Смартфон Galaxy S25 Ultra однозначно є однією із найбільш очікуваних флагманських моделей цього року, адже сама серія Ultra давно асоціюється в користувачів з усім найкращим, що може запропонувати компанія Samsung. Тим більше, що минуле покоління виявилося доволі вдалим, продажі S24 Ultra перевершили попередника, і для Galaxy S25 Ultra виробнику потрібно було придумати нові переваги, які б могли підштовхнути користувачів до оновлення. Як і минулого року, в Samsung зробили ставку на ШІ, але вже в колаборації з Google, а також здавалося б сфокусувалися на не зовсім очевидній для сучасних флагманів характеристиці – на комфорті під час використання. Що з цього вийшло, я детально розкажу в цьому огляді.
Технічні характеристики
Розміри та вага | 162,8 х 77,6 х 8,2 мм, 218 грамів |
Оперативна пам’ять і сховище | 12/256 ГБ, 12/512 ГБ, 12 ГБ/1ТБ |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 8 Elite for Galaxy |
Графічний процесор | Adreno 830 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, UWB, NFC |
Дисплеї | 6,9-дюймовий Dynamic LPTO AMOLED 2X Роздільна здатність: 3120х1440 точок Частота оновлення: 1-120 Гц Підтримка пера S Pen |
Основні камери | 200 Мп ширококутна, 1/1.3 дюйма, f/1.7, лазерний автофокус, оптична стабілізація; 50 Мп перископічна телефото, f/3.4, PDAF, оптична стабілізація, 5x зум; 10 Мп телефото, 1/3,52 дюйма, f/2.4,PDAF, оптична стабілізація, 3x зум; 50 Мп ультраширококутна, f/1.9, 120˚, PDAF, електронна стабілізація. |
Фронтальна камера | 12 Мп, ƒ/2.2 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 5000 мА•год |
Зарядка | Дротова до 45 Вт, бездротова — до 15 Вт, реверсивна — до 4,5 Вт |
Роз'єми | USB Type-C 3.2 |
Операційна система | Android 15, One UI 7 |
Рекомендована ціна в Україні | 12/256 ГБ – 63 999 грн; 12/512 ГБ – 67 999 грн; 12 ГБ/1ТБ – 75 999 грн. |
Комплект постачання
В плані комплекту постачання нічого не змінилося, в Samsung вже традиційно додають у коробку лише документацію, зарядний кабель Type-C та скріпку для лотка SIM-карти.
Дизайн, матеріали та зручність використання
Зміни в дизайні Galaxy S25 Ultra можна назвати косметичними, але у світлі того, що моноблочні смартфони все складніше розвивати, то я б навіть сказав, що модель зовні доволі помітно оновилася. В Samsung змінили форму корпусу, на заміну заокругленим граням та гострим кутам навпаки прийшли гостріші грані та кругліші кути. Як на мене, то в плані зручності смартфон від цього тільки виграв, його комфортніше тримати в руці, особливо, якщо ви буквально не випускаєте девайс протягом дня.
При цьому, новий силует Galaxy S25 Ultra легко дозволяє відрізнити його від попереднього покоління навіть з фронтальної сторони, тож зміна форми корпусу пішла на користь не тільки в плані зручності, але й впізнаваності.
Рамки навколо екрана в Galaxy S25 Ultra стали тоншими, що дозволило вмістити 6,9-дюймовий екран в трохи менший за розміром корпус. Він майже не змінився у висоту, став трохи меншим у ширину та тоншим, принаймні за характеристиками.
В Samsung зазначають, що нова модель має товщину 8,2 мм, в той час, як торішній S24 Ultra – 8,6 мм.
Різниця не дуже велика й візуально не сильно помітна, навіть більше, через заокруглені бокові грані попередник здається тоншим. Зрозуміло, що в Samsung хотіли наблизити дизайн Ultra до інших моделей серії S25, але якраз закруглені грані можна було залишити, вони справді створюють ілюзію меншої товщини корпусу.
І якщо рамки навколо дисплея та розміри корпусу вдалося зменшити, то в Samsung вирішили, що на противагу цьому потрібно щось збільшити. І зробили більшим обрамлення об’єктивів основних камер. В S24 Ultra воно було супермінімальним – це було лише тонке металеве кільце, в S25 Ultra дизайнери додали до нього додаткову металеву насадку, яка повністю не прилягає до корпусу.
З одного боку, такий підхід справді краще підкреслює об’єктиви, але з іншого, сама конструкція ідеально підходить для того, щоб під неї забивався пил. Проте, скоріше за все, це не буде проблемою, якщо носити смартфон в чохлі.
Ще однією важливою зміною в корпусі Galaxy S25 Ultra стала вага, яка зменшилася до 218 грамів проти 232 грамів у S24 Ultra. Ніби й невелика різниця, а все ж доволі відчутна. На фоні оновленого дизайну, який дозволяє зручніше тримати смартфон в руці, менша вага також додає комфорту під час використання.
На вигляд, матеріали в Galaxy S25 Ultra не змінилися, але тут також є деякі нововведення. Для рамки корпусу смартфона в Samsung використали міцніший титан 5 класу, а фронтальну частину захищає нове скло Corning Gorilla Armor 2, воно обіцяє кращий захист від подряпин та ударів. Втім варто пам’ятати, що це все ж таки скло, і його можна пошкодити.
Ергономічність Galaxy S25 Ultra, як на мене, покращилася, завдяки меншим рамкам смартфон став вужчим, тому він краще лежить в руці й людям з меншим розміром рук має бути зручніше ним користуватися. Кнопка живлення та регулювання гучності традиційно розташовані на правій грані й також не викликають проблем під час використання.
На нижній грані можна знайти перо S Pen, детальніше про нього я розкажу нижче, швидкий порт USB Type-C (USB 3.2 Gen 1) для заряджання та передачі даних, а також лоток для SIM-карти.
Цікава деталь: в Samsung нарешті поміняли розташування отвору для відкриття лотка, в S24 Ultra та попередніх моделях він знаходився поруч з отвором мікрофона, через що люди випадково могли вставляти скріпку не в той отвір.
Не знаю, наскільки великим був ризик пошкодити таким чином мікрофон, начебто базовий захист від такої помилки мав бути, втім це все одно могло викликати зайві переживання у користувачів, тож в Samsung правильно зробили, змінивши розташування отвору. А от що не змінилося, так це захист від води та пилу, він тут так само IP68, як і в попередніх поколіннях.
Динаміки в Galaxy S25 Ultra стали помітно голоснішими, при цьому є й об’єм, й натяки на бас, хоча, звісно, найбільше переважають високі частоти. Збільшення гучності стало несподіванкою, адже корпус смартфона став тоншим, і здавалося, що в ньому не залишилося місця для покращення динаміків.
Сканер відбитків пальців в Galaxy S25 Ultra так само знаходиться під склом дисплея, в Samsung використовують друге покоління ультразвукового дактилоскопічного датчика від Qualcomm, який дозволяє дуже швидко розблокувати смартфон.
В цьому розділі я декілька разів згадував про те, що використовувати Galaxy S25 Ultra стало комфортніше. В Samsung правильно зробили, що сфокусувалися не тільки на дизайні, але й на тому, щоб зробити корпус новинки зручнішим. Він трохи менший, трохи легший, трохи краще лежить в руці. Загалом ніби невеликі зміни, але вони дають відчутний ефект. S25 Ultra напевно один з найкращих «великих» флагманів Samsung в плані ергономічності.
Дисплей та перо S Pen
Характеристики 6,9-дюймового дисплея Galaxy S25 Ultra залишилися незмінними, це все ще Dynamic LTPO AMOLED 2X панель з роздільною здатністю 3120х1440 точок, співвідношенням сторін 19.5:9, частотою оновлення від 1 до 120 Гц та піковою яскравістю 2600 ніт. Проте в смартфоні тепер використовується технологія ProScaler, яка дозволяє отримати чіткішу картинку при меншій роздільній здатності екрана. Якщо раніше, максимальну чіткість картинки можна було отримати тільки обравши в налаштуваннях роздільність дисплея QHD+, то тепер на FHD+ вона не сильно відрізняється за якістю. При цьому ви отримуєте хоч і мінімальну, але все ж економію заряду акумулятора.
Сама технологія ProScaler схожа на ту, що використовується в телевізорах Samsung для підвищення якості зображення, коли відео має меншу роздільну здатність. Машинне навчання автоматично розпізнає об’єкти та додає до них більше деталей. На меншому екрані смартфона це виявляється ще ефективнішим.
Минулого року компанія Samsung вперше представила на Galaxy S24 Ultra нове антивідблискове покриття, яке кардинально покращило використання дисплея на яскравому сонці чи під джерелами штучного освітлення. Після нього справді було складно переходити на інші смартфони, адже їхні екрани здавалися майже дзеркалом. Втім, ще на старті продажів S24 Ultra користувачі помітили, що антивідблискове покриття також впливає на передачу кольорів, тому навіть при опції «Насичені кольори» вони були більш тьмяними. Пізніше Samsung вдалося дещо виправити це оновленням прошивки, втім для Galaxy S25 Ultra антивідблискове покриття вирішили змінити.
Не можу сказати, що воно стало гіршим, дисплей так само зменшує кількість відблисків і дозволяє комфортніше читати з нього інформацію при яскравому освітленні. Втім, ступінь тонування екрана стала меншою і це покращило передачу кольорів, вони здаються більш насиченими.
Ще одна помітна зміна в Galaxy S25 Ultra стосується пера S Pen, його основні характеристики в цілому не змінилися, в ньому так само використовується мікросхема Wacom з можливістю визначення пером координат до 480 циклів за секунду, затримкою вводу всього 2,8 мс та розпізнаванням 4096 ступенів натискання. Втім, в Samsung вирішили прибрати з S Pen підтримку Bluetooth, що прибрало можливість віддаленого керування пером, наприклад, камерою чи презентаціями в PowerPoint. В компанії зазначають, що цими можливостями користувалося менш як 1% користувачів.
Не можу це підтвердити чи спростувати, проте я сам ніколи активно не користувався віддаленим керуванням за допомогою S Pen, тож бачу в цьому більше переваг, ніж недоліків. Зокрема через те, що перо з Bluetooth потрібно було підзаряджати, і для цього в корпусі мали бути додаткові компоненти, що займали місце. Тому якби компанія навіть проводила опитування, я б проголосував за тонший корпус, ніж за можливість керувати камерою з S Pen.
Платформа та швидкодія
Як і можна очікувати, Galaxy S25 Ultra демонструє високу швидкість роботи у будь-яких задачах. Цим смартфон завдячує новій платформі від Qualcomm з процесором Snapdragon 8 Elite та графікою Adreno 830. Це версія чипа з позначкою "for Galaxy" має трохи вищі частоти. Смартфон також отримав 12 ГБ оперативної пам’яті у всіх версіях та швидкий UFS 4.0 накопичувач на 256, 512 ГБ чи 1 ТБ.
Бездротові модулі в Galaxy S25 Ultra представлені найновішими рішеннями Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, UWB (в Україні поки не працює) та NFC. Окрім цього, є підтримка глобальних систем позиціювання GPS, BDS, GALILEO та QZSS.
В Samsung продовжують працювати над власною екосистемою продуктів, тож якщо говорити про бездротові модулі, то варто згадати, що всі девайси компанії, як розумні годинники та навушники, дуже легко з’єднуються між собою. Тому, наприклад, дуже просто слухати музику на Galaxy Buds3 Pro з S25 Ultra дорогою в зал, а вже на місці можна швидко перемкнутися на прослуховування музики з Galaxy Watch Ultra, щоб не брати з собою смартфон.
Повертаючись до продуктивності, Snapdragon 8 Elite вже завоював собі славу дуже вдалого процесора від Qualcomm, і справді в синтетичних тестах він демонструє хороший приріст швидкості, порівняно з торішнім флагманським чипом Snapdragon 8 Gen 3. В тесті Geekbench 6 новий процесор набирає на майже 1000 балів більше в однопотоковому та на понад 3000 балів в багатопотоковому режимі, ніж попередня версія. Це дуже значний приріст продуктивності.
Вбудована графіка також демонструє доволі сильний приріст швидкості, у відомому тесті 3DMark Wild Life Extreme смартфон набирає 5752 бали проти 4694 балів в S24 Ultra. Але найголовніше, що вперше для девайса Samsung, Galaxy S25 Ultra проходить цей вибагливий тест із середньою частотою кадрів вище 30.
В Samsung кажуть, що їм вдалося збільшити випарну камеру для відведення тепла від процесора, тож було цікаво перевірити, як смартфон показує себе під час довгого навантаження. Для цього я використав тест Wild Life Extreme Stress Test, в якому Galaxy S25 Ultra показав стабільність на рівні майже 53%.
Це насправді доволі типовий показник для флагманських смартфонів, в яких використовуються топові процесори. Набагато важливішим є рівень продуктивності на останніх колах тесту, адже він демонструє, наскільки швидко смартфон буде працювати, якщо ви будете грати понад 20 хвилин. В цьому плані Galaxy S25 Ultra показує вищі результати за попередника, та ще й трохи менше нагрівається. Тож можна констатувати, що система охолодження справді стала кращою.
Камери
Більшість основних камер в Galaxy S25 Ultra не змінилися, але смартфон отримав нову ультраширококутну камеру, тож набір модулів тепер має наступний вигляд:
- 200-мегапіксельна ширококутна камера з матрицею 1/1.3 дюйма, фокусною відстанню 24 мм, діафрагмою f/1.7, лазерним автофокусом та оптичною стабілізацією;
- 50-мегапіксельна перископічна телефото камера з фокусною відстанню 115 мм, діафрагмою f/3.4, фазовим автофокусом, оптичною стабілізацією та зйомкою з 5x наближенням;
- 10-мегапіксельна телефото камера з матрицею 1/3,52 дюйма, фокусною відстанню 69 мм, діафрагмою f/2.4, фазовим автофокусом, оптичною стабілізацією та зйомкою 3x наближенням;
- 50-мегапіксельна ультраширококутна з діафрагмою f/1.9, кутом огляду 120˚, фазовим автофокусом та електронною стабілізацією.
Новий модуль дещо розширив можливості зйомки, але окрім нього смартфон також отримав деякі цікаві софтверні оновлення. Але почну послідовно з якості знімків.
Основна 200-мегапіксельна камера використовує технологію Pixel Binning для об’єднання пікселів, тому за замовченням робить 12-мегапіксельні знімки. Відносно велика матриця та діафрагма f/1.7 дозволяють їй робити вдень якісні знімки з широким динамічним діапазоном. Порівняно з минулим поколінням, змін тут небагато, в Samsung дещо змінили передачу кольорів, вони стали ближче до натуральних, а також трохи покращили деталізацію. При зменшенні кількості світла, на фото з’являється трохи більше шумів, але якість знімків все одно знаходиться на дуже хорошому рівні.
Також варто зазначити, що 200-мегапіксельна камера працює в режимі 2х, імітуючи оптичне наближення завдяки кропу.
50-мегапіксельна перископічна телефото камера, що оновилася минулого року, робить фото з наближенням від 5х до 100х, і це по суті найбільш універсальний сенсор в Galaxy S25 Ultra. Він дозволяє робити в цілому якісні фото від 5х до 30х, захоплюючи достатньо деталей. При ще більшому зумі смартфон вже намагається вгадати деталі та домалювати їх, тому при 100х наближенні ви отримуєте скоріше те, як об’єкти та люди можуть виглядати вдалині, ніж справжню картинку. Але це все одно вражає, як і те, що попри відносно невелику діафрагму f/3.4, ця камера доволі добре справляється з нічною зйомкою.
10-мегапіксельна телефото камера — це найстарший модуль в Galaxy S25 Ultra, проте він все ще добре справляється зі своїм завданням, дозволяючи робити фото з 3х оптичним наближенням. В Samsung могли б спробувати замінити його кропом з 200-мегапіксельного сенсора, проте при яскравому світлі діафрагма f/2.4 часто дає кращу різкість, а вночі в будь-якому випадку на перший план виходять алгоритми постоброблення.
Ну й нарешті ми дійшли до повністю нового 50-мегапіксельного ультраширококутного модуля, який робить зйомку пейзажів значно приємнішою. Діафрагма f/1.9 більша, ніж в попередньому 12-мегапіксельному сенсорі з S24 Ultra та пропускає більше світла, що також актуально для зйомки вночі, та дозволяє робити якісніші фото з ширшим динамічним діапазоном.
Фронтальна камера в Galaxy S25 Ultra не змінилася, це 12-мегапіксельний модуль з діафрагмою f/2.2 та фазовим автофокусом, чого достатньо для селфі.
Великі зміни також стосуються зйомки відео, в Samsung трохи покращили запис в 4K 60 fps, в цьому режимі можна перемикатися між всіма модулями, але тепер смартфон також підтримує перемикання між трьома камерами при записі 8K 30 fps. В минулому поколінні можна було окремо записувати 8К ролики або на основну 200-мегапіксельну, або на 50-мегапіксельну телефото камеру. Тепер до них додавався ще й 50-мегапіксельний ультраширококутний сенсор. Ну й для більш професійної зйомки в Galaxy S25 Ultra тепер є підтримка формату LOG, коли камера знімає в пласкому профілі, щоб зберегти найбільшу кількість деталей і найширший динамічний діапазон. Такі відео потім потребують колірної корекції, але мають вищу якість та дозволяють відеоографам створювати ролики у своєму колірному стилі чи з певним настроєм. LOG так само можна писати в роздільній здатності до 8K.
В цілому, маємо еволюційний розвиток системи камер в Galaxy S25 Ultra, смартфон забезпечує хорошу якість фото та відео, дуже широкі можливості зйомки, але при цьому його камери не займають половину корпусу, і він залишається зручним для повсякденного використання.
One UI 7 та можливості ШІ
Разом з Galaxy S25 Ultra компанія Samsung представила новий інтерфейс One UI 7, який працює на основі операційної системи Android 15. Окрім оновленого дизайну з переробленими іконками та новою панеллю швидких налаштувань, він також отримав глибоку інтеграцію з чат-ботом Gemini від Google, що робить S25 Ultra одним з перших смартфонів на ринку, який може виконувати функції ШІ-агента.
Тобто окрім можливості відповідати на питання чи генерувати текст, Gemini має доступ до деяких застосунків на Galaxy S25 Ultra, він здатен шукати інформацію в картах Google, створювати нагадування в Samsung Reminder, вносити ваш розклад в календар, підсумовувати листи в Gmail чи документи в Google Docs, писати за вас SMS та повідомлення у WhatsApp, ставити будильники, таймери, запускати відтворення музики на Spotify і багато чого іншого. Мій улюблений, і напевно найбільш вражаючий кейс роботи Gemini – це його здатність видобувати з YouTube потрібну вам інформацію. Наприклад, ви знайшли цікавий рецепт страви, але про нього говорять десь по середині 2-годинного кулінарного шоу, й замість того, щоб витрачати час на пошуки потрібного фрагмента, ви просто можете попросити Gemini знайти та описати цей рецепт включно з інгредієнтами. І все це одразу працює українською, при чому, якщо ви не хочете звертатися до Gemini голосом, з чат-ботом можна просто переписуватися.
Gemini завжди можна швидко викликати довгим натисканням кнопки увімкнення, при цьому покупці Galaxy S25 Ultra отримають 6 місяців підписки на Gemini Advanced, який коштує 910 грн на місяць, а разом з ним 2 ТБ хмарного сховища для Google Drive та Google Photo. Виходить непоганий бонус на майже 5,5 тис. грн.
Інші можливості штучного інтелекту Galaxy AI теж нікуди не ділися, з доступних для української мови опцій, зокрема генерація текстів в клавіатурі Samsung, можливість підсумовувати інформації в нотатках та браузері компанії. Проте найбільш вражаючою виявилося нове редагування фото з ШІ. Ще минулого року в One UI додали можливість видаляти об’єкти на знімках, але функція найкраще працювала, коли зміни були не надто значними. Цього ж року це працює як магія, наприклад, ось наш редактор Ігор Сушон тримає в руці Galaxy S24 Ultra, який перекриває частину його обличчя:
Але якщо виділити та видалити смартфон, то Galaxy AI не просто заповнює зображення, змазуючи фон та деталі, він відтворює обличчя людини, враховуючи навіть джерело світла та колір очей:
Колись би для цього довелося довгенько посидіти в графічному редакторі, а тепер це відбувається менше, ніж за хвилину.
Тож можна констатувати, що нарешті інтеграція ШІ вимальовується у те, що справді можна назвати вагомою перевагою і до чого користувачі можуть справді швидко звикнути.
Ще одним нововведенням в One UI 7 стали сповіщення Brief Now, які з’являються на заблокованому екрані зранку та увечері, і підсумовують інформацію, яка може бути важливою для користувача. Наприклад, з ранку вони показують прогноз погоди, події на день з календаря та зведення щодо сну з Samsung Health. А увечері підсумки дня з інформацією про активність, будильники на завтра, пропонують подивитися YouTube Shorts перед сном чи помедитувати.
Як можна зрозуміти, кількість рекомендацій в Brief Now поки що обмежена, і найбільш корисними ці сповіщення можуть бути для власників розумних годинників чи фітнес-браслетів Samsung. Для інших користувачів може бути більш звичним отримувати ту саму інформацію через віджети чи застосунки One UI 7. Тому сподіваюсь, що з часом компанія розширить можливості Brief Now.
В цілому, One UI 7 став доволі значним оновленням, яке не тільки освіжає інтерфейс, але й привносить нові можливості, зокрема й справді корисні ШІ-функції.
Автономність
Ємність акумулятора в Galaxy S25 Ultra не змінилася, смартфон так само використовує батарею на 5000 мА⋅год, втім завдяки кращій оптимізації процесора його автономність стала вищою. В тесті PCMark апарат протримався 16 годин 45 хвилин, на 1,5 години більше, ніж попередник S24 Ultra. Тому при звичайному використанні можна не переживати, що смартфон доведеться підзаряджати протягом дня.
Galaxy S25 Ultra підтримує дротову зарядку потужністю до 45 Вт (PowerDelivery 3.0), що дозволяє відновити до 65% заряду за 30 хвилин. Також передбачена бездротова зарядка потужністю до 15 Вт, а завдяки реверсивному живленню можна підзаряджати аксесуари безпосередньо від смартфона, хоча потужність у цьому режимі становить лише 4,5 Вт. Втім, для навушників чи смартгодинника цього буде достатньо.
Редакція дякує компанії Samsung за надання Galaxy S25 Ultra для огляду