Українська правда

Огляд Sony LinkBuds Open: відкриті TWS-навушники з унікальним дизайном

Огляд Sony LinkBuds Open: відкриті TWS-навушники з унікальним дизайном
0

Ми звикли до стандартних навушників: внутрішньоканальні, вкладиші чи повнорозмірні. Але за останні пару років досить активно набирають популярність TWS-навушники з відкритою акустичною конструкцією. Мета таких навушників — щоб користувач постійно чув навколишні звуки й не відривався повністю від реальності. Конструктивно вони бувають різні: переважно це варіації на тему кріплення на вушну раковину та направлення випромінювача у вушний канал, але щоб навушник не заходив всередину. Sony пару років тому запропонувала цікавішу конструкцію у вигляді кільця з отвором посередині. Сьогодні ми розповімо про вже другу таку модель виробника Sony LinkBuds Open.

Характеристики Sony LinkBuds Open

Тип навушниківTWS з відкритим акустичним оформленням
Випромінювачі11 мм динамічний кільцевий
Тип підключенняБездротове, True Wireless
СумісністьAndroid, iOS, ПК
Версія Bluetooth5.3
Радіус дії10+ метрів
Підтримка кодеківSBC, AAC, LC3, підтримка LE Audio
КеруванняСенсорне
Регулятор гучності+
Мікрофони2
Захист від вологиIPX4
АвтономністьДо 8 г, до 22 г з кейсом
ЗарядкаUSB Type-C
Рекомендована ціна в Україні7 999 гривень

Комплектація

Sony LinkBuds Open постачаються у маленькій коробці з переробленого картону з м’якою обкладинкою, на якій є зображення самих навушників та основна технічна інформація.

Комплектація мінімальна: самі навушники у зарядному кейсі, короткий кабель Type-C для заряджання, а також необхідна документація. Завдяки особливості конструкції, ніяких додаткових насадок чи амбушурів не потрібно.

Дизайн та зручність використання

Різні виробники реалізують відкриті TWS-навушники по-різному. У Sony вийшла, мабуть, найцікавіша конструкція. Фактично, кожен навушник складається з двох частин. Більша у вигляді невеликої сфери з усією основною електронікою. І менша у вигляді пончика, що приєднана до неї. Саме вона направлена у вушний канал.

Основний блок має матову гумову поверхню, що досить активно збирає пилюку. На зовнішній частині кожного навушника є отвір мікрофона. А зовнішні дужки призначені для більш надійної фіксації навушників у вухах.

Менша частина має отвір посередині, через який користувач чує усе, що відбувається навколо. Основна частина зроблена з матового пластику, а декоративне кільце всередині глянцеве.

На внутрішній частині основного блоку є по два контакти для заряджання, позначки лівого та правого навушника, а також інфрачервоні сенсори, що відповідають за автопаузу якщо витягнути навушник з вуха. Менший блок з внутрішньої частини має отвори по периметру, через які у вушний канал подається звук.

Огляд Sony LinkBuds Open: дизайн та зручність використання
Sony

Для правильного положення, Sony LinkBuds Open треба вставити у вушну раковину і трохи прокрутити, щоб фіксаційна дуга стала у правильне положення. Навушники легкі і добре фіксуються. Але правильне положення вкрай важливе: від нього дуже суттєво залежить якість звучання.

Навушники виглядають вкрай незвично і цікаво. Щодо занять спортом в них, то є захист IPX4. Тож для тренувань і пробіжок вони підійдуть, але занурювати в воду чи потрапляти під сильну зливу не варто.

Зарядний кейс складається з двох половинок, що нагадують морську гальку. Верхня половина глянцева, нижня — матова, між ними спереду — світлодіод для індикації заряджання. У чорному варіанті кейс не дуже практичний: верхня частина одразу збирає відбитки пальців. Білий варіант виглядатиме охайніше.

Всередині кейса все стандартно: два місця для навушників з контактами для заряджання. Ззаду — кнопка для переходу у режим сполучення.

Керування

Для керування Sony LinkBuds Open не обов’язково торкатись саме навушників. Є функція Wide Area Tap: можна торкатись до області перед вухом і навушники виявляють вібрацію завдяки вбудованим датчикам прискорення. Функція зручна і корисна, але іноді працює не дуже коректно. Для виправлення проблеми у фірмовому застосунку Sony Sound Connect можна налаштувати чутливість цієї функції.

Стандартна схема керування не найзручніша, але звикнути можна, крім того, є можливість її переналаштувати. Подвійний дотик відповідає за відтворення і паузу, потрійний дотик — приймання чи завершення виклику, а також керування відтворенням. А для керування гучністю потрібно доторкнутись щонайменше п’ять разів. Лівий навушник — зменшення гучності, правий — збільшення.

Крім цього є ще декілька корисних функцій керування. Автопауза при вийманні навушника з вуха (і відновлення відтворення коли навушник знову у вусі), Speak-to-Chat: відтворення автоматично призупиняється якщо почати розмову. Також підтримуються жести головою для прийняття та відхилення викликів: треба просто покивати, або похитати головою. Серед іншого Sony LinkBuds Open підтримують голосове керування. Є підтримка Google та Alexa.

Підключення та функціональність

Для підключення Sony LinkBuds Open використовується Bluetooth версії 5.3. За час використання проблем зі стабільністю не було, жодних розривів. Є підтримка кодеків SBC, AAC та LC3, а також LE Audio для мінімізації затримки. Рідний кодек Sony LDAC не підтримується. Але, зважаючи на конструкцію, особливого приросту якості звучання від цього і не було б.

Навушники підтримують одночасне підключення до двох пристроїв Multipoint. У застосунку є відповідна вкладка, в якій можна обирати два пристрої з усіх раніше підключених.

У фірмовому застосунку Sony Sound Connect на основній вкладці відображається заряд навушників, кейса та кодек. Далі йдуть три основні вкладки. В налаштуваннях звуку є еквалайзер, відстеження положення голови, просторовий звук Spatial Audio, фірмовий покращувач звуку DSEE, аналіз форми вуха, автовідтворення, а також ефект фонової музики. Він створює враження, ніби аудіо звучить у приміщенні, а не у навушниках.

У налаштуваннях системи є Multipoint, адаптивна гучність, налаштування голосових команд, сенсорного керування, чутливості вищезгаданої функції Wide Area Tap, жестів рухами головою, автовідключення, налаштування LE Audio тощо.

Остання вкладка відповідає за прив’язку застосунку і навушників до сервісів Spotify, Endel та Ingress Prime.

Звук та шумозаглушення

За звучання Sony LinkBuds Open відповідають кільцеві 11-мм драйвери з неодимовими магнітами та флагманський чип V2. Зважаючи на особливості конструкції, якість звучання дуже залежить від правильного положення навушників у вухах та рівня навколишнього шуму. Загалом, потенційні власники мають усвідомлювати, що така конструкція передбачає компроміси з погляду якості звуку. Як завжди у відкритих навушниках, найбільше страждає низькочастотна частина діапазону. Тому вона підсилена для компенсації. З іншого боку, відкрита конструкція дає більше "повітря" звучанню і при фоновому прослуховуванні це досить важливо.

Кажучи безпосередньо про звук, то у тихому приміщенні навушники звучать дуже непогано і драйвово. Є достатня кількість низьких частот, хоча їх деталізація і глибина на середньому рівні, що очікувано. Середні та високі частоти відтворюються добре. Суттєвих провалів чи піків немає, всього достатньо. Середина пропрацьована трошки слабше, високі — добре. І водночас не дратують. На вулиці, звісно, якість звучання дещо втрачається. Загалом, можна порівняти з навушниками-вкладишами. Хоча у останніх все ж таки є мінімальна шумоізоляція.

Звісно, не варто чекати від відкритих TWS-навушників занадто точного звучання, яке задовольнить меломанів. Все ж таки Sony LinkBuds Open не для цього. Це — навушники для активного способу життя і для тих, хто хоче завжди чути усе, що відбувається навколо. Щодо мікрофонів, то вони цілком непогані: співрозмовник чітко все чує навіть на вулиці коли доволі гучно. Звісно, голос звучить не дуже натурально, але це загальна проблема TWS-моделей.

Автономність

Sony стверджує, що від одного заряду акумулятора можна слухати музику до 8 годин (а розмовляти — 4,5 години). Зарядний кейс додає ще 14 годин. Підтримується швидке заряджання: 3 хвилини мають забезпечити до 60 хвилин музики. Повне заряджання навушників — 1,5 години, кейса — 2,5 години. На жаль, бездротове заряджання не підтримується.

Навушники використовувались переважно на максимальній, чи близькій до максимальної гучності з мінімумом розмов. Їх вистачало майже на 7 годин, тож реальні показники близькі до заявлених. І це дуже непогані показники для TWS-моделі.

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Зручна та легка конструкція
  • Унікальний дизайн
  • Непогане звучання зважаючи на конструкцію
  • Функціональність і керування
  • Multipoint
  • Час автономної роботи
  • Захист за стандартом IPX4
Що не сподобалось
  • Звучання не для меломанів
  • Ціна

Якщо ви шукаєте зручні TWS-навушники для занять спортом, активного відпочинку, чи просто бажаєте завжди чути, що відбувається навколо, то Sony LinkBuds Open — цікавий варіант. Вони пропонують зручну посадку у вухах, довго працюють від одного заряду акумулятора, пропонують багато додаткових корисних функцій, Multipoint і варіантів керування, а також мають цікавий дизайн. Що ж стосується якості звуку, то вона непогана, зважаючи на форм-фактор, але це не навушники для меломанів. Також не дуже тішить ціна, хоча це очікувано від Sony.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: