Комедійні фільми про вбивць – це майже ідеальна розвага, яка дарує переважно приємні емоції. Яскравий та трохи пошарпаний життям головний герой, трохи серйозніший компаньйон, нестандартна ситуація та море ворогів, яких можна вбивати водночас жорстоко та стильно, – що ще потрібно для звичайного глядача? Чесно кажучи, щоб всі ці елементи гармонічно зливалися в цільну історію та мали б хоча б крихту оригінальності. Але навіть без цього стрічка може бути гідною перегляду.
"Рейс на виліт" / Fight or Flight пропонує знайомий глядачам формат бойовика про вбивць, і цього разу їх запирають у тісному просторі літака, пропонуючи вбити головного героя. Це виливається у майже безперервні бійки, під час яких відчуваєш суцільне задоволення. Але чомусь іноді вмикається прісний сюжет, який потрібно перетерпіти заради нових жорстоких розваг.
Назва | "Рейс на виліт" / Fight or Flight |
Жанр | бойовик, комедія |
Режисер | Джеймс Мадіґан |
В ролях | Джош Гартнетт, Чарітра Чандран, Джуліан Костов, Кеті Сакгофф та інші |
Студії | Asbury Park Productions, Sky Cinema, Vertical |
Хронометраж | 1 година 42 хвилини |
Рік | 2025 |
Посилання | IMDb |
Агент ФБР Лукас Реєс (Джош Гартнетт) перейшов дорогу не тим людям, через що втратив все. Тепер він переховується у Бангкоку та пиячить. Коли з’являється шанс повернути минуле життя, Лукас погоджується. Головний герой має сісти на літак з Бангкоку до Сан-Франциско та переконатися, що небезпечна людина у міжнародному розшуку під псевдонімом Привид дістанеться місця призначення живою. Але літак наповнений різноманітними вбивцями, які полюють на Привида і не проти заразом вбити Лукаса.
Дивитися "Рейс на виліт" / Fight or Flight, – до речі, шикарна адаптація оригінальної назви, – варто точно не заради синопсиса чи історії у цілому. Весь попередній абзац можна замінити на "головний герой опиняється у літаку, наповненому вбивцями" і глядачі від цього нічого не втратять. При цьому в історії знаходиться місце для деяких цікавих сюжетних поворотів та ходів, а у своїй основі віна навіть заграє з актуальними проблемами реального світу. Втім, навряд ви про це згадається вже через день після перегляду.
Насправді у "Рейсу на виліт" / Fight or Flight є чіткий аналог. Це "Швидкісний поїзд" / Bullet Train 2022 року з Бредом Піттом у головній ролі. У того фільму були книга-першоджерело від японського письменника Котаро Ісакі та талант Девіда Літча, режисера першої частини "Джона Уіка" / John Wick, "Атомної блондинки / Atomic Blonde та "Дедпул 2" / Deadpool 2. Подібно ввідні вилилися в одночасно неймовірно стильну та вкрай продуману стрічку, в якій кожна сцена нагадувала маленьке свято кінематографа. УВ "Рейсі на виліт" нічого подібного нема.
З цікавих персонажів в сценарії присутній лише головний герой, та й тому заготували не так багато красномовних фраз. Другий основний персонаж вийшов стереотипним, а всі інші повністю позбавлені індивідуальності та скоріше нагадують карикатури на реальних людей. Фільм навіть від концепції харизматичних та унікальних вбивць швидко відмовляється на користь бездумного місива, коли люди на екрані перетворюються на чергове "м’ясо" для головного героя.
Якщо ви полюбляєте цікаві історії, стиль, пафос та обворожливих героїв, "Рейс на виліт" / Fight or Flight здатен скоріше розчарувати. З іншого боку, ніхто і не обіцяв, що стрічка буде мати ці елементи. Популярна культура розпестила нас пригодами рівня Джеймса Бонда та Джона Уіка, тому й цього разу підсвідомо очікуєш чогось подібного. Варто зауважити, що "Рейс на виліт" – це перша повнометражна робота Джеймса Мадіґана, який до цього переважно допомагав іншим режисерам як асистент та займався візуальними ефектами. Здається, він вирішив діяти обережно та зосередитися саме на екшені, а все інше додав ніби для галочки чи щоб задовольнити продюсерів.
З екшеном знімальна команда впоралася ідеально. Після першої ж бійки градус напруги та видовищності безперервно зростає. Ближче до фіналу вас чекають майже суцільні бійки, але вони не втомлюють, простір для креативності завжди знаходиться. Це попри доволі камерний простір звичайного літака. "Рейс на виліт" / Fight or Flight продемонструє, наскільки багато неочікуваних небезпек може в ньому ховатися.
Звісно, з жорстокістю не розмінювалися на дрібниці, тому якщо ви чутливі до поранень на великих екранах, то підготуйте себе заздалегідь. Насилля в "Рейсі на виліт" також часом креативно подане, а кров та нутрощі зроблені якісно, як би жахливо це не лунало. Досвід режисера у візуальних ефектах точно дається взнаки. Але іронічно, що комп’ютерна графіка в інших моментах вийшла бідненькою. І створений контраст дещо бентежить.
В сюжеті занадто багато умовностей, штампів та шаблонів, щоб серйозно розповідати про нього хоч щось примітне. І навіть при такому сценарії в фінал все одно вставили грубий натяк на потенційне продовження. Причому висока ймовірність, що продовження все ж буде. Бо бюджет "Рейсу на виліт" / Fight or Flight вочевидь невеликий за сучасними стандартами.
Все ж кінематограф – це не тільки мистецтво, а часом просто розвага, приємний спосіб провести час. "Рейс на виліт" / Fight or Flight не претендує на промовисті дифірамби від критиків. Це просте кіно з відчутною кількістю посередніх моментів, але з головним воно справляється гарно. Воно розважає. А більшого від нього і не треба.