саме Aim Lab Settings Optimizer — для його використання доведеться встановити ПЗ Aim Lab зі Steam. Тут користувачеві запропонують виконати серію тривалих тестових завдань – загалом близько пів години. За їхніми результатами програмне забезпечення запропонує оптимальні параметри для ігор жанру FPS (чутливість сенсора, дистанцію відриву тощо), після чого вони можуть бути застосовані до налаштувань маніпулятора.
Килимок ROG Hone Ace Aim Lab Edition
Разом з мишею до нас потрапила ігрова поверхня, також розроблена спільно з Aim Lab – ROG Hone Ace Aim Lab Edition. Це великий “килимок”: розміри становлять 508х480 мм, тому за бажанням на ньому можна розташувати не тільки мишу, але й невеликий ноутбук.
У килимка м’яка гумова основа, добре оброблені краї та тканинна поверхня з захисним покриттям, що відштовхує воду та пил. Поверхня гладка, типу “швидкість”, добре підходить для швидкого переміщення миші.
Партнерство з Aim Lab полягає у сумісності килимка з функцією утиліти Aim Lab X ROG 360, яка допомагає гравцям покращити прицілювання: на його поверхні нанесена вимірювальна лінійка, що дозволяє легко порівнювати реальну відстань, яку проходить маніпулятор, з його переміщенням на екрані.
Завантаження коментарів …