Виробники механічних та геймерських клавіатур все більше експериментують з різноманітними типами перемикачів. Один з відносно нових типів перемикачів — магнітний з використанням ефекту Холла. Їх особливістю є здатність реєструвати та розрізняти часткове та повне натискання. Сьогодні ми познайомимось з ASUS ROG Falchion Ace HFX, першою клавіатурою виробника з магнітними перемикачами. Це не єдина особливість клавіатури, адже вона має ще ряд цікавих функцій, про які ми розповімо детальніше.

Характеристики ASUS ROG Falchion Ace HFX

Форм-фактор 65%
Перемикачі Магнітні: ASUS ROG HFX
Програмовані кнопки Усі
Кількість одночасно нажатих кнопок Без обмежень (NKRO)
Частота опитування 8000 Гц
Підсвічування RGB (16,8 млн кольорів)
Вбудована пам’ять 5 користувацьких профілів
Підставка під зап’ястя Відсутня
Підключення Дротове (USB 2.0)
Довжина кабелю 2 м
Розміри (ДxШxВ) 315 x 115 x 35 мм
Вага 643 г без кабелю
Ціна в Україні 7499 грн

Комплектація

ASUS ROG Falchion Ace HFX запаковано в традиційну для ASUS Republic of Gamers червоно-чорну коробку з зображенням клавіатури та основними технічними особливостями.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

У комплекті постачання сама клавіатура, кабель USB Type-A на USB Type-C довжиною 1,8 м, кришка-підставка для клавіатури, змінний кейкап Ctrl (замість Copilot), пуллер для кейкапів, набір стікерів та документація.

Дизайн та конструкція

ASUS ROG Falchion Ace HFX — компактна ігрова клавіатура у форм-факторі 65%. Як стверджується, за розмірами вона відповідає 60% моделям завдяки щільному компонуванню клавіш та використанню практично усієї площі верхньої панелі. Аналогічне компонування та розкладку ми вже бачили в ASUS ROG Falchion RX Low Profile, але сьогоднішня модель не низькопрофільна і має стандартні розміри перемикачів та кейкапів.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Тож маємо вже знайому розкладку без додаткового цифрового блоку та верхнього ряду функціональних клавіш. Клавіатура майже повністю зроблена з матового пластику чорного кольору з кількома невеликими глянцевими елементами. Верхня панель зроблена з темно-сірого металу і додає міцності клавіатурі. Використовується конструкція Skeleton: перемикачі не закриті додатковою верхньою кришкою.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

В ASUS ROG Falchion Ace HFX використовуються двокомпонентні кейкапи з PBT-пластику, що виготовляються методом лиття під тиском. Вони витриваліші, ніж ABS та мають приємну на дотик шорстку поверхню. На огляд приїхала клавіатура виключно з латинськими символами. Зважаючи на особливість виготовлення PBT-кейкапів, в Україні клавіатура буде продаватись або зовсім без українських символів, або з гравіюванням, тож вони не будуть підсвічуватись.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

На задній частині клавіатури є багато функціональних елементів, і більшість з них доволі незвичні. Справа є роз’єм Type-C, а також механічний двопозиційний перемикач Rapid Trigger. Що це таке і для чого — розповімо трохи згодом.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

У лівій частині є велика сенсорна панель з насічками та кругла кнопка перемикання режимів роботи цієї панелі. Вона має режими регулювання гучності, перемикання треків, регулювання яскравості підсвічування, точки активації кнопок та додатковий режим, який можна налаштовувати. За замовчуванням, це — скрол сторінок. Між панеллю та кнопкою є ще один роз’єм Type-C.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

ASUS вирішила встановити в ASUS ROG Falchion Ace HFX одразу два Type-C з протилежних кінців клавіатури для одночасного підключення до двох ПК. Або, наприклад, ПК та ноутбука. Для швидкої зміни пристрою ззаду посередині розміщено двопозиційний перемикач.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Смужка з підсвічуванням у верхній частині ASUS ROG Falchion Ace HFX відповідає за різноманітну індикацію та візуалізацію дій на сенсорній панелі. Наприклад, при збільшенні чи зменшенні гучності, або точки активації, це відображається за допомогою полоски з підсвічуванням. Зліва є індикація поточного режиму сенсорної панелі. З протилежного боку — індикація CapsLock, ігрового режиму (вимкнення кнопки Windows) та активності Rapid Trigger.

Нижня частина ASUS ROG Falchion Ace HFX зроблена з чорного пластику і має текстуру з діагональних ліній. У передній частині є гумова смужка майже на всю ширину клавіатури для запобігання ковзанню. Додатково, гумові вставки є у задній частині. А також на відкидних ніжках. Їх є дві пари, таким чином клавіатура має три варіанти кута нахилу.

Комплектна кришка-підставка може використовуватись при зберіганні чи транспортуванні клавіатури. Всередині є гумоподібне покриття. Також її можна використовувати як своєрідну підставку. На зовнішній частині є чотири гумові ніжки, що виконують ту само функцію: стабільне положення на столі.

Комплектний кабель Type-C має довжину 1,8 метра. Він доволі тонкий і має тканинне обплетення. Він легкий, але не дуже охоче приймає потрібну форму.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

ASUS ROG Falchion Ace HFX добре зібрана. І, не дивлячись на переважно пластикові деталі, майже не прогинається і не піддається скручуванню. Вага складає 643 г, що цілком нормально для настільки компактної ігрової клавіатури.

Ергономічність та перемикачі

Нагадаємо, ASUS ROG Falchion Ace HFX має форм-фактор 65%. Вона дійсно компактна, займає мало місця на столі, що може бути особливо критично при обмеженій площі стола: коли місця мало, щоб вмістити повнорозмірну модель та залишити достатньо простору для комфортних рухів мишкою. Але варто пам’ятати, що клавіатура не має додаткового цифрового блоку, а також ряду функціональних клавіш, які доступні через Fn з рядом цифр.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Кнопки Ins, Del, PgUp, PgDn розташовані вертикально у правому кінці клавіатури та не відділені від основного блоку. Home та End доступні через комбінації Fn з PgUp та PgDn відповідно. Блок стрілок не відділений від інших клавіш, але самі клавіші стандартного розміру. Також вони відповідають за регулювання режиму та яскравості підсвічування у комбінації з Fn.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Enter та Backspace однорівневі довгі. Лівий Shift стандартний, правий — трохи коротший через навігаційний блок. З поки що не ставших звичними особливостей — окрема кнопка запуску ШІ-асистента Copilot замість правого Ctrl. На випадок, якщо він не потрібен — у фірмовому ПЗ можна переназначити на звичний Ctrl, а у комплекті є відповідний змінний кейкап. Багато додаткових функцій доступні через комбінації певних клавіш з Fn. Наприклад, перемикання профілів: Fn + A-H. Для спрощення відповідні позначки розташовано на передній частині кейкапів.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Перехід з повнорозмірної клавіатури на компактну — процес доволі тривалий, але зрештою ніяких критичних проблем при використанні не виникає. Так, для деяких функцій доведеться натиснути не одну, а дві клавіші. До цього досить швидко звикаєш. Складнощі можуть виникнути хіба що з більш спеціалізованим ПЗ, де деякі дії зав’язані, наприклад, на NumPad. Але це скоріше окремий випадок.

Тепер перейдемо до найцікавішого — перемикачів. В ASUS ROG Falchion Ace HFX використовуються фірмові магнітні ASUS ROG HFX, що використовують ефект Холла. У конструкції є магніт та датчик, що відстежує коливання магнітного поля. Тож перемикачі реєструють не тільки сам факт натискання, а й ступінь натискання. Це дало можливість регулювати діапазон спрацьовування від 0,1 до 4 мм. Регулювати можна або за допомогою сенсорної панелі, або фірмового ПЗ.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Що це дає з практичного погляду? При маленькій дистанції спрацювання достатньо практично дотику для спрацювання клавіші. Це добре для ігор, бо сприяє високій швидкості натискань. З іншого боку, такий варіант не підійде для роботи чи друку текстів, бо буде багато хибних натискань і, відповідно, помилок. Для цього чудово підходить максимальний варіант з точкою спрацювання 4 мм. Чітко відчувається кожне натискання і хибні спрацювання відсутні.

Якщо казати про решту конструкції та відчуття від ASUS ROG HFX, то це хороші лінійні перемикачі. Шток, окрім хрестовидної серцевини, має додаткові стінки, що стабілізують клавіші і вони практично не хитаються. Під довгими клавішами є додаткові стабілізатори. ASUS ROG HFX мають повний хід клавіш 4 мм, початкову силу натискання 40 гс та повну силу 55 гс.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Перемикачі ASUS ROG Falchion Ace HFX змащені з заводу. Вони мають рівномірний і плавний хід без піску чи поскрипувань. Клавіатура має конструкцію Gasket Mount з силіконовою прокладкою та п’ятишаровим демпфуванням. Довгі клавіші мають додаткові демпфуючі вставки. Звучить клавіатура дійсно дуже приємно: не надто голосно, без відзвуків, ехо чи дратуючих високих частот.

Тепер перейдемо до додаткових можливостей Rapid Trigger та Speed Tap. Вони вже будуть корисними виключно для геймерів. Rapid Trigger сприяє якнайшвидшому повторному спрацюванню клавіші. У звичайних механічних перемикачах “скидання” відбувається лише у певній точці зворотного шляху. При активованій функції Rapid Trigger це відбувається одразу з початком зворотного шляху. Тож одразу можна повторно тиснути на клавішу.

У режимі Speed Tap, при натисканні двох клавіш, клавіатура віддає перевагу останній. Як пояснює ASUS, наприклад, під час руху з боку в бік (у шутерах зазвичай A і D), клавіатура надасть пріоритет останньому натисканню та автоматично проігнорує попереднє. Тобто натискання двох клавіш, які відповідають за протилежні напрямки руху, не призведе до зупинки персонажа. Наскільки це зручно — питання дуже індивідуальне, але спробувати варто.

Функціональність та можливості

На жаль, в ASUS ROG Falchion Ace HFX компанія вирішила відмовитись від можливості бездротового підключення. Хоча є бонус у вигляді другого порту Type-C для підключення до двох ПК одночасно. Клавіатура підтримує N-key roll over (NKRO) і вміє опрацьовувати будь-яку кількість одночасно натиснутих кнопок. Частота опитування становить 8000 Гц.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

ASUS ROG Falchion Ace HFX має вбудовану пам’ять, що може зберігати до 5 користувацьких профілів (плюс профіль за замовчуванням). Тож при підключенні до нового ПК не має необхідності встановлювати фірмове програмне забезпечення. Та і загалом, після усіх налаштувань можна забути про Armoury Crate, як мінімум на деякий час. Окрім вищезгаданих комбінацій клавіш для основних функцій, є можливість запису макросів на ходу. Потрібно натиснути Fn + лівий Alt, записати комбінацію, ще раз натиснути Fn + лівий Alt і обрати потрібну кнопку.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Для налаштування та оновлення прошивки ASUS ROG Falchion Ace HFX, як і усіх інших ігрових пристроїв ASUS, використовується застосунок Armoury Crate. Перша вкладка відповідає за призначення дій чи макросів на клавіші, а також функцію постійного повторення дії при натиснутій кнопці.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

У другій вкладці налаштовується точка спрацювання, а також функції Rapid Trigger та Speed Tap. При чому, усе можна регулювати для кожної клавіші індивідуально.

Третя вкладка відповідає за налаштування сенсорної панелі: деякі непотрібні режими можна відключити, а останній налаштувати за своїм бажанням.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами

Яка ж сучасна ігрова клавіатура без RGB-підсвічування? Звісно, ASUS ROG Falchion Ace HFX не є виключенням. За налаштування підсвічування відповідає четверта вкладка налаштувань. Є купа режимів та синхронізація AURA Sync. Хоча для швидкого налаштування підсвічування можна використовувати й комбінації Fn + стрілки.

Огляд ASUS ROG Falchion Ace HFX: геймерська клавіатура з магнітними перемикачами