На Steam більш ніж достатньо ігор, присвячених ремонту та реновації. Квартир, маєтків, готелів, автозаправок, вокзалів, навіть цілих містечок. Але House Flipper стоїть у цьому переліку окремо, тому що здається саме ця гра 2018 р. і породила хвилю наслідувачів, крім того, вона була найуспішнішою з них (понад 3 млн копій лише на Steam). Тож звісно, House Flipper 2 чекали. Подивимося, чи вдалося студіям Empyrean та Frozen District повторити власний успіх.

Гра House Flipper 2
Жанр симулятор
Платформи Windows
Мови англійська, українська
Розробники Frozen District, Empyrean
Видавець Frozen District, PlayWay S.A.
Посилання
Steam

Мисливці за домами

House Flipper 1/2 побудовані по формулі, що добре зарекомендувала себе в численних англійських/американських телешоу, присвячених покупці та продажу нерухомості, які є зараз майже на усіх великих телеканалах. Купуємо занедбаний будинок, відмиваємо, прибираємо, ремонтуємо що зламано, покупаємо те, чого не вистачає, продаємо дорожче. Повторити N разів.

Насправді це складний, але цікавий бізнес і ігри серії House Flipper дають змогу відчути себе ріелтором-реноватором без зайвого ризику потрапити у халепу, втратити гроші чи спілкуватися з податковою. Win-win.

А ще House Flipper – це така собі спрощена архітектурна програма, для планування власної майбутньої оселі мрії, випробування стилів та матеріалів, перетягання меблів тощо. Тут можна збудувати майже будь-який дім та відредагувати майже будь-яку річ у ньому. Було б бажання експериментувати.

Відремонтуй це!

Але починати у House Flipper 2 треба з азів. Ви повертаєтесь у рідне місто Піннаков у дім батьків, які вийшли на пенсію та вирушили мандрувати світом. Вам пропонують роботу майстра за викликом. Прибратися, розпакувати речі, зробити нескладний ремонт тощо. До купівлі домів ще треба достатися.

Насправді кампанія в House Flipper 2 навіть непогана, завдання мають цікавий опис, кожен будинок виглядає саме так, як написано і потерпає від конкретних проблем, добре знайомим більшості дорослих. Під час роботи у черговому будинку вам будуть телефонувати власники й давати додаткові завдання або просто розповідати про те, що вони хочуть зробити.

І тут, мабуть, слід зауважити, що, як і перша частина, House Flipper 2 має повну українську текстову локалізацію, включно з заставками та великими текстами у пошті. Це дійсно приємно.

Звісно ж, як і в усіх іграх подібного роду, прибирання, ремонт, вкладання кахлю та паркету, фарбування стін та переклеювання шпалер у House Flipper 2 максимально спрощено і виконується буквально однією кнопкою. Ну справді, якщо вам треба складний ремонт, то займайтеся їм у реальності, у відеогрі це буде нудно.

Перепродаж або поразка

Порівняно з першою частиною House Flipper 2 втратив деякі елементи геймплею, проте отримав інші.

Наприклад, раніше встановлення раковини, ванни, душу, батареї чи електророзетки перетворювалося у міні гру, у якій ви мали складати, з’єднувати та скручувати частини. Якщо в домі потрібно було встановити 5-6 радіаторів опалювання та ще 10 розеток, це трохи втомлювало. У House Flipper 2 складання речей винесено в окрему частину гри, стало набагато складнішим та виконується лише один раз, щоб отримати знижку на деякі категорії товарів. Такий собі меблевий пазл у дусі IKEA.

Зате в основному геймплеї з’явився ще один тип робіт – розпакування речей. Звісно ж, на відміну від Unpacking з якої автори запозичили цю механіку, таке розпакування не розкаже історію дорослішання та життя, але це приємний додаток. До речі, якщо ви свого часу пропустили Unpacking, дуже рекомендуємо, ця гра є на усіх платформах, включно з мобільними та Xbox/PC Gamepass.

Дуже приємна фішка House Flipper 2 – можливість редагувати майже будь-яку річ у домі, навіть після її встановлення, матеріали, кольори, малюнки. Це дозволяє експериментувати. Окрема фішка – можливість встановлювати власні фотографії та скриншоти як картини і розвішувати їх на стіну. Звісно ж, я тут розвісив по стінах свого віртуального будинку скриншоти з Forza Motorsport, Starfield та Train Sim World 4.

Ще одна зручна функція гри – копіювання стилів та предметів якщо вам треба відразу багато речей одного типу.

Дохідне майно

Після періоду «майстра на усі руки» ви перейдете до купівлі та реновації цілих будинків. Їх теж треба вимити, відремонтувати, обставити, але тут вже все на ваш розсуд. У першій частині House Flipper клієнти ставили низку вимог до будинку. Комусь потрібна була друга ванна, комусь кімната для дітей, хтось хотів великий телевізор, хтось терпіти не міг деякі кольори й таке інше.

В House Flipper 2, на жаль, цієї частини геймплею немає і це засмучує, тому що зрозуміти за яку суму клієнти куплять той чи інший будинок неможливо. Тож простіше продавати дома взагалі без меблів, лише з базовим ремонтом.

А ще у сиквелі дуже не вистачає порівняння, хоча б у вигляді фото, того, як виглядав будинок до ремонту і як виглядає після. Усі телешоу, присвячені нерухомості мають такі фрагменти наприкінці передач, House Flipper 2 цього явно бракує.

Як бракує цій грі й функції Undo, яка б вирішила безліч проблем з випадковими покупками, а також з невірними влучаннями кувалдою. Прорубане випадково вікно треба спочатку закладати цеглою, а потім ще і відновлювати покриття з обох сторін стіни. Три різні роботи замість однієї відміни через Ctrl+Z.

Дім на мільйон доларів

Крім кампанії, яка насправді не така вже й велика, десь на 15 годин, у House Flipper 2 є режим пісочниці, де ви можете дати волю власній фантазії, побудувавши дім власної мрії незважаючи на кошторис.

Будинок можна зводити на порожньому клаптику землі, а можна завантажити вже готові будинки інших користувачів та редагувати їх. Тут дійсно є дуже цікаві витвори, які можна подавати у вигляді курсових робіт на архітектурному факультеті. Хтось будує домівку сучасного гобіта, хтось відтворює ляльковий будиночок Барбі, хтось модифікує інтермодальні контейнери, хтось змагається у конструюванні функціональних мікробудинків.

Прямо зараз у House Flipper 2 йде спільний з AMD конкурс у якому можна виграти кастомний комп’ютер у вигляді будинку та інші призи побудувавши дім сучасного Робінзона Крузо на безлюдному острові.

Одна проблема, підтримка модів в House Flipper 2 зроблена через сервіс Mod.io, а не через звичну більшості гравців Майстерню Steam. Зрозуміло навіщо це зроблено, щоб моди були доступні на усіх платформах, а не лише на Steam, але це потребує додаткової реєстрації й не так зручно.

Крім того, цікаві дома та завдання з модів не можна додати до кампанії, навіть кастомної, вони, на жаль, доступні лише по одному в Пісочниці.

Скажи «Так» родинному гніздечку

Попри деякі недоліки, House Flipper 2 – це гарний сиквел. Якщо ви любите подібні ігри, він принесе вам масу задоволення. Проте над грою ще треба попрацювати, і схоже розробники добре про це знають.

House Flipper 2 вийшла 14 грудня 2023 р., а вже 15 грудня автори розповили про перші запити комьюніті, які будуть реалізовані у грі, 18 грудня показали сервіс для запиту оновлень та фіч (механіка «до та після» лідирує і вже у розробці!). Перший великий патч вийшов вже 20 грудня. Враховуючи цифри продажів першої частини, схоже Frozen District та Empyrean збираються підтримувати нову гру принаймні наступні 5 років. І це гарно.

Тож, якщо в вас є прихований архітектор та дизайнер інтер’єрів, вам подобається неспішний та в чомусь медитативний геймплей, то House Flipper 2 створена для вас. Ця гра дивним чином заспокоює, може тому, що ремонтувати та відновлювати завжди приємніше, ніж руйнувати.