Українська правда

OnePlus 13: флагманський смартфон майже без компромісів

OnePlus 13: флагманський смартфон майже без компромісів
0

Смартфони OnePlus завжди мали велику кількість фанатів, адже бренд вміє робити дійсно цікаві моделі, особливо коли справа стосується флагманів. Восени минулого року був представлений новий флагман OnePlus 13. Спочатку він став доступний виключно на рідному ринку в Китаї, а тепер вийшла і глобальна версія. Дивлячись на характеристики, OnePlus 13 виглядає як майже ультимативний флагманський смартфон. Але все ж таки варто з ним познайомитись персонально. Сьогодні ми розповімо, наскільки дійсно вдалим вийшов новий флагман OnePlus.

Редакція висловлює подяку магазину Pixophone за люб'язно наданий для огляду смартфон OnePlus 13

Характеристики

Розміри та вага162,9 x 76,5 x 8,5 мм 213 грамів
Оперативна пам’ять і сховище12 / 256 ГБ або 16 ГБ / 512 ТБ
ПроцесорQualcomm Snapdragon 8 Elite
Графічний процесорAdreno 830
Бездротові модуліWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac6e/7 (2,4 ГГц і 5 ГГц); Bluetooth 5.4 aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless, LDAC, LHDC 5; NFC
Дисплей6,82-дюймовий ProXDR LTPO 4.1; Роздільна здатність: 3168х1440 точок, 510 ppi; Частота оновлення: 120 Гц, Пікова яскравість: 4500 кд/м²; максимальна яскравість: 800 кд/м²; Dolby Vision, HDR, HDR10+
Основні камери50 Мп ширококутна, 1,12 µm, ƒ/1,6, фазовий автофокус, оптична стабілізація; 50 Мп телефото, ƒ/2,6, фазовий автофокус, оптична стабілізація, 3х зум; 50 Мп надширококутна, ƒ/2,0, 120°, автофокус
Фронтальна камера32 Мп, ƒ/2,4
АудіоСтереодинаміки
Акумулятор6000 мА•год
ЗарядкаДротова до 100 Вт, бездротова до 50 Вт, 10 Вт зворотна бездротова
Роз’ємиUSB Type-C
Операційна системаAndroid 15 + OxygenOS 15
Рекомендована ціна42 000 грн (глобальна версія)

Комплект постачання

Комплект постачання відрізняється залежно від версії смартфона. На огляд приїхав OnePlus 13 для китайського ринку, але з глобальною прошивкою OxygenOS 15. У коробці традиційного червоного кольору знайшлись сам смартфон, зарядний пристрій потужністю 100 Вт, кабель Type-C, захисний бампер білого кольору з матовим покриттям, захисна плівка (на екрані), інструмент для вилучення лотка та документація.

На жаль, у глобальній версії немає ні блоку живлення, ні захисного бампера. Але смартфон підтримує загальні стандарти швидкого заряджання Power Delivery та Quick Charge, тож сторонній блок живлення буде працювати нормально.

Дизайн та ергономічність

Загальний стиль OnePlus 13 продовжує ідеї попередньої моделі з деякими відмінностями. Як і раніше, тильна камера зроблена у вигляді великого круглого модуля з чотирма отворами всередині. Він так само зміщений вліво, але не переходить у бічну грань. Через всю задню панель проходить тонка горизонтальна лінія, а справа розміщений логотип Hasselblad. Посередині панелі — традиційне лого OnePlus.

Залежно від кольору, задня панель може бути або з покриттям з екошкіри, або зі скла з матовим шорстким покриттям. Білий варіант, як на огляді, скляний ззаду. Скло має не дуже звичне покриття з дуже дрібною текстурою. Воно дуже приємне на дотик і сприяє тому, що смартфон не вислизає з руки.

Передня панель майже не відрізняється від OnePlus 12: основна відмінність — дисплей не має закруглень з боків. Натомість використовується те, що колись у маркетингових матеріалах виробники називали 2.5D-склом. Тобто саме захисне скло має ледь помітні закруглення по периметру. Передню панель захищає так зване Ceramic Guard.

Рамка OnePlus 13 металева з глянцевим покриттям. Вона плоска по всьому периметру і має мінімальні фаски у місцях переходу у передню та задню панель. На правій грані все стандартно: здвоєна кнопка керування гучністю, а також кнопка живлення. Висота їх розташування цілком зручна для правої руки. Лівою все ж таки доводиться трохи тягнутись. Але це вже залежить від розміру долоні.

На лівій грані розташувався фірмовий для смартфонів OnePlus трипозиційний перемикач режимів: гучний, вібро та повністю беззвучний. Він має приємне текстуроване покриття.

На верхній грані OnePlus 13 — пара додаткових мікрофонів, додатковий отвір динаміка для відтворення стереозвучання, а також інфрачервоний передатчик для керування електронікою.

Знизу розташовані роз'єми USB Type-C версії 3.2, два мікрофони, основний динамік, а також лоток.

У лоток можна встановити 2 SIM-карти формату nano. Наявність підтримки eSIM залежить від регіону, для якого призначений смартфон. У нашому випадку вона була присутня.

Зважаючи на 6,82-дюймовий дисплей, не дивно, що OnePlus 13 вийшов доволі масивним: 162,9x76,5x8,5, вага 213 г. Але, завдяки вдалій конструкції, користуватись ним цілком зручно. І, що важливо, нарешті смартфон має повноцінний захист від бруду та води за стандартами IP68/IP69. Адже минулі моделі мали лише захист від бризок.

Дисплей

OnePlus 13 оснащено AMOLED-екраном з діагоналлю 6,82 дюйма та роздільною здатністю 3168х1440 (QHD+). Піксельна щільність складає 510 ppi, співвідношення сторін — 19,8: 9. Сама компанія називає дисплей ProXDR LTPO 4.1. Він підтримує адаптивну частоту оновлення 1-120 Гц. Тобто статичне зображення (наприклад Always on Display) відображається з частотою 1 Гц, що сприяє більш тривалому часу автономної роботи.

Виробник стверджує, що глибина кольору дисплея 10 біт, колірне охоплення становить 100% простору DCI-P3. Максимальна яскравість у ручному режимі складає 800 кд/м², в автоматичному — 1600 кд/м², пікова — 4500 кд/м², є підтримка стандартів Dolby Vision, HDR та HDR10+. З додаткових фішок є технологія Aqua Touch 2.0, завдяки якій екран має чудово працювати й з вологими руками чи під дощем. Ще одна цікава технологія — Radiant View: смартфон не тільки підіймає яскравість на яскравому сонці, а й аналізує контент на екрані та збільшує яскравість окремих зон.

В налаштуваннях є багато усього. Крім стандартних темної та світлої теми, вибору частоти оновлення (60, 120 та адаптивна), є режими відображення кольорів, налаштування колірної температури, функція автоналаштування колірної температури залежно від навколишнього освітлення, нічний режим, вибір роздільної здатності (2376х1080 або 3168х1440), підвищення різкості зображення, Always on Display тощо.

У "Яскравому" режимі максимальна яскравість склала — 763,78 кд/м², що близько до заявленого значення. Колірне охоплення набагато ширше, ніж sRGB, при цьому, передача кольорів відносно точна. Відхилення у бік прохолодних відтінків мінімальне.

У "Природному" колірне охоплення майже співпадає з sRGB. Максимальна яскравість — 735,54 кд/м².

Безпека

Якщо оптичними підекранними сканерами нікого не здивуєш, то ультразвукові поки що не дуже розповсюджені. І це переважно найдорожчі моделі, включно з топовими Samsung. В OnePlus 13 також використовується саме ультразвуковий. І працює він дійсно миттєво і завжди точно. За час використання помилок взагалі не було. Його розташування цілком зручне, не доводиться перехоплювати смартфон.

Альтернативний варіант у вигляді розпізнавання обличчя також підтримується, але для нього використовується лише фронтальна камера без додаткових датчиків, тому цей варіант менш безпечний. І вночі працює повільно.

Продуктивність та програмне забезпечення

Як і має бути у сучасному флагманському смартфоні, за продуктивність OnePlus 13 відповідає топовий процесор Qualcomm Snapdragon 8 Elite, що є зараз одним з найпотужніших. Запасу його продуктивності вистачить ще на кілька років вперед. Це 3-нанометровий чип, що включає два ядра Oryon V2 Phoenix L з частотою до 4,32 ГГц та шість ядер Oryon V2 Phoenix M по 3,53 ГГц. Графічний прискорювач Adreno 830 з частотою 1,1 ГГц. Якщо говорити про варіанти глобальної версії (яка нас цікавить), то доступні молодша з 12 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ вбудованої та старша з 16/512 ГБ. Оперативна пам’ять — LPDDR5X, вбудована — UFS 4.0.

У синтетичних тестах продуктивності смартфон демонструє цілком очікувані високі результати. OnePlus 13 на цей час є одним з найпродуктивніших Android-смартфонів.

У будь-яких важких сучасних іграх можна сміливо встановлювати максимальні налаштування графіки й отримати стабільні 60 FPS. При тривалій грі смартфон трохи гріється.

А от з охолодженням в OnePlus 13 справи не дуже добре. У збалансованому режимі падіння продуктивності не критичне і корпус не надто гріється. Але у продуктивному все стає доволі сумно: у стрес-тесті CPU Throttling Test продуктивність падає до 49%, а металева рамка стає гарячою:

OnePlus 13 оснащено майже усіма сучасними бездротовими інтерфейсами: тридіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Bluetooth 5.4 з підтримкою кодеків AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless, LDAC, LHDC 5, а також NFC. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS, QZSS та NavIC. Додатково є інфрачервоний передатчик для керування електронікою з відповідним застосунком.

Глобальна OnePlus 13 працює на ОС Android 15 з фірмовою оболонкою OxygenOS 15, яка насправді дуже близька до ColorOS 15 зі смартфонів OPPO. Хоча колись ситуація була інша: стара оболонка базувалась на дуже популярному серед ентузіастів CyanogenMod. Обіцяють чотири роки оновлень ОС. Сама по собі OxygenOS 15 — зручна, швидка і приємна оболонка, у якій практично відсутнє сміття. Вона має звичну для Android логіку, включно зі стандартними варіантами навігації, окремим меню застосунків (чи без нього), віджетами та купою можливостей кастомізації зовнішнього вигляду.

Є ряд корисних додаткових жестів, як на активному, так і заблокованому екрані (швидкий запуск камери, керування відтворенням музики тощо). Є бічна висувна панель з часто використовуваними застосунками. І можливість запускати застосунки у вікні, або у режимі розділеного екрана.

Звісно, є ШІ-функції, які працюють у камері та фірмових застосунках на кшталт нотаток чи диктофона. Хоча чомусь мені не вдалось змінити з польської мови на українську. А от попередньо встановлений Gemini AI з цим вже чудово справляється. Розпізнає українську мову і надає відповідні результати.

Звук та вібрація

В OnePlus 13 використовується класична схема відтворення стереозвуку: основний та розмовний динаміки. Останній має додатковий отвір на верхній грані. Динаміки добре збалансовані й різниці не помітно. Звук дуже приємно потішив, як гучністю, так і якістю. І якщо гучність — не новина, то наявність відчутної кількості низьких частот зустрічається досить рідко у смартфонах. Звісно є підтримка Dolby Atmos і є додаткові пресети для різних сценаріїв (музика, ігри, фільми).

Зазвичай про вібровідгук немає чого особливого сказати. Але не в цьому випадку. Використовується фірмова система O-Haptic з великою кількістю налаштувань, включно до індивідуальних для різних застосунків та окремих режимів, які в українській версії інтерфейсу назвали "Хрускіт" та "Ніжний". Вібровідгук дуже приємно відчувається і під час взаємодії з інтерфейсом і в іграх.

Камери

OnePlus 13 має потрійну тильну камеру. Вона містить:

  • 50-мегапіксельний основний модуль Sony LYT-808 розміром 1/1,4 дюйми, 1,12 мкм, 23 мм з діафрагмою f/1.6, багатонаправленим фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією;
  • 50-мегапіксельний телефото Sony LYT-808 розміром 1/1,95 дюйми, 0,8 мкм, 73 мм з діафрагмою f/2.6, фазовим автофокусом оптичною стабілізацією та 3х зумом;
  • 50-мегапіксельний надширококутний Samsung S5KJN5 розміром 1/2,75 дюйми, 0,64 мкм, 15 мм з діафрагмою f/2.0, автофокусом та кутом огляду 120°;

Додатково є лазерний дальномір, датчик колірного спектра та заявлено калібрування кольорів від Hasselblad. Хороший, універсальний набір камер. І, що тішить, надширококутна камера також має автофокус. Він досі є далеко не в усіх флагманах. Основна камера вміє знімати відео до 8K 30 FPS, включно з Dolby Vision. Фронтальна камера — 32 мегапікселі з діафрагмою f/2.4.

Інтерфейс застосунку камери без якихось незвичних особливостей, все стандартно. Основні налаштування на екрані видошукача, додаткові — у випадаючому меню, режими — горизонтальна карусель:

Загалом, можна сказати, що усі камери приємно потішили якістю світлин. Чудова деталізація, переважно правильний баланс білого, широкий динамічний діапазон і натуральні кольори. Це все стосується і денного, і нічного режиму. Вночі подекуди все ж таки помітно не зовсім природні жовтувато-помаранчеві відтінки, але в невеликій кількості. Надширококутна камера не набагато слабша, ніж основна і телефото. Це помітно особливо вночі. Фото з 6х зумом (кроп з телефото камери) вдень виходять добре, вночі чітку картинку отримати вже важче. Основна камера:

2х зум (кроп з основної камери):

Телефото камера 3х:

Зум 6х:

Надширококутна:

З відео у смартфона також все добре. Декілька прикладів 4K 60 FPS відео з різних камер:

Автономність

OnePlus 13 оснащено акумулятором ємністю 6000 мА•год. Використовується сучасний кремній-вуглецевий акумулятор, серед переваг якого є більша витривалість до низьких температур та компактніші розміри. Смартфон виявився дійсно витривалим і якщо не ганяти постійно ігри, то при повсякденному використанні без проблем можна отримати півтори доби роботи. Це невелика кількість дзвінків, кілька годин музики по Bluetooth, браузер, пошта, месенджери, соціальні мережі, камера, відео на YouTube. У тесті акумулятора PC Mark з яскравістю 50% смартфон витримав 15 годин, що є дуже хорошим показником.

Смартфон підтримує швидке заряджання потужністю 100 Вт, яке дозволяє повністю зарядити акумулятор трохи більш ніж за пів години. Також є підтримка бездротового заряджання 50 Вт, реверсивної бездротової 10 Вт та реверсивної дротової 5 Вт і бездротова реверсивна зарядка на 10 Вт. Також OnePlus 13 має підтримку різноманітних магнітних зарядних пристроїв.

Оцінка межі
9
/ 10
Що сподобалось
  • Відмінний дисплей
  • Топова продуктивність
  • Чудові камери
  • Стильний дизайн
  • Захист за стандартами IP68/IP69
  • Тривалий час автономної роботи
  • Звучання та вібровідгук
  • Зручна оболонка
Що не сподобалось
  • Перегрів і тротлінг при максимальних навантаженнях
  • Обмежена доступність і відсутність офіційно в Україні
  • Бідний комплект постачання у глобальної версії

У підсумку можна з впевненістю сказати, що OnePlus 13 вийшов дійсно чудовим флагманським смартфоном з величезною кількістю вагомих переваг і всього кількома менш приємними моментами, які практично не псують враження від використання, яке було надзвичайно приємним. OnePlus 13 має відмінної якості дисплей, топовий процесор, набір якісних камер, чудовий стереозвук та вібромотор, тривалий час автономної роботи, а також охайну та зручну оболонку. Це все запаковано у стильний корпус з повноцінним захистом за стандартом IP68/IP69. З недоліків варто відзначити дуже відчутний нагрів та тротлінг при максимальних навантаженнях та обмежену доступність смартфона в Україні. І з дрібних претензій можна ще згадати значно біднішу комплектацію глобальної версії.


Редакція висловлює подяку магазину Pixophone за люб'язно наданий для огляду смартфон OnePlus 13

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: