Ми вже декілька разів згадували на сторінках «Межі» гру Dorfromantik, наприклад, коли писали про головоломку Tile Cities від автора «Острова». Що ж, прийшов час поговорити й про саму Dorfromantik, тим більш, що це, мабуть, одна з найкращих ігор 2022 р., яка прямо зараз займає друге місце у рейтингу Best 250 of 2022 від сайту Steam 250. Відразу за God of War, який, як ви пам’ятаєте, вийшов на PC лише цього року. Тож, що то таке, той Dorfromantik.

Гра Dorfromantik
Жанр головоломка, стратегія
Платформи Windows
Мови англійська, українська
Розробник Toukana Interactive
Видавець Toukana Interactive
Посилання Steam, GOG

Dorfromantik – це заспокійлива місцинобудівна (так, ми будуємо не місто, а саме сільську місцевість) головоломка/стратегія. Щось на кшталт пасьянсу на основі Carcassonne з гексагональними елементами. Тут є ліс, луги, поля жита, села, річки та ставки, залізна дорога та деякі спеціальні плитки-тайли (а ви знали, що tile – це кахель?), які ще треба відкрити, заробляючи різні досягнення.

Базовий режим гри у Dorfromantik – нескінченний, але є одне «але». Спочатку у вас є лише невеличка колода плиток, які видаються випадковим чином, а для того, щоб поповнити її, треба виконувати завдання, що прив’язані до деяких тайлів. Наприклад, зібрати ліс з 20+, 50+, 1000+ дерев, або місто з 5+, 20+, 50+ будинками, річку чи дорогу з 5, 10, 20 шматочків, поле на 20+ маленьких ділянок і таке інше. Після виконання завдань ви отримаєте додаткові плитки та бали, коли тайли у колоді (добігають) добігатимуть кінця – гра закінчиться.

Ваше завдання – набрати якнайбільше очок. Їх можна заробити, просто викладаючи плитки, викладаючи їх правильно, так щоб ліс торкався лісу, поле – поля, луг – лугу, та таке інше. Ще більш балів можна отримати за виконання завдання або закриття зони, наприклад, великого лісу, так, як закривають міста у тому самому Carcassonne.

Крім базового режиму, у Dorfromantik безліч додаткових. Є, наприклад, Швидкий режим з обмеженою кількістю плиток (75 штук). Є Складний – з більш рідкими «вибагливими» тайлами та складними завданнями. Щомісячний режим зі складними завданнями для спільноти. І навіть Власний режим, де гравець може змінити майже усі правила та налаштувати гру саме для себе. Окремо треба згадати Творчий режим, де можна спокійно створювати власні пасторальні пейзажі та складні карти. Я, напевне, спробую створити карту України, хоч тут й зовсім нема гір.

І все це нікуди не поспішаючи, під заспокійливу музику у дусі Lofi Girl. Неквапливий місцинобудівний пасьянс для одного. Знай собі перебирай картки, знаходь місце для кожної, хоч пів години шукай позицію з найбільшою кількістю очок, або створюй найпривабливішу саме з твоєї точки зору місцину…

Садок вишневий коло хати;
Хрущі над вишнями гудуть;
Плугатарі з плугами йдуть;
Співають ідучи дівчата,
А матері вечерять ждуть…

Dorfromantik – це саме те, чого просить змучена українська душа посеред хаосу війни (ну, окрім того, щоб уся русня здохла). Коротко кажучи – Вибір редакції «Межі». Обов’язково спробуйте, після більш ніж двох місяців щоденного стресу усім нам треба трохи заспокійливого.

Упс, мало не забув. Українська локалізація тут, як ви вже напевно побачили, є. І досить гарна.