Новий смартфон Xiaomi 15, на перший погляд, доволі складно відрізнити від попередника Xiaomi 14. Моделі мають майже ідентичний дизайн, дисплей, камери. Тому може здатися, що це доволі мінорне оновлення. Проте в Xiaomi насправді в цілому ґрунтовно підійшли до створення нової версії свого масового флагмана. Чи стали ці нововведення корисними та що може запропонувати Xiaomi 15, я детально розкажу в огляді.
Редакція висловлює подяку компанії "Алло" за люб'язно наданий для огляду смартфон Xiaomi 15.
Характеристики Xiaomi 15
Розміри та вага | 152,3 x 71,2 x 8,08 мм |
Оперативна пам’ять і сховище | 12 / 256 ГБ |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
Графічний процесор | Adreno 830 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Bluetooth 6, NFC, ІЧ |
Дисплей | 6,36-дюймовий CrystalRes AMOLED, роздільна здатність 2670х1200 точок, 460 ppi, частота оновлення 120 Гц, Dolby Vision, HDR10+, пікова яскравість 3200 ніт |
Основні камери |
|
Фронтальна камера | 32 Мп, ƒ/2.0 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | Si/C Li-Ion 5240 мА⋅год |
Зарядка | Дротова до 90 Вт, бездротова до 50 Вт, 10 Вт зворотна бездротова |
Роз’єми | USB Type-C 3.2 |
Операційна система | Android 15 + HyperOS 2.0 |
Рекомендована ціна | 39 999 грн |
Комплект постачання
Попри те, що Xiaomi 15 постачається в коробці такого самого розміру, що й попередник, Xiaomi 14, його комплектація дещо «схудла». Разом зі смартфоном користувачі все ще зможуть знайти фірмовий силіконовий чохол, кабель USB-C та документацію, проте блока живлення в комплекті більше немає. Трохи прикро, адже раніше компанія додавала в коробку фірмову швидку зарядку на 90 Вт, тепер її доведеться купувати окремо.
Дизайн та ергономіка
Зміни в дизайні Xiaomi 15 не дуже значні, в дусі нових флагманів смартфон отримав менші рамки дисплея – 1,38 мм, завдяки чому його розміри теж стали трохи меншими: 152,3 x 71,2 x 8,08 мм проти 152,8 x 71,5 x 8,2 мм в попередника Xiaomi 14. Фронтальну панель так само займає 6,36-дюймовий екран з невеликим вирізом під селфі-камеру у верхній частині, але тепер його прикриває захисне скло Xiaomi Shield. Компанія надає дуже мало інформації щодо цього скла, лише вказуючи, що воно показує в 10 разів кращу витривалість, ніж Gorilla Glass Victus в Xiaomi 14. Щоб це не значило. В будь-якому випадку, скло б’ється та може подряпатися і варто подумати про додатковий захист, хоча варто зазначити, що Xiaomi 15 одразу йде із захисною плівкою на дисплеї.
Смартфон має пласку металеву рамку, яка робить невеликий наплив на тильну частину корпусу. Це ще одна невелика зміна в дизайні, адже в попередньому поколінні було навпаки, задня скляна панель заокруглювалася по краях.
Блок камер також не зазнав великих змін: він має ту саму форму та розмір, єдине, з нього прибрали спалах, який імітував четверту камеру. На його місці знаходяться ледь помітні датчики, зокрема лазерний автофокус, а сам спалах тепер розташований справа від блока камер.
Тильна сторона Xiaomi 15 зроблена з матового скла, на якому не лишаються відбитки пальців. В цьому плані смартфон взагалі чудово продуманий, навіть якщо носити його без чохла, матові поверхні не будуть бруднитися. Проте варто зазначити, що заокруглені грані та матова поверхня рамки роблять апарат доволі ковзким, до цього треба звикнути. На це також впливає вага корпусу, яка попри компактніші розміри та меншу товщину, виросла до 191 грама.
Корпус Xiaomi 15 так само має захист за стандартом IP68, смартфоном можна користуватися під дощем та він має витримувати занурення на глибину 1,5 метра на час до 30 хвилин.
В цілому маємо косметичні зміни в дизайні, проте вони не тільки освіжають зовнішній вигляд моделі, як менші рамки навколо екрана, але й додають зручності використання, як компактніші розміри та товщина.
Дисплей
В Xiaomi 15 встановлено 6,36-дюймову CrystalRes AMOLED матрицю з роздільною здатністю 2670х1200 точок (460 ppi), частотою оновлення від 1 до 120 Гц, підтримкою колірного простору DCI-P3, а також Pro HDR, HDR10, HDR10+ та Dolby Vision. Порівняно з екраном в торішньому Xiaomi 14, єдиним помітним нововведенням є збільшена до 3200 ніт пікова яскравість.
В Xiaomi 15 є підтримка зменшення мерехтіння дисплея на низьких рівнях яскравості через керування підсвіткою DC Dimming, проте в налаштуваннях екрана більше немає відповідної опції. Зменшення мерехтіння тепер вмикається автоматично.
Як і більшість виробників смартфонів, Xiaomi намагається додати більше ШІ-функцій у свої моделі, зокрема й в налаштування дисплея. Тут є цілий розділ «Система візуалізації з AI», в якому можна увімкнути такі функції як збільшення роздільної здатності відео через обробку ШІ, покращення HDR та «домальовування» кадрів у відео, щоб покращити його плавність. Фактично, Xiaomi 15 пропонує набір технологій для покращення зображення при перегляді відео, як в сучасних телевізорах з ШІ. До кожної з цих можливостей йде дисклеймер, що їхнє використання трохи збільшує розхід заряду акумулятора. Тож потрібно зважати на те, чи краще мати ліпшу картинку у відео, чи довший час роботи на одному заряді.
В іншому, смартфон має типові для сучасних флагманів налаштування дисплея, можна вибрати темну чи світлу тему оформлення з автоматичним перемиканням залежно від часу доби, змінити колірну схему, активувати режим читання для зменшення кількості синього світла, а також перемкнутися з автоматичного визначення частоти оновлення на 60 чи 120 Гц.
Безпека
В Xiaomi 15 є декілька опцій розблокування екрана. Зокрема менш надійний через розпізнавання обличчя, який працює завдяки вбудованій камері. Але також є сканер відбитків пальців. В торішньому Xiaomi 14 використовувався оптичний дактилоскопічний датчик, який працював доволі точно. Але в новинці встановлено новіший ультразвуковий сканер відбитків, якій має декілька переваг. По-перше, він не підсвічується під час спрацювання, що менше б’є по очах, коли розблоковуєш смартфон в темряві, по-друге, ультразвуковий датчик менш чутливий до води чи бруду на пальцях, тобто спрацьовує надійніше.
Продуктивність та ПЗ
В основі Xiaomi 15 лежить флагманський процесор Qualcomm Snapdragon 8 Elite з графікою Adreno 830, який доповнює 12 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X та 256 чи 512 ГБ швидкого сховища UFS 4.0. Цікаво, що операційна система дозволяє збільшити «оперативку» ще на 4, 6, 8 або 12 ГБ користуючись вбудованим накопичувачем. За замовчанням система виділяє плюс 4 ГБ для оперативної пам’яті.
Очікувано, швидкість роботи Xiaomi 15 знаходиться на дуже високому рівні, смартфон має гарний запас продуктивності, якого точно вистачить на декілька років вперед. Це підтверджується синтетичними тестами, в яких апарат демонструє високі показники.
Те саме стосується ігор, на смартфоні комфортно грати як в Minecraft чи BrawlStars, так і в більш вибагливі ігри, як Northgard чи WoT Blitz.
Минуле покоління моделі доволі помітно нагрівалося під час високого навантаження, але варто зазначити, що тільки в тестах, які створюють вище навантаження, ніж можуть сучасні застосунки чи ігри на Android. Схожа ситуація й з Xiaomi 15, в стрес-тесті 3DMark Wild Life Extreme смартфон демонструє стабільність на рівні 72%, що значно вище типових 48-55% в сучасних флагманах. Адже під час збільшення навантаження та температури корпусу вони скидають частоти процесора, тим самим знижуючи продуктивність. В Xiaomi ж вирішили обрати інший підхід, навіть попри підвищення температури корпусу до 51 градусу Цельсія, що вже доволі відчутно, якщо тримати смартфон в руках без чохла, частоти процесора не знижуються, він стабільно тримає продуктивність на вищому рівні, що добре видно по графіку 3DMark.
Враховуючи, що реальні застосунки та ігри поки що не здатні створити схожий рівень навантаження, підхід Xiaomi має право на життя. Принаймні, під час повсякденного використання апарат сильно не нагрівається і його комфортно використовувати.
Інші можливості платформи Xiaomi 15 включають підтримку бездротових модулів Wi-Fi7, Bluetooth 6.0 з кодеками для бездротової передачі аудіо SBC/AAC/AptX/AptX HD/AptX Adaptive/LDAC/LHDC 5.0/LC3, а також NFC. Для навігації є підтримка супутникових систем GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS та NavIC.
В смартфоні є підтримка двох фізичних nano-SIM карток, а також можна під'єднати мобільний зв’язок та інтернет через eSIM.
З цікавих особливостей Xiaomi 15 також варто виділити інфрачервоний передатчик, який розташований в блоці камер та дозволяє використовувати смартфон як пульт дистанційного керування. Для цього є окремий застосунок від Xiaomi.
Окрім цього, апарат дозволяє міряти пульс. Але якщо в попереднику Xiaomi 14 ця функція працювала через оптичний сканер відбитків пальців, й оскільки сканер в Xiaomi 15 тепер ультразвуковий, то тепер пульс пропонується вимірювати через активацію спалаху та прикладання пальця до однієї з камер. Це доволі незручно, але працює.
Xiaomi 15 постачається з операційною системою Android 15 та власним фірмовим інтерфейсом HyperOS 2.0. Загалом це зручна оболонка зі швидкою роботою, плавною анімацією та широкими можливостями для налаштування під свої потреби.
Втім, вона успадкувала й недоліки попередньої версії, зокрема рекламні оголошення в деяких системних застосунках та програми, як «Mi Браузер» чи магазин додатків GetApps, які не можна вимкнути чи видалити. Ще одне доволі дивне рішення, це окремий застосунок для сканування QR-кодів, адже зазвичай ця функція автоматично спрацьовує в камері смартфона.
В іншому, HyperOS 2.0 залишає приємні враження після використання.
Камери
Набір камер в Xiaomi 15 не змінився, смартфон так само використовує три основні модулі з лінзами LEICA VARIO-SUMMILUX 1:1.62-2.2/14-60 ASPH:
- 50-мегапіксельний сенсор OmniVision OVX9000 власної розробки Xiaomi, який компанія називає Light Fusion 900. Він має фізичний розмір 1/1.31" та забезпечує динамічний діапазон у 13.5 EV. Оптична система представлена діафрагмою f/1.6 та еквівалентом 23 мм. До складу оснащення входять фазовий автофокус на базі dual pixel PDAF, лазерний автофокус і оптична стабілізація. У стандартному режимі камера використовує об’єднання пікселів для створення знімків із роздільною здатністю 12,5 МП, проте також доступний режим зйомки на 50 МП.
- 50-мегапіксельна телефото камера з сенсором Samsung ISOCELL JN1 розміром 1/2.76" і розміром пікселів 0,64 мкм. Об’єктив має діафрагму f/2.0 із фокусною відстанню 75 мм, оснащений рухомою групою лінз, що дозволяє фокусуватися на об’єктах, розташованих від 10 метрів до нескінченності. Крім того, ця камера підтримує 2,6-кратний оптичний зум і оснащена оптичною стабілізацією.
- 50-мегапіксельна надширококутна камера працює на тому ж сенсорі Samsung ISOCELL JN1, має оптику з фокусною відстанню 14 мм, що забезпечує кут огляду 115˚, і не оснащена автофокусом.
Фронтальна камера оснащена 32-мегапіксельним сенсором OmniVision OV32B, з діафрагмою f/2.0 і сенсором розміром 1/3.14".
Щодо відео, то максимальна роздільна здатність складає 8K при 24 FPS, є можливість запису з розширеним динамічним діапазоном.
Основна камера демонструє чудову якість знімків у більшості умов. Світлини, зроблені вдень є деталізованими з насиченими та природними кольорами. Нічний режим теж працює добре, хоча іноді помітні ефекти обробки.
Телефото камера показує високий рівень якості вдень, забезпечуючи чіткі та детальні знімки у більшості ситуацій, але менша діафрагма призводить до зниження деталізації вночі.
Надширококутна камера має обмежений динамічний діапазон, але в цілому вдень дає можливість отримати хороші фотографії. Проте вночі якість знімків падає через відносно невелику діафрагму та відсутність оптичної стабілізації.
Загалом, можливості камер хоча й залишилися на рівні торішнього Xiaomi 14, проте вони забезпечують хорошу якість знімків в більшості умов.
Звук
Смартфон має два динаміки, один суміщений з розмовним, а другий розташований на нижній грані корпусу, що дозволяє створити помітний стереоефект. Звучить Xiaomi 15 голосно та об’ємно, є навіть натяки на бас. Враховуючи, що це відносно компактний смартфон, то звучання динаміків можна назвати дуже добрим.
Автономність
Ще одне велике нововведення в Xiaomi 15 – акумулятор. Він виріс з 4610 мА⋅год в попереднику Xiaomi 14 одразу до 5240 мА⋅год, і це при меншій товщині корпусу. Така зміна стала можливою завдяки використанню нового типу акумулятора – кремній-вуглецевого літій-іонного (Si/C Li-Ion), який дозволяє збільшити ємність при менших розмірах батареї. Звісно, це позитивно вплинуло на автономність Xiaomi 15, в тесті PCMark Work 3.0 смартфон при яскравості екрана 200 ніт, протримався 19 годин 6 хвилин, що є дуже хорошим результатом.
В реальному використанні апарат так само демонструє дуже хорошу автономність, якщо зарядити його о 7 ранку, то до 12 ночі залишається 48-55% заряду акумулятора. Фактично можна говорити про майже повні два дні роботи на одному заряді.
Смартфон підтримує швидку дротову зарядку до 90 Вт, бездротову до 50 Вт та реверсивну до 10 Вт.
Редакція висловлює подяку компанії "Алло" за люб'язно наданий для огляду смартфон Xiaomi 15.