“Середньобюджетники” завжди були сильною стороною Motorola — зокрема серія Moto G, до якої належить і наш сьогоднішній “гість”, Motorola Moto G84.

 

Характеристики Motorola Moto G84

Розміри та вага 160 x 74,4 x 7,6 мм
167 грамів
Оперативна пам’ять і сховище 12 / 256 ГБ
Процесор Qualcomm Snapdragon 695 5G
Графічний процесор Adreno 619
Бездротові модулі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, NFC
Дисплей 6,5-дюймовий OLED
Роздільна здатність: 1080×2400 точок, 405 ppi
Частота оновлення: 120 Гц
Пікова яскравість: 1300 ніт
Основні камери 50 Мп ширококутна, 1/1.5”, f/1.9, фазовий автофокус, оптична стабілізація;
8 Мп надширококутна, f/2.2, 120°, автофокус
Фронтальна камера 16 Мп, ƒ/2.5
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 5000 мА•год
Зарядка Дротова до 30 Вт
Роз’єми USB Type-C 2.0, 3.5 мм мініджек
Операційна система Android 13
Рекомендована ціна 9 999 грн

 

Комплект постачання

За сучасними мірками комплектація у Motorola Moto G84 дуже непогана: у коробці зі смартфоном також можна знайти кабель USB/USB-C, “зарядку” і прозору пластикову накладку-чохол.

Огляд смартфона Motorola Moto G84

 

Дизайн, ергономічність

За розмірами Motorola Moto G84 можна вважати трохи більшим за сучасний середній формат — 160 мм заввишки. Корпус порівняно тонкий — 7,6 мм, і доволі легкий — лише 167 г. Згідно з характеристиками, він має ступінь захисту IP54 — це означає захист від пилу та бризок води.

Смартфон пропонується у трьох колірних варіантах: білому з легким відтінком синього (Marshmallow Blue), червоному (Viva Magenta) та темно-синьому (Midnight Blue); до нас на огляд потрапив останній варіант.

У перших двох версіях для тильної панелі використовується так звана “веганська шкіра” — у своїй основі це пластик, що має текстуру та “відчуття” шкіри. У Midnight Blue тильна панель виготовлена з традиційного матового пластику — проте вона дуже вдало імітує скло, практично не продавлюється і не має “дешевого вигляду”.

Те саме можна сказати про бічну рамку: вона також пластикова, але виглядає та відчувається майже як металева, хіба що відсутнє відчуття “металевого холоду” на дотик.

Огляд смартфона Motorola Moto G84

Блок тилових камер не є частиною корпусу — це окремий модуль з дещо іншою поверхнею та майже непримітною додатковою рамкою навколо нього.

На верхній грані розташовані мікрофон шумозниження та розмовний динамік, зліва — лоток SIM-карт, розрахований на дві nano SIM (замість однієї можна встановити карту пам’яті microSD), справа — регулювання гучності та кнопка увімкнення. Знизу можна побачити розмовний мікрофон, мультимедійний динамік, роз’єм USB-C та, трохи несподівано — мініджек для підключення дротової гарнітури.

Бічні грані і задня кришка прямі, без будь-яких заокруглень – “під iPhone”; в долоні смартфон лежить добре, кнопка увімкнення розташована якраз під великим пальцем. Тильна панель видається трохи слизькою — якщо є побоювання випустити смартфон з рук, можна скористатися комплектним чохлом. Він досить тонкий і не дуже збільшує товщину та загальні розміри, до того ж досить вдало повторює стиль бічної рамки корпусу.

 

Дисплей

У Motorola Moto G84 встановлений 10-бітовий 6,5-дюймовий pOLED-дисплей з роздільною здатністю 1080×2400 точок (щільність пікселів — 405 PPI). Максимальна частота оновлення — 120 Гц, що дуже добре як для смартфона такого цінового діапазону.

Максимальна яскравість за умови ручного регулювання становить 510 кд/м², в автоматичному режимі, за характеристиками, пікова яскравість може зростати до 1300 кд/м². Такого значення буде цілком достатньо для того, аби смартфоном можна було досить комфортно користуватись навіть під прямими сонячними променями. Мінімальна яскравість становить 2,9 кд/м² — це досить стандартний результат.

Огляд смартфона Motorola Moto G84

В налаштуваннях є параметр Flicker prevention, який має зменшувати мерехтіння екрана у темному середовищі — але й без нього в екрана Moto G84 практично відсутнє мерехтіння навіть на найнижчій яскравості, на відміну від більшості інших моделей з OLED-дисплеями.

В налаштуваннях можна вибрати один з двох відеорежимів: “Природний” (Natural) та “Яскравий” (Saturated). У першому випадку екран має колірне обмеження до розмірів простору sRGB та дуже якісні налаштування головних параметрів: колірна температура ідеально відповідає стандартній 6500K, значення гамми також практично еталонне: 2,2 на всьому діапазоні яскравості.

Режим “Яскравий” демонструє розширене колірне охоплення: яскраві, насичені кольори, яких чекаєш від OLED-дисплея. Значення гами трохи підвищується, але зовсім не суттєво, а от колірна температура дещо завищена — до 7100K. Це дає трохи прохолодний відтінок зображення — якщо власнику це не сподобається, можна вручну відрегулювати цей параметр за допомогою відповідного повзунка.

 

Платформа та швидкодія

У Motorola Moto G84 використовується Qualcomm Snapdragon 695 5G — це чипсет середнього рівня, що виробляється за 6 нм техпроцесом. До його складу входять 8-ядерний CPU: 2 продуктивних ядра (Cortex-A78), що працюють на частотах до 2,2 ГГц, і 6 енергоефективних (Cortex-A55) з частотами до 1,8 ГГц, та відеомодуль Adreno 619.

Snapdragon 695 був анонсований ще наприкінці 2021 р. і був досить популярним чипсетом для смартфонів середнього цінового діапазону, але зараз вже є цікавіші варіанти.

Стосовно конфігурацій пам’яті – Moto G84 має лише один варіант, 12/256 ГБ. За бажанням збільшити розмір вбудованої пам’яті можна за допомогою карти microSD, але при цьому доведеться відмовитися від другої SIM-карти.

У смартфона цілком очікувана від Snapdragon 695 продуктивність — її буде достатньо для типових повсякденних задач, але конкуренти на більш сучасних чипсетах цього ж класу в синтетичних бенчмарках демонструють вищі результати. Особливо це стосується показників GPU Adreno 619 у 3D-тестах — тож якщо смартфон потрібен для ігор, краще пошукати інший варіант на сучаснішому чипсеті.

З іншого боку, завдяки добрій енергоефективності Moto G84 дуже слабо нагрівається навіть під тривалим серйозним навантаженням і майже не тротлить у довгих стрес-тестах: під кінець 15-хвилинного тесту CPU Throttling Test продуктивність знизилася лише до 93% від максимальної, корпус при цьому був ледь-ледь теплим. У стрес-тесті 3DMark Wild Life, який виконується 20 хвилин, результат був ще кращим: бенчмарк фактично не зафіксував ніякого тротлінгу, рейтинг стабільності у ньому становив 99,5%.

У Moto G84 розмовний динамік використовується як другий мультимедійний для створення стереозвучання. Звук виходить гучним, що добре для рингтонів, але стосовно якості ніяких несподіванок немає: майже повна відсутність басів та деякий брак середніх.

Сканер відбитків пальців оптичний, під екраном. Як для такого типу сенсора, спрацьовує він швидко та впевнено, проте розташований досить низько – це може бути не дуже зручно, особливо для користувачів, що звикли до сканера ближче до центру екрана на інших смартфонах.

Огляд смартфона Motorola Moto G84

Смартфон працює на ОС Android 13 — інтерфейс має майже “дефолтний” вигляд стандартної системи, за винятком додаткової функціональності від виробника — розширені можливості персоналізації та функцій безпеки, підтримка жестів тощо.

Огляд смартфона Motorola Moto G84

 

Камери

До тилової камери у Motorola Moto G84 входять два модулі. Головний — ширококутний сенсор Samsung ISOCELL S5KGN9 з фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією (50 МП, розмір 1/1,5″, діафрагма f/1,9). Додатковий — надширококутний Samsung ISOCELL S5K4H7AF (8 МП, розмір 1/4″, діафрагма f/2,2), оснащений автофокусом.

Огляд смартфона Motorola Moto G84

І, нарешті, фронтальна селфі-камера — це 16-мегапіксельний сенсор OmniVision OV16A1Q.

Додаток камери у Moto G84 власної розробки, з досить стандартним інтерфейсом. Свайпи вліво-вправо по видошукачу перемикають режими (уповільнена зйомка, відео, фото, портрет, режим профі, “більше”), свайп вниз відкриває налаштування поточного режиму, свайп вгору не робить нічого. Пункт “Більше” містить додаткові режими, як-то “панорама”, “двокамерна зйомка”, “нічне фото”, знімок у максимальній роздільній здатності 50 МП (за замовчуванням камера робить знімки 12,5 МП). Також у фірмовому додатку камери є доступ до Google Об’єктив, який запускається іконкою у лівому нижньому куті видошукача у режимі “Фото”.

У сонячний день тилова камера робить дуже добрі знімки з високим контрастом та деталізацією. Динамічний діапазон пристойний, але на контрастних фото тіні можуть бути занадто темними. У похмуру погоду за умови використання автоматичного режиму HDR фото можуть набувати трохи “неприродного” вигляду через надто сильний HDR-ефект.

У додатка камери немає цифрового “зуму” — перемикач режимів пропонує лише 1х, “макро” та 0,5х, останні два — це надширококутний сенсор. Він робить дуже пристойні та детальні знімки як для такого типу сенсора, кольори слабо відрізняються від того, що знімає головний модуль. А завдяки наявності автофокусу він знімає непогані макро (якщо хтось використовує такий режим).

У приміщенні за умови достатнього освітлення знімки якісні, з мінімумом шумів, деталізація знижується несуттєво, відтворення кольорів також несильно відрізняється від фото в ідеальних умовах. Динамічний діапазон стає вужчим, це помітно у першу чергу на фото з помірним або слабким освітленням та різкими перепадами яскравості — тіні стають надто глибокими і втрачають деталі.

Нічний режим може активуватися автоматично — відповідний параметр включається у швидких налаштуваннях. В такому випадку Moto G84 робить досить якісні знімки за умови наявності більш-менш пристойного освітлення сцени, але витримка стає досить довгою, тому з’являється ризик отримати нерізкі кадри.

Селфі на фронтальну камеру виходять дуже непоганими, з природним відтінком шкіри та достатньою кількістю деталей.

Огляд смартфона Motorola Moto G84

Максимальний розмір відео, яке може знімати смартфон — це 1080p@60; на жаль, чипсет Snapdragon 695 не підтримує 4K-відео.

 

Автономність

У Motorola Moto G84 встановлений акумулятор ємністю 5000 мА•год — дуже непоганий варіант, і завдяки енергоефективному процесору смартфон демонструє чудову автономність. Так, у батарейному тесті PCMark за яскравості на рівні 200 кд/м² та частоті оновлення екрана 60 Гц смартфон протримався практично 15 годин!

Ручне підвищення частоти до постійних 120 Гц суттєво знизило цей результат — до 11,5 годин. Тому краще використовувати режим “Авто”, в якому система динамічно змінює частоту: залежно від ситуації, вона може бути 60, 90 або 120 Гц. В такому випадку смартфон пропрацював 13 годин. В реальних умовах використання акумулятора має вистачати на два дні роботи за умови помірного навантаження.

Moto G84 підтримує швидке дротове заряджання (30 Вт) — за 30 хвилин смартфон зарядиться трохи більше ніж наполовину, повний заряд з нуля до 100% займе 1 годину 15 хвилин.

Огляд смартфона Motorola Moto G84