Як і чимало інших продуктів, ігрові ноутбуки також мають свої підкатегорії, в яких є флагмани, відносно портативні моделі, бюджетні версії тощо. Традиційно, набір можливостей та характеристик напряму залежить від вартості пристрою. Проте ціна не завжди корелюється з враженнями від роботи. В сьогоднішньому огляді ми ближче розглянемо недорогу модель Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A, NH.QNBEU.001) та побачимо, який досвід вона зможе забезпечити потенційним покупцям.

Характеристики Acer Nitro V 15

Модель Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A, NH.QNBEU.001)
Дисплей IPS, 15,6”, роздільна здатність 1920×1080, співвідношення сторін 16:9, частота 144 Гц
Процесор Intel Core i5-13420H
Оперативна пам’ять 16 ГБ DDR5
Сховище 512 ГБ
Графіка NVIDIA GeForce 4050 (6 ГБ)
Порти HDMI 2.1, RJ-45, 3×USB-A 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2, комбінований 3,5 мм Jack
Бездротові модулі Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.2
Камера HD
Аудіо Акустична система з 2 динаміків та мікрофон
Клавіатура Клавіші острівного типу з білим підсвічуванням
Акумулятор та БЖ 57 Вт·год, блок живлення 135 Вт
Розміри 362,3×239,9×26,9 мм
Вага 2,11 кг
Рекомендована ціна тестової конфігурації 44 999 грн

Комплектація

Звісно, в умовах вельми обмеженого бюджету, недорогим моделям не дістаються супровідні бонуси в комплекті. Тож разом з Acer Nitro V 15 користувач отримає лише блок живлення. (Ще є конверт з інструкцією та парою фірмових наліпок.)

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Якщо щось додаткове все ж потрібно, то виробник має окремі пропозиції з лінійки Nitro (миші, гарнітури тощо). Однак, з новою стилізацією цих лептопів вони не сходяться. Проте, знову ж, це питання смаків та вподобань, а самому ноутбук все одно, які аксесуари обере користувач.

Дизайн та зручність використання

Acer Nitro V 15 є доволі типовим представником базових ігрових ноутбуків. Виходячи з назви можна легко зрозуміти його розмір, який є практично стандартним для такої ціни. Однак над айдентикою виробник попрацював, підготувавши дещо свіжіше звичайного.

Так, Acer Nitro V 15 має свіжий логотип, в якому можна побачити як літеру N, так і половинку логотипа лінійки Predator, в якій й сконцентровані дорожчі опції. При цьому верхня кришка отримала стилізований малюнок, який точно вказує на ігрове призначення нової моделі. Суб’єктивно — має непоганий вигляд.

Решта корпусу, особливо у відкритому положенні, отримала доволі типову зовнішність. Весь корпус зроблено з матового пластику, який мінімально переливається в залежності від кута падіння світла. До якості збирання критичних зауважень немає. Габарити всієї конструкції також практично не відрізняються від середньостатистичних в цій категорії: 362,3×239,9×26,9 мм, вага — 2,11 кг.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

В залежності від кута відкриття екрана, він може підійняти топкейс над столом. Для цього додатково передбачені дві невеличкі гумові ніжки. Зазвичай в ігрових моделях шарніри влаштовані трохи іншим чином, хоча якоїсь проблеми це не створює, а просто є цікавою особливістю конкретно такої моделі. До того ж подібна ідея вже використовувалася раніше й іншими виробниками.

Нижня частина корпусу зроблена консервативно. Іноді виробники додають різні декоративні цікавинки на такі кришки, проте тут все доволі лаконічно — чотири відносно невеликі гумові ніжки та три ряди «сітки» для вентиляції. Ближче до бокових граней корпус трошечки звужується, що допомагає йому виглядати мінімально тоншим, ніж він є насправді. Однак і зручності це додає, адже так можна комфортніше підняти лептоп зі столу.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Загалом, якби не оновлений різноколірний логотип та малюнок на зовнішній поверхні, лептоп можна було б сплутати зі звичайним. Знову ж, це абсолютно зрозуміло, адже що простіший корпус, то менше ресурсів на нього витрачається, й відповідно більше бюджету залишається на все інше. І не дивлячись на це, в користуванні він все одно цілком нормальний та зручний.

Дисплей

Стандартом для такого роду моделей все ще залишаються 15,6 дюйма. Розглянутий Nitro V 15 якраз й отримав таку діагональ дисплея. Матриця з роздільною здатністю у 1920×1080 пікселів та співвідношенням сторін 16:9 також відповідає стандартному запиту. Великої кількості опцій, за зрозумілих причин, в модельному ряді немає. Та й у будь-якому випадку цього має вистачити невибагливим гравцям.

До того ж наявний екран забезпечує швидкість реакції на рівні 3 мс та швидкість оновлення зображення у 144 Гц (в дорожчих версіях також можна знайти 165 Гц). Охочим зекономити трохи заряду батареї під час роботи в дорозі чи кафе також доступні опції 72 та 60 Гц. Цікаво, що лептоп не «скидає» цей показник автоматично, коли залишається працювати від акумулятора.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Ось чого б від екрана хотілося б трошечки більше, це колірного охоплення. Виробник зазначає 45% NTSC (дорожчі матриці зі 165 Гц також передбачають ширше охоплення). Наш колориметр з цим більш-менш згоден. Однак дисплей має непогану гаму та колірну температуру. При цьому фірмові утиліти не передбачають додаткових колірних профілів чи інших налаштувань зображення. Тож для вибагливих до зображення завдань це, певно, не найкраща опція, хоча для ігор та звичайної роботи кольорів точно вистачить.

Для деяких ситуацій також хочеться мати трохи запасу яскравості. Acer Nitro V 15 має діапазон підсвічування від 20 до 250 кд/м². Цього вистачає для роботи в приміщенні, однак у випадку відкритого простору вдень — буде замало. Матове покриття матриці все ж мінімально підстраховує, однак проти сонячних променів все одно допоможе лише яскравіше підсвічування. Хоча, знову ж, працюючи вдома чи офісі на це навряд доведеться звертати увагу.

Порти

В розміщенні портів не відбулося жодного креативу, проте застосовано раціональний підхід. Зліва користувачу доступні USB-С 3.2 Gen 2, два USB-A 3.2 Gen 1, HDMI 2.1, Ethernet та гніздо для заряджання. Правій стороні залишили комбінований 3,5 мм Jack, ще один USB-A 3.2 Gen 1 та замок Kengsington. Тут також розмістили пару маленьких індикаторів активності.

Можливо, шанувальникам фотографії не вистачить слоту для карток пам’яті, проте все необхідне саме гравцям на місцях й доволі зручно організовано. Звісно, є виключення, однак, для прикладу, під’єднавши мишу та USB-гарнітуру зліва, під правою рукою гравця не буде дротів. І так, скоріше за все, буде в більшості сучасних випадків, тому за розміщення портів та їх загальну кількість — залік.

Маніпулятори та мультимедіа

Особисто я не розділяю ентузіазм розміщення клавіатур з NUM-блоком в ноутбуках такого розміру, але й протилежну думку розумію. Acer Nitro V 15 має повнорозмірну острівну основну частину клавіатури та звужене додаткове відділення. З набором тексту чи іграми проблем не буде, всі потрібні клавіші на своїх звичних місцях. А от до звужених цифр з правого краю доведеться трохи пристосуватися. Те саме стосується й навігаційних клавіш, які в нашому випадку ніяк не виділені від всього навкруги.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Разом із цим клавіші мають достатній хід, тиху мембрану та влаштують досвідчених користувачів саме таких клавіатур (з механікою, саме собою, не порівнюємо). Для більшого комфорту є підсвічування з двома рівнями інтенсивності, але воно лише біле (так, все ще зустрічаються ігрові моделі без RGB-all-the-things).

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Трекпад відцентровано до основної частини клавіатури, тож на топкейсі він зміщений лівіше. Його розмір становить 126×79 мм, чого цілком вистачає для комфортної роботи. Сенсорна поверхня чудово працює, тому у тих випадках, коли миша не потрібна, трекпад легко візьме на себе її функції (жодних проблем з позиціюванням курсора або виконанням жестів під час тестування не виникало).

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

У верхньому лівому кутку трекпада заразом вмонтовано дактилоскопічний датчик, чим досі можуть похвалитися далеко не всі ігрові (та й звичайні) лептопи. Сканер доволі швидкий та практично безвідмовний, що приємно здивувало з огляду на загальну вартість моделі.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Два динаміки потрапили в нижню частину топкейса й розташовані ближче до користувача. Їх загальна потужність доволі непогана, а якість відносно звичайна, як для базових ігрових ноутбуків. Супровід для перегляду відео в Мережі або фільму/серіалу вони забезпечать, а от з музикою, як завжди, зовнішні пристрої впораються значно ліпше.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

HD-вебкамера не вразить зображенням на фоні камер смартфонів чи дорожчих ноутбуків, однак і сильно не розчарує. Її якості вистачить для віртуальних робочих нарад та спілкування з близькими. Насправді навряд ми вже побачимо зовсім погані камери в лептопах, що теж додатково тішить.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

А завдяки фірмовому застосунку Acer Purified Console вбудовані мікрофони (за допомогою ШІ) зможуть залишити в розмові лише голос користувача без жодних зовнішніх шумів. Тобто користувач зможе одночасно говорити та, скажімо, набирати текст, й останнє не почують інші люди в голосовому чаті. Звісно, це програмне рішення, але комфорту користувачам у спілкуванні воно помітно додасть.

Продуктивність та ПЗ

Лінійка Acer Nitro V 15 може запропонувати певні опції в компонентах. Так, серед опцій процесорів є Intel Core i5 або i7 13-го покоління, а відеоприскорювач може бути NVIDIA GeForce RTX 2050, 3050 або 4050. Переважно всі такі варіанти пропонують 16 ГБ ОЗП, але в магазинах можна побачити пропозицію з 8 ГБ. Більшість моделей мають SSD-накопичувачів з 512 ГБ, проте є й 1 ТБ. Знову ж, це користувач зможе поліпшити й самостійно (є два слоти SO-DIMM та ще пара M.2).

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Зображення з сайту виробника.

Тестова конфігурація отримала восьмиядерний процесор Intel Core i5-13420H (4 потужні та 4 енергоощадні ядра, 12 потоків, 12 МБ кеш, до 4,6/3,4 ГГц, інтегроване відео Intel UHD Graphics), відеоприскорювач NVIDIA GeForce RTX 4050 (1 695 МГц, 6 ГБ GDDR6, 60 Вт), 16 ГБ оперативної пам’яті DDR5-5600 (дві планки по 8) та NVMe-накопичувач з 512 ГБ. Це доволі оптимальний варіант для роботи та розваг в такому бюджеті, проте додатковий накопичувач скоріше за все стане першим апгрейдом (який, з огляду на розмір сучасних ігор, доволі швидко стане у пригоді).

Всі моделі лінійки забезпечені гігабітним RJ45, мають підтримку Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2.

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

На все це розраховано загалом п’ять режимів роботи. При під’єднаному блоці живлення фірмовий застосунок NitroSense запропонує опції Quiet, Balanced та Performance. Коли ж лептоп працює виключно від батареї, варіанти змінюються на Eco та Balanced. Система самостійно вирішуватиме, якій відеокарті працювати в залежності від задач, а от керуванням системою охолодження може займатися й власник (хоча особливої потреби в цьому насправді немає).

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Якщо взяти до уваги те, що на цей раз маємо бюджетне рішення, то жодних скарг на продуктивність немає. Можливо, система не очолює топові позиції у результатах тестів, проте у своїй категорії практично не поступається конкурентам. При цьому маємо дійсно портативний лептоп з вагою у пару кілограмів, який спроможен забезпечити всім необхідним для роботи та розваг. Тож на деяких деталях у попередніх розділах дійсно варто було трішечки зекономити, щоб перенаправити ресурси на продуктивність. Особисто я тут погоджуюся з виробником. (Результати тестів нижче були отримані в режимі максимальної продуктивності.)

Традиційно, всієї потужності при роботі від батареї немає. Додатково «підрізає крила» режим енергоощадження. Проте це не означає, що працювати буде неможливо. Лептоп доволі непогано працює в такому сценарії та його можливостей абсолютно вистачить для звичайної роботи, навчання та перегляду медіа.

Мережа Батарея
3DMark (TimeSpy) 8 316 4 833
3DMark (CPU Profile, max threads) 5 572 3 206
CineBench R24 (single/multi core) 101/621 54/384
PCMark 10 8 448 4 037

Повернувшись до роботи з блоком живлення та всім запасом продуктивності, переходимо до першочергового в ігровому ноутбуці — дозвіллю. Й з цим також все чудово. Запускати навіть доволі вибагливі ігри можна з високими налаштуваннями графіки, отримавши при цьому стабільні показники FPS. У моєму випадку більше уваги приділяється змагальним FPS, де час затримки реакції відіграє дуже важливу роль, й Acer Nitro V 15 з цим не підвів. З іншими жанрами тим паче. Всі ігрові тести виконувалися з роздільною здатністю Full HD та на високих налаштуваннях графіки. 

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 15 (ANV15-51-512A)

Цікавим моментом тут також є стабільність роботи системи подібного рівня. В той час, як флагмани в маленьких корпусах можуть розігріватися майже до температури кипіння води, тут в топкейсі було трохи більше як 75°С, при цьому робоча поверхня злегка тепла, а виходи повітря не намагаються розплавити все навкруги. Це приємно.

Але так, пара вентиляторів все ж гучна, коли йдеться про високе навантаження. Грати, як завжди, ліпше у навушниках. Однак звичайна робота таким шумом не характеризується. В залежності від обраного режиму, кулери можуть взагалі вимикатися, а температура з середини — 45°C — не нагріває топкейс. Таким чином, незалежно від типу роботи, працювати з лептопом було комфортно.

Windows 11 в такому випадку не перевантажується великою кількістю додаткового «софту». Здебільшого користувачу буде потрібна лише утиліта NitroSense для керування поточним режимом роботи. Для неї виділена окрема клавіша на клавіатурі, тому швидко щось змінити буде легко. Тим, хто вже встиг познайомитися з лептопами бренду, вона буде знайома, адже принципових змін в ній немає. Для всіх інших на вивчення основних можливостей та налаштувань не знадобиться більше як п’ять хвилин.

Автономність Acer Nitro V 15

Наявність економічних ядер в процесорі та використання інтегрованого відео під час виконання простих завдань у поєднанні з акумулятором ємністю 57 Вт•год дають цілком непоганий результат. Acer Nitro V 15 зміг пропрацювати 4 години 39 хвилин в «офісному» синтетичному тесті, та півтори години в ігровому. Також, наприклад, перегляд двогодинного фільму при комфортних налаштування яскравості дисплея та гучності динаміків обійшовся у третину заряду. Доволі непогано.

З комплектним блоком живлення все також просто. Він відносно невеликий та важить пів кілограма, тож сильно не обтяжує щоденний маршрут, наприклад, на роботу. Його потужність складає 135 Вт, а час повного заряджання батареї — 1 годину 50 хвилин.