Миші топової лінійки MX Master є одними з найзручніших серед усіх мишей. Гучна заява, правда? Але, так і є. Одним з показників зручності є те, що за декілька поколінь, форма моделі MX Master аж ніяк не змінилася. Покращувався сенсор, програмне забезпечення, клавіші, але не форма. В корпус миші компанія Logitech вклала дуже багато зусиль. Небагато змін і в черговому апдейті миші під назвою “3S”, що, на мій погляд, є дуже правильним індексом, бо на повноцінну “четвірку” оновлень тут немає. Але розповісти є про що.

Наприклад, про нові основні клавіші та сенсор. Одразу скажу, що це буде не просто огляд, а скоріше досвід людини, в якої у використанні була MX Master 3 довгий час і мені є з чим порівняти. Також я відповім на питання — чи варто оновлюватися з 3-ї моделі, або навіть більш ранніх.

Комплектація

MX Master 3S продається у двох варіантах — звичайному, та “For Mac”. В мене у звичайний комплект, до якого входить кабель для зарядки USB-A — USB-C та ресивер Logi Bolt. Компанія Logitech поступово переводить свою продукцію на новий стандарт замість Unifying. За словами виробника, він більш економічний з точки зору витрат енергії та більш захищений. У звичайному повсякденному користуванні різниці між Bluetooth-підключенням та через ресивер Logi Bolt я не помітив. 

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

В комплектацію “For Mac” не входить ресивер, а кабель для зарядки трохи інший — USB-C — USB-C.

Дизайн та матеріали корпусу

Якщо щось добре працює — не чіпай. Так сталося і в моделі MX Master 3S. Форма та розміри миші повністю аналогічні минулій моделі, навіть чіпка текстура поверхні, яка знаходиться під долонею. Мені важко сказати щось погане про цей дизайн з точки зору зовнішнього вигляду. Тут подобається все. 

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

Миша продається у двох кольорах — темно-сірому та світло-сірому. MX Master 3 продавалася в таких само забарвленнях, але світло-сірий став ще світлішим. На мій погляд, світло-сірий колір є найгарнішим для цієї моделі, але є найменш практичним. 

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

Так само було і з попередньою моделлю. Річ у тім, що якими б чистими руками ви не торкалися миші, місце під великим пальцем правої руки буде міняти свій колір, і на жаль, з цим майже нічого не можна зробити, як не намагайся очистити поверхню.

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

Тому якщо хочете, щоб на миші залишалося якомога менше слідів використання, то купуйте її в темному кольорі.

Ергономічність Logitech MX Master 3S

Маю попередити, що в цьому розділі буде багато компліментів формі корпусу цієї моделі, але мишу дійсно є за що похвалити. Хоча, треба й розуміти, що навіть ця миша не підійде абсолютно всім і для будь-яких задач.

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

MX Master 3S — це доволі велика мишка і навряд її можна використовувати для портативного використання. Вона ідеально підходить для роботи за зручним столом протягом цілого дня. Кладеш руку і не хочеться відпускати. Якщо ви раніше не користувалися мишами цієї лінійки, то скоріш за все звикнете дуже швидко. Миша ідеально підходить для хвату долонею.

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

А от при вазі в 141 грам, мишу точно не назвеш легкою. Тому всім, хто любить різкі та чіткі рухи вона не підійде. Точність і плавність — ось де головна стихія Logitech MX Master 3S.

Клавіші

В новій моделі змінилися перемикачі під основними клавішами. Вони стали трохи мʼякшими при натисненні та помітно тихішими. В попередній моделі клік був явно вираженим як на слух, так і на дотик. З точки зору акустичного комфорту мишка стала майже ідеальною. При цьому, клік все одно добре відчувається і немає відчуття непевного натиснення.

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

Всі інші клавіші та колеса не змінилися. Все на своїх місцях і все добре працює. В першу чергу основне колесо прокрутки — те, за що ця мишка полюбилася багатьом. Тут так само є два режими прокрутки — скрізний для прокрутки великих документів та ступеневий і можливість автоматичного перемикання між ними. На мій погляд, колесу трохи не вистачає чіпкості, але у всьому іншому воно працює чудово.

Бокове колесо теж працює як і раніше та є справжньою знахідкою у великих таблицях та таймлайнах у відеоредакторі. І не тільки в них, бо завдяки фірмовому програмному забезпеченню ви зможете налаштувати на них майже будь-які дії.

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

Інші кнопки, такі як: за основним колесом, кнопки навігації та кнопка жестів під великим пальцем правої руки працюють добре і без нарікань.

Мабуть, ви помітили, що я декілька разів згадав в тексті саме праву руку. На жаль, варіанту для лівої руки не існує.

Підключення

Підʼєднання мишки до компʼютера відбувається максимально просто і швидко. Для цього достатньо обрати один із трьох слотів кнопкою на дні миші та в налаштуваннях Bluetooth знайти мишку. Цікаво, що компʼютери на Windows без проблем самі знаходять мишку. 

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

MX Master 3S зберігає до трьох під’єднаних ПК в памʼяті, а перемикання між ними відбувається максимально швидко. Це зручно, особливо коли у вас декілька компʼютерів в роботі, або компʼютер та планшет.

Підключення по Bluetooth працює стабільно, без жодних проблем. Я користувався мишкою разом з MacBook Air M1 та різними Windows-ноутбуками.

Сенсор Logitech MX Master 3S

Одним із покращень MX Master 3S є оновлений сенсор Darkfield. На відміну від попередньої моделі, його роздільна здатність тепер становить 8000 dpi проти 4000 dpi раніше. Субʼєктивно, мишкою стало користуватися трохи комфортніше на вищому dpi, особливо в поєднанні з 4К монітором. Але, не можу сказати, що MX Master 3 викликала якийсь дискомфорт. 

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

Точність сенсора прекрасна на будь-якій поверхні. Нагадаю, що миші лінійки MX Master можуть без проблем працювати будь-де — на килимку, на тканині, глянсових поверхнях та, навіть, склі. І робити це стабільно та без зривів.

Logi Options+ та Flow

Для повноцінного використання миші потрібно поставити програму Logi Options+ для на свій Windows або MacOS компʼютер. В ній ви можете регулювати роздільну здатність сенсора, роботу коліс та функціональність кнопок. В Logi Options+ є функція привʼязки дій кнопок до певних програм. Працює прекрасно і ці профілі перемикаються моментально при перемиканні між програмами. 

Цікавою особливістю флагманських продуктів Logitech є функція Flow, завдяки якій ви можете швидко перемикатися між різними компʼютерами, до яких підʼєднана миша, і які знаходяться в одній мережі Wi-Fi. Причому, не важливо чи це Windows, чи це Mac. Це доволі зручно, особливо коли вам треба скопіювати певну інформацію з одного компʼютера на інший просто перетягнувши курсор з екрана на екран. Але, в роботі Flow є певні недоліки. Наприклад, якщо на різних компʼютерах ваша мишка налаштована по-різному, то ці налаштування перемикаються з секундною затримкою. Особливо це помітно в тих випадках, коли на різних компʼютерах у вас різний dpi.

До програмного забезпечення нема нарікань, окрім того, що утиліта Logitech не знає української мови, так само як і офіційний сайт компанії.

Автономність

Огляд Logitech MX Master 3S — ідеальна ергономіка

Logitech заявляє для цієї моделі 70 днів роботи від повного заряду вбудованого акумулятора. В мене мишка працює приблизно 45 днів при користуванні кожного дня протягом 8-10 годин. Далекувато від офіційних чисел, але все одного непогано. До того ж в мишці є підтримка швидкої зарядки та ви можете користуватися нею під час заряджання.