Мікромобільність або пересування містом на компактних та легких електричних транспортних засобах набирає популярність і в українських містах. Справді, дуже важко не помітити постійне збільшення навкруги електросамокатів, електровелосипедів та моноколіс. Цей транспорт чудово підходить для коротких поїздок по місту та внаслідок розвитку велосипедної інфраструктури іноді буває швидшим та зручнішим за громадський транспорт.

Тому не дивно, що все більше компаній виходить на цей ринок, навіть якщо він є для них зовсім нетиповим. Одним з таких прикладів є заснований у Києві бренд Hator, який наші читачі можуть знати за ігровою периферією, такою як миші, клавіатури, мікрофони та навушники. Нещодавно портфоліо компанії поповнилося її першим електросамокатом, що отримав назву eHator Model Pro. Це доволі масивна та потужна модель, тож в цьому огляді я зосереджуся на її можливостях та використанні у місті.

Дизайн та характеристики eHator Model Pro

eHator Model Pro – це двоколісний електричний самокат в класичному для таких моделей дизайні та складаною конструкцією, яка дозволяє відкидати стійку з кермом назад та фіксувати її для компактнішого зберігання.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Самокат доступний тільки у темно-сірому кольорі з невеликими помаранчевими світловідбивними елементами, які підвищують безпеку під час пересування по місту.

Висота керма не регулюється, втім її більш ніж достатньо для комфортного використання під час поїздок. На кермі користувач зможе знайти цифровий LCD екран, який показує актуальну інформацію щодо поїздки, зокрема швидкість, режим їзди та пробіг.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

В eHator Model Pro встановлено 10-дюймові колеса з безкамерними покришками. Останні мають хороший протектор, що допоможе при їзді по вологому асфальту, втім варто зазначити, що коли ви купуєте новий самокат, то певний час покришки будуть відчутно пахнути резиною. Це варто враховувати, якщо ви вирішили просто зберігати самокат в коридорі.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Однією з переваг eHator Model Pro є подвійні амортизатори як на передньому, так і задньому колесі електросамоката. Це значно підвищує комфорт під час їзди по бруківці, плитам або просто нерівному асфальту. Якщо ви колись їздили на прокатному або просто на самокаті без амортизації, то знаєте, що навіть невелика перешкода може боляче віддати по руках на кермі. Ефективна підвіска eHator Model Pro майже повністю нівелює цю проблему, можна спокійно переїжджати невисокі бордюри, трамвайні рейки та не надто глибокі вибоїни.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Додаткової міцності електросамоката надає литий диск переднього колеса, на яке лягає основне навантаження. Загалом eHator Model Pro розрахований на вагу до 120 кг, і щоб ефективно зупинятися, в ньому встановлені передні барабанні та задні дискові гальма. Підшипники в колесах мають захист за стандартом IP54 та мають витримувати потрапляння пилу та бризок води.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Електродвигун eHator Model Pro має потужність 500 Вт, яка на короткий час може зростати до 1000 Вт, що звісно впливає на автономність. Окрім того, безщіткова конструкція двигуна забезпечує доволі тиху роботу та більш надійна за старіші електродвигуни зі щітками для зміни полярності.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Розміри eHator Model Pro у розкладеному вигляді досягають 1235 мм у висоту та 1210 мм в довжину. Якщо скласти кермо, то висота зменшиться до 510 мм. Вага ж моделі ніяк не змінюється та досягає 24,5 кг. Це майже вдвічі більше ніж у багатьох популярних споживчих електросамокатів, і це треба враховувати, адже не всім буде комфортно навіть просто підняти цю модель, наприклад, щоб занести вгору по сходах. Втім це плата за більшу потужність електродвигуна та більшу ємність вбудованого акумулятора. Тож завдяки більшій вазі eHator Model Pro має свої переваги.

Зручність використання, швидкість та автономність

Кермо eHator Model Pro має великі прорезинені накладки трохи приплеснутої форми, які комфортно тримати під час поїзди. Окрім них кермо може запропонувати вже згаданий вище LCD дисплей, який добре видно навіть при яскравому світлі, а також кріплення для смартфона та порт для зарядки USB Type-A, в який з коробки вставлений перехідник на USB-C.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Таким чином можна не тільки використовувати навігацію зі смартфона під час їзди, але й підзаряджати його, що доволі зручно. Саме кріплення для телефона зроблене з міцного пластику та прорезинених панелей, які міцно тримають пристрій. Втім складно сказати, як конструкція з фіксацією болтом буде триматися з часом.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

На тильній стороні кермової трубки розташований спеціальний гачок, який має подвійне призначення. По-перше, він дозволяє фіксувати всю конструкцію у складеному вигляді, чіпляючись за спеціальний паз в задній частині корпуса. А по-друге, на нього можна вішати пакет чи парасольку під час поїздки.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Ще один важливий елемент керма – це ліхтар потужністю 2,5 Вт, який знадобиться увечері. Він освітлює не надто велику, але достатню зону перед самокатом, щоб впевнено уникати перешкод. Задній червоний ходовий вогонь також достатньо яскравий та має режим миготіння під час гальмування.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Максимальна швидкість eHator Model Pro сягає 35 км/годину, що є одним із найвищих показників для електросамокатів в цілому. Звісно, настільки сильно розганятися вийде тільки на прямих ділянках і якщо є плани це робити, то варто одразу використовувати шолом. Проте й під гірку eHator Model Pro тягне доволі непогано, але варто враховувати, що при затяжному підйомі двигун може нагріватися і після цього певний час не дозволить їхати на максимальній швидкості, скидуючи її до 25 км/год.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Через клавішу M під LCD екраном можна вибрати режим швидкості, це може бути «еко» – до 15 км/год, «нормальний» – до 25 км/год або «спорт» – до 35 км/год. Це саме можна робити через застосунок eHator, доступний для Android та iOS. Він не надто красивий в плані інтерфейсу чи функціональний, втім зі своїм завданням справляється. В ньому можна заблокувати самокат, якщо ви зупинилися на вулиці та зайшли, наприклад, у кафе за кавою, налаштувати власний «комфортний» режим їзди, вибравши власне значення максимальної швидкості.

Окрім того, додаток дозволяє вмикати ліхтар (те саме можна робити затиснувши клавішу живлення під кермом) та навіть налаштовувати круїз-контроль з власним варіантом крейсерської швидкості.

Для гальмування eHator Model Pro є дві ручки на обох частинах керма і їх краще натискати одночасно. Особливо в нового самоката гальма дуже різкі, тож треба бути обережнішим. Загалом навіть з максимальної швидкості eHator має не дуже великий гальмівний шлях. Втім при таких частих зупинках гальма будуть швидше вимагати на обслуговування.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Також відзначу наявність голосного дзвоника, що може бути корисно при їзді по місту, але звісно не для того, щоб лякати перехожих на тротуарах.

Заявлений запас ходу eHator Model Pro досягає 80 км, втім, як і всі виробники, Hator приводить специфічні умови – вага користувача 75 кг та максимальна швидкість 15 км/год на рівній дорозі. Тому загалом запас ходу дуже сильно залежить від фізіологічних особливостей користувача, маршруту та швидкості.

При вазі 90 кг можна розраховувати на 30-50 км пробігу з максимальною швидкістю 35 км/год. Відповідно, чим тихіше їдеш, тим далі будеш. В цілому, при необхідності кожного дня долати 10 км в змішаному режимі їзди, автономності електросамоката має вистачити майже на весь робочий тиждень.

Огляд електросамоката eHator Model Pro

Заряджається eHator Model Pro від комплектного блока живлення, якому знадобиться 7 годин, щоб повністю зарядити акумулятор 48В 15.6 А⋅год електросамоката.