Принцип «не судити за обкладинкою» час від часу може стосуватися також й техніки. Так, навіть доволі простий зовні лептоп може виявитися значно потужнішим, ніж здається на перший погляд. Він навіть легко зможе замінити десктоп, при цьому зберегти відносно компактну форму, ще й матиме певний запас автономності для роботи «на ходу». В сьогоднішньому огляді саме такий варіант — Dream Machines RG4070-15UA29 — нетиповий ігровий лептоп зовні, але доволі потужний всередині.

Характеристики Dream Machines RG4070-15UA29

Модель Dream Machines RG4070-15UA29
Дисплей IPS, 15,6”, роздільна здатність 1920×1080, співвідношення сторін 16:9, частота 144 Гц
Процесор Intel Core i7-13700HX
Оперативна пам’ять 16 ГБ DDR5-4800
Сховище 1 ТБ
Графіка NVIDIA GeForce 4070 8 ГБ
Порти HDMI, USB-A 3.2 Gen 1, USB-A 2.0, USB-C 3.2 Gen 2, Thunderbolt 4, RJ-45, 2×3,5 мм, mDP, microSD
Бездротові модулі Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3
Камера 1 MP
Аудіо 2 динаміки та 2 мікрофони
Клавіатура Клавіші острівного типу з RGB-підсвічуванням
Акумулятор та зарядка 73 Вт·год, блок живлення 280 Вт
Розміри 359,5×238×27,1 мм
Вага 2,35 кг
Рекомендована ціна 81 339 грн

Комплектація Dream Machines RG4070-15UA29

Це не перший ноутбук виробника, який потрапив в наші огляди (попередній був побільше), й підхід до комплектації в цьому випадку такий самий. Лептоп супроводжує чималий блок живлення, кріплення для додаткового накопичувача та фірмові наліпки (які до нас не дісталися). Подібний комплект є стандартом для більшості ноутбуків незалежно від класу та вартості.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

В цьому випадку маємо відносно невелику модель, яка скоріше за все не потребуватиме рюкзака збільшеного розміру (мій розраховано на 15-дюймові моделі, де відділ для лептопа навіть мав вільний простір), чи специфічних аксесуарів. Тож не факт, що бюджет на новий лептоп потрібно буде збільшувати з урахуванням якихось додаткових особливостей.

Дизайн та зручність використання

Напевно, не кожен покупець ігрової моделі хоче чимало підсвічування та різних декоративних елементів на корпусі лептопа. Є й такі люди, які більше схильні до зовсім нейтрального оздоблення, яке саме й пропонує Dream Machines RG4070-15UA29. У зворотному випадку виробник максимум запропонує унікальний дизайн верхньої кришки, за що потрібно буде доплатити 999 гривень. Але на «робочу сторону» лептопа це, звісно, практично ніяк не вплине.

Поціновувачів суворого мінімалізму тут чекає повністю чорний корпус (з легким перламутровим вкрапленням, яке видно в певних умовах освітлення) з парою білих логотипів. Така зовнішність в мене асоціюється більше з корпоративним сектором, але аж ніяк не з ігровими ноутбуками. Настільки класичний дизайн навіть має певну перевагу, адже в ньому буквально немає таких дизайнерських «знахідок», які з часом можуть набриднути (і як бонус, покупець за таке не доплачує).

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Очевидно, засилля металу чи новомодних варіантів різних сплавів на цьому корпусі також немає. Але, знову ж, ця модель не з тих, які роблять акцент на зовнішності, залишаючи більше уваги можливостям. Тож за це засуджувати не варто. Та й розміри, як для такої моделі, все ж доволі гуманні: 359,5×238×27,1 мм з вагою у 2,35 кг. Такій моделі не потрібно багато місця на столі, ще й в транспортуванні виходить не так важко, як з деякими сучасними конкурентами.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

При цьому на корпусі знайшли місце для портів з трьох сторін топкейса, а не лише по боках. Тут же позаду є порт живлення, MDP 1.4, HDMI та USB-C 3.2 Gen 2. На лівому боці можна знайти два 3,5-міліметрові роз’єми для навушників та мікрофона, один USB-A 2.0 та ще один 3.2 Gen 1. Ще тут розташований Kensington Lock. Правій боковинці залишили Ethernet, Thunderbolt 4 та слот для microSD.

Майже половина нижньої кришки відведена охолодженню й також відносно просто виглядає, як й інші частини корпусу. Ще тут є п’ять окремих гумових ніжок, які допомагають ноутбуку міцно зберігати позицію на робочому місці.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Думаю, що саме ті покупці, які не шукають чогось екстраординарного, залишаться задоволені лаконічністю дизайну, яку серед багатьох брендів ще треба пошукати. А якщо на основних робочих місцях лептоп виступає заміною десктопу, переважно працюючи під’єднаним до зовнішніх моніторів та маніпуляторів, то тут взагалі не буде зайвих запитань до простоти оздоблення Dream Machines. Але це вже справа власних вподобань та преференцій.

Дисплей Dream Machines RG4070-15UA29

Сьогоднішній гість редакції залишається зі стандартним розміром екрана ігрового ноутбука — 15,6 дюйма. Матриця (BOE NV156FHM-N4K) має роздільну здатність Full HD та співвідношення сторін у 16:9, що на сьогодні є загальним мінімумом, але при цьому й менше навантажує систему, дозволяючи отримати більші показники FPS в іграх. Це буде помітно в розділі продуктивності.

Також мінімальний «прохідний бал» є й з частотою оновлення у 144 Гц. Тут покупцю варто пам’ятати, що виробник з якихось причин за замовчуванням встановив 60 Гц. Додатково в фірмовій утиліті Control Center є пункт, який дозволить не чіпати частоту оновлення при зміні режимів продуктивності, що допоможе зменшити кількість звернень до налаштувань. 

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Як і раніше, різноманіття колірних профілів немає. У фірмовому застосунку можна знайти хіба що Blue light filter, який на мій погляд виглядає відчутно гірше за вбудований варіант Night light у Windows. Колірне охоплення та гама більш-менш в нормі, але колірна температура значно «холодніша» за норму. Хоча навіть мені, якому більше подобаються «теплі» зображення, було відносно комфортно працювати, хоча й довелося трохи звикнути. Втім, було б добре мати можливість корегувати цей параметр.

Захисний шар матриці матовий, як має бути в ігрового ноутбука. З яскравістю також є необхідний мінімум, з яким комфортно працювати в приміщенні. Підсвічування можна регулювати в діапазоні від 19 до 315 кд/м². При цьому більше за половину я використовував лише граючи. Але, знову ж, це все стосується роботи в приміщенні, адже в інших ситуаціях все ж хочеться мати більше запасу підсвічування.

Маніпулятори та мультимедіа

Мембранна клавіатура в Dream Machines також стандартна й від моделі до моделі не змінюється. Тут немає якихось незвичних особливостей чи колаборацій з виробниками ігрових аксесуарів. Для роботи та розваг вона все ж непогано підходить, адже ходу клавіш достатньо, сама клавіатура не прогинається й достатньо тиха, щоб не заважати гучними звуками. За необхідності є NUM-блок, й також є базове RGB-підсвічування (15 кольорів та чотири ступені яскравості).

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Трекпад розміром 121×72 мм зміщено вліво від центру топкейса під клавіатурою. В нього порядок з чутливістю, позиціюванням та розпізнаванням жестів, тож працювати без допомоги миші можна. Поскаржитися хочеться лише на його механізм: між вбудованою клавішею та його стандартним положенням є невеликий простір, тож навіть легкий поштовх пальцем зверху супроводжується характерним звуком та відчуттям люфту. Без цього було б значно краще.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

В плані звуку, як і більшість навіть дорожчих конкурентів, Dream Machines нічим не здивує. Пара динаміків звучить слабенько й точно не підійде для музики чи ігор. Навіть для простіших цілей все одно значно приємнішими будуть навушники чи інші зовнішні варіанти. І в налаштуваннях жодних покращень на такі випадки немає.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Одномегапіксельна вебкамера також не запропонує видатного зображення. Картинка виходить доволі «шумною», тому значно кращим варіантом стане практично будь-яка фронтальна камера смартфона чи інше зовнішнє рішення.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Мікрофони теж посередні. Вони занадто чутливі й при стандартних налаштуваннях «чують» навіть рух вентиляторів охолодження (це вже не кажучи про всі дрібні звуки навколо ноутбука). З ними або потрібно використовувати стороннє програмне шумозаглушення, або краще мати зовнішню гарнітуру/мікрофон.

Продуктивність та ПЗ

Частіше за все виробники лептопів пропонують різні комплектації однієї моделі, а в Dream Machines для однієї моделі є багато опцій пам’яті. Так, покупець може обрати не лише обсяг, але й виробника ОЗП та накопичувачів ще на стадії замовлення. Й вибір там чималий. Не забороняється й самостійний апгрейд. Ба більше, додатково можна обрати термоінтерфейс, де є «Стандартний» та дві опції Thermal Grizzly: Kryonaut та Kryonaut Extreme.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

В нашому випадку Dream Machines RG4070-15UA29 має 16-ядерний Intel Core i7-13700HX (8 потужних та 8 енергоощадних ядер, 24 МБ, до 5/2,1 ГГц) та NVIDIA GeForce RTX4070 (8 ГБ GDDR6, максимальна потужність до 140 Вт). Заразом в нашій моделі є 16 ГБ оперативної пам’яті та один терабайтний PCIe-накопичувач (+ вільний слот для ще одного). Зв’язок з Мережею можна забезпечити за допомогою Wi-Fi 6E або гігабітного LAN, а для бездротових аксесуарів передбачена підтримка Bluetooth 5.3.

Утиліта Control Center суттєво оновила дизайн, але залишила все ті ж самі режими Quiet, Power Saving, Entertainment та Performance. Останній також дозволяє мінімально збільшити частоту графіки та памʼяті, попереджаючи, що це може вплинути на стабільність роботи. Додатково є перемикач з гібридної роботи графіки на виключно дискретну карту.

І результати тестів такої конфігурації, заразом із роздільною здатністю Full HD, виявляються цілком конкурентними. Й хоча зовні може здаватися не так, цей лептоп цілком спроможний підмінити десктоп. Щоправда, треба враховувати, що велика частина потужності втрачається разом з переходом в енергоощадний режим без підключення до живлення. Але при цьому також залишається достатньо спроможностей для комфортної офісної роботи, перегляду фільмів тощо.

Мережа Батарея
3DMark (TimeSpy) 12 403 361
3DMark (CPU Profile, max threads) 9755 2 652
CineBench R23 (single/multi core) 1 885/19 211 1 473/4 840
PCMark 10 10 230 2 864

В іграх такий лептоп також не відстає від конкурентів. Наша конфігурація дозволила отримати пристойні показники FPS та абсолютно комфортний рівень гри при високих налаштуваннях графіки. Знову ж, мав би екран більшу роздільну здатність, частину цих показників було б втрачено. Однак, граючи суто на лептопі, можна отримати саме такі показники, й вони дійсно хороші:

 

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Зі стабільністю Dream Machines RG4070-15UA29 також все виявилося добре. Щоправда, рівень нагріву при цьому можна відчути навіть на частині клавіатури (трохи правіше від середини). Під навантаженням температура може становити майже 100°C, а синтетичний тест фіксує невеликий тротлінг. Але навіть протягом тривалих ігрових сесій це взагалі не відчувається (окрім температури та шуму від системи охолодження). Звичайна робота переважно супроводжується третиною швидкості вентиляторів (трохи більше за 2000 RPM; максимум — понад 6000), які періодично повністю зупиняються, але довго не залишаються користувача в тиші. Температура в такому режимі мінімально змінюється з середнім показником у приблизно 45°C.

Огляд ігрового ноутбука Dream Machines RG4070-15UA29: лаконічний дизайн з цікавим вмістом

Виробник не завантажує Windows 11 засиллям різних додаткових програм, тому всі доступні налаштування є у вже згаданому Control Center. Разом з режимами роботи та моніторингом стану, тут також є: кастомізація роботи охолодження; мінімальні налаштування поведінки керівних клавіш, трекпаду, камери тощо; налаштування Blue light filter, яскравості та гучності; керування підсвічуванням клавіатури; налаштування макросів; так декілька режимів поведінки батареї.

Автономність Dream Machines RG4070-15UA29

Через порівняно невеликі розміри лептопа, великого акумулятора йому не дісталося. Тут його ємність становить 73 Вт•год. В офісному синтетичному тесті він зміг протриматися понад 6 годин, а в ігровому – 2 години 21 хвилину. В реальному використання лептоп втрачає більше: в середньому приблизно чверть заряду на годину при невибагливих завданнях, а перегляд двогодинного фільму обійшовся в 42%. Це в цілому доволі стандартні показники для сучасних ігрових лептопів, хоча в деяких випадках попрацювати без підключення до розетки вдається трохи більше.

Тому, плануючи плідний робочий день, блок живлення все ж доведеться мати з собою. Вага комплектного складає 1 кг, що відчуватиметься в дорозі. А його потужність становить 280 Вт. З ним повне заряджання порожньої батареї складе трохи понад дві години.