Сьогодні у нас на огляді ігровий геймпад ASUS ROG Raikiri — молодша версія моделі, яку представила компанія на виставці CES 2023. Головна відмінність “звичайної” моделі від ROG Raikiri Pro — відсутність OLED-екрана; на що здатна ROG Raikiri та чим ще вона відрізняється від “прошки” — ми й будемо розбиратися.

 

Характеристики ASUS ROG Raikiri

Підключення дротове
Підсвічування RGB
Порти USB-C, 3,5 мм мініджек для дротової гарнітури
Кабель знімний, USB-C / USB-A, 3 м
Розміри 103x64x155 мм
Вага 225 г (без кабелю), 300 г (з кабелем)
Ціна в Україні 4 999 грн

 

Дизайн, ергономіка

Геймпад має позначку Designed for Xbox, але і без цього відразу зрозуміло, на яку платформу розробник його орієнтував. ROG Raikiri виглядає дуже схожим на контролери консолей Xbox One або Xbox Series X – навіть центральна кнопка Guide виконана у вигляді лого Xbox, не кажучи вже про маркування чотирьох основних кнопок.

Загальна форма корпусу і розташування головних органів керування також практично повністю повторює форму контролерів Xbox — відмінності здебільшого лише у трохи іншій ергономіці, матеріалах і тактильних відчуттях від корпусу та незначних змінах у формі тригерів.

Так, зворотна сторона “рогів” набагато шорсткіша, ніж у контролера Xbox, а тригери та основні кнопки виконані з матового пластику, а не глянсового — це забезпечує кращий хват і контроль геймпада у спітнілих долонях. Кнопка Xbox розташована трохи нижче, ніж у фірмового геймпада Microsoft, до того ж вона опукла, а не плоска, тому її легше знайти “навпомацки”, а верхівки аналогових стіків мають “шиповані” кільця, які дуже добре чіпляються за пальці. Кнопка Share виглядає як частина дизайну корпусу, і помітити її можна не одразу (зауважимо, що і натискається вона не дуже зручно).

В іграх ASUS ROG Raikiri відчувається дуже схожим на контролер Xbox: приблизно така сама потужність “моторчиків”, плавність ходу тригерів та спротив відхиленню стіків. Основні кнопки натискаються трохи менш чітко, але помітити це можна лише під час прямого порівняння обох геймпадів. Поверхня кнопок LB і RB, на якій лежать вказівні пальці, трохи вужча за Xbox Controller, і це, здається, головне зауваження щодо ергономіки ROG Raikiri, яке в нас виникло під час його використання.

 

Функціональність

Базова функціональність ASUS ROG Raikiri повністю покриває функціональність контролера Xbox, плюс має ряд додаткових функцій. Так, зі зворотної сторони розташовані дві програмовані кнопки, налаштувати які можна у фірмовому софті. Також поруч з тригерами можна помітити два перемикача — вони змінюють хід аналогових тригерів, перемикаючи його між повним та скороченим.

Огляд геймпада ASUS ROG Raikiri

Під правим аналоговим стіком розташована кнопка вимкнення мікрофона підключеної до контролера гарнітури — вона також виступає індикатором статусу його роботи, підсвічуючись жовтим, коли мікрофон не вимкнений. В ROG Raikiri, до речі, встановлений ЦАП ESS, який, за словами виробника, забезпечує реалістичне звучання преміумкласу на підключеній до мініджеку гарнітурі.

Як і інша ігрова периферія ASUS, ROG Raikiri має RGB-підсвічування — дві тонкі лінії, що виходять з правого стіка. Геймпад підтримує фірмову технологію RGB Aura, тож його підсвічування можна синхронізувати з іншими девайсами ASUS.

Щодо підключення до ПК або консолі Xbox, то ROG Raikiri, на жаль, підтримує лише дротове підключення — за допомогою комплектного USB-кабелю довжиною 3 м. З іншого боку, тут можна знайти й свої плюси: без вбудованого акумулятора геймпад виходить досить легким, лише 225 г (без дроту).

Огляд геймпада ASUS ROG Raikiri

Зазначимо одразу, що старша модель ROG Raikiri Pro, крім з’єднання по USB, також підтримує бездротове підключення в діапазоні 2,4 ГГц або через Bluetooth (але тільки з ПК – з консолями Xbox також підтримується лише дротове підключення).

 

Програмне забезпечення

Звісно, як і будь-який інший геймпад, ASUS ROG Raikiri можна використовувати одразу після підключення, але за бажанням користувач може налаштувати його поведінку за допомогою фірмового ПО Armoury Crate.

За його допомогою можна перепризначити кнопки, вибрати режим підсвічування RGB Aura, відрегулювати силу вібрації, налаштувати “мертві зони” тригерів і криві відгуку стіків.