Вміст
Acer має багато лінійок ноутбуків у кожній категорії. Це стосується і ігрових моделей. Є флагмани, моделі середнього та початкового рівня. Сьогодні ми розповімо як раз про нову модель початкового рівня Acer Nitro V 16. Вона орієнтована на казуальних геймерів та студентів і має деякі цікаві особливості. Наприклад, відносно свіжі процесори AMD сімейства Hawk Point. Більш детально про можливості ноутбука — нижче у огляді.
Характеристики Acer Nitro V 16 (ANV16-41)
Модель | Acer Nitro V 16 (ANV16-41) |
Дисплей | IPS, 16”, роздільна здатність 1920×1200, співвідношення сторін 16:10, частота оновлення 165 Гц |
Процесор | AMD Ryzen 5 8645HS, 6 ядер, 12 потоків, частота 4,3-5,0 ГГц |
Оперативна пам’ять | 16 ГБ DDR5 |
Сховище | 512 ТБ M.2 2280 PCIe 4.0×4 |
Графіка | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop, AMD Radeon 760M |
Порти | HDMI 2.1, USB 3.2 Gen 1 Type-A, USB 3.2 Gen 2 Type-A, USB-C 4, RJ-45, 3,5 мм комбінований роз’єм |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth 5.2 |
Камера | HD |
Аудіо | Вбудовані стереодинаміки та мікрофон |
Клавіатура | Клавіші острівного типу з підсвічуванням |
Акумулятор та зарядка | 57 Вт·год, блок живлення 135 Вт |
Розміри | 361,2×278,4×25,4 мм |
Вага | 2,5 кг |
Вартість найближчої конфігурації | 51 499 грн |
Комплектація
Acer Nitro V 16 має мінімальну комплектацію без будь-яких бонусів, що цілком очікувано для моделі базового рівня. Тож у коробці маємо ноутбук, блок живлення потужністю 135 Вт, кабель живлення та необхідна документація.
Варто зазначити, що Acer Nitro V 16 — доволі велика модель з 16-дюймовим екраном 16:10, тому є вірогідність, що у відсік для ноутбуків в старому рюкзаку він не поміститься.
Дизайн та конструкція
Acer Nitro V 16 має цілком типовий для базових ігрових ноутбуків дизайн. Стриманий, без яскравих агресивних елементів декору та без купи додаткового підсвічування. Видає геймерську приналежність хіба що червоне підсвічування клавіатури, а також простенький геометричний малюнок та логотип лінійки на топкейсі.
Ноутбук повністю виготовлено з пластику чорного кольору двох різних типів. Нижня частина та рамка навколо дисплея — пластик з шорсткою поверхнею. Верхня кришка та робоча поверхня — матовий гладенький пластик. Сама поверхня приємна на дотик, але дуже марка. Відбитки пальців залишаються миттєво і прибрати їх мікрофіброю — не найлегша задача.
У порівнянні з минулим 15,6-дюймовим Nitro V 15, герой огляду отримав більш стриманий дизайн верхньої кришки. На ній лише сріблястий логотип у вигляді стилізованої літери N посередині. Більше ніяких сірих та блакитних діагональних смужок. Суб’єктивно, таке рішення пішло на користь ноутбука, він виглядає більш стримано.
Аналогічний логотип прикрашає область під дисплеєм Acer Nitro V 16. А над клавіатурою є велика зона для засмоктування холодного повітря системою охолодження. Гаряче повітря виходить назовні з чотирьох зон: по одній на бічних гранях та дві ззаду. Потік гарячого повітря відчувається тільки якщо рука з мишкою буде знаходитись впритул до бічної грані.
Рамки дисплея не найтонші, що цілком нормально для ігрової моделі. По периметру є гумові смужки для захисту дисплея. Вебкамера разом з індикатором роботи та двома мікрофонами знаходиться на традиційному місці, над дисплеєм. Ноутбук має і третій мікрофон, він знаходиться на передній грані.
На нижній частині ноутбука все цілком стандартно. Чотири масивні гумові ніжки для запобігання ковзанню по столу, багато вентиляційних отворів та стереодинаміки. Напроти задніх зон видування гарячого повітря є відповідні трикутні позначки.
Acer Nitro V 16 добре зібраний, але пластикові поверхні прогинаються. Особливо це стосується верхньої кришки.
Роз’єми
Acer Nitro V 16 має не дуже багато роз’ємів, їх вирішили рознести на три грані. Розповсюджене рішення для ігрових моделей. Зліва є роз’єм для замка Kensington, мережевий RJ-45, USB 3.2 Gen1 (Type-A) та 3,5-мм аудіороз’єм для навушників чи гарнітури.
З протилежного боку — лише один повнорозмірний USB 3.2 Gen2 (Type-A) з функцією заряджання пристроїв при вимкненому ноутбуці та світлодіодні індикатори. У певному сенсі, це логічно, щоб кабелі не заважали руці з мишкою.
На задній грані розташувались HDMI 2.1, Type-C USB 4, а також порт для підключення блоку живлення. Звісно, хотілося б до цього всього ще картридер та пару USB, зважаючи на габарити. Але для ноутбука початкового рівня набір роз’ємів дуже непоганий.
Дисплей
Acer Nitro V 16 оснащений 16-дюймовим IPS-дисплеєм з роздільною здатністю 1920х1200 пікселів. Останнім часом співвідношення сторін 16:10 стало досить популярним у ноутбуках. Частота оновлення становить 165 Гц, а час відгуку пікселя — 3 мс.
Використовується бюджетна матриця AUO B160UAN05.B. Згідно з офіційною інформацією, її максимальна яскравість складає 300 кд/м², а статична контрастність — 1000:1. Колірне охоплення — всього 65%. Екран має хороші кути огляду і достатній запас яскравості, але кольори дійсно виглядають трохи тьмяними.
Апаратні вимірювання показали, що максимальна яскравість екрана складає 282,204 кд/м², яскравість чорного поля — 0,301² кд/м, а статична контрастність — 938:1. Показники близькі до заявлених. Точність колірної передачі непогана, але колірне охоплення дійсно значно вужче, ніж sRGB:
Платформа, продуктивність та програмне забезпечення
Acer Nitro V 16 отримав процесори AMD Ryzen серії 8040 сімейства Hawk Point, які було анонсовано у грудні минулого року. А в якості дискретного графічного прискорювача використовуються Nvidia GeForce 4000-серії. На огляді була конфігурація, що оснащена процесором середнього рівня AMD Ryzen 5 8645HS. Він має 6 ядра, що можуть працювати на частоті від 4.4 до 5 ГГц. Є підтримка багатопотокових обчислень: до 12 потоків. Стандартний рівень TDP 45 Вт, може варіюватись у діапазоні 35-54 Вт. Він має в своєму складі нейропроцесор AMD Ryzen AI для задач, пов’язаних з машинним навчанням та генеративним ШІ. Ноутбук оснащений 16 ГБ оперативної пам’яті DDR5-5600 дві планки по 8 ГБ. Ноутбук оснащено бездротовими модулями Wi-Fi 6E та Bluetooth 5 та гігабітним Ethernet.
Вбудована графіка AMD Radeon 760M має 8 обчислювальних блоків та максимальну частоту 2600 МГц. Як дискретна відеокарта використовується NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop з TGP до 85 Вт (55 Вт плюс 30 Вт Dynamic Boost). Об’єм відеопам’яті — 8 ГБ, максимальна частота — 2090 МГц. Ноутбук оснащено мультиплексором MUX Switch, що дозволяє під’єднати дисплей напряму до дискретної відеокарти. Це дає невеликий приріст продуктивності, але збільшує енергоспоживання.
Acer Nitro V 16 отримав доволі потужну і збалансовану конфігурацію, що демонструє високі результати (з урахуванням цінової категорії) у синтетичних тестах. Потужності достатньо і для сучасних ігор, і для роботи з графікою чи відео:
Продуктивність відчутно падає при роботі від акумулятора, але для ігрової моделі це не критично, такі ноутбуки не купляють для роботи в дорозі.
Як накопичувач використовується SSD NVMe PCIe Gen 4.0×4, а саме — OEM-модель виробництва компанії Kingston. Швидкість роботи не рекордна, але цілком достатня. До 4800 МБ/с при зчитуванні та до 3500 МБ/с під час запису.
Acer Nitro V 16 добре справляється з сучасними іграми. Можна сміливо ставити середні-високі налаштування та отримати фреймрейт не нижче 60 FPS. В Cyberpunk 2077 використовувався пресет з мінімальним RT, з DLSS, але без генерації кадрів. У Days Gone, Horizon Zero Dawn та The Ascent можна сміливо викручувати все на максимум. Тільки Calisto Protocol з викрученими на максимум налаштуваннями трасування іноді просідає до 50 FPS.
- Cyberpunk 2077 — 60-80 FPS (без генерації кадрів)
- Horizon Zero Dawn — 90-140 FPS
- Days Gone — 130-140 FPS
- Calisto Protocol — 50-70 FPS
- The Ascent — 100-110 FPS
Для налаштування Acer Nitro V 16 використовується застосунок Acer Nitro Sense. Є моніторинг системи, оновлення, режими роботи ноутбука та системи охолодження, діагностика, перемикач MUX Switch, режими заряджання (повний, або 80% для подовження терміну служби акумулятора) тощо.
Нагрівання та стабільність роботи
У ноутбуці використовується система охолодження з двома вентиляторами. Забір холодного повітря відбувається і знизу, і зверху, через зону над клавіатурою. Виведення гарячого — через чотири зони на бічних гранях та ззаду. У стрес-тесті AIDA64 процесор гріється спочатку до 90°, а далі температура тримається на рівні 87°, система працює стабільно, тротлінгу не спостерігається.
Середня частота роботи процесора при цьому становить 4,64 ГГц при максимальних 5 ГГц. Клавіатура залишається холодною. Шум вентиляторів навіть на максимальних обертах важко назвати занадто гучними й сам характер звуку не викликає роздратування.
Безпека та вебкамера
Ігрові ноутбуки більш просунутого рівня зазвичай мають інфрачервоні камери чи сканери відбитків пальців для швидкої ідентифікації власника. Базові моделі, як Acer Nitro V 16, поки залишаються без них, тож кожного разу при увімкненні доведеться ввести пароль.
Вебкамера має роздільну здатність HD. Для покращення зображення використовується технологія Acer PurifiedView на основі машинного навчання. А мікрофони підтримують технологію шумозаглушення Acer PurifiedVoice 2.0. Якість вебкамери посередня, але її цілком достатньо для відеоконференцій.
Клавіатура та тачпад
В Acer Nitro V 16 використовується повнорозмірна клавіатура з додатковим цифровим блоком. Розкладка має декілька дрібних особливостей, але вони не критичні. Навігаційний блок має стандартний розмір кнопок, але він не відділений від решти клавіш, тому правий Shift трохи коротший.
Додатковий блок не відділений від основного. У його верхній частині є кнопка швидкого запуску Nitro Sense, клавіші керування мультимедіа та кнопка живлення у кутку. У лівій частині топкейса, над клавіатурою є тонка кнопка швидкого перемикання режимів роботи. Суб’єктивно, її було б логічно поміняти місцями з кнопкою живлення. При першому використанні я тиснув саме на неї, щоб увімкнути ноутбук.
Виробник не вказує таку інформацію, але, за власними відчуттями, клавіші мають хід 1,7 мм. Він доволі м’який, але точка спрацювання відчувається чітко. Клавіатура дуже тиха. Якість звуки можна почути хіба що зганяючи на ній злість після програної катки. Клавіатура має яскраве помаранчеве підсвічування з чотирма рівнями яскравості.
Тачпад середніх розмірів. Він має якісне пластикове покриття, по якому палець чудово ковзає. Чутливість та точність позиціювання непогані. Для базових задач достатньо. Для усього іншого є мишка, яка дуже вірогідно є у власника ігрового ноутбука.
Динаміки
Acer Nitro V 16 має два динаміки, що розташовані на нижній частині ноутбука з боків ближче до користувача. Вони мають дуже непогану потужність, немає потреби викручувати гучність на максимум, щоб чути гру, а не систему охолодження. Якість же цілком очікувана: для відео та фільмів достатньо. Для музики краще під’єднати зовнішню акустику.
Динаміки мають підтримку віртуального об’ємного звучання DTS: X Ultra. Для налаштування є відповідний застосунок з готовими налаштуваннями для різних сценаріїв, а також графічним еквалайзером.
Автономність
За автономність Acer Nitro V 16 відповідає 59 Вт•год акумулятор. Для ігрової моделі це дуже небагато. Але зазвичай такі ноутбуки вкрай рідко використовуються поза приміщенням. Хоча у поточних умовах регулярних відключень світла, автономність стала вкрай важливим критерієм. Acer обіцяє до 7 годин роботи.
В реальних умовах, при роботі з браузером та документами з яскравістю дисплея на рівні 50%, ноутбук витримує приблизно 4,5 години. Комплектний блок живлення має потужність 135 Вт. На повне заряджання потрібно приблизно 2 години.
Завантаження коментарів …