Компанія Samsung цього року значно оновила свою лінійку розумних годинників, вперше розширивши її доступнішою моделлю Galaxy Watch FE. З корпусом 40 мм та дизайном в стилі старших версій, вона є початковим варіантом для тих, хто хоче спробувати смартгодинник в екосистемі Samsung. Наскільки вдалою вийшла ця модель та що вона може запропонувати користувачам, я розкажу в цьому огляді.
Технічні характеристики Galaxy Watch FE
Матеріали та колір | Алюміній, сапфірове склоЧорний, Рожеве золото |
Розміри та вага | 39,3 x 40,4 x 9,8 мм, 26,6 грама |
Дисплей | 1,2-дюймовий з роздільністю 396×396 точок, сенсорний Super AMOLED, Always On Display, пікова яскравість 1000 ніт |
Процесор | 2-ядерний Exynos W920 з частотою до 1,18 ГГц |
Пам'ять | 1,5 ГБ оперативної та 16 ГБ вбудованої |
Акумулятор | 247 мА⋅год |
Зарядка | Бездротова зарядка WPC |
Операційна система | Wear OS 4 з інтерфейсом One UI Watch 5 |
Сенсори | Samsung BioActive Sensor (оптичний пульс + електричний сигнал серця + аналіз біоелектричного імпедансу), акселерометр, барометр, гіроскоп, геомагнітний датчик, датчик освітленості |
Зв'язок | Bluetooth 5.3, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5GHz, NFC, GPS /Glonass/Beidou/Galileo |
Захист | 5ATM + IP68 / MIL-STD-810H |
Сумісність | Версія Android 11.0 або вище, та понад 1,5 ГБ оперативної пам'яті |
Рекомендована ціна | 7 999 грн |
Комплектація
В комплекті з годинником можна знайти силіконовий ремінець та магнітну зарядку.
Дизайн та матеріали
Модель пропонує вже класичний для лінійки Galaxy Watch дизайн з круглим алюмінієвим корпусом та круглим 1,2-дюймовим дисплеєм, який прикриває пласке сапфірове скло.
Приємно, що компанія Samsung не стала економити на матеріалах, тож Galaxy Watch FE має витримувати активне використання. Принаймні, сапфірове скло важче подряпати, ніж загартоване мінеральне.
Окрім цього, корпус моделі має захист від води та пилу за стандартом IP68, водонепроникність 5 ATM, що дозволяє занурювати її на глибину до 50 метрів, а також сертифікацію за військовим стандартом MIL-STD-810H.
Для свого базового розумного годинника компанія Samsung обрала один розмір корпусу - 40 мм, тому маємо доволі компактну модель з розмірами 39,3 x 40,4 x 9,8 мм та вагою всього 26,6 грама. Це робить Galaxy Watch FE хорошим варіантом для дітей та підлітків. Виходить міцний годинник з приємним дизайном, який майже не відчувається на руці.
Для кріплення ремінців в Galaxy Watch FE використовується стандартна 20 мм шпилька, в Samsung трохи покращили цей механізм додавши на ремінець окремі кнопки, щоб його легше було виймати. Втім, користувачі можуть використовувати будь-який 20 мм ремінець.
Дисплей, платформа та функціональність
Годинник отримав сенсорний 1,2-дюймовий Super AMOLED дисплей з роздільною здатністю 396×396 точок та підтримкою функції завжди активного екрана. Пікова яскравість дисплея досягає 1000 ніт, проблем з його використанням на вулиці при яскравому сонці немає. Загалом, це невелика, але приємна у використанні матриця з чудовими кутами огляду та яскравою передачею кольорів.
Оскільки Galaxy Watch FE - це базове рішення, виробник використав в ньому одне з попередніх поколінь платформи, а саме 2-ядерний чип Exynos W920, який працює на частоті до 1,18 Гц, має 1,5 ГБ оперативної та 16 ГБ вбудованої памʼяті. Продуктивності процесора вистачає для комфортної роботи, він забезпечує відносно плавну навігацію інтерфейсом та доволі швидкий запуск програм, що не дивно, адже лише пару років тому Exynos W920 використовувався у флагманському годиннику Galaxy Watch5 Pro.
Годинник отримав просунутий набір датчиків, серед яких сенсор BioActive (оптичний датчик серцебиття + електричний датчик серцебиття + аналіз біоелектричного імпедансу), акселерометр, барометр, гіроскоп, геомагнітний датчик та датчик освітленості. Відмінністю від старших моделей розумних годинників Samsung є відсутність датчика температури та аналізу такого показника, як “Просунуті кінцеві продукти глікації (AGEs)”. Про можливості відстеження здоровʼя за допомогою Galaxy Watch FE я ще розкажу далі. А поки відзначу, що годинник також має підтримку систем GPS, GALILEO, GLONASS та BDS для визначення місцеперебування.
Для підключення до смартфона Galaxy Watch FE використовує Bluetooth 5.3, окрім цього в годиннику є підтримка Wi-Fi 4, а також NFC для безконтактних платежів через Google Pay. Нещодавно компанія Samsung анонсувала версію моделі з LTE, але поки невідомо чи буде вона продаватися в Україні. Сподіваюсь, що так, адже це зробить Galaxy Watch FE однією з найкращих пропозицій для батьків, які шукають дитині функціональний, а головне компактний годинник з можливістю здійснення дзвінків. Адже на більшість дитячих годинників сумно дивитися, а коштують вони часто не сильно дешевше за Galaxy Watch FE.
Ця модель працює з будь-якими Android смартфонами з Android 11.0 та вище, а також потребує мінімум 1,5 ГБ оперативної памʼяті. Проте найпростіше підключення та найкраща інтеграція буде зі смартфонами Samsung, які починають “бачити” годинник одразу, як тільки він вмикається, та пропонують підʼєднатися до нього.
Для налаштування та оновлення Galaxy Watch FE використовується фірмовий застосунок Wearable. Він фактично дублює всі опції з самого годинника, тому користувач може міняти циферблати, налаштовувати віджети, встановлювати програми, змінювати налаштування та багато іншого на смартфоні.
Годинник працює на основі Wear OS 4 з фірмовим інтерфейсом One UI 5 Watch. Це не остання версія системи та оболонки від Samsung, проте, за винятком деяких анімацій та додаткових віджетів, користувач навряд зможе побачити різницю. Логіка інтерфейсу залишається незмінною в годинниках Samsung вже багато років, можна сміливо сказати, що вона добре вивірена та не потребує довгого звикання. Це насправді один із найбільш логічних інтерфейсів, які можна побачити в розумних годинниках.
Враховуючи, що Wear OS 4 дозволяє встановлювати сторонні застосунки та циферблати з Google Play, користувач може розширити можливості свого годинника, додавши на нього програми для прослуховування музики, як Spotify чи YouTube Music, нотатки Google Keep, спортивні утиліти як Strava чи Nike Running Club, а також багато іншого. Підтримка системи з боку Google дозволяє значно розширювати можливості годинника.
Відстеження здоров'я, сну та спорту
Попри свій базовий статус, в Galaxy Watch FE використовується широкий набір інструментів, який дозволяє користувачу відстежувати своє здоровʼя. Починаючи від таких базових речей, як підрахунок кількості кроків, хвилин активності та спалених калорій та закінчуючи виявленням мерехтіння передсердь.
Базово годинник аналізує фізичну активність користувача, та враховуючи його зріст та вагу пропонує проходити певну кількість кроків за день, нагадує про необхідність вставати, а також рахує кількість спалених калорій. Важливий параметр для тих, хто хоче скинути вагу та рахує кількість калорій в їжі.
Окрім базової фізичної активності Galaxy Watch FE також вміє відстежувати сон, фіксуючи його фази та якість. Годинник навіть пропонує тренажер сну, який в ігровій формі буде спонукати вас раніше лягати спати. В моделі також є можливість створювати будильники, які будуть спрацьовувати легкою вібрацією на руці, проте вони не враховують фази сну.
Для вимірювання пульсу та насичення крові киснем в Galaxy Watch FE використовує сенсор BioActive, який також вміє визначати склад тіла, артеріальний тиск та може робити ЕКГ, виявляючи мерехтіння передсердь.
Годинник не є медичним приладом, тому дані з нього мають лише рекомендаційний характер. При цьому, якщо говорити про вимірювання пульсу та визначення складу тіла, то сенсор BioActive в Galaxy Watch FE працює не гірше, ніж в Galaxy Watch Ultra. Розбіжності у показниках є, але вони не дуже великі.
Для відстеження занять спортом в Galaxy Watch FE є цілий набір програм з понад 100 тренувань, від аеробіки до яхтового спорту. Якщо потрібна вправа не знайдеться у списку, то її можна створити самостійно, так само як створювати собі власні тренування у залі. Для більшості видів спорту, годинник відстежує базові показники, як час заняття, пульс та кількість витрачених калорій. Проте для бігу, велосипеду та плавання таких замірів набагато більше.
Наприклад, Galaxy Watch FE визначають, наскільки правильно людина бігає, враховуючи асиметрію, час контакту кросівок з поверхнею, час ніг у повітрі та регулярність рухів. Окрім цього, годинник вміє визначати показник максимального споживання кисню під час тренувань VO2 max.
В цілому, попри те, що Galaxy Watch FE - це модель початкового рівня в лінійці Samsung, вона має хороший набір датчиків, які дозволяють ефективно стежити за своєю активністю, пульсом, сном та заняттями спортом.
Всі дані, зібрані з годинника, синхронізуються з безплатним застосунком Samsung Health, який має зручний інтерфейс. Мені подобається підхід компанії до спонукання користувачів більше рухатися, влаштовуючи щомісячні змагання.
Дуже недооціненою, на мою думку, можливістю Samsung Health є абсолютно безплатний доступ до великої кількості тренувань та відеоінструкцій, які дозволяють як підтримувати себе у формі, так і досягати кращих спортивних результатів. Наприклад, є тренування, які дозволяють пробігти 5, 10 кілометрів, або півмарафон. Подібні можливості все частіше ховають за платною підпискою, адже це дозволяє збільшити прибуток, тому приємно, що компанія Samsung тримає тренування відкритими для всіх користувачів.
Автономність
Враховуючи розмір корпусу, виробнику вдалося вмістити в Galaxy Watch FE акумулятор на 247 мА⋅год, автономність якого залежить від використання. При завжди увімкненому екрані, відстеженні кроків, вимірюванні пульсу кожні 10 хвилин годинник працює близько 27 годин, тобто понад один повний день. Якщо вимкнути завжди активний екран, залишити всі ті самі опції відстеження фізичної активності та додати пробіжку на 5 км з GPS, то автономність складе 39 годин. Для сучасних розумних годинників на Wear OS це доволі хороші результати.
З комплектною магнітною зарядкою Galaxy Watch FE заряджається від 1 до 100% майже за 2 години.