Українська правда

Apple iPhone 16e: "доступний" iPhone з сумнівною ціною

Apple iPhone 16e: доступний iPhone з сумнівною ціною
0

Свого часу в Apple була лінійка більш доступних смартфонів SE. Вона мала, крім очевидних технічних компромісів порівнюючи з актуальними iPhone, дизайн старіших моделей. Лінійка SE оновлювалась не дуже часто й остання модель вийшла 2022 року. Нарешті, 19 лютого 2025 року Apple представила своєрідного послідовника, який вже отримав інше маркування і тепер називається Apple iPhone 16e і позиціюється як найдоступніший смартфон компанії. Хоча, порівнюючи зі стартовими цінами останнього SE, виглядає вже не настільки "доступно". Стартова ціна за молодшу версію SE була $429, iPhone 16e — вже від $599. Сьогодні ми розповімо, наскільки вдалим вийшов найдоступніший iPhone та наскільки виправдане його придбання.

Редакція висловлює подяку офіційному реселеру Apple магазину Stylus за люб'язно наданий для огляду смартфон Apple iPhone 16e

Характеристики

Розміри та вага146,7 x 71,5 x 7,8 мм 167 грамів
Оперативна пам’ять і сховище8 ГБ, 128/256/512 ГБ
ПроцесорApple A18
Графічний процесорApple GPU (4-ядерний)
Бездротові модуліWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 (2,4 ГГц і 5 ГГц); Bluetooth 5.3 ; NFC
Дисплей6,1-дюймовий Super Retina XDR OLED; Роздільна здатність: 2532х1170 точок, 460 ppi; Частота оновлення: 60 Гц, Пікова яскравість: 1200 кд/м²; максимальна яскравість: 800 кд/м²; HDR10
Основна камера48 Мп ширококутна, 1/2.55", 0,7 µm, ƒ/1,6, 26 мм, фазовий автофокус, оптична стабілізація
Фронтальна камера12 Мп, ƒ/1,9, 23 мм, 1/3.6", 1.0µm, PDAF
АудіоСтереодинаміки
Акумулятор4005 мА•год
ЗарядкаДротова до 20 Вт, бездротова до 7,5 Вт
Роз’ємиUSB Type-C
Операційна системаiOS 18.4
Рекомендована ціна34 999 грн

Комплект постачання

Комплекти постачання iPhone ніколи не вирізнялись чимось особливим. Так і з Apple iPhone 16e. Типова тонка коробка з білого картону з зображенням самого смартфону.

Всередині — власне, Apple iPhone 16e, кабель Type-C на Type-C з тканинним обплетенням, інструмент для вилучення лотка та документація.

Дизайн та ергономічність

Apple iPhone 16e, звісно, не має нічого спільного з останнім SE у плані дизайну. Хіба що одну камеру ззаду. Передня панель смартфона близька скоріше до iPhone 14 (не Pro-версії), ніж до актуальної лінійки.

Тож спереду ми маємо дисплей з відносно тонкими рамками по периметру і широким "чубчиком" зверху, у якому знаходиться фронтальна камера і датчик Face ID. Решта моделей iPhone останніх поколінь отримали вже пігулку Dynamic Island. Екран захищає скло Ceramic Shield.

Задня панель також скляна, вона має матове покриття в обох варіантах кольорів. Поки доступні лише класичні білий та чорний. Хоча не виключено, що згодом з’являться додаткові, більш оригінальні варіанти. У лівому верхньому кутку розташована єдина тильна камера, поруч з якою є мікрофон та спалах. Посередині — традиційне лого.

Рамка Apple iPhone 16e зроблена з матового алюмінію. Вона плоска, як і у решти моделей вже багато років. На правій грані розташовувалася велика плоска кнопка живлення.

З протилежного боку є окремі кнопки керування гучністю, а також так звана Action Button. За замовчуванням, вона перемикає смартфон між гучним та тихим режимами. Але у налаштуваннях можна назначити іншу дію.

Нижче — лоток для SIM-карти. Є версії смартфона і без нього, виключно з підтримкою eSIM.

На верхній грані нічого немає. Знизу ж розміщено порт Type-C версії 2.0, основний динамік та мікрофон.

Apple iPhone 16e вийшов відносно компактним. Габарити складають 146,7x71,5x7,8 мм, вага — 167 г. Смартфон зручний у використанні, хоча трохи слизький. Але захисний бампер це виправить. Є захист від бруду та води за стандартом IP68. Офіційно компанія обіцяє, що смартфон витримає занурення на глибину до 6 м тривалістю 30 хв.

Дисплей

В Apple iPhone 16e встановлено 6,1-дюймовий Super Retina XDR OLED дисплей з роздільною здатністю 2532х1170 пікселів, співвідношення сторін 19,5:9 піксельна щільність — близько 460 PPI. Заявлено максимальну яскравість 800 кд/м² та пікову 1200 кд/м², є підтримка HDR10. Обіцяють колірне охоплення DCI-P3. Частота оновлення — 60 Гц.

Екран якісний, картинка чітка, якісна і насичена, кольори приємні. Кути огляду максимальні. Щодо яскравості — сказати важко: останнім часом сонячних днів було мало. Основна проблема дисплея — частота оновлення 60 Гц. Після тривалого використання 120 Гц важкувато звикнути. Навіть враховуючи плавність інтерфейсу iOS, це виглядає трохи як слайд-шоу. Менш вагома претензія — відсутність підтримки Always on Display. Функція не критична, але зручна. В налаштуваннях дисплея цілком стандартний набір: світла та темна тема (або автоматичне перемикання), масштаб елементів інтерфейсу, True Tone, нічний режим Night Shift (тепліші відтінки у темний час доби) тощо.

Апаратні вимірювання показали, що максимальна яскравість складає 771,6 кд/м², що близько до заявленого значення. Колірне охоплення дійсно ширше, ніж sRGB, а колірна передача доволі точна.

Безпека

Apple давно остаточно відмовилась від сканерів відбитків пальців. Останнім iPhone зі сканером був SE 2022 року. Вже багато років у смартфонах компанії використовується Face ID — розпізнавання обличчя за допомогою камери TrueDepth. Apple iPhone 16e — не виключення.

Казати особливо нема чого: все це давно і справно працює: швидко і точно. Звісно, при переході з Android трохи незвично: я перший день використання підсвідомо тицяв великим пальцем у дисплей.

Продуктивність та програмне забезпечення

В Apple iPhone 16e трохи порізана версія процесора Apple A18, що встановлений у старших моделях. Це — 3 нм шестиядерний процесор, що включає два ядра з частотою до 4,04 ГГц та чотири ядра до 2,2 ГГц. Різниця зі "старшою" версією процесора у графічному прискорювачі: в Apple iPhone 16e він чотирьохядерний, у старших моделях — п’ятиядерний. Оперативної пам’яті 8 ГБ, накопичувач NVMe може бути об'ємом 128, 256 чи 512 ГБ.

Звісно, процесор поступається у продуктивності старшим моделям. Але все одно його достатньо і для усіх застосунків, і для ігор. І можна не хвилюватись, що найближчі роки з оновленнями iOS смартфон почне себе погано почувати.

Але при тривалих навантаженнях смартфон відчутно гріється. Стрес-тест показав, що продуктивність може знижуватись до 70%:

З сучасними іграми смартфон справляється без проблем. Call of Duty Mobile працює на максимальних налаштуваннях графіки без помітного зниження FPS. Порти ПК ігор також працюють. Продуктивність у Resident Evil 4 Remake та Assassin’s Creed Mirage цілком прийнятна. Звісно, картинка замилена і налаштування графіки мінімальні. Але при такому розмірі екрана це не критично. Більш критично — сенсорне керування: до нього важко звикнути, краще використовувати геймпад.

Набір бездротових інтерфейсів Apple iPhone 16e не найсучасніший, але все необхідне є: дводіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.3, а також NFC. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS, QZSS та NavIC. Є підтримка eSIM.

Apple iPhone 16e вже отримав оновлення до iOS 18.4. Основні покращення у цьому оновленні стосуються Apple Intelligence, що поки знаходиться на етапі бети. І працює поки що тільки при англійській (US) мові інтерфейсу, про що написано і на офіційному українському сайті Apple. Суттєвих змін в інтерфейсі немає, користувачам iPhone все знайомо. Робочі столи з застосунками та віджетами, звичний центр керування, окрема бібліотека програм, де зібрані та розгруповані всі встановлені застосунки тощо.

Звісно, цікаво було спробувати Apple Intelligence, хоч на базовому рівні. Після переходу на англійську мову інтерфейсу та завантаження відповідних даних, дещо стало доступно.

Генерація зображень поки працює не дуже добре. Замість постапокаліптичного ландшафту, я отримав якість фентезійні пейзажі. З кіберпанк-містом генератору було легше і вийшло трохи краще.

Інтеграція Apple Intelligence і Siri дозволяє без додаткових дій, просто голосом робити запити. Але для генерації використовується ChatGPT і щоразу після запиту доводиться підтверджувати дозвіл на його використання.

Звук та вібрація

Стереозвучання в Apple iPhone 16e реалізовано цілком стандартним чином: основний та розмовний динаміки. Підтримується віртуальне об’ємне звучання Dolby Atmos. Динаміки дуже потішили: вони добре збалансовані між собою, звучать дуже якісно, мають певну кількість басів і дуже хороший запас гучності.

За вібровідгук, як завжди, відповідає Taptic Engine. Вібровідгук дуже приємний при взаємодії зі смартфоном і достатньо потужний, щоб не пропустити виклик коли смартфон знаходиться у кишені.

Камери

Тильна камера в Apple iPhone 16e всього одна. Це 48-мегапіксельна так звана Fusion камера з оптикою 26 мм, діафрагмою ƒ/1.6, оптичною стабілізацією зображення і фазовим автофокусом. Фізичний розмір сенсора 1/2.55", розмір пікселя 0.7µm. Також вона використовується для 2х зуму, хоча, звісно, це кроп. Фронтальна камера — 12 МП, f/1.9, 23 мм, 1/3.6", 1.0µm, PDAF. Основна камера вміє знімати відео з роздільною здатністю 4K 60 FPS.

Звісно, надширококутна камера була б дуже доречна. Але та єдина камера, що є, знімає чудово. Хороша деталізація, широкий динамічний діапазон і відносно натуральна передача кольорів вдень. Вночі вже алгоритми обробки додають трохи зайвих жовтуватих та помаранчевих відтінків.

Зум 2х:

Відео з роздільною здатністю 4K 60 FPS:

Автономність

Apple iPhone 16e отримав більший, ніж в iPhone 16 акумулятор. Його ємність складає 4005 мА•год, проти 3561 мА•год у старшої моделі. Apple обіцяє, що від блоку живлення потужністю 20 Вт смартфон заряджається на 50% за 30 хвилин. Насправді за пів години він набирає приблизно 55%. На повне підзаряджання потрібно трохи менш як дві години. Є підтримка бездротового заряджання потужністю 7,5 Вт, але MagSafe не підтримується.

Смартфон виявився доволі витривалим. Навіть на початку використання, з усіма налаштуваннями, встановленням застосунків та прогонами тестів продуктивності. Тож при повсякденному використанні у стандартному режимі (дзвінки, пошта, соцмережі, браузер, YouTube та камера), можна очікувати до 1,5 доби роботи. Звісно, якщо додати до цього ігри, то цей показник суттєво знизиться.

Оцінка межі
7.5
/ 10
Що сподобалось
  • Приємний дизайн
  • Матеріали і захист за стандартом IP68
  • Висока продуктивність
  • Якісний дисплей
  • Час автономної роботи
  • Хороша камера
  • Якісний і гучний звук
  • Тривала підтримка оновлень
Що не сподобалось
  • Ціна
  • Відсутність надширококутної камери
  • Частота оновлення екрана 60 Гц
  • "Чубчик" повернувся

Якщо розглядати Apple iPhone 16e не враховуючи ціну, то єдиним дійсно вагомим недоліком є відсутність надширококутної камери. Адже смартфон має якісний екран (хоч і з частотою оновлення 60 Гц), продуктивний процесор, чудові стереодинаміки, якісну (хоч і єдину) тильну камеру, приємний час автономної роботи, як мінімум 5 років оновлень ОС, а також відносно компактний і легкий корпус зі скла і металу з захистом за стандартом IP68. Але якщо повернутись до ціни, то питань виникає значно більше і на деякі компроміси вже важко стиснути очі. Офіційна ціна Apple iPhone 16e починається з 34 999 грн (128 ГБ). Android ми навіть згадувати не будемо. Трохи дешевше є Apple iPhone 15 з подвійною тильною камерою і більш охайним Dynamic Island. А якщо додати 5000 грн, то це вже iPhone 16. Тож ціноутворення викликає деякий подив.

Редакція висловлює подяку офіційному реселеру Apple магазину Stylus за люб'язно наданий для огляду смартфон Apple iPhone 16e

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: