Лінійка доступних смартфонів Moto G виявилась вкрай цікавою у цьому році. Нещодавно у нас вийшов огляд Moto G84, а сьогодні ми познайомимось з трохи доступнішою моделлю Motorola Moto G54 Power Edition.

Характеристики Motorola Moto G54 Power Edition

Розміри та вага

161,6 x 73.8 x 8,9 мм

192 грамів

Оперативна пам’ять і сховище 12 / 256 ГБ
Процесор Mediatek Dimensity 7020
Графічний процесор IMG BXM-8-256
Бездротові модулі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 ГГц і 5 ГГц), Bluetooth 5.1, NFC
Дисплей

6,5-дюймовий IPS

Роздільна здатність: 1080×2400 точок, 405 ppi

Частота оновлення: 120 Гц

Основні камери

50 Мп ширококутна, 0.61 µm, f/1.8, фазовий автофокус, оптична стабілізація;

8 Мп надширококутна, f/2.2, 118°, автофокус

Фронтальна камера 16 Мп, ƒ/2.4
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 6000 мА•год
Зарядка Дротова до 30 Вт
Роз’єми USB Type-C 2.0, 3.5 мм мініджек
Операційна система Android 13
Рекомендована ціна 8 499 грн (7 499 грн Чорна п’ятниця)

Комплект постачання

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Усі сучасні смартфони Motorola мають дуже непогану комплектацію. Moto G54 Power Edition — не виключення. Окрім смартфона, у коробці є блок живлення на 33 Вт, кабель USB Type-C, прозорий захисний силіконовий бампер, інструмент для вилучення лотка та документація.

Дизайн та ергономіка

Moto G54 Power Edition виглядає цілком сучасно, хоча і без цікавих особливостей на кшталт штучної шкіри, як у дорожчих моделях. Не найтонші рамки та помітне “підборіддя” під екраном натякають нам, що перед нами — доступний смартфон, а не флагманська модель. Хоча загалом це не псує враження від використання. Фронтальна камера розміщена у невеликому отворі посередині верхньої частини екрана, як і у більшості сучасних смартфонів.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

На відміну від лінійки Edge, що має закруглені екрани та обтічну рамку, смартфони лінійки G мають плоскі екрани та рівні рамки. Задня панель та рамки зроблені з пластику, варіантів з екошкірою не передбачено. Кнопки розміщено справа, вони знаходяться на комфортній висоті. З протилежного боку розташувався лоток. Він цікавий тим, що підтримує лише одну SIM-карту, але має слот для карти пам’яті. За необхідності, є підтримка eSIM. Дуже тішить, що eSIM вже є й у недорогих моделях.

Задня кришка має приємне матове шовковисте покриття. На ньому майже не видно відбитків пальців. Але є і суттєвий недолік: кришка вийшла слизькою. Тож доцільніше носити смартфон у захисному бампері. Смартфон доступний у трьох варіантах кольорів: м’ятному (Mint green), Блакитному (Pearl blue) та темно-синьому (Midnight blue), що був у нас на огляді. Насправді темно-синя рамка, а задня кришка виглядає чорною з синіми відблисками під певними кутами.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Звичний логотип Motorola посередині кришки та великий прямокутний модуль камери у верхньому лівому кутку присутні. Компанія намагається в усіх моделях актуальної лінійки дотримуватися загального впізнаваного стилю. Модуль камери не дуже виступає над кришкою. А бампер має спеціальний бортик, що захистить камеру від випадкових ударів.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Повернемося до функціональних елементів. На верхній та нижній частині смартфона все майже стандартно. Зверху є додатковий мікрофон, знизу — основний динамік, розмовний мікрофон, роз’єм Type-C та стандартний 3.5-мм роз’єм для навушників, який останнім часом почав зникати й в доступних моделях смартфонів.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Смартфон досить масивний: 161,6×73,8×8,9 мм, вага складає 192 г. Що зумовлено великим акумулятором всередині. Але користуватись цілком зручно. На відміну від лінійки Edge з повноцінним захистом від води, Moto G54 Power Edition має лише ступінь IP54, тобто захист від пилу та бризок. Дощ смартфон переживе, а от занурення у воді — ні.

Дисплей

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

На відміну від дорожчих моделей, Motorola Moto G54 Power Edition оснащено IPS-дисплеєм. Він має діагональ 6,5-дюйми та роздільну здатність 1080×2400 точок (щільність пікселів — приблизно 405 PPI). Максимальна частота оновлення — 120 Гц. В налаштуваннях є можливість вибору між 60, 120, а також адаптивний режим. Окрім цього, користувачу у налаштуваннях доступна темна тема, налаштування масштабу та режими відображення кольорів: яскравий та природний з можливістю регулювання колірної температури.

У “Яскравому” режимі максимальна яскравість складає 324.857 кд/м², не дуже високий показник, але для доступної моделі цілком непогано. Яскравість чорного поля — 0.264 д/м², а статична контрастність — 1231:1. Колірне охоплення при цьому дещо ширше, ніж sRGB. Але колірна температура близько 8000К. Це трохи вище, ніж еталонне значення 6500К, тож картинка виглядає трохи прохолодною. Але користувач може відрегулювати колірну температуру у налаштуваннях.

У “Природному” режимі максимальна яскравість зовсім трохи нижча і складає 316,974 кд/м², яскравість чорного поля — 0,269 д/м², а статична контрастність — 1178:1. Колірне охоплення близьке до sRGB, а колірна температура дуже близька до еталонного значення.

Безпека

Motorola Moto G54 Power Edition оснащено стандартним набором методів для ідентифікації власника. В першу чергу, це — сканер відбитків пальців. Він найбезпечніший і найдієвіший, не залежить від зовнішнього освітлення. Сканер розташовано у кнопці живлення. Спрацьовує миттєво та дуже точно.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Додатково, звісно, є розпізнавання обличчя власника за допомогою фронтальної камери. Додаткових датчиків не передбачено, тож цей метод не дуже безпечний і не завжди спрацьовує миттєво, особливо при недостатньому освітленні.

Продуктивність та програмне забезпечення

Смартфон Moto G54 Power Edition отримав процесор Mediatek Dimensity 7020, що, насправді являє собою Dimensity 930 після ребрендингу. Це —  6-нанометровий 8-ядерний процесор, що включає 2 продуктивних ядра ARM Cortex-A78, що працюють на частотах до 2,2 ГГц, і 6 енергоефективних Cortex-A55 з частотами до 2 ГГц. За графіку відповідає досить незвичний прискорювач IMG BXM-8-256. У нас доступна лише одна конфігурація: з 12 ГБ оперативної та 256 ГБ вбудованої пам’яті. Судячи з тестів, схоже на UFS 2.2. За бажанням збільшити розмір вбудованої пам’яті можна за допомогою карти microSD.

Dimensity 7020 — процесор середньобюджетного рівня, тож на високу продуктивність очікувати не варто. Для повсякденних задач продуктивності цілком достатньо: інтерфейс та застосунки працюють швидко, без помітних вагань. Для мобільних геймерів це не найкращий вибір. Більшість сучасних ігор працюють, але не на високих налаштуваннях і очікувати високий фреймрейт не варто.

Приємною перевагою процесора є стабільність його роботи. Він майже не нагрівається. У стрес-тесті CPU Throttling Test за 15 хвилин максимального навантаження продуктивність може знижуватись до 90%, що є хорошим показником. Корпус смартфона залишається холодним. Ледь теплим смартфон став лише через 30 хвилин Diablo Immortal.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Смартфон має сучасний достатній набір комунікаційних можливостей: є підтримка 5G (поки не актуально, але сподіваємось на краще), дводіапазонний Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS, A-GPS, LTEPP, ГЛОНАСС, Galileo, QZSS. Beidou, а також NFC.

Усі смартфони Motorola, включно з Moto G54 Power Edition, працюють на майже чистому Android 13. Додаткових функцій мінімум, усі вони зібрані у фірмовому застосунку Moto. Серед них є додаткові жести для швидкого запуску камери та ліхтарика, налаштування віртуального об’ємного звуку Dolby Atmos, додаткові засоби безпеки Moto Secure тощо.

Звук

Motorola Moto G54 Power Edition відтворює стереозвук, як другий динамік використовується розмовний, як і у більшості сучасних смартфонів. Гучність непогана, але якість, звісно, не найкраща. Хоча дивно було б очікувати Дуже якісного звуку від доступної моделі. Є мінімальний дисбаланс, розмовний динамік трохи тихіший. Але це не критично, дивитись відео на YouTube цілком комфортно. Підтримується віртуальний об’ємний звук Dolby Atmos.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

На відміну від більшості сучасних флагманів та смартфонів середнього цінового сегмента, Moto G54 Power Edition має стандартний 3.5-мм роз’єм для навушників. Тож власникам дротових навушників не потрібно буде використовувати додатковий адаптер.

Камери

Тильна камера Moto G54 Power Edition містить два модулі та світлодіодний спалах. Основний сенсор має роздільну здатність 50 МП, діафрагму ƒ/1,8, фазовий автофокус та оптичну стабілізацію зображення. Його доповнює 8-мегапіксельний надширококутний модуль з ƒ/2,2, кутом огляду 118°, автофокусом та окремим макрорежимом Macro Vision. Цілком непоганий набір для доступного смартфона, особливо враховуючи ультраширококутну камеру з автофокусом. Фронтальна камера — 16 МП з діафрагмою ƒ/2,4.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Motorola Moto G54 Power Edition використовує власний застосунок камери, хоча інтерфейс цілком звичний і зрозумілий. Горизонтальні свайпи перемикають режими, додаткові знаходяться у розділі “більше”. На екрані видошукача є усі основні налаштування поточного режиму, а у випадаючому меню розміщені додаткові.

Використовується стандартна схема об’єднання пікселів, тож у стандартному режимі камера робить світлини з роздільною здатністю 12.5 мегапікселів. Вдень основна камера Moto G54 Power Edition робить переважно хороші знімки з достатньою деталізацією, хоча баланс білого визначається не завжди правильно. При недостатньому освітленні світлини також виходять непогані, деталізація падає не критично. Але стають помітні шуми та наслідки програмної обробки стають помітними: небо часто виходить не дуже природним і загалом з’являються відтінки, що не зовсім відповідають реальності.

Надширококутна камера має автофокус, якого немає у більшості конкурентів у цьому ціновому діапазоні. Але він спрацьовує не дуже швидко. Камера, звісно, поступається основній за деталізацією та динамічним діапазоном, але за умов достатнього освітлення загалом знімає непогано. Увечері ж шумів стає багато, а деталізація сильно знижується, по краях кадрів є помітне розмиття.

Також надширококутна камера використовується для режиму макро. Світлини виходять дуже непоганими. Особливо у порівнянні з окремими 2-мегапіксельними макромодулями без автофокусу, що полюбляють встановлювати у недорогі смартфони інші виробники.

Максимальна роздільна здатність відео — FullHD. Відео виходять посередньої якості з тремтінням. Відео не є сильною стороною смартфона.

Автономність

Motorola Moto G54 Power Edition досить великий акумулятор на 6000 мА•год. У сумі з досить скромним процесором, маємо дуже непоганий час автономної роботи. У батарейному тесті PCMark з яскравістю екрана на рівні 250 кд/м² та частоті оновлення екрана 120 Гц, смартфон витримав близько 13.5 годин. При активному використанні (з іграми, музикою), смартфона вистачає на півтора дня. При більш помірному використанні можна стабільно отримати два дні.

Огляд Motorola Moto G54 Power Edition: смартфон з акумулятором 6000 мА⋅год

Motorola Moto G54 підтримує швидке дротове заряджання (30 Вт). Повне заряджання займає близько 1 години 30 хвилин, що дуже непогано, зважаючи на великий акумулятор.