Смартфони в середній ціновій категорії продовжують покращувати свої можливості в практично усіх аспектах. Деякі з них вже мають флагманський рівень захисту від води та пилу, забезпечені стереозвуком, мають чималий обсяг пам’яті, швидке заряджання тощо. І моделей з доволі великим переліком таких речей стає все більше. Раніше ми вже встигли познайомитися з Motorola Edge 40 та її значно дорожчою версією Motorola Edge 40 Pro, а на цей раз детально розглянемо ще одну модель цієї лінійки — Motorola Edge 40 Neo.

Характеристики Motorola Edge 40 Neo

Розміри та вага

159,63×71,99×7,89 мм

172 грами

Оперативна пам’ять і сховище 12 ГБ, 256 ГБ uMCP
Процесор MediaTek Dimensity 7030
Графічний процесор Mali-G610 MC3
Бездротові модулі Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC
Дисплей

6,55-дюймовий AMOLED

Роздільна здатність: 2400×1080 точок, 402ppi

Частота оновлення: 144 Гц

Пікова яскравість: 1300 кд/м²

Основні камери

50 МП ширококутна, ƒ/1.8, фазовий автофокус, оптична стабілізація;

13 МП надширококутна, ƒ/2.2, 120˚, електронна стабілізація, режим макро.

Фронтальна камера 32 Мп, ƒ/2.4
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 5 000 мА•год
Заряджання Дротове (68 Вт)
Роз’єми USB Type-C (2.0)
Операційна система Android 13

Комплектація

В чомусь комплект постачання Motorola Edge 40 Neo виявився навіть цікавішим за інші версії. Разом зі смартфоном та потужним блоком живлення в коробці також є чохол виробництва швейцарського бренду agood company, який чудово підходить під колір смартфона та й в цілому має цікавий вигляд. Подібні аксесуари напрочуд рідко дістаються в комплекті без додаткової платні. Попередні моделі теж мають чохол, проте в тих випадках це звичайний прозорий варіант.

Не часто доводиться писати про коробки пристроїв, але в цьому випадку тут є незвична особливість — виробник додає у коробку ароматизатор. Не знаю, як з іншими комплектами, але тому, який потрапив до мене, пощастило отримати непогано порцію «парфуму» на кабель. Цей, суб’єктивно, приємний аромат ще якийсь час тримався довкола мого робочого місця і навіть трохи протримався на самому смартфоні.

Дизайн та зручність використання

Передбачувано, Motorola Edge 40 Neo має спільну зовнішність зі вже згаданими варіантами в лінійці. Однак має дещо спрощену конструкцію. Таким чином пристрій все ж може запропонувати покриття задньої кришки екологічною шкірою, але його рамка вже зроблена не з металу, а пластику. Проте з урахуванням наявності в комплекті цікавого чохла, навряд це стане великим недоліком для покупця.

Та й використовуючи смартфон без нього, корпус все одно залишається приємним та незвичним на дотик. Через те, що виробники рідко експериментують з подібними матеріалами, використання «екошкіри» дійсно робить досвід цікавішим за звичайні пластикові або скляні смартфони. Тому таку опцію все ж не варто оминати, обираючи новий пристрій. Ба більше, на практиці він виявляється не таким слизьким, як звичайні конкуренти, хоча в розмірах він з ними доволі схожий: 159,63×71,99×7,89 мм, вага — 172 грами.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Щоправда, не всі опції Edge 40 Neo мають «шкіряне» покриття. Є й моделі з акрилу (PPMA). Вони трошки тонші (7,79 мм) та легші (170 грамів), що не буде сильно помітно у використанні. Практично особливої різниці матеріал не зробить, й зовнішні сліди використання з’являться в обох випадках. Проте порадити все ж хочеться екологічну шкіру, яка навряд залишить байдужим відкритих до нового користувачів. Серед інших кольорів виробник запропонує Black Beauty та Caneel Bay, а тестова модель має колір Soothing Sea (всі вони узгоджені з Pantone, про що стверджують додаткові вставки на корпусі).

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

І також незалежно від матеріалів смартфон має захист від води та пилу за стандартом IP68, тож здатен навіть зануритися під воду. Й насправді подібна можливість вже могла б стати чимось спільним для всіх смартфонів в такій ціновій категорії, адже $440 навіть на фоні флагманів вже не є зовсім дешевим варіантом.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Повертаючись до зручності використання, як і в більшості випадків, на Motorola Edge 40 Neo хочеться надягти чохол, щоб компенсувати виступ камери, через який смартфон погано «балансує» від дотиків на столі. Таким чином значно зручніше виконати якусь швидку дію не підіймаючи смартфон під час, скажімо, роботи. Знову ж, це не конкретно недолік саме цього пристрою, й не те щоб виступ камер був зовсім гігантським — ні та ні. Проте з чохлом такі сценарії використання все ж будуть комфортнішими.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

До керівних клавіш треба мінімально звикнути. Так, це суб’єктивно, але мені довелося мінімально звикнути до регулювання гучності на початку використання (кнопки невеликі й розташовані недалеко від клавіші увімкнення). В усьому іншому користувачі Android-смартфонів точно не розгубляться.

Edge 40 Neo непогано доповнює лінійку, надаючи покупцям більше цінових опцій, при цьому залишаючи між ними якнайменше різниці. І сьогоднішній гість редакції практично не поступається дизайну інших варіантів, й також пропонує власні переваги. Він дійсно має приємну зовнішність та, на відміну від конкурентів, цікаву опцію покриття «спинки».

Дисплей

І як можна здогадатися з назви, смартфон має дисплей із загнутими боковинами. Так, це зовсім не нововведення, а деякі виробники й взагалі відмовляються від подібних «фішок», проте зовнішність пристрою серед загальної маси варіантів це робить оригінальнішою. До такої особливості теж потрібно мінімально пристосуватися, аби не було випадкових натискань, але це питання декількох днів. Суб’єктивно — гарне доповнення, проте ускладнює використання захисних аксесуарів (скла або плівки).

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Сам дисплей теж дуже непоганий. Його діагональ складає 6,55 дюйма при роздільній здатності у 2400×1080 пікселів (402 PPI) та співвідношенню сторін 20:9. Через загнуті бокові сторони та невеликі рамки зверху та знизу, він охоплює трохи більше за 90% фронтальної поверхні, що, знову ж, додає трохи балів дизайну. Для фронтальної камери передбачено виріз у верхній центральній частині екрана, який не «приховується» програмно. 

Разом із цим екран зможе потішити швидким оновленням зображення. В налаштуваннях можна обрати режими з 60, 120 та 144 Гц. Звісно, є й автоматичний варіант, який зменшуватиме частоту при статичному зображенні, та збільшуватиме до 120 Гц, коли це матиме сенс. Я скористався такою опцією та залишився задоволений її роботою. Частота опитування сенсора також чималенька — 360 Гц.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Ну і зображення AMOLED-матриці теж можна лише похвалити. Користувачу надаються два варіанти відображення кольорів: Natural та Saturated. Кожен з них додатково дозволяє трошки змінити колірну температуру, якщо користувачу це потрібно. І як показав наш колориметр, про якість обох колірних профілів добре подбали, тож покупцю лишиться лише обрати комфортнішу для себе картинку. Я залишив Saturated, який було за замовчуванням виставлено виробником, й повністю задоволений таким зображенням.

Заміри профілю Natural:

Заміри профілю Saturated:

Яскравості екрана також вистачало. В приміщенні він дозволяє регулювати підсвічування в діапазоні від 3,1 до 517 кд/м², а під прямими променями сонця має підіймати рівень яскравості до 1300 (що трохи більше за підсвічування звичайного Edge 40). З автоматичним регулюванням переважно не було затримок, проте іноді датчик все ж обирав зависокий рівень підсвічування для мене, через що доводилося зазирати в «швидкі» налаштування.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Проте є й не дуже приємний момент — смартфон не пропонує функцію Always-on Display. Звісно, це не найпотрібніша функція, але все ж її хотілося б мати, та й більшість інших смартфонів в різних формах, але пропонують таку функціональність. На жаль, в налаштуваннях цього смартфона такого пункту не знайшлося.

Безпека

Motorola Edge 40 Neo має традиційні методи швидкого розблокування. По-перше, це розпізнавання обличчя власника. Додаткових датчиків для цього смартфон не передбачає, тому завдання виконує лише фронтальна камера. Це також передбачає стандартні обмеження такого способу — недостатнє освітлення чи сонцезахисні окуляри можуть перешкоджати роботі сканування.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

По-друге, смартфон має дактилоскопічний датчик, який розташовано під склом. Для більшої зручності його можна було б розмістити трошки вище, але звикнути до його позиції не так і важко. Датчик оптичний, тому мінімально повільніший за ультразвукові варіанти та, буває, спрацьовує не з першого разу. Проте критичних зауважень до нього все одно немає.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Комбінація обох методів швидкого розблокування дієва. Оминути введення ПІН-кода чи інших паролів за допомогою передбачених способів вдається без проблем. Думаю, більшість користувачів сучасних смартфонів вже встигли звикнути до обох подібних способів доступу та вже зустрічалися з їх особливостями. Якихось незвичних аспектів в роботі сканування обличчя чи відбитків пальців тут немає.

Звук

Стереодинаміками в цій ціновій категорії вже навряд можна здивувати. І Edge 40 Neo теж має такі, причому доволі непогані. Якість звучання поступиться флагманам, проте не розчарує. Динаміки гучні, добре відтворюють навіть музику, підходять для ігор та перегляду відео. Тим паче їх вистачає для сповіщень та будильника (їм би ще додати якийсь аналог Haptic Engine, а не стандартний вібромотор, було б взагалі чудово).

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Так само розмовному динаміку вистачає спроможностей для розмов на міських вулицях. Мікрофони при цьому теж добре відпрацьовують шумозаглушення та передають в розмову здебільшого лише голос власника. Тож з розмовами проблем не буде.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

Окремого порту для дротових навушників виробник не передбачив, тому фанам доведеться або скористатися адаптером, або гарнітурами з USB-C. Звісно, з бездротовими варіантами взагалі немає зайвих незручностей. 

Продуктивність та ПЗ

Інші моделі в лінійці мають платформи як від Qualcomm, так і MediaTek. Своєю чергою Motorola Edge 40 Neo отримав MediaTek Dimensity 7030 — 6-нанометровий 8-ядерний чип з двома ядрами Cortex-A78 (2,5 ГГц) та шістьма Cortex-A55 (2,0 ГГц), а також відеоприскорювачем Mali-G610 MC3. Це доповнюється 12 ГБ оперативної пам’яті LPDDR4X та uMCP-накопичувачем ємністю 256 ГБ (без можливості розширення додатковою карткою пам’яті).

Окрім цього смартфон зможе забезпечити 5G-зв’язок (з однією фізичною SIM-картою та ще однією eSIM), підтримку Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, декілька систем навігації та NFC.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

В тестах така комплектація поступається потужнішим опціям інших двох моделей. Але вона цілком спроможна забезпечувати як абсолютно комфортну повсякденну роботу пристрою (з урахуванням високої частоти оновлення зображення), до того ж запропонує більше ОЗП, ніж в Edge 40. З одного боку це не дуже ігровий пристрій (графічні тести це підтверджують), з іншого — цільова аудиторія в нього теж інша. І вона напевно буде задоволена роботою пристрою.

Ба більше, зі стабільністю роботи немає жодних проблем. Годинний стрес-тест ближче до завершення показав невелике просідання продуктивності, а загальний нагрів корпусу хоч і відчувався, однак зовсім не був значним. Якщо казати про буденні завдання, то під час тестування складнощів з роботою практично не зустрічалося. Так, час від часу можна було побачити поривчасті рухи інтерфейсу, але загальних вражень вони не зіпсували.

Motorola також сподобається прихильникам «чистого» Android 13. Компанія доповнює систему деякими класичними функціями (запуск камери обертом зап’ястка, вимкнення сповіщення поклавши смартфон на дисплей тощо), так і сучасними доповненнями безпеки Moto Secure, додатковим підсвічуванням по боках екрана для сповіщень, швидкими налаштуваннями під час ігор та іншим.

Камери

Як і в Edge 40, модель Edge 40 Neo також має дві камери в тильному блоці. Їх основні можливості практично однакові, як і характеристики. Таких камер має вистачити для більшості стандартних сценаріїв використання. Це не найшвидші та найуніверсальніші сенсори з можливих, проте у своїй категорії тримаються непогано. Тож, користувач зможе полягтися на:

  • ширококутний сенсор з роздільною здатністю у 50 МП, діафрагмою ƒ/1,8, PDAF та оптичною стабілізацією зображення;
  • 13-мегапіксельний надширококутний модуль з ƒ/2,2, кутом захвату 120° та окремим режимом Macro Vision.

Саме такими модулями найчастіше користуються в смартфонах й добре, що виробник обійшовся без зайвих витрат на окремий модуль макро чи щось подібне, що навряд було б корисним в реальному житті. А тепер подивимося, на що ці камери здатні.

Огляд смартфона Motorola Edge 40 Neo

На цей раз основній камері менше пощастило з погодою, адже із затягнутим білим небом сенсори смартфонів не завжди можуть добре впоратися. Проте це не стало великою проблемою для нашого сьогоднішнього гостя редакції. В таких умовах постобробка не завжди вдало підбирала яскравість та не «витягувала» тіні, але ніщо не завадить користувачу мінімально скоригувати це самостійно. При цьому в стандартному режимі камера робить 12,5-мегапіксельні світлини, яким вистачає деталізації та кольорів.

Вночі, до речі, їй теж непогано вдається зберегти деталі, навіть попри помітну затримку на виконання знімка. Однак подолання «шумів» все ж залишить свій слід на фото, небо чомусь «підфарбовано» синім, а джерела світла матимуть зайве сяйво довкола. Втім результати все одно виходять добрими, як для смартфона середньої цінової ланки.

Навіть з іншим значенням апертури, надширококутна камера теж схильна трошки пересвітити окремі сцени, при цьому не зачіпаючи тіні. Це також за бажанням коригується. А от похвалити камеру хочеться за дуже вдалу корекцію лінзи.

Але, на жаль, вночі на вулиці цьому сенсору значно складніше зберігати деталі та подолати «шум». Фокусування також помітно страждає. В таких умовах користувачу буде ліпше обмежитися основною камерою.

Приємним бонусом надширококутної камери є режим макро, який дозволяє сильно наблизитися до дрібних об’єктів. Світлини, можливо, не вражають, проте все одно кращі результати окремих дешевих модулів, які час від часу зустрічаються в сучасних смартфонах (там також є свої виключення, але сенс їх наявності все ще залишається відкритим питанням).

Обидві камери можуть знімати відео з роздільною здатністю до 4K. Як це частіше за все буває, в такому випадку смартфону складно стабілізувати зображення. Загалом запис відео важко віднести до сильних сторін цих камер, але для базових потреб таких можливостей має вистачити.

Приклад запису відео основною камерою:

Приклад запису відео надширококутною камерою: 

Фронтальні камери моделей Edge 40 та Edge 40 Neo також однакові — 32 МП з ƒ/2,4. Технологія поєднання пікселів тут також застосовується, тому в результаті користувач отримає 8-мегапіксельні світлини. Вони добрі як за умов денного, так і штучного освітлення. Портретний режим непогано окреслює людину на фото.

Застосунок камери легкий та інтуїтивно зрозумілий. Його швидкість роботи влаштовує, проте режим Night Vision очікувано потребуватиме від власника мінімальної витримки під час знімання. Налаштувань та додаткових режимів тут теж трохи є, тож більш-менш «просунутим» користувачам залишили поле для роботи.

Автономність

Серед усієї лінійки Motorola Edge 40 Neo має найбільший акумулятор ємністю у 5 000 мА•год. За розрахунками виробника цього має вистачати на 36 годин роботи. В тесті автономності, звісно, такого показника немає, результат — 9 годин 34 хвилини. По факту мені завжди вистачало цього на добу, маючи доволі приємний запас у 30-40%. Певно, користувачі, які багато грають чи схильні проводити чимало часу з TikTok-like-сервісами, навігацією, камерою тощо, потребуватимуть частішого заряджання.

І тут виробник забезпечує гарні можливості. Комплектний блок живлення має потужність 68 Вт. Він дозволить повністю зарядити чималий акумулятор за 50 хвилин. Звісно ж, зазвичай це відбувається швидше, адже не щодня батарея розряджена «в нуль». Тому формат заряджання «раз на добу» виходить цілком ОК (наприклад, під час ранкового збирання на роботу). А от підтримки інших методів заряджання смартфон, на жаль, не отримав.